•  

  pokaż komentarz

  Pomijam zachowanie debila ale czemu jak wchodzi na pasy to nawet nie spojrzy tylko pcha ten wózek przed siebie. Zero jakiegokolwiek upewnienia się, fart że to motocykl a nie auto lub bus bo wtedy skończyłoby się tragicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89 Dokładnie! Wina motop@!#y, ale jak można tak beztrosko wchodzić na pasy i się nie rozglądać? Ja czy przebiegam przez jezdnię czy przechodzę przes pasy na światłach zawsze się rozglądam czy ktoś się przypadkiem nie zagapił. Dobrze wyrobić sobie taki odruch.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Bo piesi w wielu przypadkach nie maja wyobraźni i uważają, że na pasach są nietykalni, bo przecież mają pierwszeństwo. Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: lol za co te minusy? Dobrze mowisz, nie można wchodzić bez rozejrzenia się no japierdziele. Tyle wypadków takich było a ludzie dalej nie nauczeni (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: @RafB: po pierwsze widać ze motocyklista zap%#?@@?al wiec babka nawet jak spojrzała przed wejściem na pasy, mogła go jeszcze nie widzieć. Po drugie widać ze filmik był nagrywany z jakiegoś dostawczaka, który mógł zasłonić widoczność. Po trzecie, ale w sumie najważniejsze znowu przerzucacie winę na ofiarę a nie na sprawcę. Koleś na motorze to idiota bo widząc, ze na prawym pasie stoi samochód przed przejściem dla pieszych, to u każdego człowieka z wyobraźnia, zapali się lampka, ze zatrzymał się dlatego, żeby przepuścić pieszego. Ale na wykopie bez zmian, co by się nie wydarzyło winna jest ofiara.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: wtargnięcie, jak nic.

   pokaż spoiler weźcie się stuknijcie w głowę. To jest miasto, teren zabudowany (jak mniemam), czy kierowcy muszą pieszym robić Sarajewo?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89 często widuje się jak dzieci nie chcą a matki ciągną je na drogę a wózek traktują jak tarcze

   ..

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: Pełna zgoda, jak ktoś tu uważa, że w jakimkolwiek stopniu winna jest Pani z wózkiem jest chyba niedorozwinięty i lepiej niech zacznie weryfikować swoje myśli, zanim będzie za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @pilot1123: sam jesteś wtargnięcie... próżni do czaszki

   W terenie zabudowanym nie wolno wyprzedzać na i w obrębie przejścia dla pieszych (właśnie np dlatego co widać na filmie). I jak w mieście ktoś staje przed przejściem to zwykle nie po to żeby popatrzeć jaki ładny znak tylko aby puścić pieszego. Ale wielu dzbanów ma to w d..ie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: głupi jesteś, czy co? Debil na moto pojawił się k?$!a z nicości. Zap?!##??al jak wariat I mógł wyskoczyć zza innego pojazdu zmieniając pas. Sam jeżdżę na moto ale k?$!a jak widzę coś takiego to aż mnie nosi. Tu za taką jazdę dostał y kraty poza wysokim mandatem.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo piesi w wielu przypadkach nie maja wyobraźni

   @black_flower: w wielu pewnie tak, ale w tym przypadku kobieta bez pośpiechu wchodzi i nie ma szansy widzieć zap#??@#%ającego debilka zza dostawczaka

  •  

   pokaż komentarz

   @severh: ehh, znowu zapomniałem czcionki szyderstwa użyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: nie tłumacz kretynom. W Polsce moje zaufanie do kierowców wygląda tak, że na jednokierunkowej rozglądam się w obie strony. Wszyscy mają w dupie przejście dla pieszych, które powinno być świętością. Mamy tak niski szacunek dla pieszych, że normą jest wyprzedzanie pojazdów zatrzymujących się na przejściu. A kary? Żałośnie niskie. Według mnie kierowcy którzy robią takie rzeczy powinni mieć z automatu zatrzymywane prawo jazdy i skierowanie na kurs doksztalcający.

  •  

   pokaż komentarz

   @pilot1123: Sarajewo mnie zmyliło ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: sporo racji w tym co mówisz.
   Niezmienia to faktu że było o krok od tragedii.
   Gdyby zrobiła krok dalej, tragedia. Gdyby jednak nie widząc zza dostawczaka wychyliła głowę nic by się nie stało.

   Tu nie chodzi o szukanie winnego. Winny jest oczywiście motocyklista.
   Tu chodzi o wyrobienie dobrych nawyków nie widzisz nie wychodzisz na jezdnie.
   Wielu dobrych ludzi by żyło gdyby patrzyli czy są bezpieczni

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: motocyklista mógł jechać prawym pasem i zmienić go na lewy w ostatniej chwili. Z drugiej strony nie widać żeby kobieta się rozejrzała czy przystanęła. Nie sprawia to, że jest w jakiś sposób winna, ale dla własnego bezpieczeństwa warto upewnić się, że żaden debil nie jedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @klikus: Bez pośpiechu? Ja widzę przyspieszony krok. Jak wchodzę z wózkiem na jezdnie i ktoś na dwupasmowej jezdni mnie puszcza to zawsze wystawiam łeb, żeby zobaczyć czy właśnie taki debil nie zap$%@!!%a, a jak widzę, że ktoś hamuje przed przejściem to wchodzę dopiero jak widzę, że się całkowicie zatrzymał. Debil na motocyklu i baba bez wyobraźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @severh: to miałem na myśłi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: nie no, najlepiej winę rozdzielić na dwoje xD może jeszcze należy ukarać kierowcę dostawczaka bo ustąpił kobiecie na pasach?

   daily vikop.ru

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: takie wypadki zawsze na dwupasmowkach na takich drogach powinny byc tylko przejscia ze swiatlami, zawsze k!##a jeden ustapi pierwszenstwa a drugi jadac te 20-30km wiecej juz nie zdazy - mowie ogolnie bo ten motodebil zaszalal na maxa

  •  

   pokaż komentarz

   Pełna zgoda, jak ktoś tu uważa, że w jakimkolwiek stopniu winna jest Pani z wózkiem jest chyba niedorozwinięty i lepiej niech zacznie weryfikować swoje myśli, zanim będzie za późno.

   @mowieprawde: Cmentarz jest pełny ludzi, którzy mieli pierwszeństwo.
   Co z tego, że pełna wina jest po stronie motocyklisty, jakby jej dziecko umarło, albo zostało kaleką do końca życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: no dobra auta się zatrzymały to przechodzi.. to teraz każdy ma jeszcze uważać dodatkowo na idiotę, który ma w dupie pieszych? Wiem, że trzeba uważać, ale wiesz... jestem w stanie ją zrozumieć, auta się zatrzymały i idzie. Kto by się spodziewał takiego debila.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: dobra ale gdyby sie rozejrzała gdzie idzie to mogłaby się zatrzymać i pozwolić motocykliście przejechać bez uderzania w wózek, a motocyklista I TAK by stracił prawo jazdy. Wilk syty i owca cała.

  •  

   pokaż komentarz

   le na wykopie bez zmian, co by się nie wydarzyło winna jest ofiara.

