•  

   pokaż komentarz

   @marek-sisey-tymoszczuk: wszyscy to wiedzieli tylko nie wykopki. Fotowoltaikę założyłeś? Nie? To jesteś kiep jak wszyscy którzy dają tobie plusy. Barany, mysłały z tobą, że zamroża ceny przez kolejne 5 lat? Zdychajcie jak nie potraficie myśleć..

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-sisey-tymoszczuk: jeszcze w przyszły roku prezydenckie, więc mogą to odłożyć do po wyborach. A potem hulaj dusza podwyżka za podwyżką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: no tak, bo typowego Polaka stać, żeby w pół roku jebnąć sobie panele na dachu. A jak mieszkasz w 15-pietrowym bloku, to już w ogóle są wspaniałe możliwości.
   Wszyscy widzieli, że trzeba budować elektrownie atomowe albo nie wysprzedawac praw do emisii dla jednorazowego zysku, żeby mieć z czego pokryć rozbuchany socjal, tylko nie władze tego kraju.
   Wzrostom cen można było zapobiec. Albo chociaż do nich nie doprowadzić. No, ale to trzeba mieć kompetentny rząd, a nie bandę miernot u władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @GoodPain: elektrownie atomowa budują już prawie 10 lat. Co wybudowali? Nic. A ty nadal w bloku? I to jeszcze w tak dużym? Co poradzę. Przykro mi. A jakbys jednak miał domek to w pół roku zrobiłbyś. Gdy urzedas na samej górze mówi, że mrozi podwyżki cen pradu, znaczy, ze teraz nie będzie 30% ale za 10 miesięcy 40%. Tyle ten naród jest dymany. Tyle wieków i nie nauczy sie nic... Był jeden Drzymała, wiedział jak wykombinować by mu prusaki mogły skoczyć. Dzis mamy internet, jest kilku takich madrych, reszta niech czyta, słucha i wyciąga co mądre bo na elektrownię atomową to poczekamy aż, fryce i żabojady zamknął swoje, Niemcy już zamykają, ale to bogaty i mądry kraj, nawet jak im jebło ostro w łeb z dzikimi z trzeciego świata...

  •  

   pokaż komentarz

   @urma303:

   jeszcze w przyszły roku prezydenckie, więc mogą to odłożyć do po wyborach. A potem hulaj dusza podwyżka za podwyżką.

   Niekoniecznie. Mogą też zrobić z obecnego prezydenta walecznego obrońcę uciśnionych, ciskającego gromy na rząd i krzyczącego "co wyście narobili". Będzie się dużo pokazywał z biednymi wyborcami, przedstawiał co i rusz kolejne prawy napraw, będzie robił dużo szumu oraz torpedował wysunięte specjalnie na tą okazję durne ustawy "rzontu" (zakładam, że pis znowu wygra).

   I jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego ani nie pojawi się naprawdę groźny kandydat - to ciemny lud to kupi. Wystarczy odstawiać szopkę przez pół roku - bo wybory będą w maju/czerwcu 2020. Potem fajrant i wracamy do starego trybu ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   No, ale to trzeba mieć kompetentny rząd, a nie bandę miernot u władzy

   @GoodPain: mamy szansę to zmienić w nadchodzących wyborach

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-sisey-tymoszczuk: Standardowo jak każda poprzednia władza, która nic nie robiła w tej jak i innych ważnych kwestiach, tylko zadłużała bardziej Polskę . Podziękuj również tym 50% uprawnionych do głosowania, którzy siedzą na tyłkach bo nie maja na kogo głosować, dodając do tego, że tylko parę procent Polaków czyta programy wyborcze danej partii.

   @jagoslau: "I jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego ani nie pojawi się naprawdę groźny kandydat - to ciemny lud to kupi. Wystarczy odstawiać szopkę przez pół roku - bo wybory będą w maju/czerwcu 2020. Potem fajrant i wracamy do starego trybu ¯_(ツ)_/¯"

   Skoro za PO i poprzednich władz to się sprawdzało, to czemu ma nie sprawdzić się teraz

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Czyli na kogo mamy teraz głosować kto według ciebie naprawi te całe szambo ?

