•  

  pokaż komentarz

  dalej instalujcie messengery i dawajcie uprawnienia donwszystkiego

  •  

   pokaż komentarz

   Pół biedy jak ktoś jest ignorantem i niejako sam sie na to zgadza. W przypadku takiego fb niestety dochodzi ta kwestia, że nawet jeśli nie masz u nich konta i nie korzystasz z ich aplikacji, niejako nie zgodziłeś się w żaden sposób żeby fb posiadał twoje dane, to i tak wyciągną je np od znajomych skanując ich telefon/kontakty. I później w przypadku takiego "wycieku" latają sobie po internecie twoje dane, których nigdzie nie udostępniałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   I później w przypadku takiego "wycieku" latają sobie po internecie twoje dane, których nigdzie nie udostępniałeś.

   @Pan_Konewka: Udostępniłeś znajomym XD

   Najbezpieczniej to nie mieć znajomych, ani dziewczyny, ani nie utrzymywać kontaktu z matką, tylko mieć psa albo kota.

   XD

   Kiedyś była strona z danymi i na tej stronie po wpisaniu numeru telefonu wyskakiwało imię albo nick - jak kto zapisał znajomego w telefonie. Ku*&a bezbłędne to było, ale nie każdy był w bazie danych.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś była strona z danymi i na tej stronie po wpisaniu numeru telefonu

   @Tolstoj-kot: No właśnie szło o to aby wpisywali numery. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś była strona z danymi i na tej stronie po wpisaniu numeru telefonu wyskakiwało imię albo nick - jak kto zapisał znajomego w telefonie. Ku*&a bezbłędne to było, ale nie każdy był w bazie danych.

   @Tolstoj-kot: to te wszystkie programy "czy dzwoni telemarketer" - ściągają sobie dane wszystkich kontaktów i wrzucają do własnej bazy, a potem ktoś z tej bazy skorzystał budując tamtą stronę (albo to była nawet własna baza jednego z tych programów).

   truecaller, gorąco polecany jako najlepszy, nawet na wykopie, tak robi

   tu fajna opowieść na ten temat: https://ifex.org/serious-privacy-concerns-raised-about-the-app-truecaller/

   jest duża szansa, że ktoś, kogo znasz ma tę aplikację i jesteś w czyjejś bazie - teraz tylko czekać na wyciek

  •  

   pokaż komentarz

   Najbezpieczniej to nie mieć znajomych, ani dziewczyny, ani nie utrzymywać kontaktu z matką, tylko mieć psa albo kota.

   @Tolstoj-kot: A co to ma do rzeczy? Mowa z o zbieraniu danych osobistych i ich udostepnianiu - cos za co osoba odpowiadzialna powinna pojsc do kryminalu na wiele lat. A nie pojdzie, ba nawet dzbany na wykopie beda bronic systemu ze to jest w porzadku..

  •  

   pokaż komentarz

   Najbezpieczniej to nie mieć znajomych,

   @Tolstoj-kot: tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko bezkarność takich firm jak FB czy ostatnio morelenet,

  •  

   pokaż komentarz

   @adminek1984: Czytałeś chociaż artykuł? Chyba nie, podobnie jak 100+ plusujących. To nie był wyciek z Fejsa, tylko ktoś gromadził dane, które zawierały m.in. numer telefonu i ID profilu. To tak jakbym ja zbierał loginy i telefony użytkowników Wykopu, a potem ktoś by mi to wykradł. I co, wyciek danych z Wykopu?

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: a jeśli Fejs te dane sprzedał? To skąd jest wyciek? Wciąż nie pochodzi z FB?

   Cambridge Analityca to też nie był wyciek z fejsa, bo dane miała firma analityczna? Gdyby dane morele.net wypłynęły z serwera firmy reklamowej, to też nie byłaby wina Morele?

   FB dało d..., dlatego dane można było (jest) zbierać, więc wyciek danych JEST z Fejsa. Jakoś wątpię, żeby nawet ktoś mocno zdolny, w łatwy sposób, mógł sobie zdobyć dane 400 mln ludzi, zwłaszcza, że duża część z pewnością miała te dane ukryte (niewidoczne publicznie)

  •  

   pokaż komentarz

   I później w przypadku takiego "wycieku" latają sobie po internecie twoje dane, których nigdzie nie udostępniałeś.