   @koniarek: Nie winna jest ofiara, tylko, żeby cię samochód nie potrącił, masz 2 rozwiązania, jedno zależy od ciebie drugie od innych, jeśli chociaż jedna zostanie przestrzegana, nie dojdzie do potrącenia.
   Czyli sam też możesz decydować o tym czy ktoś cię potrąci, a wymaga to aż skrętu głową w lewo w prawo, doprawdy POŚWIĘCENIE

   Warunek
   A) kierowca przestrzega przepisów
   B) Ty rozglądasz się, przechodząc przez jezdnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Pomijam zachowanie debila ale czemu jak wchodzi na pasy to nawet nie spojrzy tylko pcha ten wózek przed siebie...

   @Blaza89: Spokojnie, motocyklista dostal symboliczna kare, podejrzewam ze juz znowu jezdzi moze bedzie jakis nowy filmik niedlugo...

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: nawiązując do Twojego komentarza - faktycznie niektórym ludziom brakuje tego nawyku upewnienia się, że jest czysto i można przejść.. jak tak sobie myślę, to z reguły są to ludzie, którzy poruszają się jedynie piechotą ewentualnie komunikacją miejską.. kierowcy z racji tego, że chcąc nie chcąc muszą zachowywać wzmożoną uwagę, obserwować otoczenie itp wyrabiają tym samym w sobie ten nawyk i jak poruszają się pieszo to siła rzeczy głowa sama ucieka by się rozejrzeć, upewnić.. w sumie to samo można zaobserwować wśród rowerzystów, ci którzy nie doświadczyli jazdy samochodem / nie uczyli się nigdy o zasadach obowiązujących na drogach - są czasami, delikatnie mówiąc bez wyobraźni.. wniosek jaki się nasuwa - może zamiast tych kilku odwiedzin straży miejskiej czy policjanta w przedszkolach mówiących o zebrach i sygnalizatorach, powinno się edukować bardziej dzieciaki w szkołach itp. tak sobie tylko myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: nie, nie zrzuca się winy. Mirki ewidentnie piszą, że wina motocyklisty. Nie mniej jednak życie jest ważniejsze niż czyje jest pierwszeństwo. Tym bardziej jak się wychodzi zza dostawczaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego babka jest kretynką. Dostawczak, nic nie widzę, a więc zap!!@#%?am z wózkiem.
   Ja nawet przy przejściu z zielonym światłem się rozglądam bo gdyby nie to to już dawno bym leżał w grobie lub jeździł na wózku. Oczywiście winny tutaj jest kretyn na motorze, ale nie jest to jedyny kretyn na filmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: dośc duże znaczenie ma tutaj to, że ofiarą jest kobieta. Wykop w pigułce

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB ostatnio było podobne znalezisko jak dzieci na hulajnogach wjechał przed rodzicami wtedy za podobną opinię jak można nie dopilnować albo rozejrzeć się dostało mi się. zawsze mówię dzieciom nawet jak się zatrzyma samochód albo samochody cały czas obraca się głową w prawo i w lewo

  •  

   pokaż komentarz

   @mowieprawde: Nie jest winna zdarzeniu. Jest najwyżej lekkomyślna. Jak idę przez ulicę, szczególnie z dzieckiem (bo wtedy odpowiadam za innego człowieka, nie tylko za siebie), to rozglądam się praktycznie cały czas. I jestem gotowy by się zatrzymać. Pierwszeństwo to za mało, żeby wygrać przy zderzeniu z rozpędzoną maszyną.

   Mimo pierwszeństwa, jako ten mniejszy lepiej przepuścić idiotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Zgadzam się. Wina motocyklisty niepodważalna. Ale jak przechodzisz przez przejście to łeb w lewo i prawo, a nie pod nogi, albo w telefon.

  •  

   pokaż komentarz

   Bez pośpiechu?

   @black_flower: bez pośpiechu.
   Mało tego - robi przystanek na krok, żeby sprawdzić sytuację. Nie ma szans zauważyć debila i jest tu jedyna ofiarą z dzieckiem.
   Szczerze liczę, że niedoszły zabójca odpowie z całą surowością prawa, bo moralnie, jak widać, nie przystaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: Nikt nie przerzuca winy na ofiarę! Wina jest tu oczywista! Ale nawet dzieci w szkole uczą żeby po dojściu do połowy jezdni raz jeszcze rzucić okiem w lewo... Na pasach dla własnego bezpieczeństwa też tak należy robić!

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: może naucz się czytać ze zrozumieniem zanim napiszesz komentarz? gdzie w tych wypowiedziach jest przerzucanie winy na ofiarę? Oni piszą o tym,że należy zachować szczególną ostrożność w takich przypadkach a nie a nie,że to jej wina.

   @PMV_Norway: cepie jeden, babka zawsze zwiększy szanse na uniknięcie wypadku jeśli spróbuje sie upewnić,że nic nie wyjeżdża z tamtego pasa. Jeśli idzie przed siebie i nawet się nie rozejrzy to zawsze będzie ofiarą i miała dużo szczęścia,że tylko tak się skończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89 bo może pozatym tych debili na motorynkach często bez prawa jazdy nie słychać jak zap@?!!?@ają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niewyrzytyknur
   "@Blaza89: gdybys mial dziecko i dziewczyne to inaczej bys spiewal"
   Gdyby ktoś tak wszedł na pasy z moim dzieckiem to inaczej bym śpiewał.
   Nigdy ta osoba nie miałaby prawa więcej opiekować się dzieckiem.
   Przecież tym bardziej o swoje dziecko większa troska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Wydaje mi się jednak że większy obowiązek ciąży na kierowcach ponieważ to oni posiadają dokument zwany PRAWEM JAZDY.

   Zresztą kierowca motocykla też nie trzymał się przepisów, zap?@%$#@ał i nie zachował szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych.

   Ciekawe czy wam udałoby się ominąć pędzący pocisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @1marcin1: przyznał bym ci nawet rację, gdybym nie wiedział jak jeździ się motocyklami w Polsce, więc jebnij się w łeb. Bo wina jest jedynie debila na moto

  •  

   pokaż komentarz

   który mógł zasłonić widoczność

   @koniarek: to tym bardziej powinna się upewnić

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Gdyby to był samochód to może by zauważyła, do tego pewnie tak zap!?%$?#ał że go nie było a nagle się pojawi.

