•  

  pokaż komentarz

  W sumie to do Żydów bardziej pasuje...

 •  
  D...........y

  +374

  pokaż komentarz

  Kłamstwo jest ruską tradycją narodową, to jest prymitywny, brudny i fałszywy naród.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Kłamstwo jest ruską tradycją narodową, to jest prymitywny, brudny i fałszywy naród.

   @Drukpa_Kunley: nie generalizujmy - narodowa TVP(iS) nie odstaje jakoś bardzo od rosyjskiej telewizji
   z większych różnic to u Ogórek "Studio Polska" jeszcze chyba nie bili gości - w Rosji w programie "Prawo do głosu" biją

   trochę przykro by było, gdyby ktoś we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytami mówił że Polacy to prymitywny, brudny i fałszywy naród - chociaż z drugiej strony to mamy demokratycznie wybrany rząd z ogromnym poparciem, a jak wiadomo rząd/parlament jest odbiciem społeczeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   „Zastanawiam się, co powiedzą dzisiaj – ciągnął dalej – wiedząc, że po raz pierwszy od stuleci pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy Środkowej i Zachodniej. Zastanawiam się , jak się czują, wiedząc, że w naszych czasach nie będzie pokoju, a Amerykanie, także ci, którzy się dopiero urodzą, będą musieli walczyć z Rosjanami jutro albo za piętnaście czy dwadzieścia lat”. „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom, że mają iść w cholerę, zamiast ich słuchać, kiedy nam mówią, że mamy się cofnąć.

   To my powinniśmy im mówić, że jeśli im się nie podoba, niech idą w piz..u, i wydać im wojnę. Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znaczenie gorszego, w którym jest więcej zła i zajadłości niż w pierwszym”. Na koniec stwierdził otwarcie: „Niestety, niektórzy z naszych przywódców są po prostu cholernymi durniami i nie mają pojęcia o historii Rosji.

   Cholera, mam wątpliwości, czy wiedzieli chociaż tyle, że Rosja jeszcze niecałe sto lat temu zajmowała Finlandię, wyssała krew z Polski i zrobiła z Syberii więzienie dla własnego narodu. Wyobrażam sobie, jak szydził Stalin, kiedy uzyskał od nich wszystko podczas tych nibykonferencji”.

  •  

   pokaż komentarz

   Kłamstwo jest ruską tradycją narodową, to jest prymitywny, brudny i fałszywy naród.

   @Drukpa_Kunley: to juz generalizowanie, wystarczy poczytac komentarze gdzie sie smieja z tego wysrywu rassiji24 w stylu "Polacy zabili tez Kennedyego" albo "Piłsudski osobiście wychował Hitlera w duchu rusofobicznego antybolszewizmu" xD

  •  
   W..........................a

   -5

   pokaż komentarz

   są s%$?$synami, barbarzyńcami i pijakami.

   @Trojden: 3/4 to polskie cechy, jesteśmy azjatami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   W..........................a

   +3

   pokaż komentarz

   nie generalizujmy - narodowa TVP(iS) nie odstaje jakoś bardzo od rosyjskiej telewizji

   @megawatt: pierwszy raz widzę, że komentarz na wypoku, tak prawdziwy był minusowany tak namiętnie. widać, że wybory blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ViiV01234: Jasne, w Rosji też istnieje elita, grupa ludzi wykształconych, krytycznych, trzeźwo myślących, światłych, przyzwoitych, światowych i odpornych na państwową propagandę, niestety jest to kilka procent społeczeństwa (duża ich część mieszka w Moskwie), a reszta to głównie osobnicy gatunku homo sovieticus i różnego rodzaju degeneraci. I przytłaczająca większość Rosjan wierzy w sowieckie i postsowieckie kłamstwa dotyczące "wielkiej wojny ojczyźnianej", "wspaniałych" czasów Chruszczowa i Breżniewa, osiągnięć ZSRR i nie ma nic przeciwko wielkim pomnikom Lenina na wysokich cokołach w centralnym miejscu każdego rosyjskiego miasta i osiedla typu miejskiego i nie tylko.

