•  

  pokaż komentarz

  No taki film jest potrzebny jak najbardziej ale mimo wszystko mam mieszane uczucia po tym trailerze.
  Jak najbardziej trzeba naswietlać zbrodnię Niemiecką ale pchanie się w tematy jak to inne kraje wydawały żydów a polacy nie to robienie sobie kuku, bo zaraz ktoś wyrwie zdanie z kontekstu i będzie że hitler nie wiedział o holokauście.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to nie ma praktycznie żadnej historycznej wartości, tylko propagandową. Starszy pan jakkolwiek godny najwyższego szacunku jest bardzo słabym źródłem historycznym, bo pamięć ludzka jest bardzo zawodnym narzędziem badawczym.
  Niedobrze, że takie rzeczy produkujemy. Filmów dokumentalnych na ten temat powstało całe mnóstwo, większość jest dostępna w internecie dla każdego. W żadnym z nich nie usłyszymy o żadnych "polskich...", tylko fakty na podstawie materiałów filmowych, dokumentów oraz licznych świadków, a nie pogadanek starszego pana. Nie mówiąc już o literaturze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart mi się szampon head&shoulders kojarzy z łupieżem i na odwrót. A to dzięki reklamie którą często puszczali w tv. Podobną metodę trzeba zastosować aby ludziom raz na zawsze obozy kojarzyły się z niemcami. Trzeba to powtarzać jak mantra. Nie ważne czy to jest starszy Pan , czy dokument historyczny , ważne jest aby to odkłamać wszelkimi możliwymi metodami. To ma zadziałać na pamięć ludzi . Wierz mi , że jest duży procent ludzi co podstawowych wydarzeń historycznych nie zna. Ci co się interesują historią znają prawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1: Historia to nie handel szamponami. Tu najważniejsza jest prawda, a nie manipulacja. W ten sposób nie "skojarzysz raz na zawszę" obozów z Niemcami (którzy i tak powszechnie są z nimi kojarzeni, niestety w przeciwieństwie do pozostałych czynnie uczestniczących nacji - no ale to wychodzi poza wykopkowe spiskowe teorie), tylko co najwyżej Polskę z toporną, bezwartościową propagandą.

   Wierz mi , że jest duży procent ludzi co podstawowych wydarzeń historycznych nie zna.
   Nie sądzę by wśród ludzi wiedzących w ogóle co to takiego II Wojna Światowa znalazłby się chociaż 1% na serio przekonanych, że obozy były polskie. Po prostu sprawa jest na tyle emocjonująca, że została strasznie rozdmuchana. W zupełności wystarczają tu proste, obrazowe kampanie z wymownymi symbolami oraz stanowcze reakcje polskiego MSZ - czyli to co robi się dotychczas. Nie potrzeba jeszcze sprowadzać czcigodnych staruszków do roli tuby propagandowej udając, że to "film dokumentalny".

 •  

  pokaż komentarz

  120 klocków i dziadek nagrywany bez mikrofonu. No sorry, za fuszerę nie zobaczycie mojego złamanego grosza

 •  

  pokaż komentarz

  I tak wyjdzie jak poprzednio, co drugie słowo w filmie to będzie Polska, Polski więc wszędzie się zindeksuje Polska i obozy śmierci ;). Niemcy nie piszą nigdzie, że obozy były Polskie a nie niemieckie. Piszą i mówią tylko o Polskich obozach i tak powinny wyglądać te akcje.

 •  

  pokaż komentarz

  podpieranie jakiegokolwiek, nawet słusznego pomysłu Rolą
  to ja podziekuje

Dodany przez:

avatar MrFinch dołączył
1037 wykopali 39 zakopali 6.1 tys. wyświetleń
Advertisement