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower: Bo to poj$!!ny przepis, że kierowca dojeżdżając do przejścia ma zgadywać, czy dany człowiek chce przebiec przez przejście, sobie wleźć na pełnej k##%ie, czy postać i poczytać pejsa, czy inne gówno rodem z Izraela

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89
   @RafB
   Bo wiecie w założeniu jak gość zatrzyma się żeby was przepuscic to możecie śmiało wchodzic. To teraz co żeby przejść spokojnie przez pasy (oznaczone zawsze kilkukrotnie) to trzeba przed nimi bariery betonowe zamontować i w razie wejścia pieszych będzie się szybko wysuwac utylizujac takich debili czy może zaczniemy ich surowo karać jak w normalnych krajach?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo piesi w wielu przypadkach nie maja wyobraźni i uważają, że na pasach są nietykalni, bo przecież mają pierwszeństwo. Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

   @black_flower: a ty, jak przejeżdżasz samochodem przez skrzyżowanie z pierwszeństwem to rozglądasz się na boki czy przypadkiem ktoś ci nie wyjedzie z podporządkowanej? Nie. To dlaczego wymagasz tego samego od pieszych? Dlaczego zarzucasz im brak wyobraźni? Piesi mają prawo czuć się tak samo pewnie na przejściu jak kierowcy na skrzyżowaniach z pierwszeństwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: tak sie zastanawiam czy to jest troling czy jestes az takim debilem

  •  

   pokaż komentarz

   Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

   @black_flower: i jeszcze jedno. Zanim zaczniesz pouczać innych - sprawdź na czym polega zasada ograniczonego zaufania. Bo bynajmniej nie na tym, że masz ciągle ograniczać zaufanie do innych uczestników ruchu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PMV_Norway: czy ja kretynie kwestionuję winę motocyklisty?

  •  

   pokaż komentarz

   Cmentarz jest pełny ludzi, którzy mieli pierwszeństwo.

   @robot_: Debilom, którzy to ciągle piszą, to miałbym ochotę rozżarzony pręt zimnym końcem w dupę wsadzić. Może by zaczęli myśleć zanim coś takiego napiszą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: dostawczak stoi na prawym i ustępuje pieszemu motocyklista widząc to że na prawym stoi pojazd powinien również się zatrzymać. a ta kobieta jak miała wyjrzeć za dostawczak? peryskopem?

  •  

   pokaż komentarz

   @dziedzicpruski: Co Ci debilu nie pasuje?
   Co Ci z tego, że miałeś pierwszeństwo, jak nie żyjesz?
   No zajebista logika, ch@? że będę kaleką nie przeposzczę gnojowi bo mam pierwszeństwo. Widzę mentalność posiadacza kamerki. Co z tego że mogłem wyhamować, mam pierwszeństwo i film na YT.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: Brawo Ty. Chociaż jeden głos rozsądku. Szczerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: ty jesteś ślepy czy upośledzony ? Nie widzisz że auto stoi i puszcza pieszego ? Według Ciebie każdy pieszy ma do przejścia przez pasy przygotowywać się niczym do zdobycia Everestu ? Jpdl xd

  •  

   pokaż komentarz

   W terenie zabudowanym nie wolno wyprzedzać na i w obrębie przejścia dla pieszych

   @severh: A poza obszarem zabudowanym to można wyprzedzać na przejściu dla pieszych? Nie odpowiadaj na ten komentarz, po prostu doczytaj przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze

   @black_flower: czy mógłbyś mi kolego przypomnieć, swoimi słowami - bez googlania, o czym wg. Ciebie mówi ta magiczna zasada, która ma ponoć ograniczyć ilość ofiar na drogach i jak ma się do tej konkretnej sytuacji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   dziękuję

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: Po drugie widać ze filmik był nagrywany z jakiegoś dostawczaka, który mógł zasłonić widoczność Możliwe, że dostawczak zasłaniał, ale zauważ też, że samochód stanął parę metrów przed linią zatrzymania, czym zwiększył pole widzenia zarówna dla innych pojazdów, jak i pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

   @black_flower: Dokształć się o zasadzie ograniczonego zaufania.

   Zasada ograniczonego zaufania – zasada stanowiąca, że zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że aktualne zachowanie uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego jego zachowania.

  •  

   pokaż komentarz

   Po trzecie, ale w sumie najważniejsze znowu przerzucacie winę na ofiarę a nie na sprawcę

   @koniarek: Czy za każdym razem, kiedy stwierdzi się u ofiary lekkomyślność musi paść tekst o zrzucaniu winy na ofiarę? Serio? A to nie mieści się w głowie, że winny jest jeden, ale ofiara mogła uniknąć sytuacji w wyniku której stała się ofiarą, gdyby chociaż trochę kurna ruszyła głową?

   Taki może trochę głupi przykład - jeżeli zostawię samochód na parkingu z kluczykami w stacyjce i mi go ukradną to czyja będzie to wina? Moja? Nie, złodzieja. Ale gdybym nie był debilem i nie zostawiał kluczyków w stacyjce, to pewnie by mnie nie okradli. I co, czy jeżeli ktoś wyjdzie i powie "wiecie Mirki, jak lubicie swoje samochody to nie zostawiajcie kluczyków w stacyjce" to będzie przerzucanie winy ze złodzieja na mnie? Nie. Ale nie żyjemy w idealnym świecie, więc możemy jednocześnie ścigać i karać złodziei, jak i edukować ludzi jak nie zostać okradzionym.

   Tak samo w odniesieniu do pieszych. W idealnym świecie piesi mogliby w pełni zaufać w przestrzeganie przepisów przez kierowców. Ale nie żyjemy w idealnym świecie i zawsze będą kierowcy, którzy te przepisy łamią. I edukowanie tychże pieszych, żeby obrócili durny łeb jak włażą na pasy nie jest zrzucaniem na nich winy, tylko umożliwiającym ich przeżycie zdrowym rozsądkiem.

   Nie wyobrażam sobie jak można wyjść na pas jezdni nie upewniwszy się, czy nic po nim nie jedzie. Gdybym zachowywał się jak ta kobieta to co najmniej kilka razy wylądowałbym już w szpitalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @miken1200: to jest teren zabudowany więc o tym mówię, aczkolwiek tyczy się to wszelakich przejść dla pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   Pomijam zachowanie debila ale czemu jak wchodzi na pasy to nawet nie spojrzy tylko pcha ten wózek przed siebie. Zero jakiegokolwiek upewnienia się, fart że to motocykl a nie auto lub bus bo wtedy skończyłoby się tragicznie.

   @Blaza89: moze przyjechala z hiszpanii, niemiec, portugalii, grecji albo na przyklad holandii? Nie trudno sie domyslic.

  •  

   pokaż komentarz

   Cmentarz jest pełny ludzi, którzy mieli pierwszeństwo.

   @robot_: Jest też pełny ludzi, którzy pili wodę. I tych którym niezabezpieczona cegłówka spadła na chodniku na głowę. Patrz przy każdej kamienicy w górę czy nic nie leci.

   znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

   @black_flower: Akurat tę zasadę zastosowała tak jak jest w jej definicji.

  •  

   pokaż komentarz

   weźcie się stuknijcie w głowę.

   @pilot1123: Nie przeceniaj wykopkow, poziom inteligencji tutaj nie odbiega specjalnie od poziomu tego mutanta na motorze.

   Koleś na motorze to idiota bo widząc, ze na prawym pasie stoi samochód przed przejściem dla pieszych, to u każdego człowieka z wyobraźnia, zapali się lampka, ze zatrzymał się dlatego, żeby przepuścić pieszego

   @koniarek: Ty tez przecieniasz wykopkow. Teza o winie ofiary przewija sie tu czesto zwlaszcza w sytuacjach kiedy sprawca jest debilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Filmik nie zaczyna się od momentu, gdy samochód nagrywający zatrzymuje się, tylko już stoi. Może piesza się rozejrzała i nie spodziewała się, ze nagle wyskoczy pojazd jadący 120km/h. Z tego filmiku wynika, ze pieszy musi się rozejrzeć dwa razy. Raz jak wchodzi na pasy a drugi raz na środku pasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @no_49: wejdź sobie na profil stop cham na fb - w komentarzach toczy się tam właśnie taka dyskusja :) ja prdle!

