•  

  pokaż komentarz

  pomimo wszystko troche to dziwne że zaproszono przedstawicieli Niemiec a Rosji nie

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio rozmawiałem z Rosjaninem na temat naszej historii. Wpadł w furię jak powiedziałem mu że Rosja zaatakowała Polskę 17 września. Zaczął mnie wyzywać od zakłamanej polskiej świni, i krzyczeć że gdyby nie Rosja po 2 wojnie światowej to w Polsce gówno by było, że to Rosja odbudowała Polskę po wojnie itp. Zapytałem się czy słyszał o pakcie R-M o pakcie nieagresji Rosji z Rzeszą ale skwitował to wielkim kłamstwem "zachodu" aby zmniejszyć wkład Rosji w wygranie wojny. A no jeszcze wojna zaczęła się w 41 xD. Od 2 tygodni sie do mnie nie odzywa xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilgnk: Mogłeś mu jeszcze powiedzieć, że od paktu R-M Rosja wysyłała w zamian za technologie całą masę surowców - paliwo, żarcie, etc. - co umożliwiło Rzeszy prowadzenie wojny w Europie i zabezpieczenie jej zasobów, jak na przykład zabezpieczona droga morska ze Szwecją z której sprowadzali żelazo.

   Więc zasadniczo gdyby nie Rosja, to Niemcy nie byli by w stanie prowadzić wojny, bo ich zasoby były dość ograniczone :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilgnk: Takie mity trzymają ten kraj w kupie jeszcze. Gdyby nie to i nagle okazałoby się, że Rosjanie nie mają tej swojej dumy narodowej i krystalicznej przeszłości to mogliby machnąć ręką na ten kraj, zacząć zadawać pytania i kwestionować, bo czym tu teraz rekompensować sobie życie w biedzie. Widziałem kiedyś reportaż, że Rosjanie mogą gruz żreć, ale jeśli świat się ich boi lub mogą pogrozić komuś to wtedy jest dobrze.

   @ChochlikLucek: Nie tylko to. Elita wojsk wermachtu, generałów i oficerów szkoliła się na poligonach ZSRR w latach 30tych.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu mielismy zaprosic putina do Polski 1 wrzesnia na obchody wybuchu 2 wojny siatowej skoro ruscy mowia ze wojna wybuchla w 1941?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin360V2 bo to oni tak mówią a my jako 'lepsi' powinniśmy się umieć zachować. A tak zachowanie dziecka z piaskownicy, czemu zresztą prawie cały wykop ładnie przyklasnął.
   Ruscy niech sobie będą jacy są, ale my powinniśmy umieć się zachować i być ponad to wszystko. Nie zapraszając ich pokazaliśmy że tak naprawdę dużo lepsi nie jesteśmy. Nie jest to powód do dumy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli na Kremlu się burzą to jestem pewien, że zrobiliśmy to dobrze.
  A rosyjska propaganda .. była szansa że w Polsce wyrosną pokolenia którym trzeba będzie tłumaczyć co to takiego. Ale "na szczęście" propaganda w Polsce też trzyma się dobrze.
  Powtórka z głębokiej komuny. Sukcesy kraju (mimo przeciwności) i partii rządzącej. Podkładanie kłód dobrobytowi przez opozycję i wrogie mocarstwa .. no i oczywiście ich porażki.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie jedna rzecz ciągle mierzi od czasów szkoły podstawowej (a było to 20 lat temu). Ciągle się mówi o tym, że "nigdy więcej faszyzmu", "nigdy więcej nazizmu", "nigdy więcej wojen i zbrodni".
  A ja się pytam, co z komunizmem? Przecież ta ideologia wymordowała największą liczbę ludzi, ta ideologia doprowadziła do cierpienia wielu milionów ludzi w trakcie, jak i wiele lat po wojnie?
  Czemu komunizmu nikt nie potępia?