•  

  pokaż komentarz

  W czym problem, zatkac wylot i niech im tam wyp%?#@#$i w fabryce.

  •  

   pokaż komentarz

   @SlavedWizard: już się wyjaśniło
   https://kuriersuwalski.pl/suwalki/wiadomosci/4100-znane-sa-przyczyny-trafienia-sciekow-do-czarnej-hanczy-nie-wiadomo-jednak-ile-nieczystosci-wplynelo-do-rzeki
   _Wpompowanie ścieków do kanalizacji burzowej oraz pęknięcie korka zabezpieczającego nieczystości podczas prac modernizacyjnych było główną przyczyną przedostania się ścieków do Czarnej Hańczy. Dodatkowo firma prowadząca roboty na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wykonywała prace niezgodnie z zamówieniem i sztuką budowlaną i nie informowała PWiK o sposobie ich prowadzenia.

   Jak przyznał przedstawiciel firmy remontującej sieć sanitarną prace, które zdecydowali się wykonać polegały na zatkaniu odcinka kanalizacji burzowej wzdłuż ulicy Utrata i wpompowywania do niego ścieków. W tym czasie prowadzono prace remontowe na wyłączonym odcinku sieci ściekowej. Niestety korek uległ zniszczeniu, a wpompowane w kanał deszczowy ścieki przedostały się do Czarnej Hańczy.

   - Zewnętrzna firma, która na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach modernizuje stare odcinki kanalizacji ściekowej nie informując o tym nas jako zamawiającego oraz inspektora nadzoru budowlanego przepompowała ścieki do kanalizacji burzowej. Zrobiła to niezgodnie z zamówieniem i sztuką budowlaną, a przede wszystkim bez naszej wiedzy. Kanalizacja deszczowa nie może być pod żadnym pozorem wykorzystywana do nawet tymczasowego przepływu ścieków - poinformował Leszek Andrulewicz, Prezes PWIK w Suwałkach.

   Jeszcze w wczoraj wieczorem Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz pracownicy laboratorium Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pobrali na kilku odcinkach Czarnej Hańczy próbki wody do badania. Nie są znane jeszcze skutki jakie poniesie środowisko.

   Szacuje się, że w związku z samowolą firmy do Czarnej Hańczy mogło trafić od 120 do 180 tysięcy litrów ścieków.

   Nieczystości, które trafiły do rzeki pochodzą z Osiedla Północ z kwartału ulic Kowalskiego, Reja, Pułaskiego i Podhorskiego.

   Sprawą już zajmuje się Policja._

 •  

  pokaż komentarz

  jak w Indiach ścieki do rzeki a wysypiska spalić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję, że awaria w Stolycy otworzy ludziom oczy. To co idzie w Wawie to mały % tego co wylewane jest do rzek cały czas.

 •  

  pokaż komentarz

  Najpierw pożary wysypisk teraz wycieki do wód.
  Polska

 •  

  pokaż komentarz

  Tak ludzie tam na chleb zarabiają, praca jest ciężka, leją się okresy.
  #bagno

  źródło: youtube.com