•  

  pokaż komentarz

  znam osobiscie tych lokatorów i znam trochę szczegółów których nie ma w reportażu.

  po pierwsze, caly czas toczy się sprawa podziału tego domu w sądzie, z powodu tego, że było kilka testamentów ojca Pani która "sprzedała" dom gościowi z filmu. Ciekawy jest fakt sprzedaży jeżeli ciągle toczy się sprawa. Kobieta składa fałszywe zeznania w sądzie że jest jedynaczką, a jej brat (mąż i ojciec kobiet „lokatorek”) nigdy nie istniał i może w tym postępowaniu została jej przyznana własność, ale na pewno jest do tego orzeczenia jakieś „ale” (sorry nie jestem prawnikiem)

  po drugie, żadnego mieszkania im nie proponowali a oni tego dnia kiedy jest akcja z policja wyszli tylko do sklepu, a w miedzyczasie powymieniano zamki i pozakladano lancuchy.

  po 3 serio wykop wierzy ze ktoś kto nie ma pieniedzy na wlasne mieszkanie przekupil kilkunastu policjantow? bo i takie zarzuty padaly

  po 4 „wlasciciel” nie jest zadnym biednym czlowiekem tylko on i jego biuro zostali wynajeci przez samozwana wlascicielke domu, jasno mowia ze dzialaja na granicy prawa, od kilku miesiecy nap$?%%!$aja w nocy w okna lokatorow, powodowali wycieki gazu i benzyny, wszystko mocno za granica prawa i podpadajace pod paragraf, szczegolnie ze postepowanie ciagle sie toczy.

  to tyle na teraz, i tak pewnie zostane zminusowany bo przeciez telewizja nie klamie i stronnicze przedstawienie sytuacji jest codziennoscia w naszym kraju.

  jak nie bede mial miliona minusow to moge wiecej napisac odnosnie calej sytuacji

  •  

   pokaż komentarz

   po drugie, żadnego mieszkania im nie proponowali a oni tego dnia kiedy jest akcja z policja wyszli tylko do sklepu, a w miedzyczasie powymieniano zamki i pozakladano lancuchy.

   @Kantee: To troche się kłuci z nagraniami w któych nawet sam "lokator" pyta czy jakby co bedzie mógł wrócić po zostawione rzeczy. Ale skoro znasz tych ludzi może odpowiesz czy na nagraniu faktycznie był ten lokator?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: jakby co informacje nie są prosto od lokatorow takze nie bierzcie tego za pewnik, ale wiem to od wspolnych znajomych. Fakt na pewno jest taki ze Pan Marco nie jest zadnym biednym Panem, a biznesmenem ktory z pelna swiadomoscia wszedl w ten "biznes".

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: Ty tez chodzisz z telewizorem na zakupy? Bo tam gość chyba telewizor wynosił na "zakupy"

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: Czyli oczywiście ten ma władzę, kto bardziej zmanipuluje opinię publiczną. Jak widać nie jest to trudne

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopiem_albo_zakopiem: tak to lokator byl na nagraniu. nie wiem czy to byla ta sama akcja, ale slyszalem o jednej akcji kiedy pozwolili wejsc tylko jemu po rzeczy dla syna. tylko jemu dlatego ze on tam zameldowany nie byl, a jest tylko facetem lokatorki

  •  

   pokaż komentarz

   @EgonakaNoge: gdyby tylko dalo sie na filmach pokazujacych sytuacje sprzed miesiaca zmanipulowac kolejnosc wydarzen albo kilka wydarzen polaczyc w jedno. ale to chyba nie mozliwe jest, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: z całą pewnością :) Pamiętaj - ten ma władze, kto ma większość. Tu już wyrok zapadł. Wielki sąd wykopkowy wydał.

  •  

   pokaż komentarz

   caly czas toczy się sprawa podziału tego domu w sądzie

   @Kantee: z artykułów które zalinkowałeś wynika, że toczy się sprawa o zachowek, a nie podział domu. Żaden notariusz przecież by się nie podpisał pod tym gdyby prawo własności nie było tutaj jasne.