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: może jeszcze powinna ciągnać wózek za sobą ? Przecież jest na pasach ! Pieszy jest uprzywilejowany w takiej struacji, tym bardziej że samochód się zatrzymał i czuła się bezpiecznie! Moze w tym czasie jej dziecko płakało i skupiła uwagę na nim ? Wy serio jesteście pop!%#?%!eni w tych osądach

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na wykopie bez zmian, co by się nie wydarzyło winna jest ofiara.

   @koniarek: W żadnym z komentarzy powyżej nie zauważyłem, by ktoś przerzucał winę na ofiarę, wiec prosze - bez takich hiperboli. Każdy wspominał o tym, ze winny motocyklista, ale babka powinna zastosowac - jakze znana- zasade ograniczonego zaufania. Cmentarze sa pelne ludzi, ktorzy mieli pierwszenstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek Nikt tutaj nie przerzuca winy na ofiarę, tylko zwraca uwagę na brak instynktu samozachowawczego i niestosowanie zasady o ograniczonym zaufaniu na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @robot_: nie byłoby takiego cmentarza, gdyby za zabicie kogoś w ten sposób groziło bezwzględne dożywocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mowieprawde: @gherkin_test: @Niewyrzytyknur: @Kotniepies: wasze myślenie jest tak proste że nawet nie wiem czy mam się wysilać. Co z tego, że mam pierwszeństwo i ktoś mnie puszcza jak nie mam szans z rozpędzonym autem czy motocyklem a tym bardziej nie ma go dziecko w wózku. W przeciwieństwie do was mam świadomość że ktoś jest głupszy ode mnie albo się zagapił i może mnie nie zobaczyć na pasach.
   Nikt nie stwierdził, że babka na pasach prawnie źle postąpiła, ale powinna spojrzeć na drugi pas.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanatic: rozumiem, że jak jedziesz przez skrzyżowanie i masz zielone, to zatrzymujesz się najpierw i rozglądasz czy nikt aby na pewno nie jedzie ? Przecież może pędzik jakiś debil, który ignoruje sygnalizację i nie ma uprawienień

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem a dopiero później twórz wypociny. Nigdzie nie przerzucam winy na pieszą bo winny jest tylko i wyłącznie motocyklista. Może jest to dla ciebie dziwne i niezrozumiałe ale ja przechodząc przez wielopasmowe zawsze upewniam się czy wszystkie pojazdy mnie widzą i się zatrzymują. Tym bardziej bym to robił prowadzać wózek z dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: do tego tyle sie mówi o boernym bezpieczenstwie. Buduje drogi, bezkolizyjne skrzyzowania, jednokierunkowe jezdnie, uspokaja ruch strefami tempo a k?@%a nadal

   Nadal k?@%a legalne sa takoe przejscia. Przeciez piesi chodza jak cielaki, koerowcy wyprzedzaja na takich przejsciach a mimo to sa one nadal dozwolone w przepisach.

   Takie przejscia lowinny byc mozliwe jedynie z sygnalozacja swietlna.

  •  

   pokaż komentarz

   @joyko: Wiesz, że taką zasadę można stosować cały czas? Jedziesz autem, masz zielone - zwolnij, bo może ktoś przejeżdżać na czerwonym świetle lub może jechać pijany. Na przystanku nie patrz w telefon, tylko w nadjeżdżające auta, kto wie, ktoś może okazać się psychiczny i zechce wjechać w przystanek. Bądź czujny cały czas. Czy chciałbyś tak żyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: jako motocyklista stwierdzam że ten gość to j!#?ny debil

  •  

   pokaż komentarz

   @gherkin_test: nie zatrzymuję się ale widzę co się dzieje wokół mnie, możesz wchodzić bez patrzenia na pasy ze swoim dzieckiem w wózku byle nie przed moim autem, jeśli uważasz to za normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanatic: no niestety stwierdzam brak mózgu

  •  

   pokaż komentarz

   Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze

   @black_flower: dobrze że się przyznałeś. Sprawdź na czym polega zasada ograniczonego zaufania.

  •  

   pokaż komentarz

   znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze

   @black_flower: oo kolejny co nie ma pojęcia o czym mówi ta zasada (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89

   ale czemu jak wchodzi na pasy to nawet nie spojrzy tylko pcha ten wózek przed siebie. Zero jakiegokolwiek upewnienia się, fart że to motocykl a nie auto lub bus bo wtedy skończyłoby się tragicznie.

   Jakoś od zawsze jestem mega czujny na przejściach dla pieszych, zapewne w dużej mierze przez przeróżne filmiki z takimi sytuacjami. Ale odkąd mam bombelka, to na przejściu dla pieszych czuje się jakbym ochraniał prezydenta, nawet jak już zatrzymają sie dwa samochody obok siebie to patrze do końca czy czasem jakiś dzban nie wjedzie w dupy stojących i zepchnie go na mnie idącego z dzieckiem. Ale wydaje mi się ze to trzeba mieć już troche wyobraźni, której tutaj babci zabrakło.

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower:

   @Blaza89: Bo piesi w wielu przypadkach nie maja wyobraźni i uważają, że na pasach są nietykalni, bo przecież mają pierwszeństwo. Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

   Chyba miałeś na myśli:

   Bo motocykliści w wielu przypadkach nie mają wyobraźni i uważają, że jak dostawczak stoi przed pasami, to pewnie się drapie po dupie i wcale nie czeka na pieszego. Brak wyobraźni i znajomosci zasady ograniczonego zaufania na drodze.

  •  
   N.................w via Android

   0

   pokaż komentarz

   @black_flower dokładnie. Wielu z pierwszeństwem i racją jest już na cmentarzu, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek wiadomo że winny motocyklista ale ten twój argument że wychodzila zza dostawczaka więc miala prawo nie widzieć jest kompletnie z dupy. Przecież jak nie widzi czy coś jedzie to tym bardziej powinna się upewnić. Chyba każdemu się zdarzyło wychidzic z zza jakiegoś samochodu. Ja się w takich sytuacjach dosłownie wychylam żeby sprawdzić czy nic jedzie. Ale może to dlatego że mam prawo jazdy, wiem jak to wygląda z perspektywy kierowcy i że może jechać jakiś wariat.

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower: a ty, jak przejeżdżasz samochodem przez skrzyżowanie z pierwszeństwem to rozglądasz się na boki czy przypadkiem ktoś ci nie wyjedzie z podporządkowanej? Nie. To dlaczego wymagasz tego samego od pieszych? Dlaczego zarzucasz im brak wyobraźni? Piesi mają prawo czuć się tak samo pewnie na przejściu jak kierowcy na skrzyżowaniach z pierwszeństwem.