   Gdyby Rosjanie byli normalnym społeczeństwem, to dziś w Rosji od dawna nie byłoby ani jednego pomnika Lenina (chyba że w muzeach socrealizmu), Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej od dawna miałaby poparcie poniżej jednego procenta i nigdy nie weszłaby do Dumy Państwowej ani nawet nie startowała w wyborach, w rosyjskich szkołach mówiłoby się otwarcie o agresji na Polskę i na Finlandię z 1939, aneksji krajów bałtyckich, Besarabii i północnej Bukowiny z 1940, zbrodniach NKWD i Smierszu, wielkim głodzie na Ukrainie spowodowanym przez Stalina i Mołotowa i nędzy panującej w czasach ZSRR.

  •  
   D.........k via Android

   0

   pokaż komentarz

   @Drukpa_Kunley ich po prostu boli to że nie są już ważni. Naród nie jest zły. Politycy to dno.

  •  

   pokaż komentarz

   @lronman: Możesz mi napisać z jakiej książki lub wywiadu jest to cytat? Dzięki

  •  

   pokaż komentarz

   @remlu01 Ksiązki Gen. Pattona, Patton opisuje rosjan.

  •  

   pokaż komentarz

   nie generalizujmy - narodowa TVP(iS) nie odstaje jakoś bardzo od rosyjskiej telewizji
   z większych różnic to u Ogórek "Studio Polska" jeszcze chyba nie bili gości - w Rosji w programie "Prawo do głosu" biją


   @megawatt:
   Swojego czasu fascynowało mnie jak wiele media III RP nauczyły i naśladowały ruską telewizje w kreacji Donalda Tuska biorąc za wzór Putina.
   Pokazywać męża narodu w pozytywnym świetle, albo wcale.
   Jeśli już się nie da, to dać nagłówek "Donald się wściekł" i tworzenie narracji "Dobry Car, źli Bojarze".
   Albo przemówienie Tuska, że scenariusz afery podsłuchowej był "Pisany obcym alfabetem", jaka to była piękna ucieczka przed odpowiedzialnością w teorie spiskowe. Zwyczajna nauka z działań Putina.

   Daj, że spokój z histerią. PiS zrobił z TVP narzędzie do wojny politycznej, bo uznał, że w sytuacje, gdy wszystkie media III RP są zakłamane nie użycie jedynej stacji jaką kontrolują oznacza frajerstwo polityczne. Tak wchodzimy spirale jeszcze większej wojny domowej. A że TVP z braku doświadczenia jest w propagandzie toporna, a nie tak finezyjna w robieniu sieczki z mózgu jak TVN i GW to inna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ViiV01234: mimo wszystko nasz MZS powinien się odnieść do tego, co nadaje telewizja z tak potężnym zasięgiem. Nie jest prawdą, że wszyscy Rosjanie się z tego śmieją. Komentarze na FB pod postem z tym filmem dzielą się na dwie grupy.

   Pierwsza:
   Виталий Карнецкий – „Prowadzący idealnie połączył dwa najstarsze zawody świata: dziennikarstwo i prostytucję”
   Stanislav Lashkevich – „Może jeszcze powinni podziękować Rosji za przestępstwa Dzierżyńskiego”
   Игорь Писковский – „Dziękuję Bogu, że nie jestem komuchem”

   Druga:
   Сергей Полторацкий - „Przerażające, że ci ni to ludzie, ni to zwierzęta byli z nami w Układzie Warszawskim”
   Rūta Janutienė – „Kura nie orzeł, nie poleci! Winni i tyle! Już Dostojewski nie lubił Polaków, dlaczego niby Stalin miałby ich szanować? Nie powinniście im pomagać wstawać z kolan”

   Rūta jest z zawodu dziennikarką i tylko czekać aż zrobi własny program, który znowu będziemy mieć na wykopie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Drukpa_Kunley: Niestety obecny rzad postepuje podobnie. Standardy wschodnie nie zachodnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: Czyli POprzedni rząd - także odbicie społeczeństwa pokazywał, że w kraju są tysiące proszkopskich volksdojczów, którzy chętnie na nich zagłosują ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Drukpa_Kunley: Tak samo prymitywny, jak polskie kołtuństwo głosujące na PiS. Jesteście siebie warci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jjeszcze się okaże, że będziemy musieli Rosji reparacje zapłacić XD

  •  

   pokaż komentarz

   @pablo103: to akurat argument dość często powtarzany w rosyjskiej telewizji, że Polska powinna zapłacić za wyzwolenie i ziemie przekazane przez Stalina
   oczywiście to są argumenty w stylu, że Niemcy chcieli nas wszystkich zabić i oni nas uratowali