  •  

   pokaż komentarz

   @jamnig: tak jak pisalem, prawnikiem nie jestem. a jako zachowek otrzymuje sie majatek nie? dom nie moze byc takim majatkiem, szczegolnie ze to aktualni lokatorzy ten dom utrzymywali kiedy spadkodawca jeszcze zyl i sie nim zajmowali?
   jakby co ja pytam, nie zarzucam ze źle mówisz. bo chyba tego Ci lokatorowie oczekuja

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: dwie wątpliwości
   po pierwsze film z wyprowadzki, kiedy dogadują się z panem że on się wyprowadza i ewentualnie będzie mógł zabrać resztę rzeczy, nie wygląda to na wyjście tylko do sklepu, tylko na wyprowadzkę czyli utratę stanu posiadania
   po drugie wywiad z rzecznikiem Policji, który nawet nie potrafił podać podstawy prawnej interwencji

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: ad 1. Z tego co pamiętam na filmie z lokatorem nie ma mowy o wyprowadzce jedynie o wzięciu rzeczy i nie ma pewności czy ten film nie jest z innego dnia np kiedy wystąpiło zagrożenie wybuchem. Odnośnie utraty stanu posiadania, nigdy nie słuchałem o czymś takim więc się nie wypowiem.
   Ad 2. Zajrzyj jak jest zmanipulowana wypowiedź policjanta w czasie interwencji i skrócona do "bo Panią zatrzymamy. Za co? Zobaczymy". W powiązanych zalinkowalem do filmu tego CBBP z tej interwencji, tam słychać cała wypowiedź policjanta i ma nieco inny sens niz to co przedstawione w reportażu. Skąd mamy pewność że taka sama manipulacja nie nastąpiła w wypowiedzi rzecznika?

  •  

   pokaż komentarz

   a jako zachowek otrzymuje sie majatek nie?

   @Kantee: O zachowek występuje się do sądu, ustalany jest w określonej kwocie pieniężnej którą wypłaca uprawnionemu spadkobierca testamentowy, nie uprawnia do okupowania mienia przyznanego w testamencie.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd mamy pewność że taka sama manipulacja nie nastąpiła w wypowiedzi rzecznika?

   @Kantee: a stąd, że nie ma takiego przepisu prawnego uprawniającego Policję do interweniowania w sprawy cywilne bez udziału sądu

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: nie wiem jak się ma sprawa z testamentami. Może została rozwiązana na korzyść Pani i została ona jedynym właścicielem. Nie znam się na sprawach spadkowych. Myślałem że sądzą się jeszcze o ten dom. Anyways, widocznie jak Policja pomogła im dostać się do domu to jakaś podstawę do tego musieli mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: nie znam się więc w sprawach prawnych się nie będę wypowiadał. Stworzył się duży szum w około tej sprawy więc na pewno niedługo dowiemy się czy podstawa była czy nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: jak zwykle. Dzięki za naświetlenie sprawy. Ciekawi mnie jak „właścicielka” dostała akt własności skoro miała brata. Musiał ojciec przepisać na nią mieszkanie. A znając życie synek się wk$$@ił i teraz leci cyrk w sądach....

  •  

   pokaż komentarz

   @Grajek7555: syn spadkodawcy nie żyje od kilkunastu lat, a w tym domu mieszkają m.in. jego żona i córka