   @Krupier: Dlaczego Ciebie dziwi takie zachowanie ? ja ZAWSZE jak ruszam ze skrzyżowania to się rozglądam w obie strony czy nikt właśnie nie jest 'późnym żółtym' i we mnie nie jebnie, ZAWSZE. Co w tym dziwnego czy trudnego do wykonania ? stawiać swoje/innych zdrowie/życie na szali tylko dlatego że nie chciało mi się spojrzeć przed ruszeniem ? czy może o czymś nie wiem i zielone światło czyni mnie nieśmiertelnym ?

   To samo na pasach, zawsze się rozglądam tym bardziej na takim przejściu jak na filmie. 4 pasy to to nie jest uliczka osiedlowa, wiadomo że będą tam jeździć samochody i to szybko. "Dostawczak" zasłonił drugi pas to zatrzymuję się w połowie i wyglądam na ten drugi pas, proste ..

   Ludzie, przecież to są zwykłe zasady które moje 5 letnie dziecko zna i się do nich stosuje, a tutaj wielcy dorośli mają to w dupie, bo przecież jest zielone to idę ....

   Wina motocyklisty jest bezdyskusyjna, ale ta Pani wykazała się również całkowitym brakiem wyobraźni, wózek przodem i idę, "bo przecież jestem na pasach to jestem nieśmiertelna".

   Niestety takie zachowanie często się zdarza, co w połączeniu z debilam na drodze jest fatalne w skutkach jak widać.

   edit:
   Masz jeszcze z wiki co to jest "Zasada ograniczonego zaufania":

   Zasada ograniczonego zaufania – zasada stanowiąca, że zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że aktualne zachowanie uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego jego zachowania[1].

   Można zakładać przestrzeganie przepisów przez innego współuczestnika ruchu, chyba że jego zachowanie wskazuje na coś innego[2]. Sygnałem do utraty zaufania i zwiększenia ostrożności mogą być wszelkie okoliczności (także atmosferyczne jak mokra droga). Okolicznością, która każe uczestnikowi ruchu wzmóc poziom ostrożności, a więc ograniczyć zaufanie, jest m.in. obecność dzieci na drodze lub poboczu bez opieki dorosłych[3]. Sama w sobie obecność dzieci nie prowadzi do obowiązku utraty zaufania. Liczy się przede wszystkim ocena całokształtu zachowania dzieci, która może wskazywać na możliwość naruszenia zasad ruchu drogowego[4].

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego Ciebie dziwi takie zachowanie ? ja ZAWSZE jak ruszam ze skrzyżowania to się rozglądam w obie strony czy nikt właśnie nie jest 'późnym żółtym' i we mnie nie jebnie, ZAWSZE. Co w tym dziwnego czy trudnego do wykonania ? stawiać swoje/innych zdrowie/życie na szali tylko dlatego że nie chciało mi się spojrzeć przed ruszeniem ? czy może o czymś nie wiem i zielone światło czyni mnie nieśmiertelnym ?

   @plonking: to jesteś paranoikiem. Spoko, twoja sprawa. Ja stosuję zasadę ograniczonego zaufania.

   BTW, "cię", nie "ciebie". ;)

   To samo na pasach, zawsze się rozglądam tym bardziej na takim przejściu jak na filmie. 4 pasy to to nie jest uliczka osiedlowa, wiadomo że będą tam jeździć samochody i to szybko. "Dostawczak" zasłonił drugi pas to zatrzymuję się w połowie i wyglądam na ten drugi pas, proste ..

   @plonking: no widzisz, a powinniśmy dążyć do tego, by pieszy mógł się czuć bezpiecznie na przejściu, a nie co chwila rozglądać się czy jakiś kretyn gdzieś nie wyskoczy. Dokładnie tak samo jak z przejazdami przez skrzyżowania.

   Wina motocyklisty jest bezdyskusyjna, ale ta Pani wykazała się również całkowitym brakiem wyobraźni, wózek przodem i idę, "bo przecież jestem na pasach to jestem nieśmiertelna".

   @plonking: jedyną osobą bez wyobraźni w tym zdarzeniu był motocyklista.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Kurpier, wiesz, ty jednak jesteś debilem jak nie zrozumiałeś co napisałem. Ja o rzeczywistości, a Ty że "powinniśmy dążyć do tego aby pieszy mógł się czuć bezpiecznie na przejściu" ... przecież to jest tak samo puste jak fraza "bądźmy dla wszystkich mili, to oni będą dla nas mili to nie będzie wojen i głodu na świecie" ... a potem zdziwienie, że w prawdziwym życiu są mordercy, gwałciciele i kierowcy debile ....
   EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: bo to baba. a jak wiemy one inteligencją nie grzeszą

  •  

   pokaż komentarz

   @plonking: oho, brak argumentów więc wyjechały inwektywy. Jakie to dojrzałe. :)

   Widzisz, a Szwedzi do tego dążyli. To teraz masz zadanie domowe - poczytaj sobie o wypadkach w Szwecji.

  •  
   K............4

   +1

   pokaż komentarz

   @koniarek: Gdzie widzisz przerzucanie winy? Kto napisał że winna jest przechodząca? Omamy masz?

  •  

   pokaż komentarz

   @andrkac: Dla mnie ona nie jest nawet lekkomyślna. Lekkomyślny mógłbyś by ty idąc z dzieckiem taką drogą. Ona wyglada na starszą osobę, ktora ma nieco inny czas reakcji na otoczenie. Wybrała możliwie bezpieczne miejsce i miała pełne prawo czuć się tam bezpiecznie, tym bardziej, że widziała jeden duzy samochód ktory zatrzymał sie przed przejściem.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: "Po trzecie, ale w sumie najważniejsze znowu przerzucacie winę na ofiarę a nie na sprawcę" nie, wyraźnie zaznaczyli, że wina jest po stronie motocyklisty.
   "wiec babka nawet jak spojrzała przed wejściem na pasy" a na poziomie dostawczaka to już nie łaska?

   @Niewyrzytyknur: "Sa pasy i znak tez w miescie pieszy ma piereszenstwo takie sa przepisy" czy te przepisy oddałyby jej dziecko?

   @PMV_Norway: "Debil na moto pojawił się k**** z nicości. Zap****alal jak wariat" 45 km/h.

   @trzeciodkonca: "120km/h" na tym ujęciu emerytka jest 8-10 razy wolniejsza czyli wg ciebie biegłaby 12-16 km/h ( ͡º ͜ʖ͡º) 10 więcej ratuje życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @cryan: "nie tłumacz kretynom. W Polsce moje zaufanie do kierowców wygląda tak, że na jednokierunkowej rozglądam się w obie strony. Wszyscy mają w dupie przejście dla pieszych, które powinno być świętością." a gdyby było świętością dla ogółu poza wyjątkami, to wreszcie mógłbyś się nie rozglądać i byłoby wspaniale? Masz coś, to dbasz o to, proste.

   @black_flower: "Jak wchodzę z wózkiem na jezdnie i ktoś na dwupasmowej jezdni mnie puszcza to zawsze wystawiam łeb, żeby zobaczyć" i tak ma być, bo w praktyce taki bus to też wychodzenie zza przeszkody.