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim: nie na PiS. A kto to naprawi? Opozycja boi się wygrać bo wie że musiałaby jakoś rozwiązywać to gówno, a potem znów PiS będzie miał na kogo zwalić winę "bo za naszych rządów było ok".
   PiS miał komfortową sytuację bo zgarnął wszystko co się dało i miał szansę mądrze poprowadzić rządy. Zamiast tego poszli w rozliczanie poprzedników, komisje, rozp$?!?!$ sądownictwa oraz zniszczyli wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.
   Oni nie mogą mieć większości w parlamencie.
   Z powodu krasnej dumy ministra Zero, chorej ambicji Antoniego oraz nienawiści do całego świata Kaczyńskiego, który w ramach własnej krucjaty szuka dowodu na zamach w Smoleńsku zeby znaleźć sookój sumienia po tym, jak wsadził brata w samolot i kazał lecieć do Katynia bo wybory się zbliżały.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Dlatego cie pytam właśnie skoro nie na PIS to na kogo . Opozycja o, której wspomniałeś przez 4 lata nie zrobiła nic żeby pokazać się z lepszej strony tylko od razu uciekła z płaczem do UE a potem co chwile na wyzywali wyborców, którzy nie głosowali na nich idiotami, ile tych protestów natrzepali ogrom, i jeszcze śmieli mówić, że ktoś ich cenzurował , wszelakie walenie w barierki, pucze, przemycanie w bagażniku, nie wspominając, że raz krytykowali PIS za socjal ,potem sami go obiecywali ,itd..., a teraz wielkie oczy robią. Kto głosował na ACTA2 zapomniałeś .

   Zapytałem cie dlatego, że może wymienisz jakaś z mniejszych ugrupowań czy pari z poza koryta ,że dodasz ,że maja jakiś ciekawie poukładany plan ale jak widać zawiodłem się. Bo widzisz kolego na wykopie 90% najmądrzejszych, siedzi ale kiedy trzeba coś zrobić to gówno robią o dziesięcioleci w Polsce jest coraz gorze i przy każdej nowej władzy ta sama śpiewka czy to na wykopie na wykopie czy gdzie indziej, te same marudzenia ale czy jakieś ugrupowania partie z poza koryta dostają możliwość pokazania ,że chcą zmian , nie . Bo 50% głosuje na tych samych wymieniających się stołkami pozostałe 50% siedzi na dupach i nie głosuje .

   Ja się do dziś zastanawiam czemu, skoro tak wykopkom jest źle w tym kraju nie zrobią akcji, którą będą zachęcać do głosowania na partie niezależne (nie słupy jak Palikoty Kukizy czy Biedronie) . Wolimy narzekać zamiast coś zmienić taka jest rzeczywistość od kilkudziesięciu już lat . Wybieramy taka sama władzę, oferującą taką samą kiełbasę wyborczą, a potem hurr durr w komentarzach jak nam źle i niedobrze. Ale jak przychodzi co do czego to krzyczymy niech ktoś ... ale nie my prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   Fotowoltaikę założyłeś?

   @Draszko: Postanowiłeś wszystkich tym spamować?

   Nawet z dofinansowaniem 5000 zł, impreza się nie zwraca. Po 20 latach ( o ile tyle przetrwa instalacja, inwerter itp) szukał będę nowych paneli, a nie liczył zyski.
   Przeciętny zjadacz chleba, wciąż mieszka w bloku. Gdzie te panele, na balkonie?
   Gazety piszą, że nie mamy oszczędności. Bank skredytuje wykopka na umowie zleceniu, robotnika budowlanego, tych wszystkich od zbierania truskawek? Jaką trzeba mieć zdolność kredytową, by spłacać zakup mieszkania/domu/samochodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: masz rację, ale @altrunim: pytanie brzmi; na kogo mamy głosować? I to jest obecnie największy dylemat ludzi myślących.

  •  

   pokaż komentarz

   @GoodPain: są oferty na raty. Są dofinansowania. A bez tego to nie kosztuje aż tyle. Jak kogoś stać by płacić 400 zł za prąd to nie stać by zapłacić 400-500 za ratę na fv?

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka: Nie każdy Polak mieszka w domu jednorodzinnym. Słońce nap?$$$??a mniejszą część roku. Poza tym podwyżka nie była jakimś naturalnym procesem, o którym było wiadomo od lat, a jej widmo pojawiło się nagle w wyniku totalnie nieodpowiedzialnej polityki rządu. To nie wina obywatela, że nie przygotował się na podwyżki. To wina władzy, że je wywołała. A teraz wielkodusznie ratuje nas przed problemem, którego sama jest prowodyrem. Kolejne. Solary na moim dachu nie uratują mnie przed podwyżkami cen usług i produktów, które nastąpią w konsekwencji wzrotsu cen prądu.
   Może więcej Polaków byłoby też stać na fv, gdyby nie dop?$$$??ano im większych i większych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-sisey-tymoszczuk: z dofinansowaniem zwróci się po 7 latach uwzględniając dalsze wzrosty cen energii, ja dostałem 10 lat gwarancji na każdy element instalacji