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Właściwie to Polacy od 1945 do 1953 płacili Rosjanom gigantyczne kontrybucje, sprzedając im ogromne ilości węgla po skrajnie zaniżonej cenie, która była niższa nawet niż koszty wydobycia tego węgla.
   Do tego, pod koniec wojny i bezpośrednio po niej Rosjanie sami ukradli sobie z polskich ziem to, co uznali za należące się im za "wyzwolenie", wywożąc z Polski (i z Niemiec) wagony pełne przeróżnych łupów wojennych i zagrabionych przez żołnierzy trofeów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: to prawda, w końcu to ZSRR wygrało wojnę, bo była mocarstwem
   II RP za to była mocarstwem z urojenia, co pokazała kampania wrześniowa

  •  

   pokaż komentarz

   @artem17: Miałem o tym na zajęciach na uczelni. Możesz o tym poczytać np. w książce Wojciecha Roszkowskiego "Historia Polski 1914-1993" t. 2, Warszawa 1995 (książka wydana pod pseudonimem Andrzej Albert). Jest o tym też w "Kronice Polski" z 2000 (red. Andrzej Nowak).

  •  

   pokaż komentarz

   @artem17: @UFC_Jest_W_Dupie: > dokładnie zaplanowała , rozpoczeła za pomoca hitlera i wygrała sporo ziemi w drugiej wojnie światowej i przez dziesieciolecia czerpała i wyzyskiwała podbite kraje , co chyba trwa do dzis strefa wpływu itp , bo zanim jakis baran napisze ze nie jestesmy w strefie wpływów ruskich to niech sie zastanowi. Gdzie palcem jestesmy ale za 20 lat bedzie to juz wygladało całkiem na odwrot w takim tempie

   A za takie oswobodzenie ziem heheheh ladny trol chyba ci sie pomyliło cos, wiesz niemcy to zazwyczaj rabowali i zabijali , a ruskie najpierw gwałciły a potem pladrowali i zabijali i jak myslisz ze ruskiemu nie bylo szkoda naboju to masz chyba wyobrazenie znieksztalcone o tym twoim mocarstwie ukochanym rosji, zssr czy inneme gowno jak sie zwało tak sie zwało wiadomo tam sie nic nie zmieni beda tyrac za grosze ;d zeby kaste utrzymywac na takim poziomie rosja to stan umyslu wkoncu ktos sie wk?!%i i skonczy ich p!@@$$!enie wiedz niech twoj ukochany putin lepiej sie spieszy bo za 20 lat wszystko powinno inaczej wygladac ;] i wtedy zobaczymy jak bedziesz piszczał

 •  

  pokaż komentarz

  czyli nasze obchody rocznicy zapiekły porządnie

  źródło: so_good.png

 •  

  pokaż komentarz

  dokładnie! przecież powszechnie wiadomo że reżimowa armia WP 17 września 1939 w kooperacji z niemieckimi faszystami przekroczyła granicę Polsko-Radziecką i dokonała napaści na niczego niespodziewającego się sąsiada, dokonując przy tym ludobójstwa i grabieży na niespotykaną skalę... a nie, czekaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   H........s

   -105

   pokaż komentarz

   @badtorro: reżimowa armia dokonała wspólnie z Hitlerem rozbioru czech.

  •  
   b4994 via iOS

   +105

   pokaż komentarz

   @Hans_Trans: Do szkoły nieuku! Odebraliśmy tylko to, co w 1920, gdy goniliśmy twoich przodkow z powrotem do kałmucji, Czesi nam ukradli. wleźli wtedy na zaolzie, bo większość mężczyzn broniła kraju przed tymi czerwonymi scierwami... ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Trans: Twoja znajomość historii jest wspaniała, jeszcze dodaj do tego trochę wiedzy z komiksów marvela i będzie cudownie. Zasługujesz na szóstkę z plusem i koroną, lizaczkiem i cukierkiem (czy co tam teraz w I klasie podstawówki dają).