   @robot_: "Cmentarz jest pełny ludzi, którzy mieli pierwszeństwo. Co z tego, że pełna wina jest po stronie motocyklisty, jakby jej dziecko umarło, albo zostało kaleką do końca życia?" Zastanawiam się kto to ocenia, skoro napisałeś dobrze, a masz plusa i osiem minusów! Młodzież niby w szkole, więc pasuje tekst "pomyśl, że oni mają prawo głosować".

   @Krupier: "Piesi mają prawo czuć się tak samo pewnie na przejściu jak kierowcy na skrzyżowaniach z pierwszeństwem. " tak samo opancerzeni, zdecydowanie... nie.

   @Krupier: "sprawdź na czym polega zasada ograniczonego zaufania" na tym, że oczekiwać przestrzegania prawa, chyba że czyjeś zachowanie wskazuje co innego. Nieadekwatna prędkość i brak hamowania są takim zachowaniem.

   @joannadeli: "W tym przypadku bredzenie o odpowiedzialnosci pieszego jest wlasnie manipulacja" żadna sytuacja nie likwiduje odpowiedzialności za siebie.

   @Alpherg: ogół woli bronić swojego prawa do błogiej bezmyślności

  •  

   pokaż komentarz

   @embrion: nie. Po prostu będąc kierowcą jesteś zobowiązany uważać na niechronionych uczestników ruchu. Nie uważam za mądre, aby siać w świadomości społecznej tłumaczenie "uważaj jak wchodzisz na pasy" i za kretyna uważam każdego, kto twierdzi, że jest tu chociażby cień winy pieszego. Równie dobrze należy być ultra podejtzliwym w stosunku do każdego, i chodzić plecami do ściany - nie wiadomo kto może być nozownikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mowieprawde: każdy powinien być świadomy, że na świecie można się spotkać z niebezpiecznymi sytuacjami. Ulice są tego sztandarowym przykładem. I części z nich można łatwo zapobiec zwykłą czynnością. Jej brak jest lekkomyślnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrkac: zwykłą czujnością - miało byc

  •  

   pokaż komentarz

   @andrkac: Ja uważam, że nie każdy. Zarówno małe dziecko jak i osoba starsza nie jest lekkomyślna w takiej sytuacji. Osoba dorosła, która spożytkowała jakąś część swojego życia na samowychowanie, przechodząc przez ulicę i patrząc sie w niebo lub w telefon, byłaby lekkomyślna. Zarówno dziecku i osobie starszej chyba nie bedzisz po wypadku tlumaczył "przecież mowiles ze moze byc niebezpiecznie, jestes lekkomyslny", tylko winę wezmiesz na siebie, ze niedostatecznie zabezpieczyles otoczenie bliskich osob. No przynajmniej ja tak to rozumiem. Ale czuję tez ze generalnie sie zgadzamy i wiadomo o co chodzi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cryan: TYlko widzisz ten idiota i tak bez uprawnień jeździ tutaj musza być srogie kary z konfiskata może wtedy by cebulaki sie czegoś nauczyli. Co z tego ze traca np na 3 miechy prawko jak i tak jeżdżą a może sie uda

  •  

   pokaż komentarz

   Równie dobrze należy być ultra podejtzliwym w stosunku do każdego, i chodzić plecami do ściany - nie wiadomo kto może być nozownikiem.

   @cryan: Albo moze nas trafic zablakana opona. Tak jak tego pana na fimie ktory nie bylo wystarczajaco ostrozny:

   GIF

   źródło: media0.giphy.com (4.25MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @mowieprawde: tak, teraz kumam co masz na myśli. Ale nadal spodziewam się po osobie zdolnej do opieki nad dzieckiem trochę trzeźwiejszego podejścia. I wiem, że w wielu przypadkach się przeliczę.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanatic: właśnie tak się składa że twoje myślenie jest proste. Typowa ameba, ale w drugą stronę. Co babka miała jeszcze więcej zrobić ? Stać tak długo aż dwa pasy się zatrzymają ? Czy może na Keanu Reevsa czekać aż ją przeprowadzi ? A może powinna zatrzymywać się co 1m i spoglądać czy przypadkiem coś nie jedzie ? A jakby dwa pasy były już zatrzymana i ona by szła, ale motocyklista srodkiem cisnął ? Albo okazało się że kierowca ,,TIRA" zasnął i staranowałby 3 osobówki i ten wózek, to też doszukiwałbyś się winy pieszej ? :p Może niech piesi machają flagami aby zatrzymać pojazdy i dopiero za zgodą kierowcy niech przechodzą :p ?

  •  

   pokaż komentarz

   @embrion: Dzięki kolego :)

   Nie uważam za mądre, aby siać w świadomości społecznej tłumaczenie "uważaj jak wchodzisz na pasy"
   @cryan: Serio, nie uważasz za mądre mówienie ludziom, żeby na siebie uważali? Czy naprawdę nie sądzisz, że ostrożność pieszych może zmniejszyć ilość wypadków z ich udziałem? Nie, po raz nie wiadomo który, nie zrzucam odpowiedzialności na pieszych w takich sytuacjach jak tu. Ale kurdemol, naprawdę sądzisz, że przekaz społeczny "piesi możecie włazić na pasy z klapkami na oczach, to kierowcy mają na was uważać" zmniejszy ilość wypadków? Nie chodzi o przerzucenie odpowiedzialności na pieszych. Chodzi o to, żeby WSZYSCY uczestnicy ruchu (w tym piesi) w miarę swoich możliwości zachowywali ostrożność.

   Równie dobrze należy być ultra podejtzliwym w stosunku do każdego, i chodzić plecami do ściany - nie wiadomo kto może być nozownikiem.
   W jaki sposób doszedłeś do takiego wniosku? Owszem, jedno i drugie jest możliwe, sprawa się rozbija o prawdopodobieństwo danego zdarzenia i o możliwość obrony przed nim. Ile mamy w Polsce nożowników, którzy atakują zza pleców całkiem losowych ludzi na ulicy? A gdyby taki Cię zaatakował, to cobyś mu zrobił? A ile wypadków z udziałem pieszych się zdarza w Polsce - takich, których można by uniknąć, gdyby pieszy się tylko rozejrzał? No właśnie. Dlatego jedno zakrawa na paranoję, a drugie jest zwykłą ostrożnością. W życiu nie spotkałem nożownika, za to gdybym nie wyglądał zza stojących na pasach samochodów, to już kilkukrotnie byłbym rozjechany. Więc na podstawie własnego doświadczenia śmiem twierdzić, że nie jest paranoicznym wyglądanie zza przepuszczającego mnie samochodu.

   Zarówno dziecku i osobie starszej chyba nie bedzisz po wypadku tlumaczył "przecież mowiles ze moze byc niebezpiecznie, jestes lekkomyslny", tylko winę wezmiesz na siebie
   @mowieprawde: Ale między innymi z tego powodu małe dzieci nie mogą zgodnie z prawem poruszać się same po ulicy, a pilnujący ich dorosły już powinien ogarniać kuwetę. Co do osób starszych, to kurczę no, mieli całe życie, żeby się nauczyć rozglądać na pasach. Trochę nie wierzę, że jak ktoś przez całe życie miał nawyk rozglądania się na przejściach, to nagle o tym zapomni na starość. To tak nie działa. Oni raczej nigdy sobie tego nawyku nie wyrobili.