  •  

   pokaż komentarz

   z dofinansowaniem zwróci się po 7 latach

   @woartur: z tego co czytam, programy się nie łączą. Muszę wziąć kredyt i liczyć że załapię się na dofinansowanie (o ile nie mam innego). Z wykresu wynika, że to ok 11 lat by wyjść na zero i to pod warunkiem, że nie brałem kredytu w banku oraz ubezpieczenia. Liczenie, że szybciej się zwróci bo energia drożeje, to jak cieszyć się że dom płonie więc dostanę odszkodowanie. Najlepsze, że nie negocjujesz cen i w dowolnej chwili mogą to obłożyć akcyzą.
   Limit czasu na wykorzystanie nadwyżki, a co powyżej to przepada też brzmi zachęcająco. Operator bez trudu może przeforsować zmiany zapisów. Czytaj, wprowadzić nowe stawki bo ma więcej dostawców. Co mu zrobisz?

   Masz dane, jak degradują się panele w czasie i czy z tego tytułu przysługuje wymiana? Serwis i konserwacja są darmowe, czy jak w przypadku samochodów, tylko "ASO" i ceny z dupy? Co z gwarancją w przypadku gdybym chciał zmienić konfigurację - zwiększyć ilość paneli etc - tylko modlitwa, by producent/monter jeszcze istniał?

   Jaka to instalacja, tania, z górnej półki, jaka moc?

   Czy twoje wyliczenia uwzględniają wzrost kosztów życia z tytułu tych podwyżek? Ruszy przecież wszystko, łącznie z oprocentowaniem kredytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @GoodPain: w blokach też spółdzielnie inwestują w fv. Ale fakt w domaxh jednorodzinnych to połowa Polaków mieszka. Popyt na panele rozpoczął się wcześniej. Zwraca się po 8 latach - o ile masz zużycie wyższe niż te 5 kw. Na podwyżki innych rzeczy to nic nie da. Ale jak się da prąd taniej miec- zamiast np 2x wczasy zagraniczne itd. to dla niektórych jest to dobra opcja. A reszta cuż zapłaci wyższe rachunki albo nauczy się mniej tego prądu zużywać

 •  

  pokaż komentarz

  Po wyborach będzie "ciekawie" w KAczlandii....

 •  

  pokaż komentarz

  Najważniejsze, że Mateusz obiecał górnikom i bombelkom. Co tam gospodarka energetyczna kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  Mateusz powiedział że nie będzie podwyżek

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: kiedy tak powiedział? w 2018? Dla klientów indywidualnych? 1 stycznia 2019 nie będzie? Nie było. Teraz po wyborach będą. Wiadome wybory, dwa razy w tym roku. Pis jest przy piłce to może takie rzeczy robić. Wszyscy ogarnięci wiedzą, że po wyborach prąd pójdzie do góry o 40%. Około. Wszędzie rośnie prąd. Inflacja też rosnie podobnie do nas w Czechach i w Niemczech. A oni nie mają 500+. Pawełku, załozyłeś pv? Czy już dawno masz? To dobrze, no chyba, że masz małą elektrownie wiatrową. Napisz ile takie coś kosztuje bo jestem zainteresowany a cholera dopiero co myśle o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: ja się na tym etapie zatrzymałem

   źródło: Capture.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: rok temu powiedział, że podwyżki prądu nie będzie że dadzą radę jak będą rządzić a się okazuje że po wyborach zdrożeje... kłamczuszek jeden