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Trans: Źródło: komentarze z Onet.pl z 2007.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Czyli, że Polska nie zajęła Zaolzia na współę z Rzeszą rozbierając Czechy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Trans: Nie wspólnie, ale raczej przy okazji. I mimo tego, że lokalna ludność entuzjastycznie witała nas jako wyzwolicieli, jest to... wstydliwy epizod w naszej historii. A ruscy nie wstydzą się nawet tego, ze wymordowali kilkanaście milionów własnych rodaków w imię poj#$!nej ideologii, więc... czego można od nich więcej wymagać?

  •  

   pokaż komentarz

   współę

   @maciejasty: nie za bardzo wiem co to ta "współa" ;) - naucz się pisać poprawnie :)

   A odpowiedź na Twoje pytanie brzmi - nie. Nie zajęła Zaolzia tylko odebrała wcześniej zajęte niezgodnie z prawem przez Czechów tereny. A że w bardzo niefortunnym momencie to już zupełnie inna sprawa. Gdyby je odebrała np. w 1930 (lub natychmiast po zajęciu przez Czechów) to by nie było sprawy, a tak to dopisano do tego bajkę, aby poróżnić Polskę z Aliantami i ciągle jest powtarzana przez nieuków.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejasty: była oficjalna cesja rządu w Pradze Zaolzia na rzecz Rzeczpospolitej, a Wojsko Polskie wkraczało na te tereny w asyście wojska czeskiego. Dość duże liczba żołnierzy czeskich, również dzięki temu, miała możliwość uciec do Polski aby kontynuować walkę z Niemcami. Byli skoszarowani w Krakowie i okolicach. O jednym z najlepszych asów dywizjonu 303, który był Czechem nawet nie wspomnę. Jeszcze jakieś pytania?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: tak się wtedy tego wstydzili że tydzień później rozpoczęli akcję Łom na Zakarpaciu. i nie ma czegoś takiego jak przy okazji. O rozbiorach 1. RP też powiesz, że jeden atakował a reszta przy okazji się dołączyła i to tylko trochę wstydliwe? Rozbiór Czech to była klęska całej Europy, do której się aktywnie przyczyniliśmy. Żeby nie było, także dupy dali wtedy Francuzi i Angole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: iks de. w sumie to brzmisz jakbyśmy uratowali tych biednych Czechów. A że tam postrzegali się, wysadzili kilka szkół to pieprzyć to, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Erie: Jakie poróżnić z aliantami? o czym ty piszesz? Przecież Francja i Anglia pierwsze zaakceptowały ten rozbiór i prawie brawa biły. Cytując Chamberlaina: „Jeśli pan Hitler nie chce niczego poza niemieckimi obszarami w Sudetach, proszę bardzo, może je mieć”. Czepianie się literówek nie zmieni tego, że to nie był „niefortunny moment” tylko napaść zbrojna.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejasty: Mówię o tym, że odebranie zajętych terenów potem było wykorzystywane przez propagandę niemiecką, aby wykazywać, że Polska wcale nie była taka niewinna. I potem to powtarza się do tej pory, że Polska uczestniczyła w rozbiorze Czech.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejasty: no k!$%a iks de to było międzywojenne machanie szabelką przez rząd w Pradze i plucie się do wszystkich w koło, wydanie milionów na zbrojenia i umocnienia przeciwko Niemcom, żeby to wszystko w chwili próby oddać Niemcom bez jednego wystrzału - i tym samym zresztą dać mordercom broń do ręki do wymordowania Europy, jakieś 30% stanu maszyn bojowych idących na Polskę było prezentem od Czechów. A przepraszam, Frydek Mistek i okolice się bronił i do Niemców strzelali, bo nie dostali rozkazu złożenia broni. Oni się mogli sami jeszcze uratować, jedna z najpotężniejszych armii na świecie ówcześnie, ale oczywiście delegacja trzeźwych wojskowych czeskich apelująca o współdziałanie z armią polską została spławiona przez Benesa, agenta NKWD. Bo to Stalinowi również zależało na rozpoczęciu tej wojny, więc dał Adolfowi zielone światło.

