•  

  pokaż komentarz

  Polacy zaczęli wojnę? Czym chcieli walczyć k?@?a widłami? Ci Rosjanie to aż tacy debile, że wierzą w to, że kraj kwitnącej cebuli chciał z kimś walczyć?

 •  

  pokaż komentarz

  informacja nieprawdziwa.... w krótkim spocie który przytacza dorzeczy jest stwierdzenie ale czy Polska nie wywołała II wojny światowej? A nie że wywołała.... ale jakby się tak zastanowić Każdy sam to czy polityka Józefa Becka nie przyczyniła się do drugiej wojny światowej chociażby w części.... czy podpisanie paktu z Wielką Brytanią który w konsekwencji wywołał wycofanie paktu a nieagresji ze strony Niemiec nie był wina Józefa Becka? Niemcy Nie mieli innego wyboru wiedzieli że atakując Francję zostaną zaatakowani ze wschodu przez Polskę.... co w ogóle dało podpisywanie paktu z Wielką Brytanią która nie była gotowa do wojny i nie mogła pomóc Polsce. Na 1939 Wielka Brytania Nie posiadała armii lądowej sposobnej do działań ofensywnych. Nie posiadała Lotnictwa miała za to dobrą marynarkę wojenną akurat pomogłaby Polsce jak Kadzidło umarłemu.... tylko idiota może podpisać pakt z takim mocarstwem...

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy Nie mieli innego wyboru wiedzieli że atakując Francję zostaną zaatakowani ze wschodu przez Polskę....

   @siddhariha-cautama: biedni Niemcy musieli zaatakować tą złą Francję, która na nich czyhała, a my im przeszkadzaliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TenebrosuS: to nie tylko o to chodzi Niemcy tak czy siak parli na wschód polske mieli po drodze więc albo Polska by ich przepuściła Albo trzeba było ją pokonać. gdy Polska podpisała pakt o pomocy z Wielką Brytanią która miała interes w tym aby wspomagać się wzajemnie z Rosją przeciwko Niemcom.... to w konsekwencji Rosja podpisała umowę o nieagresji z sekretnym załącznikiem z Niemcami... mieć o to do nich pretensje? Hitler chciał podpisywać najpierw umowe z Polską i razem z Polską uderzyć na Rosję.... a że Polska związała się z Wielką Brytanią która była i jest sojusznikiem w pewnym sensie Rosji to Hitler ruszył na Polskę wyjścia nie miał.... Wielka Brytania często w sytuacji konfliktu z Niemcami wstępuje w układy z ich przeciwnikami na zasadzie Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem a przyjaciel mojego wroga w moim wrogiem....

 •  

  pokaż komentarz

  czemu adrian nie zaprosil putina?

 •  

  pokaż komentarz

  Polacy jako naród podchodzą do wszystkiego z romantycznym i emocjonalnym nastawieniem nigdy nie słuchając faktów historycznych i swojej niedoskonałości w latach 30. Karmieni jesteśmy romantycznymi historyjkami o żołnierzach wyklętych powstaniach i ofiarach ale nikt nie spojrzy na fakty. Od 1935 roku Polska w zasadzie po cichu wspierała działania Hitlera głośno tego nie przyznając ale atakując wspólnie z nim Czechy/ Zaolzie w 1938 roku gdy Francuzi i Czesi błagali nas o pomoc w walce z Hitlerem ale wtedy nasi mówili ze Francji nie można ufać bo jak to i tak nas zdradza tak wtedy wiedzieli ! Polityka Hitlera w stosunku do Polski zmieniła się dopiero w 1939 co ułatwiło zajęcie Czechosłowacji i uzyskanie lini granicznej nie możliwej do obrony przez nasza armie. Dzięki wielu latom zadniedban braku modernizacji, feudalnej i biednej gospodarki mieliśmy armie kilkukrotnie słabsza niż Hitler wspierany min przez przemysł z zagłębia Rhury jak zwykle u nas wygrały romantyczne wizje ze jak to my się obronimy i w sumie w jakimś stopniu sami zgotowaliśmy sobie taki los prowadząc wroga politykę wobec Czech i innych krajów tak wyglada perspektywa Rosjan. Stalin nas rozegrał i Sanacyjne rządy żyły w takiej utopii i oderwaniu od rzeczywistości ze to musiało się tak skończyć. Oczywiście ZSRR tez bez winy nie jest i w sojuszu z Hitlerem zaatakował Polskę 17 Września 1939 to fakt historyczny i jak Rosjanie sobie tego nie tłumaczy ani my ani oni nie są bez winy.

 •  

  pokaż komentarz

  Mogą sobie smiało podac dłoń z TVP, podobny poziom rzetelności i serwilizmu wobec władzy.