•  

  pokaż komentarz

  Im bardziej lukratywna i elitarna branża tym więcej takich kwiatków... Proponuje jeszcze przyjżeć się jak to wygląda w innych branżach np. energetycznej, przemysł ciężki, stocznie czy off-shore. Może i z pozoru wszystko wszędzie pięknie, ale dziwnym trafem zawsze w samym "jądrze" trafiają się ciekawostki. Ale niestety tak to właśnie bywało, przed 89 żeby mieć wartościowe uprawnienia lub stanowisko trzeba było być czerwonym, potem dzikie lata 90, i jak się okazało potem tylko starzy wyjadacze mają odpowiednie uprawnienia, papiery itd. Znam wielu takich "dziadków" co mają teraz firmy dzięki swoim dawnym uprawnieniom kontaktom... Potem przekazywane są często potomkom, i takie to miękkie lądowanie i niezły start mają pociechy naszych prominentnych działaczy/

 •  

  pokaż komentarz

  @kamilanowicka87 dlaczego Wyborcza miałaby "nigdy nie napisać" o przedstawionych przez Ciebie w tym wykopie nieprawidłowościach?

  Serio pytam, tak bez szydery.

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: Bo od lat "współpracuje" z Modlinem. Więc każda kwestia która stawia w dobrym albo neutralnym świetle ich konkurencję jest nie do puszczenia. I mówię to całkowicie serio, bez Wyborczo-fobii. Tak jak z kolei publiczne media nigdy nie pochwalą Modlina ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: wybacz, ale nie przekonuje mnie takie tłumaczenie. Można dużo rzeczy mówić o Wyborczej, ale dziennikarstwo śledcze mają na wysokim poziomie i walili od lewa do prawa. Bardziej przychylam się do wniosku, że napisałaś tak, żeby nabić wykopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   No ale dobra, tak na serio. Czy próbowałaś zainteresować tą sprawą jakieś media?

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: To przejrzyj materiały Wyborczej odnośnie Ryanair + Modlin i dla przykładu PPL. Jestem przekonana, że na 10 tekstów 10 będzie miało charakter pozytywny dla R+M i 10 negatywnych dla PPL :)

   Właśnie tym wykopem staram się zainteresować media. Jak lepiej mam to zrobić? :) Tylko w Mirkach siła :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: materiał ciekawy i faktycznie dziennikarz śledczy miałby co z tym zrobić. Ja tu natomiast widzę prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa niegospodarności środków publicznych i sprowadzenie niebezpieczeństwa na terenie lotniska. Nie wiem, czy Prokuratura się tym zajmowała ale na podstawie niniejszego wykopu powinna podjąć z urzędu czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy, czy nie doszło do przestępstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: z całym szacunkiem, ale materiały Ryan+Modlin i PPL to nie jest dziennikarstwo śledcze.

   Poszukaj kontaktów na stronach wydawców, myślę że jeżeli po wstępnej weryfikacji temat okazałby się "rozwojowy" to możesz się konkretnie zdziwić. Specjalnie nie podaję linków, bo zaraz byłbym posądzony przez wypok o stronniczość. Dlatego linkuje raport Reuters o mediach w Polsce (elektroniczne) zerknij od strony 100 i będziesz mogła ocenić gdzie warto uderzyć.
   Reuters Institute Digital News Report 2019

   Dla ułatwienia wrzuce też wycinek tego opracowania. Jest też więcej raportów o rzetelności i kondycji mediów.

   źródło: trust media.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: Myślę, że jak ktoś jest dziennikarzem śledczym, to trafi i na ten wykop :)

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę, że jak ktoś jest dziennikarzem śledczym, to trafi i na ten wykop :)

   @kamilanowicka87: #logikarozowychpaskow mam dla ciebie newsa panie dziennikadzu, a gdzie? DOMYŚL SIĘ

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: proponuje Ci iść najpierw do wpolityce, wgospodarce, wsieci czy innego prawicowego szmatławca. Jak nie da rady umoczyć w to polityków opozycji i już Cię wyrzucą za drzwi, to potem spróbuj do Agory.

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: piękne, Fakt bardziej wiarygodny niz TVP xDD

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: Mnie bardziej interesuje naiwne założenie w tym ukryte, że skoro Wyborcza nigdy, to inne tytuły by kiedykolwiek napisały. Zwłaszcza jakieś wSieci, Gazety Polskie czy materiał w TVP... Jasne, tam to dopiero po komunistyczny beton i kolesiostwo.

   Fun fakt: Dziennikarstwo śledcze 'prawicowych' mediów jest na takim poziomie, że właściwie żadnej afery nie zwęszyli (poza usilnymi próbami kreowania pseudoafer wymierzonych w oponentów). A tak grillowana przez nich afera z kamienicami była grillowana tylko dlatego, że pierwszy materiał o tym zrobił... TVN. Bez tego "śledczy" po prawej stronie nigdy by na to nie wpadli. Podobnie zresztą jak na aferę taśmową.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: wiesz tytuły, które wymieniłeś w pierwszym akapicie, w mojej subiektywnej ocenie nie mogły i nie mogą zająć się "dziennikarstwem śledczym", bo oni posiadają jedynie drugą część tego wyrażenia, a i to w mocno jak wspomniałeś wątpliwej jakości.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego linkuje raport Reuters o mediach w Polsce (elektroniczne)

   @siRcatcha: Raport ciekawy, aczkolwiek śmiechłem jak zobaczyłem wstęp do części o Polsce. Czytam, czytam, myślę sobie... jakiś taki specyficzny opis, niby stara się być medioznawczy ale dobiera "odpowiednie" wydarzenia i "odpowiednie" sformułowania przez co jest bardziej publicystyczny niż naukowy. Trochę słabo.