   Co babka miała jeszcze więcej zrobić ? Stać tak długo aż dwa pasy się zatrzymają ? Czy może na Keanu Reevsa czekać aż ją przeprowadzi ?
   @Kotniepies: Wyjrzeć zza stojącego samochodu, który jej zasłaniał widok na pusty pas? Czy uważasz, że to jest jakieś niewykonalne? Ja zawsze tak robię i już kilka razy mi to uratowało dupsko.

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB dlatego trzeba kobietom zabierać bąbelki póki żyją.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do osób starszych, to kurczę no, mieli całe życie, żeby się nauczyć rozglądać na pasach. Trochę nie wierzę, że jak ktoś przez całe życie miał nawyk rozglądania się na przejściach, to nagle o tym zapomni na starość.

   @Alpherg: nagle nie, ale powoli tak, każdy inaczej zależnie od wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89 Baby są właśnie takie tępe. Ciężko to pojąć skąd taka głupota. A niby tak kochają swe dzidzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: kiedyś miałem ten film za czysty absurd ( ಠ_ಠ)

   link

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB: i takie mam zaufanie, że na jednokierunkowej patrzę na obie strony :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Jesteś takim debilem że szkoda gadać

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten: Spoko, jesli upewnienie sie czy moge przejsc przez wielopasmowe przejscie dla pieszych jest dla ciebie debilizmem to gratuluje Wykup sobie polise na zycie i zostaw cos dla rodziny

  •  

   pokaż komentarz

   @RafB Dobrze jest też wyrobić sobie odruch nie biegania po jezdni...

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower: Ci sami ludzie tak samo jeżdżą autami, motocyklami, rowerami... To nie tryb "piesi", tylko "wybrane osobniki tak po prostu mają zawsze".

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89 sytuacja z dziś zap%?!%@#ałem z zacięciem godnym Valentino Rossiego następnie zagapiłem się zła pozycja na motocyklu i mało co a bym zaliczył glebę- myślę że uratowała mnie przepisowa prędkość ( ͡º ͜ʖ͡º) nie polecam myślenia że jesteś królem szosy

  •  

   pokaż komentarz

   Grozi mu do pięciu tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. (http://www.tvn24.pl)
   Serio?

  •  

   pokaż komentarz

   że w jakimkolwiek stopniu winna jest Pani z wózkiem jest chyba niedorozwinięty i lepiej niech zacznie weryfikować swoje myśli, zanim będzie za późno.

   @mowieprawde: cmentarze są pełne ludzi co mieli pierwszeństwo. Tak Pani nie jest winna ale nie zastosowała niepisanej zasady zachowania ograniczonego zaufania do innych członków ruchu. Przechodząc przez każde pasy trzeba mieć oczy dookoła głowy a nie pchać wózek 'bo mam zielone'. Niedorozwinięci są ci co uważają że przed kalectwem/śmiercią uchronią ich przepisy... przepisy obojętnie czego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blaza89: Żyjesz w 19 wieku mentalnie. Szkoda mi cię trochę. Jeśli uważasz, że zapier...nie na przejściu dla pieszych to norma i każdy pieszy musi 24/7 sprawdzać czy go coś nie zabije to znaczy że jesteś po prostu homo soviecticus. powodzenia w życiu

 •  

  pokaż komentarz

  Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec miasta. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do pięciu tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Grozi mu do pięciu tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   @wieczny-student: śmiech na sali w tym pseudopaństwie XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: u nas kary za zbrodnie wszelakie są za niskie

   za taką premedytację i ucieczkę powinien być tylko dożywotni zakaz prowadzenia czegokolwiek i kara pieniężna w wysokości wartości prowadzonego pojazdu, a minimum kilkanaście tysięcy

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: Moim zdaniem powinni mu narzędzie zbrodni skonfiskować i tyle by pojeździł na motorze.

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: gość za taki numer powinien dostać bezwzględną kilkuletnią odsiadkę a w Polsce w zasadzie jakby nic się nie stało niech dalej sobie jeździ.

  •  
   R..............l

   +24

   pokaż komentarz

   Grozi mu do pięciu tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

   @wieczny-student: Kur...a ale to nasze prawo to chlew obsrany gównem.
   Jakbym osobiście za coś takiego dostał taki wyrok to bym chyba wyj$$%ł w sądzie biedronkę ze śmiechu, a te5 tys to bym od razu sędziemu na stół rzucił i poprosił o pokwitowanie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: skoro jechał bez prawka, to teraz jeździł też nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: zapewne bardzo się przejmie tym zakazem, skoro jeździ bez prawka

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zdaniem powinni mu narzędzie zbrodni skonfiskować i tyle by pojeździł na motorze.

   @aszerman: Strasznie go to zaboli, jeśli na przykład motor pożyczył od kolegi.

  •  

   pokaż komentarz

   gość za taki numer powinien dostać bezwzględną kilkuletnią odsiadkę a w Polsce w zasadzie jakby nic się nie stało niech dalej sobie jeździ.

   @theos87: oczywiscie ze tak. Jazda bez prawka lub po pijaku to powinno być usiłowanie zabojstwa

  •  

   pokaż komentarz

   śmiech na sali w tym pseudopaństwie

   @peszmerd: Nie rozumiem was. Wlasnie @Blaza89 @RafB i paru innych bronia tego motorowego bandyty ze to piesi powinni sie rozgladac i dbac o wlasne bezpiecznestwo bo motocyklista no coz "lubi zapierdalac" jego prawo, czy ma uprawienia czy nie. Nie bylo by probelmu nawet gdyby motocyklisci jezdzli po pijaku gdyby inni na nich uwazali i trzymali sie zdala do drogi. Tak wiec niski wyrok mnie nie dziwi, jest widac bardzo duze spoleczne przyzwolenie i zapotrzebowanie na bandyterke drogowa w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @MassFett: wygląda na to ,że gdyby przechadzał się z workiem marihuany to stwarzałby większe zagrożenie w społeczeństwie. Logika polskiego prawa...

  •  

   pokaż komentarz

   @theos87: wyobraź sobie sytuację gdy gość nosi broń bez pozwolenia i przez przypadek ona wypada i kogoś rani. Jest nieumyslna próba zabójstwa? No jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @peszmerd: ja myślę że ok, skoro za jazdę po pijaku zdaje się jest albo był 2 letni zakaz

  •  

   pokaż komentarz

   ja myślę że ok

   @math1982: ja myślę, że tutaj nalezy się sporo więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: Czekaj, kto broni motorowego bandyty? Sprawdziłem, obaj piszą o jego bezwzględnej winie. Ale to prawda, że piesi powinni sie rozgladac i dbac o wlasne bezpiecznestwo, czyż nie? Każdy powinien to robić.

   Nie manipuluj.

  •  

   pokaż komentarz

   skoro jechał bez prawka, to teraz jeździł też nie będzie.

   @grzemach:

   zapewne bardzo się przejmie tym zakazem, skoro jeździ bez prawka

   @Miecz12: Wkleję komentarz który napisałem gdzieś niżej.

   To wydaje się śmieszne, ale jak zostanie złapany mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to grożą mu już dużo poważniejsze konsekwencje.

   Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (...) prowadzenia pojazdów, (...) albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  •  

   pokaż komentarz

   Czekaj, kto broni motorowego bandyty? Sprawdziłem, obaj piszą o jego bezwzględnej winie. Ale to prawda, że piesi powinni sie rozgladac i dbac o wlasne bezpiecznestwo, czyż nie? Każdy powinien to robić.

   @andrkac: W tym przypadku bredzenie o odpowiedzialnosci pieszego jest wlasnie manipulacja i rozmywaniem pelnej i zupelnej winy bandyty na motorze..

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: pieszy jak każdy odpowiada za siebie. I o taką odpowiedzialność chodzi.

   "Pomijam zachowanie debila"
   "Dokładnie! Wina motop@!#y"

   Nikt z wymienionych nie rozmywał wyłącznej winy motocyklisty. A zdecydowanie warto przypominać, żeby dbać o własne bezpieczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: za samą jazdę bez prawka powinien już dostać kilka razy tyle, a nie 5 tysięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt z wymienionych nie rozmywał wyłącznej winy motocyklisty. A zdecydowanie warto przypominać, żeby dbać o własne bezpieczeństwo.

   @andrkac: No kobiety powinny chodzic przyzwoicie ubrane to nie bedzie gwaltow. Muzyni powinni siedziec w Afryce to nie bedzie rasizmu. Piesi powinni nie wchodzic na jezdnie jesli w promieniu 1km znajduje sie jakis pojazd to nie bedzie ofiar. W taki sposob mozna wytlumaczyc kazde przestepstwo robiac koorve z logiki.
   Idz do zakladu karnego pogadaj z osadzonymi dowiesz sie ze wszyscy z nich sa niewinni, winny byl ktos inny - a to sasiad spiewal za glosno to mu siekiera leb rozwail, a to konkubina krzyczala to jak kablem udusil. Zawsze ktos sie prosil byc ofiara.

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: Właśnie to ty robisz z logiki kobietę lekkich obyczajów.
   "Winny jest motocyklista, ale pani powinna się rozglądać dla własnego dobra" dla ciebie oznacza, że "pani jest winna". Koło logiki to nawet nie leżało.

   A żeby już nie tłumaczyć w kółko bo i tak nie pojmiesz:
   "Art. 13. Zasady przechodzenia przez jezdnię lub torowisko
   1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność (...)"

   Pani nie zachowała szczególnej ostrożności. Nie jest winna zdarzeniu, ale tak - czepiając się - przekroczyła przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność

   @andrkac: Czy zasada zachowania ostroznosci jest nadrzedna nad pierwszenstwem? Ktos na wypoku pisal pare tygodni temu za majac pierwszenstwo mozna sobie zupelnie legalnie wjechac w np. takiego wymuszajacego motocykliste (inna sprawa osobiste ryzyko utraty zdrowia w przypadku kolizji). Nie wiem jak jest z zachowaniem szczegolnej ostroznosci w takim wypadku, moze dotyczy ono jedynie pieszych?

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: i pomyśleć, że tacy debile jak Ci komentujący mogą mieć prawo jazdy i zachowywać się jak ten bezmózgi motocyklista.

  •  

   pokaż komentarz

   (inna sprawa osobiste ryzyko utraty zdrowia w przypadku kolizji)

   @joannadeli: Dajesz to w nawiasie, a to jest właśnie najważniejsze odnośnie pani z wózkiem. Rozglądanie się poprawia osobiste (i dziecka) bezpieczeństwo. Ja też nie rozumiem, jak można iść bezmyślnie i wierzyć, że przepis zapewnia niesmiertelność. Przepisy zabraniają też mordować ludzi, a jednak... czasem ktoś kogoś morduje.

   Nikt poważny nie zakwestionuje winy motocyklisty. Ale uwagi, że pani powinna się rozglądać i uważać co się dzieje są jak najbardziej słuszne.

   Co do nadrzędności zasad: Nie jest tak, że jak masz pierwszeństwo to możesz zapomnieć o ostrożności. Cały czas o tym piszę.
   Jeśli koniecznie szukasz hierarchii przepisów - to cały artykuł dotyczy przechodzenia przez jezdnię i pierwszą zawartą w niej rzeczą jest właśnie powyższe zobowiązanie do zachowania szczególnej ostrożności. Bez żadnego 'ale' i wyjątków.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do nadrzędności zasad: Nie jest tak, że jak masz pierwszeństwo to możesz zapomnieć o ostrożności

   @andrkac: No wasnie chyba sie myslisz. Byla jakis czas temu dyskusja dotyczaca "prowokowanych" stluczek w Warszawie gdzie kierowca zlosliwie wiezdzal w inne samochody w sytuacjach kiedy mial pierwszenstwo. Robil to wielokrotnie, nagrywal, specjalnie przyspieszal wiec chyba wolno tak robic.

  •  

   pokaż komentarz

   To wydaje się śmieszne, ale jak zostanie złapany mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to grożą mu już dużo poważniejsze konsekwencje.

   @ZygmnuntIgthorn: Bedzie mial dodatkowa motywacje zeby bardziej zap%$??$@ac i nie dac sie zlapac.

  •  

   pokaż komentarz

   @wieczny-student: o chui xDDDDDDDDD za jazde bez uprawnień 5k kary :D ja p##??$#e to jest takie smutne

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: Ale ty nadal nie rozumiesz. Oczywiście, że "zachowanie szczególnej ostrożności" jest niejasne i płynne, dlatego nikt tej pani ścigać nie będzie - choć na podstawie nagrabnia widać, że nie rozejrzała się, czego przecież uczyli nas wszystkich w podstawówce.
   Specjalnych stłuczek robić nie wolno, ale to jest nie do udowodnienia.

   Ale: pani szła przejściem z wózkiem. Debil na motorze o mało nie zabił dziecka. Powinien jechać wolniej i się zatrzymał, ale tego nie zrobił. Pani i dziecko znaleźli się w niebezpieczeństwie. A przecież wystarczyłoby, żeby zwracała uwagę na otoczenie, żeby uniknąć niebezpieczeństwa.
   Poza moim wtrętem z art13 nikt nie twierdzi, że pani jest winna zdarzeniu, tylko NIEOSTROŻNA

  •  

   pokaż komentarz

   u nas kary za zbrodnie wszelakie są za niskie

   @dzek: No nie za wszystkie, fałszowanie pieniędzy i kart płatniczych to minimum 5 lat odsiadki (bez możliwości zawieszenia), a maksymalny wyrok to 25 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe po co ten samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych - pomyślał motocyklista...

 •  

  pokaż komentarz

  Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie dość, że prawie zabił kogoś to jeszcze uciekł.

 •  

  pokaż komentarz

  Co tu się na tym wykopie odp%%!!%@a.... jak samochód wyprzedzi przed przejściem to wina kierowcy, a jak na motorze gość zap%%!!%@a i zaczepia o wózek, to wina.... kobiety? k%%%a, j?%@ni dawcy nerek. Jakby jechał z przepisową prędkością, to by zdążył zareagować, albo chociaż ominąć.

  @irolslozok: @badtorro: @Blaza89: @RafB: @black_flower:

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna