•  

  pokaż komentarz

  Polecam zainteresowanym "zapiski oficera armii czerwonej" Sergiusza Piaseckiego. Satyra ta idealnie ukazuje moralność i mentalność ruskiego narodu. Min. sowieci po ataku na nasze tereny byli w szoku że u nas byle robotnik czy chłop ma lepiej niż u nich oficer czy wyższy urzędnik. Od śmiechu i żenady trudno się powstrzymać - zdziwieni że można chleb bez kartek i całonocnych kolejek kupić, że po dywanach się chodzi (a nie wiesza jak dzieła sztuki i symbol bogactwa po ścianach).

  Polecam bo poprawia humor.

 •  

  pokaż komentarz

  Niemcy już od początku lat 30 - 1930 - zaczęły współpracować z Rosją która pomagała im omijać podpisany przez nich samych traktat Wersalski który ograniczał ich wojsko, przez który czuli się pokrzywdzeni tak samo jak Rosjanie, a mówiąc krótko to Niemcy i Rosjanie przygotowywali się do wspólnej wojny i podziału europy na długo przed 1939 rokiem, Rosja próbowała już w 1920 roku ale połamała sobie zęby na Polsce 14 lutego 1919 (zakończenie wojny Polsko - Bolszewickiej 18 października 1920 roku), a przypominam że traktat wersalski został podpisany i ratyfikowany 28 cze 1919 – 21 sty 1920. Rosja i Niemcy nie mogły się pogodzić z ich punktu widzenia krzywdzącego ich i haniebnego traktatu wersalskiego który między innymi powodował ostateczny powrót Polski na mapy europy, ostateczne przywrócenie niepodległości Polski! i odzyskaniu dodatkowych ziem przez państwo Polskiego a wcześniej zagrabionych przez zaborców między innymi niemiec, podczas rozbiorów, traktat Wersalski zatem w pewnym sensie sankcjonował ogłoszoną 11 listopada 1918 roku przez Polskę niepodległość.

  Traktat wersalski – główny traktat pokojowy kończący I wojnę światową, podpisany 28 czerwca 1919 roku przez Niemcy, mocarstwa Ententy, państwa sprzymierzone i stowarzyszone. Dokumenty ratyfikacji złożono 10 stycznia 1920 roku w Paryżu i z tą datą wszedł w życie

  Tu macie znacznie więcej ciekawych informacji o współpracy Niemiec i Rosji przed 1939 i po.

  https://www.youtube.com/watch?v=xIBtEdGZ4HY
  https://www.youtube.com/watch?v=34jOf-NFMlM

  Bardzo ciekawe materiały, bardzo bardzo polecam.
  Te filmy bardzo dużo wyjaśniają!

 •  

  pokaż komentarz

  Hej,
  A ma ktos moze zrodlo jaka byla rosyjska propaganda przed 17 wrzesnia 1939r.? Jak Stalin przekonywal rosjan do najazdu na Polske? Dla Niemcow wiadomo... bylismy dzikusami i podludzmi ze wschodu.¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Podobno nie było nikogo z Serbii? Jeśli to prawda to uważam, że niefajnie się stało, że nie zostali zaproszenie. Bo ktoś z Chorwacji się pojawił, a jak wiadomo część chorwatów święta nie była podczas IIWŚ.