   @Pan_Konewka: Ludzie już p%@%!@!ca dostają. Patrz pan, a kiedyś były książki telefoniczne, z telefonem, nazwiskiem i adresem zamieszkania i jakoś się żyło. Z tym adresem to trochę lipa, ale z numerem telefonu już nie róbmy ola boga.

  •  

   pokaż komentarz

   @adminek1984: nigdy nie miałem tego gówna i nie zainstaluję. A jak coś instaluję to sprawdzam do czego chce dostęp dana aplikacja. za to zadziwia mnie podejście wielu ludzi do tematu... na słowa że nie mam apki FB albo messengera ludzie na ogół reagują zdziwieniem i pytają jak ja mogę tego nie mieć. A jak powiem o szpiegowaniu to albo "ja nie mam nic do ukrycia" albo "inne apki też to robią więc jedna w tą a w tą..." ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Arczi1985: jak z 70% apek z gogole stora itd sprzedaje dane do fb, niewazne czy masz fb czy msg, fb i tak ma twoje dane.

   Bad news: @Yelp @indeed a Bible app, Kayak, MyFitnessPal, Skyscanner and TripAdvisor and two Muslim prayer apps still send your personal data to Facebook before you can decide whether you want to consent or not...

   nawet bez twojej zgody. nawet jak zmieniasz profil, usuwasz cache itd to jedyne co to zmienia to to, ze apka wysyla jeszcze wiecej danych bo nie jestes sprofilowany

 •  

  pokaż komentarz

  No nie widzi problemu bo dane juz sprzedal lol
  Co tam 419 mln darmowych numerow i danych dostepnych dla firm reklamowych

  •  

   pokaż komentarz

   @idzwch: Zaraz najdą się "orły", które stwierdzą iż problemu nie ma, ponieważ w ogólnych warunkach, pkt 3275 jest napisane, iż pkt 2341.... blebleble.
   A poza tym, to nie ma się czego bać, ponieważ jak ktoś zadzwoni lub wyślę mail, to można go poprosić o skasowanie rekordu z bazy danych. :)))

  •  

   pokaż komentarz

   to można go poprosić o skasowanie rekordu z bazy danych. :)))

   @KazPL: :P

   google, facebook, microsoft i agenci fbi smiechli jak to przeczytali :p

  •  

   pokaż komentarz

   @idzwch: Zastanawiało mnie, jakim debilem trzeba być, żeby podawać im nr telefonu?!

  •  

   pokaż komentarz

   @kopyw: Nie masz nad tym kontroli. Niestety wystarczy ze jeden z Twoich znajomych zainstaluje Messengera i zaakceptuje dostep do kontaktow....

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Taaa, bDeleted = True :P Tak to w praktyce wyglada. Rekord zostaje, tylko się nie listuje użytkownikowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @rexdexpl: możesz po polsku p co chodzi i jak to zrobic?

  •  

   pokaż komentarz

   @craic: Jasne. Usuwanie czegoś z bazy danych nie jest wcale taką prostą operacją (ani wcale się firmy takie jak FB do tego nie palą) dlatego często zamiast realnie te dane wywalać robi się specjalną flagę przy każdym wpisie, która oznacza "te dane jest usunięte". Jak ta flaga jest ustawiona to reszta programu/strony zachowuje się jakby tych danych po prostu nie widziała, jakby ich nigdy nie było.

   Przykład:
   - Dodajesz posta do FB, tworzy się wpis w bazie danych, flaga jest na 0, post nie jest usunięty
   - Ktoś wchodzi na stronę, widzi ten post, etc
   - Usuwasz post, flaga ustawia się na 1
   - Ktoś wchodzi na stronę nie widzi posta
   - Ale jest on nadal w baze, FBI go nadal widzi :)

   Obecnie w EU m.in GDPR nakazuje rzeczywiste usuwanie danych z bazy ale wiem, że nadal wiele firm tego nie robi, po części dlatego, że niektóre bazy są w takim tragicznym stanie utrzymania, że usuwanie z nich danych by je po prostu rozwaliło ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @idzwch @KazPL @3mortis @kopyw
   Szczerze mówiąc nie ma problemu: jeżeli ktoś jest na tyle głupi żeby zostawiać tam swoje dane to chyba ok.