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: wszyscy wiedzieli, że to na wybory. Jeszcze wyborów nie było a ja ci mówię, że będa i wiem ile. 40% około. I nie zrobią tego dzień po wyborach. Skąd to wiem? Z wykopu choćby, bo jest tu kilku mądrych ludzi i stąd, że człowiek zna zycie trochę. Wszystko rośnie tylko nie prąd. Niepoważny jesteś człowieku. Pytam się, masz pv? Jak nie to zasuwaj po 5000 jak pis daje a jak masz to gdzieś to potem nie płacz, że prąd drożeje. Bo drożeje wszystko. Energia zawsze pierwza, czy to paliwa czy prąd. Znalazłem ten artykuł, nie mogę znaleśc gdzie powiedział na jak długo. Prąd nie zdrozał 1 stycznia 2019 więc jaki kłamczuszek? A teraz otwórz pyszczek jak ten ludzik na twoim awatarze, po czym zamknij i zrozum, że każdy miesiąc bez podwyżki to dobra rzecz dla szarych zjadaczy chleba. Ale też nie na długo bo to jak jest napisane w artykule, rozreguluje wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: Wszystko pójdzie ostro w górę. Od cen prądu zależą praktycznie wszystkie gałęzie gospodarki. Jeżeli mocno wzrosną ceny prądu, to wszystko wystrzeli w górę i mocno urośnie inflacja. Dlatego jak ktoś ma oszczędności w złotówkach, to lepiej niech je schowa w innym miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo pensje rosną jeszcze szybciej;) co się burzysz;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo: to napisałem przecież. energia zawsze pierwsza, energia to produkcja czy transport, a to znaczy, ze wszystko. Tu dobrze mówisz. lepiej złotówki zamienic na coś innego, ale nie wiem na co, na euro nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: Rosną, ale do czasu. Wzrost cen prądu będzie tak duży, że firmy nie będą w stanie podnieść pensji pracownikom tak, żeby wyrównać wzrost cen. Jeżeli cena prądu wzrośnie o 40%, to firma będzie musiała podnieść ceny, żeby nie być stratna, a skąd wezmą pieniądze, żeby podnieść pensje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo pieniądze są i będą, nie ma ludzi do pracy a jak są to są tłuki którzy pracują na 50% wydajności firmy. Pracowników i tak muszą opłacić ileby nie zarabiali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: Nie klam. Zaden prad nie pojdzie do gory jesli masz podpisana umowe na czas okreslony. Sam mam taka umowe na 3 lata i ciagle dostaje spam od firm, ktore bardzo chca posredniczyc w sprzedazy pradu na umowach 24-48m :

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: I powstanie inflacja. Sporo małych firm ledwo przędzie, a ogromne przedsiębiorstwa produkcyjne wydają ogromne kwoty na prąd. Na przykład przez podwyżki cen prądu wzrosną koszta transportu, telekomunikacji, piekarnie będą musiały podnieść ceny chleba itd. wszystko wzrośnie, a pracodawca nie podniesie pensji, bo niby po co? Rząd będzie musiał podnieść pensję minimalną, żeby wymusić wzrost pensji, a ceny polecą dalej w górę. Nie ma szans, żeby to się nie odbiło na kieszeni zwykłego człowieka. Wszyscy stracą na tych podwyżkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo jak nie podniesie to mu ludzie odejdą i jest w czarnej dupie, a firmy które ledwo idą nie mają prawa bytu skoro sobie nie radzą to czas najwyższy zostać zjedzonym w rynku na którym działają.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: Tak, i skończy się to wzrostem bezrobocia. Zwiększeniem ilości ludzi na zasiłku i podniesieniem podatków, żeby to udźwignąć. To są naczynia połączone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramboobambo ludzie nie mogą sobie pozwolić na bezrobocie bo mają rodziny i w h#$ kredytów. więc tu się nic nie zmieni. Nie ma.co słuchać p?@$%@#enia mediów, podwyżki nie są znaczące. Da się żyć normalnie wciąż.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: Mogą, ludzie to nie przedział wiekowy 20-30lat i nie żyją tylko w dużych miastach, ale też i na wsiach gdzie pracy nie ma. Jest sporo firm, w których pracują prawie całe wsie. I oni nie podniosą pensji, bo niby po co skoro pracownik i tak się nie zwolni, bo nie będzie miał gdzie. I tak jak młodzi sobie jakoś poradzą, tak osoby starsze sobie nie poradzą. Ceny będą rosnąć, pensje też, pojawi się duża inflacja i oszczędności stracą na wartości. Ten temat jest poruszany na uczelniach ekonomicznych nie od dziś, a wnioski z analiz nie są różowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: Nieznaczące ? Podam z mojego przykładu jak miałem do tej pory za prąd 160 pół roku/60 drugie pół to już mi zapowiedzieli że mam 260 co miesiąc prze 5miesięcy póżniej pewnie będzie kwota w okolicy 90 -100 miesiąc

  •  

   pokaż komentarz

   @BartekRozdartek wystarczy zacząć energię oszczędzać, ludzie tego nie robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @stoprocent: za niedługo to zostaną nam świece bo z pewnych rzeczy nie zrezygnujesz (lodówki musza iść 24/7 ) ciepła woda w bojlerze to wygoda bo nie trzeba codziennie rozpalać pieca na wodę poza sezonem No i okno na świat jakim jest komputer

  •  

   pokaż komentarz

   @BartekRozdartek bojler to głupota, 200-400 za prąd płacić parodia, piecyk gazowy przepływowy i butle za 50zl masz na 4 miesiące ciepłej wody(╥﹏╥)

 •  

  pokaż komentarz

  No kto by przypuszczał XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  źródło: ih1.redbubble.net