   I teraz - kto się wtedy w Zaolziu strzelał? Polacy z Czechami? Tam była potyczka przede wszystkim niemiecko-czeska potem się ostrzelali Polacy z Niemcami, zakończona impreza gdy dowódca niemiecki zorientował się że ma armię polską przed sobą. Jakież to wtedy szkoły wysadzono w Zaolziu? Nie myl późniejszej odwetwej polityki polskiej wobec działaczy czeskich i tego co zrobili po 1920 Polakom z samym aktem wejścia do Zaolzia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: z tym komentarzem w stu procentach się zgadzam. Ale co mieli zrobić Czesi jak cała Europą pozwoliła Hitlerowi na przejęcie? Zarówno Polska, Francuzi i Angole zezwolili na przejęcie najlepszego parku maszynowego ówczesnej Europy, co pozwoliło Niemcom później na popychanie swojej technologii. Co do Zaolzia tylko, to tam Czesi też się z Polakami strzelali, przestali jednak szybko jak się okazało że cała miejscowa ludność jest gotowa chwycić za broń po stronie Polski. Lata pracy polskiego wywiadu (K7)

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejasty: nie wiem co mieli zrobić i teraz sobie mogę p#?@$!!ić z perspektywy czasu bez sensu. Czesi byli w równie tragicznej sytuacji jak my, ale oni przynajmniej jeszcze mieli ostatnią szansę realnie zatrzymać te hekatombę. Załóżmy że faktycznie nie chcieli współpracować z Polską, bo mieliśmy swoje pretensje o Śląsk lub/oraz Benes był tym pionkiem Stalina dążącego do wywołania wojny. To mam ból dupy i pewną dozę niezrozumienia, jak można było te wszystkie zabawki oddać tak po prostu bez oporu swojemu największemu wrogowi? Ja rozumiem że była tam mniejszość niemiecka duża, kompleks Białej Góry, dzielny wojak i te sprawy, chcieli żyć w spokoju i uniknąć wojny. Ja to nawet rozumiem i bardzo szanuję (żeby nie było iż ich oskarżam o tchórzostwo). ALE TO PO CO WOGÓLE zaczęli pompować zbrojeniówkę ogromnym kosztem całego narodu? Przecież po 1918 też mieli swoje ogromne problemy i na na pewno mieli lepiej jak Polska, ale też złotem przecież nie srali. I teraz - w momencie największej próby, ja nie do końca jestem w stanie zrozumieć dlaczego prosty żołnierz, lud czeski, dowódcy niższych rzędów po prostu nie zbuntowali się widząc że cały majątek pompowany wysiłkiem całego narodu i podlewany propagandą przez 20 lat - dlaczego chociażby nie wrzucili po granacie do każdego ich czołgu, samolotu, ciężarówki, czy pieca hutniczego? O ile dobrze pamiętam to w tym papieru podpisanym przez Hache (co przyplacil atakiem serca) nie było przecież nic o ruchomym sprzęcie wojskowym i jego oddaniu. Nie chcieli walczyć - ok, szanuję to. Ale oddać tak to wszytko? Jedna eksplozja ręcznego granatu wewnątrz ówczesnego czołgu wyłączyłaby go na tygodnie z użycia. Tygodnie, które może pomoglyby Polsce.

   Może bunkry obszaru warownego Śląsk by wykończono za ten czas? Może mobilizacja by się sprawniej powiodła. Może więcej 7 TP, TKS i Urów trafiłoby do jednostek? Może ten Cant od Włochów byłby na służbie w pełni i mógłby p#?@$!!nąć Schlezwik Hoelstein w razie potrzeby? itp itd.

   Ale jak napisałem wyżej, p#?@$!!ić to sobie mogę. Po prostu ich ówczesnej decyzji, jako narodu, nie do końca rozumiem. Czuli się zostawieni i zdradzeni przez wszystkich? No to ja bym dopiero z czystej przekory wszytko rozp#?@$!!ił!

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejasty Sowieci pod koniec wojny odebrali Czechosłowacji Zakarpacie, choć tuż przed wojną chcieli jej gwarantować integralność terytorialna. No, ale cóż poradzisz na Rady, które wyraziły wolę połączenia z narodami ZSRR...Musieli spełnić ich prośbę

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejasty Dali dupy to mało powiedziane, przecież to oni w Monachium przy zielonym stoliku dokonali rozbioru Czechosłowacji A potem się oburzali, że Polska zajęła Zaolzie, no bo jak tak można współpracować z Hitlerem, a fe( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: bredzisz nieuku. Zobacz sobie na wikipedii kiedy byla akcja na zaolziu, a kiedy wybuchly pierwsze walki w wojnie polsko-radzieckiej. I ty masz czelnosc wysylac kogos do szkoly?

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna