•  

  pokaż komentarz

  Gdyby takie filmy emitowano w telewizji zamiast typowego chłamu, mialibysmy o wiele ciekawsze i mądrzejsze społeczeństwo. Ogłupianie ludzi i obniżanie standardów trwa w najlepsze. Bydło nie musi być mądre, wystarczy, że jest posłuszne i nieświadome.

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: chyba trochę przesadzasz, aczkolwiek dziwię się, dlaczego przedwojenne kino jest praktycznie nieobecne w telewizji, kiedy np. peerelowskie już tak... może dlatego, że znaczna część tych drugich to komedie?

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: Coś w tym jest. W pokoju, w którym teraz jestem (nie wchodząc w szczegóły), w TVN lecą reklamy przerywane niekiedy Tańcem z gwiazdami, a ja dzięki temu wspaniałemu wykopowi informującemu o cudownym kanale youtube, z pomocą słuchawek odłączonych od telefonu mogę bez ruszania dupy przenieść się w inną, przyjaźniejszą krainę. Dziękuję!

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: w dobie kablówek zawsze masz jakiś wybór, takie filmy lecą - są kanały takie jak TVP kultura, TVP Historia, TMCinema czy Kino Polskie i tak dalej, tam można takie cuda trafić. Masz jednak tyle zaparcia żeby wziąć do ręki pilot i z kanału 1 szukać czegoś na kanale 450 :)?

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: Problem w tym, że społeczeństwo tych filmów NIE CHCE oglądać, dlatego nie są emitowane. I to jest prawdziwy problem. Z drugiej strony misja edukacyjna TVP powinna postępować (a tak nie jest), mimo to. To byłoby na prawdę świetne, gdyby mamy wołały do swoich dzieci: "zostaw ten komputer i idź pooglądąć TVP!". Teraz co najwyżej zobaczą Rysia z Klanu robiącego czystki w warszawskich burdelach albo inną Plebanię. Powinno być inaczej...

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt: To nie tak że puścimy taki film i inteligencja kwitnie. Po pierwsze młodzi widząc taki film automatycznie przełączą na MTV bo dla nich to nuda. Wrażliwość to deficytowe uczucie, dla nich coś starszego niż rok to chłam.

  •  

   pokaż komentarz

   @kyjgel: rok? Rok to starsze niż węgiel ;)

   @flash4gordon: dzięki za kanał ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Na stacji Kino Polska lecą czasem przedwojenne filmy. W TVP nie puszczą przedwojennego polskiego filmu bo oglądalność była by bardzo niska. A nawet jeśli puszczą to nie o normalnej porze. O emisji w popularnych komercyjnych stacjach to już można zapomnieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Wow gdy to pokaże dziadkowi to znów powie "kurcze że ja już za stary na to wszystko jestem" zapewne cholernie by się ucieszył z takiego znaleziska... ale tak zgrywać dla niego z YT filmy zna ktoś może skad można te filmy skołowac w normalnych wersjach?

 •  

  pokaż komentarz

  O proszę, i mój ulubiony Eugeniusz Bodo też się znalazł ;D

 •  

  pokaż komentarz

  Wrzuci ktos link do takiego zbioru filmów ale z discovery albo animal planet ? Gdyż użytkownik darery juz ich nie udostepnia.