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: @Grajek7555: i do tego doszła jeszcze sprawa kilku testamentów, ale to nie wiem jak się potoczyło.
   Ale tak jak napisał OP w tym wykopie, aktualny właściciel nie jest żadnym biednym Panem z marzeniami który dla córki dom kupił tylko właścicielem agencji czyścicieli lokali. O to rozchodzi się cała afera, po co w telewizji taka narracja że on taki biedny, na pewno jest wiele spraw gdzie dzicy lokatorów zmarnowali marzenia, ale to nie jest jedną z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: to w takim razie on ten dom kupil czy nie? Pod koniec przy interwencji numero duo pokazuje akt notarialny gdzie widnieje jako wlasciciel nieruchomosci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: Przecież to od początku wyglądało podejrzanie. Sam to pisałem w poprzednim wpisie.
   Najpierw dla swojej rodziny kupował, później dla córki jak podrośnie a teraz okazuje się że zdjął złoty zegarek i ta "Pani detektyw z Gdyni" to jego pracownica z zakładu do wyprowadzek.

   Już nie raz tu na wykopie ktoś przy tych tematach podrzucał tą firmę do "wyprowadzek" więc widać, że mocno próbują z reklamą działać ale jednak prawo jest ponad nimi i zatrudnianie rosłych typów czy naruszanie miru to nie jest dobry pomysł na legalne działania stąd policja.

   Przy okazji pokazuje to poziom dziennikarstwa w kraju. Polsat szybko podłapał akcję i nawet nie zbadali kim jest ten typ co pewnie tylko chwilowo "kupił" mieszkanie by mieć prawo działać w imieniu prawdziwej właścicielki która po eksmisji rodziny z powrotem je dostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: a aj myślałem że jesteś z trójmiasta a lokatorzy z Pruszkowa

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: Od razu było widać, że to jakiś przekręt jak pokazali, że Ci nowi właściciele są członkami neonazistowskich bojówek PO ( KOD, Obywatele RP).

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: jak ja sie ciesze że nie mieszkam w tym chlewie obsranym gównem zwanym Polska.
   HOMO SOVIETICUS jest bardziej z Polski niż z Rosjji
   TFU...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: To już wiadomo skąd nagranie, że się niby " wyprowadzają" :

   " - Chłopak w wieku 25-26 lat - dodaje pani Halina. - Robił nam na złość, zrzucał z górnego tarasu na nasz i na podwórko duże sprzęty, meble, robił imprezy, sprowadzał młodzież, która nas po imieniu wyzywała. Parę dni był spokój, a potem znowu to samo. Dwa miesiące temu odcięli nam gaz. Wczoraj wieczorem ten lokator wynosił agregat z piwnicy. Pojawiła się benzyna. Przyjechała straż, policja. Strażacy nas poinformowali, że śmierdzi i najlepiej, żebyśmy jeszcze nie wchodzili do domu.

   - Wyszliśmy - opowiada kobieta. - Gdy wróciliśmy brama była zabezpieczona. Na podwórku stało pięciu czy sześciu rosłych panów, którzy poinformowali, że nie możemy już wejść na posesję i do domu. A przecież my tu jesteśmy zameldowani. Mamy swoje rzeczy. Wyszliśmy tak jak staliśmy bez niczego. Zaproponowano nam motel na tydzień czy dwa i że będą szukać dla nas mieszkania, ale jak pójdziemy do tego motelu, to już nie dadzą żadnego mieszkania. Zostaniemy bez dachu nad głową. Mąż tutaj pół domu zrobił. 4 września ma być sprawa o zachowek, o który dzieci moje wystąpiły. Czekamy aż sąd to rozstrzygnie. Powinni nam dać nakaz eksmisji i zapewnić mieszkanie, to byśmy się wyprowadzili. "

  •  

   pokaż komentarz

   @BIBIK: górny balkon jest zajmowany przez obecnego właściciela domu.
   @laki2702: Pruszcz Gdański nie Pruszków

  •  

   pokaż komentarz

   @Kantee: Tak myślałem, stąd ta " flaga" neonazistów z opozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @BIBIK: a sorry. nie chce zeby nie było niedomówień. Nie przez właściciela domu tylko przez osoby wynajęte do mieszkania w tym domu. Lokatorowie o których mowa w reportażu mieszkają na dole. Gdyby mieszkali tam gdzie ten balkon to ciężko byłoby na ich taras zrzucać sprzęty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Pan Marco nie jest zadnym biednym Panem