   Jeżeli jest dodatkowo na tyle głupi, że wierzy w bezpieczeństwo tych danych to również ok.

   No i jeżeli jest na tyle głupi, że wierzy w ew "dotkliwą" karę w przypadku gdyby tymi danymi handlowano - to na serio wierzę, że wszystko w porządku.

   Jest w porządku ponieważ idiota tego kalibru i tak niczego pożytecznego ze swoimi gównodanymi nie zrobi a duże korpo którym zaufał (hehe) przynajmniej coś zarobią.

   Nie widzę strat, są same zyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: jeżeli ktoś jest na tyle głupi, że myśli, że panuje nad swoimi danymi i się chełpi jaki to jest mądrzejszy.. Oh wait, to chyba ty!

   Przeczytaj sobie co DocEmmettBrown napisał. Twój telefon pewnie też jest w wycieku. I co teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman "ty" wypadałoby z wielkiej ale nie wszyscy muszą o tym wiedzieć. Free tip: używaj nawet jak się nie zgadzasz z rozmówcą, tak jest kulturalnej.

   Skąd wiesz, że nie przeczytałem?
   Mój telefon w wycieku? Pewnie jest, zakładam w każdym razie, że tak ale innych moich danych Facebook nie ma, google ma najmniej jak tylko to było możliwe.

   Wymyślasz problem a potem dzielnie z nim walczysz - nigdzie nie napisałem, że panuję nad swoimi danymi.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie masz nad tym kontroli. Niestety wystarczy ze jeden z Twoich znajomych zainstaluje Messengera i zaakceptuje dostep do kontaktow....

   @DocEmmettBrown: Masz rację! Dzieje się tak przy wielu aplikacjach ściąganych z google play. I kontakty, to nie jedyna sekcja dostępu.

  •  

   pokaż komentarz

   "ty" wypadałoby z wielkiej ale nie wszyscy muszą o tym wiedzieć. Free tip: używaj nawet jak się nie zgadzasz z rozmówcą, tak jest kulturalnej.

   @kolorofon: powiem ci w sekrecie: mam to w dupie

   Nie musiałeś napisać dosłownie (choć fakt - niektórzy nie rozumieją sensu i intencji całych wypowiedzi, ale próby wykorzystywania tego na nic ci się zdadzą), że uważasz że panujesz nad swoimi danymi, żeby zauważyć z twojego komentarza, że czujesz się lepszy od wszystkich innych, bo pewnie nie zainstalowałeś sobie fejsbuka, więc zwracam ci uwagę - nie jesteś. No i wyraźnie napisałeś jakby problem ciebie nie dotyczył, dzięki twojej oświeconej mądrości.

   W całym swoim poście piszesz o niby to idiotach, którzy sami są sobie winni, ale twój telefon pewnie też jest w wycieku więc co - czyli też jesteś idiotą samemu sobie winnym? Nadal wycieki są ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman czasem terapeuci zalecają przelać na kartkę własne frustracje. Nikt tego nie przeczyta ale piszącemu robi się podobno lżej. Mam nadzieję, że Ci ulżyło.
   Kolejny free tip: jak chcesz napisać, że masz to w dupie to daj na sam koniec bo inaczej samą siebie skazujesz na terapeutyczny monolog.

   Pierdnęłaś jakimiś mądrościami poniżej i na serio liczysz, że będzie mi się chciało na to patrzeć?
   Żal:) pozdrawiam cieplutko.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon: Najwyraźniej jednak patrzyłeś, i przejąłeś się, bo odpisałeś. A brak odniesienia się do tego co napisałam jest potwierdzeniem moich słów - głupio ci cokolwiek w temacie napisać, bo wiesz jaką głupotę palnąłeś. Czyli jednak założyłeś, że jesteś lepszy, a tak naprawdę po prostu nie doczytałeś, ale pewniej: nie zrozumiałeś problemu, ale i tak na ślepo obrzuciłeś tych niby "gorszych od ciebie" błotem. I to jest prawdziwa żenada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawoman serio? Chciało Ci się?:)
   Tego też nie czytałem.

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: russian-hackers.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: eloeloeloe.png

 •  

  pokaż komentarz

  No to zaraz będzie... Twój numer został wylosowany...