•  

  pokaż komentarz

  A ludzie, którzy nie mieli nic wspólnego z SB i zabrano im emerytury, dalej muszą walczyć o swoje. Znam taką jedną, jej winą było to, że była zatrudniona na komendzie jako sprzątaczka; i cyk, 60% emerytury znikło.

 •  

  pokaż komentarz

  Mój wujek pracował w łączności w jakiejś j?$$nej komunistycznej komendzie, nigdy nie miał munduru na dupie a mu zabrali emeryturę 2 razy xd

  •  

   pokaż komentarz

   @blogers: Moj wujek mial podobnie. Przez swoj opor i brak checi przynaleznosci partyjnej i wspolpracy z odpowiednimi osobami mial bardzo pod gore. Po szkole milicyjnej przez wiele lat nie mial awansu podczas gdy jego bardziej przyjazni wladzy koledzy juz dawno wskoczyli o kilka stopni w gore.
   W koncu pojawilo sie dziecko, ani awansu, ani mieszkania (dostawali sluzbowe).
   Po paru latach jego corka przystapila do komunii... za namowa zony w koncu poszedl do przelozonego z pytaniami dlaczego i co musi robic zeby awansowac, dostac mieszkanie.
   W odpowiedzi pokazano mu zdjecia z komunii jego corki, wykonane przez agentow i wypomniano, ze nie przynalezy do partii i w zasadzie, w tej sytuacji na nic nie moze liczyc.
   Ostatecznie podpisal co trzeba i pomimo biernosci wobec zobowiazan, krotko po tym znalazlo sie mieszkanie i mogl awansowac.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem antykomuchem ale chore to jest karać ludzi pozytywnie zweryfikowanych którzy na przelomie lat transformacji pracowali i sumiennie wykonywali swoje obowiązki dla 3RP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Good-Bad: To jest szerszy problem niz by moglo sie wydawac.
   Polska po wojnie byla jaka byla. Ostatecznie ktos musial sluzyc w wojsku czy milicji.
   Sam fakt pelnienia sluzby np. w milicji nie powinien byc powodem do pietnowania kogokolwiek.
   Dzialania juz tak. Najgorsi byli ci ambitni, szybko pnacy sie po szczeblach kariery z blyskawicznymi awansami.
   Oni pracowali na swoj "sukces" bardzo brudnymi metodami.

 •  

  pokaż komentarz

  Nakrecamy nakrecamy, ale fakt hest faktem, ze prawo nie dziala wstecz i nie mozna ludziom zabrac emerytur. Bo inaczej OTUA i sedzia Forma Do Babki napisza do brukseli.

 •  

  pokaż komentarz

  bo są ich ubeki i nasze ubeki

Dodany przez:

avatar ikp dołączył
378 wykopali 14 zakopali 1.6 tys. wyświetleń
Advertisement