   @Kantee: Jak bogaty to może sie podzielić socjalisto? Kupił dom, jest wpisany w księgę wieczysta, czego ty chcesz wiecej? Mówisz ze sprawa w sądzie się toczy w sprawie spadku, ok ale do czasu rozstrzygnięcia chyba uznajesz prawo do własności w księdze wieczystej, a jest nim Pan Marco. Dam Ci przykład, bo do sądu w sprawach cywilnych może iść każdy (trzeba tylko wpłacić część od wartości o którą jest spór), wytocze proces że twoj samochód jest tak naprawdę mój. Czy do czasu oddasz mi swoj samochód czy jednak powiesz że go kupiłeś więc jest twój co?

  •  

   pokaż komentarz

   4 września ma być sprawa o zachowek,

   @BIBIK: Co za beka, czyli nawet jak dzicy lokatorzy wygrają, to tylko jakieś pieniądze a własność mieszkania jest już przesądzona. Jakby sprawy nie rozpatrywać powinni się wyprowadzić

  •  

   pokaż komentarz

   szczegolnie ze postepowanie ciagle sie toczy

   @Kantee: dodam jeszcze bo znakazłem cytat w komentarzu "4 września ma być sprawa o zachowek, o który dzieci moje wystąpiły." Czyli co najwyżej dostaną zasądzone jakieś pieniądze, prawo właścicielskie nie jest tutaj w ogole brane pod uwagę, właściciel jest i się nie zmieni. Dlaczego wlasciciel ma sponsorowac pasożytów? Moze ty im oddasz swoje mieszkanie?

  •  

   pokaż komentarz

   To troche się kłuci z nagraniami w któych nawet sam "lokator" pyta czy jakby co bedzie mógł wrócić po zostawione rzeczy. Ale skoro znasz tych ludzi może odpowiesz czy na nagraniu faktycznie był ten lokator?

   @wykopiem_albo_zakopiem: Kłóci się pozornie, bo nie wiesz co działo się 'poza kamerą'. Może koleś miał nóż przy gardle, albo grożono jego bliskim. Dla świętego spokoju mógł się zgodzić. Potem może poszedł do prawnika i dowiedział się na czym stoi. A bandyci wycięli ten kawałek, który im pasował.

  •  

   pokaż komentarz

   Kupił dom, jest wpisany w księgę wieczysta, czego ty chcesz wiecej?

   @Equalizer: Kupił dom z lokatorami, czy też "innymi wadami prawnymi" - jego p?$#?#%ony problem.

 •  

  pokaż komentarz

  i co cwaniaki - wydymali was spece z POLSATU :)

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek: W czym wydymali?
   Jest właściciel i jest lokator, który nie płaci. Czyli kto w Twojej bajce jest ten zły?

  •  

   pokaż komentarz

   @niebieski_bajtel: właściciel nie jest właścicielem tylko gościem, który na wykopie robi reklamę.
   Pan, który udaje biednego i uciśnionego (aż łzy wyciska) - wcale nim nie jest.
   Jest to gość który ma firmę detektywistyczną i cały ten "smutny" wykop o bezsilnym lokatorze to jego reklama co udowadnia ten filmik:
   https://www.youtube.com/watch?v=zGZKEmk2VnA
   w minucie 1:06

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek: w tym wypadku akurat faktycznie wygląda na to, że jest to wał i jest to podstawiony właściciel, ale nie zdajesz sobie człowieku chyba sprawy, jak wiele jest podobnych sytuacji, gdzie właściciele kupują mieszkania na kredyt, wynajmują je i nie dostają od najemcy ani grosza... a prawo w tym chorym kraju broni najemców a nie właścicieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @G_Rav: Zdaję sobie sprawę. i faktycznie to chore. Ale Wał to Wał - nie będą nami kręcić cwaniaczki

  •  

   pokaż komentarz

   właściciel nie jest właścicielem tylko gościem, który na wykopie robi reklamę

   @czmigglerek: Akurat on kupił ten dom od właścicielki (Niemka, szwagierka ten baby). Podejrzewam, że cena była znacznie niższa ze względu na dzikich lokatorów. Dodatkowo policjanci oglądali akt notarialny.
   Kwestionujesz fakty.
   A co do reklamy. On chyba raczej zrobił sobie anty reklamę. Na filmiku widać co to jego firma potrafi i jak zabezpieczy innych właścicieli, a sam sobie nie może pomóc i biegnie do telewizji.

   Pan, który udaje biednego i uciśnionego (aż łzy wyciska) - wcale nim nie jest
   Ten pan kupił dom. I skoro nie moze nim dysponować to jest o ten właśnie dom biedniejszy.
   Chyba, że lubisz być okradany ze swojej własności, ale wtedy dyskusja z Tobą nie ma sensu.

   Jest to gość który ma firmę detektywistyczną i cały ten "smutny" wykop o bezsilnym lokatorze to jego reklama co udowadnia ten filmik
   Pisałem wyżej o antyreklamie z jego strony. A może rzeczywiście jest bezsilny jak widział postawę policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebieski_bajtel: To dlaczego nie powiedzą w tym reportażu tego wprost? Tylko jakiś bajer o tym, że do ochrony wynajął sobie panią detektyw i inne pierdoły. Powinni powiedzieć, że sytuacja w polsce jest chora, że nawet taka super firma sobie nie poradziła - i już. A tu jakieś kombinacje alpejskie

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @G_Rav: wiesz co. Ja też miałem z tym problem. Tylko z drugiej strony. W Kątach Wrocławskich babka zajęła lokal i nie chciała się wyprowadzić. Kiedy władza lokalna tupneła nogą, że tak nie wolno - przyjechała UWAGA TVN i zrujnowali gościowi karierę

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek: z tego powodu jak ja nie cierpię wypoku!

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   właściciel nie jest właścicielem tylko gościem, który na wykopie robi reklamę.

   na jakiej podstawie wnosisz, że osoba przedstawiona w reportażu jako właściciel, nie jest nim?

   Pan, który udaje biednego i uciśnionego (aż łzy wyciska) - wcale nim nie jest.

   na jakiej podstawie to stwierdziłeś?

   Jest to gość który ma firmę detektywistyczną i cały ten "smutny" wykop o bezsilnym lokatorze to jego reklama co udowadnia ten filmik:

   filmik udowadnia jedynie, że gość ma coś wspólnego z firmą eksmisyjną - nie pokazuje czy gość jest jej właścicielem, wspólnikiem, dyrektorem czy pracownikiem, i nie wyklucza to w żaden sposób, że jest właścicielem lokalu gdzie policja włamała się i umieściła nielegalnych włamywaczy

   @czmigglerek:

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Widzisz kolego - zaczynasz mnie łapać za słówka. A mój wykop ukazuje, jak łatwo jest manipulować opinią publiczną. Skąd wiesz, że nielegalnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek: czepiam się jedynie logiki wypowiedzi bo według mnie opisujesz rzeczy które nie zostały przedstawione i są wynikiem Twojej interpretacji

   chociażby to, że osoba przedstawiona w reportażu nie jest właścicielem lokalu - na jakiej podstawie to wymyśliłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: tak to tylko moja pokręcona logika Watsonie. Wymyśliłem, że to kampania która ma sprowadzić się do osiągnięcia celu - a potem pod to sobie wszystko poukładałem. To z pewnością błąd - ale błędem jest także przyjmowanie za pewnik, że Ci którzy tam mieszkają są dziki lokatorami

  •  

   pokaż komentarz

   ale błędem jest także przyjmowanie za pewnik, że Ci którzy tam mieszkają są dziki lokatorami

   a jak inaczej nazwać lokatorów którzy nie mają żadnej umowy z właścicielem i przebywają w lokalu wbrew woli właściciela będąc chronionym przez policję która dokonuje włamania na na prywatną posesję bez wyroku sądu ani nawet nakazu sądowego które umożliwiałoby na coś takiego?

   @czmigglerek:

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: może są współwłaścicielami? Tego reportaż nie mówi. Może mają udziały w działce? Tego reportaż też nie mówi. Może Pan Marek kupił tylko 70% nieruchomości - tego reportaż też nie mówi. Widzisz tak wiele pytań - tak mało odpowiedzi :) Myślisz, że cała policja tej miejscowości łącznie z naczelnikiem jest w kieszeni jakiś prywatnych ludzi. Gdyby już to chyba bardziej w kieszeni Pana Marka - bo co mieliby mieć z patusków

  •  

   pokaż komentarz

   może są współwłaścicielami? Tego reportaż nie mówi.

   więc nie można tego zakładać... na podstawie dostępnych informacji można stwierdzić, że są nielegalni... gdyby wypowiedzieli się do kamery i przedstawili swoje racje A MIELI SZANSĘ można by zakładać coś innego

   Może mają udziały w działce? Tego reportaż też nie mówi.

   więc nie można tego zakładać... na podstawie dostępnych informacji można stwierdzić, że są nielegalni... gdyby wypowiedzieli się do kamery i przedstawili swoje racje A MIELI SZANSĘ można by zakładać coś innego

   Może Pan Marek kupił tylko 70% nieruchomości - tego reportaż też nie mówi.

   więc nie można tego zakładać... na podstawie dostępnych informacji można stwierdzić, że są nielegalni... gdyby wypowiedzieli się do kamery i przedstawili swoje racje A MIELI SZANSĘ można by zakładać coś innego

   Widzisz tak wiele pytań - tak mało odpowiedzi :)

   więc dlaczego zakładasz? ja mówię o informacjach które zostały zawarte w materiale... dzicy lokatorzy mieli szansę przedstawić swoje racje, ale zamiast tego wezwali policję

   Myślisz, że cała policja tej miejscowości łącznie z naczelnikiem jest w kieszeni jakiś prywatnych ludzi.

   na to wygląda...

   Gdyby już to chyba bardziej w kieszeni Pana Marka - bo co mieliby mieć z patusków

   @czmigglerek: będąc w kieszeni Pana Marka włamali się na jego posesję i wbrew jego woli włamali się do jego mieszkania i wprowadzili tam nielegalnych?

   ciekawa koncepcja

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: więc nie można tego zakładać... na podstawie dostępnych informacji można stwierdzić, że są nielegalni... gdyby wypowiedzieli się do kamery i przedstawili swoje racje A MIELI SZANSĘ można by zakładać coś innego

   Eee czyli NIE umieścić wypowiedzi tych pan w reportażu się nie da?

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek nawet jak nie jest właścicielem to co? W Polsce patologia ma większe prawa niż wzorowy obywatel. Gdyby przepisy nie były tak absurdalne to by ten pan nie miał takiej pracy. Jest popyt jest podaż. I to jest smutne, że trzeba w ten sposób egzekwować prawo do własnego lokalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @patchupdate jak mówią przez drzwi że nie będą się wypowiadać?

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek

   Skąd wiesz, że nielegalnych?

   Do legalności trzeba mieć umowę najmu, lub akt własności. Żadnego z powyższych pasożyty nie posiadają.

  •  

   pokaż komentarz

   właściciel nie jest właścicielem tylko gościem

   @czmigglerek: Hmm, rozumiem że w księdze wieczystej są wpisani ci biedni wyrzucani lokatorowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli to zarzutka to nie rozumiem tego mechanizmu. Prowadzi firmę "eksmisyjną" a zrobił reklamę że nie potrafi wy@#ć dwóch kobit? Dla mnie to strzał w stopę.

  •  

   pokaż komentarz

   @czmigglerek: no i czego to dowodzi? Tylko tyle, że właściciel firmy eksmisyjnej jest właścicielem lokalu

   to, że policja włamała się do jego mieszkania i wprowadziła tam siłą bezprawnych lokatorów to zupełnie inna kwestia

   ewentualne wątpliwości mogą dotyczyć tego czy to była rzeczywiście policja bo podszywanie się pod policjanta jest karane, ale jeżeli to była prawdziwa policja to mamy mafię policyjną w wydziału kryminalnego która chroni złodziei, włamywaczy i wyłudzaczy

  •  

   pokaż komentarz

   podszywanie się pod policjanta jest karane, ale jeżeli to była prawdziwa policja to mamy mafię policyjną w wydziału kryminalnego która chroni złodziei, włamywaczy i wyłu

   @Arachnofob: Ale w reportażu jego współpracowniczka przedstawiana jest jako Pani, która ma firmę detektywistyczną. Nic nie mówią, że to jego bliska współpracownica. Wg mnie nagłośnienie sprawy to ich sposób na wykurzenie tych dzikich lokatorów - żeby ludzie wydali wyrok i wykonali samosąd. Taka ich gra, gdzie on udaje właściciela, ona panią detektyw, której celem jest opróżnienie mieszkania na zlecenie jakiegoś randomowego człowieka

  •  

   pokaż komentarz

   Ale w reportażu jego współpracowniczka przedstawiana jest jako Pani, która ma firmę detektywistyczną.

   bo ta firma jest zarejestrowana jako biuro detektywistyczne

   Nic nie mówią, że to jego bliska współpracownica.

   a jakie to ma znaczenie dla sprawy?

   Wg mnie nagłośnienie sprawy to ich sposób na wykurzenie tych dzikich lokatorów - żeby ludzie wydali wyrok i wykonali samosąd.

   no i bardzo k#%%a dobrze! wywalić dzikich lokatorów którzy w rozumieniu prawa WŁAMALI SIĘ z pomocą policji do środka i przebywają tam nielegalnie

   Taka ich gra, gdzie on udaje właściciela,

   jakie masz podstawy, aby twierdzić, że nim nie jest?

   ona panią detektyw,

   bo jest nią...

   której celem jest opróżnienie mieszkania na zlecenie jakiegoś randomowego człowieka

   nigdzie nie znalazłem w tym reportażu informacji, że właściciel jest jakimś "randomowym człowiekiem"

   @czmigglerek:

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: a jakie masz podstawy, żeby twierdzić, że ludzie którzy chcą wejść do domu są dzikimi lokatorami?

  •  

   pokaż komentarz

   a jakie masz podstawy, żeby twierdzić, że ludzie którzy chcą wejść do domu są dzikimi lokatorami?

   na podstawie słów zawartych w reportażu gdzie osoba zajmująca lokal mówi otwarcie, że nie ma podpisanej z właścicielem żadnej umowy a gdy przyjeżdżają policjanci to również oni potwierdzają, że z nielegalnymi lokatorami którzy weszli do mieszkania nielegalnie trzeba wejść na drogę cywilną, aby ich stamtą usunąć, przy czym policjant nie potrafi powiedzieć dlaczego policja włamała się nielegalnie do lokalu

   @czmigglerek:

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: no widzisz. Nie musi mieć umowy jeśli jest współwłaścicielem na przykład. Przydał by się wypis z rejestru gruntów - byłoby łatwiej to ocenić

  •  

   pokaż komentarz

   no widzisz. Nie musi mieć umowy jeśli jest współwłaścicielem na przykład. Przydał by się wypis z rejestru gruntów - byłoby łatwiej to ocenić

   @czmigglerek: oglądałeś reportaż w ogóle? osoba przedstawiająca się jako właściciel lokalu mówi, że kupił go od WYŁĄCZNEJ właścicielki tym samym stał się wyłącznym właścicielem

   inna kwestia, że sama dzika lokatorka przyznaje, że nie ma z właścicielem podpisanej żadnej umowy

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: widzę , że wyrok już zapadł. Na stos z nimi - patuskami. A Pan Marek niech żyje w zdrowiu po kres czasów. Kurtyna

  •  

   pokaż komentarz

   widzę , że wyrok już zapadł.

   jak widać na materiale sądy nie są tu potrzebne... policja staje w obronie patusiarni i dokonuje włamań bez wyroków

   Na stos z nimi - patuskami.

   czyżby to była sugestia, aby dokonać podpalenia i w ten sposób ich wykurzyć?

   A Pan Marek niech żyje w zdrowiu po kres czasów. Kurtyna

   @czmigglerek: :)

  •  

   pokaż komentarz

   inna kwestia, że sama dzika lokatorka przyznaje, że nie ma z właścicielem podpisanej żadnej umowy

   @Arachnofob: to czekaj dzicy lokatorzy czy zameldowani? Jak zameldowani to nie można ich wyrzucić.

  •  

   pokaż komentarz

   @jezus_cameltoe zameldowani przez poprzedniego właściciela, meldunek to tylko kwestia ewidencyjna, jak Ukrainiec wynajmie od ciebie mieszkanie też może a nawet POWINIEN się w nim zameldować i jak nie płaci za najem masz prawo go wyrzucić, meldunek nie sprawia że masz jakiekolwiek prawa do lokalu

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: niestety jednak wtedy się ma. Nie można wymeldować osoby zameldowanej która nadal w nim mieszka. Wiem bo sam przechodziłem procedurę wymeldowania "szwagra". Jestem "urzędasem" to wiem trochę więcej. Tu jest sytuacja jasna - nadal mieszkają stąd wyrzuć nie można. Ale skoro to wszystko FAKE to sprawy nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @jezus_cameltoe: meldunek nic nie ma do tego czy ktoś ma prawo do lokalu czy nie. Oraz to czy ma tam prawo przebywać czy też nie. Jak komuś sprzedasz dom ale się z niego nie wymeldujesz to legitnie możesz wrócić do niego za 2 lata bo tak? :) No raczej nie, chyba że znasz naczelnika wydziału kryminalnego w Proszczu Gdańskim to wtedy tak. Wbijasz z policją po prostu i wchodzisz jak do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jezus_cameltoe tylko że oni dobrowolnie mieszkanie opuścili a policja się włamała i ich tam wprowadzili

  •  

   pokaż komentarz

   tylko że oni dobrowolnie mieszkanie opuścili a policja się włamała i ich tam wprowadzili

   @Arachnofob: ale ta sprawa to fake więc dyskutujemy tylko o teoretycznych możliwościach. Właściciel może wymeldować osobę zameldowaną tylko jak udowodni że ona nie zamieszkuje lokalu, procedura trwa miesiąc. Jeśli mieszka to trzeba to załatwiać inaczej, nie wiem jak bo nie miałem z tym styczności. Nielegalne wyrzucenie gratów i wymiana zamków na pewno będzie skuteczniejsza od prawnej drogi sądowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   a jakie masz podstawy, żeby twierdzić, że ludzie którzy chcą wejść do domu są dzikimi lokatorami?

   @czmigglerek: Nie są właścicielami mieszkania, nie są wpisani w księgę wieczystą

  •  

   pokaż komentarz

   no i czego to dowodzi? Tylko tyle, że właściciel firmy eksmisyjnej jest właścicielem lokalu

   @Arachnofob: o czym 'zapomniano wspomnieć' w reporatażu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: tylko jakie to ma znaczenie dla sprawy?

 •  

  pokaż komentarz

  Hyhyhyhy ... Nie ma to jak jebnąć się w nazwie swojej firmy.

  źródło: Bez nazwy-1.jpg

Dodany przez:

avatar czmigglerek dołączył
412 wykopali 31 zakopali 13.8 tys. wyświetleń
Advertisement