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: bo op to troll polityczny, w dodatku regularnie usuwający wrzucane treści.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo od lat "współpracuje" z Modlinem.

   @kamilanowicka87: Ale może taguj #urojeniaprawakoidalne i staraj się nie pisać przed wieczorną dawką leków :)

   źródło: Przechwytywanie.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @southlander: zgadzam się, tylko że to są wstępniaki, które mają przybliżyć specyfikę danego kraju. W końcu ten raport jest, nie tylko sygnowany przez Reuters (ciężko podważyć ich wiarygodność), ale również przez Uniwersytet Harwardzki oraz 7 innych szanowanych uniwersytetów. Do tego oparty jest na badaniach przeróżnych Instytutów, a wszystko to wg. zasad akademickich (czyli jest też sprawdzany przez niezależnych naukowców przed publikacją).

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: a ja bym Ci szczerze radził nie wychylac się za mocno z tym tematem w mediach głównego nurtu. Wielu dziennikarzy śledczych chodzi na sznurku różnych służb, a jak mawia klasyk - ciężarówki że żwirem jeżdżą często.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: serio? To polecam Ci zapoznać się z najlepszym dziennikarzem śledczym prawej strony - Wojtkiem Sumlinskim.

  •  

   pokaż komentarz

   najlepszym dziennikarzem śledczym prawej strony - Wojtkiem Sumlinskim.

   @Zetembe: tego, ktorego "dziennikarstwo sledcze" to byly plagiaty ksiazek sensacyjnych McLeana i Chapmana? Masz Ty RiGCz?

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: czytałeś te książki? Masz Ty rigcz, żeby oceniać książki, których nie czytałeś?

   Jedyne co mają jego książki wspolnego z mcleanem i chapmanem to sposób prowadzenia narracji. I uwaga - podobny sposób narracji ma wiele książek kryminalnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zetembe:

   McLean'a i Chapmana? Czytałem, bardzo fajna fikcja literacka (kryminały), nic dziwnego, że Sumliński zrzynał całe rozdziały jedynie podmieniając nazwy własne. Proszę, miej ty godność. Załączam oświadczenie tego tytana prawicowego dziennikarstwa śledczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: x3.wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: no ja doskonale znam to oświadczenie. Cieszę się, że je przytoczyles. Wiesz co jest w nim znamienne? Że, nie padaja tam słowa "przepraszam", "nieprawdziwe" oraz "kłamstwo". Jest tam napisane tylko i wyłącznie, że Sumlinski był NIEUPRAWNIONY do używania pewnych określeń, bo tak orzekł sąd. Nie orzekł natomiast, ze Sumlinski pisał nieprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zetembe: nieuprawniony - czyli nie miał prawa tak twierdzić. Dlaczego nie miał prawa? Bo to nieprawda. Skoro tak twierdził, a to nieprawda - to kłamał. Sąd gówno orzekł o winie, bo zanim Sumliński został skazany to wolał nie być skazanym i zawarł ugodę. Masz to nawet w tytule tego oświadczenia zapisane.

   Ja rozumiem, język polski i logiczne rozumowanie może być bardzo trudne dla niektórych. Nawet jak kłamca przyznaje (w grzecznej formie) publicznie, że kłamał i zapłacił pomówionemu zadośćuczynienie to dalej znajdą się fanatycy twierdzący inaczej. Ja p#$$$?%e.

   źródło: gikz.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha wbrew temu co twierdzisz brak uprawnienia do pisania czegoś nie zawsze znaczy, że to nieprawda. Mogą być tego inne powody jak np. Informacje poufne przeznaczone tylko dla służb państwowych. Jeśli sprawa była taka jednoznaczna to skąd wg Ciebie ugoda?
   rozumiem też, że bezkrytycznie wierzysz w sprawiedliwy i słuszny wymiar sprawiedliwości w tym kraju i jesteś w 100% przekonany, że polityk z własnych prywatnych pobudek nie ma możliwości niszczyć życie komuś kto mu nacisnąć na odcisk :) super, gratuluję naiwności. :)
   W tej sprawie adwokatem Sumlinskiego był początkowo Giertych. Uważasz, że Giertych lubi brać sprawy, które są z góry przegrane? No bo jeśli Sumlinski pisał nieprawdę to na pewno sprawa przegrana. Inna sprawa, że Sumlinski go później zwolnił :)
   I jeśli Sumlinski to kłamca to czemu nawet Sekielski, z którym prywatnie się nie znoszą, przyznał, że Sumlinski rozwikłal śmierć Leppera? Oczywiście zanim Sekielski to zrobił to sam przeprowadził śledztwo.

   Fajnie, że Twój świat jest taki 0-1. Trochę autystyczny, ale na pewno masz proste i przyjemne życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zetembe:

   rozumiem też, że bezkrytycznie wierzysz w sprawiedliwy i słuszny wymiar sprawiedliwości

   Człowieku, Sumliński SAM się zgodził na ugodę. Wiesz co oznacza ugoda? Że dobrowolnie przyznaje się do tego czego chce powód i dochodzić tego przed sądem. Dobrowolnie poddaje się karze. Nie można kogoś skazać na ugodę...

   Nieźle jesteś zaczadzony (。◕‿‿◕。) Nie zamierzam z tobą ciągnąć tej jałowej dyskusji, jedynie prosiłbym cię. W trosce o ciebie - serio. Jak będziesz się źle czuł, podejrzewał że może ci coś dolegać, to idź do lekarza, a nie staraj się postawić diagnozy na podstawie seriali "Dr. House", "Ostry dyżur" czy "Na dobre czy na złe".

   Strzałka!

  •  

   pokaż komentarz

   @siRcatcha: nie chcesz dalej dyskutować, bo brak Ci argumentów, ale spoko, przyzwyczajony jestem do tego, że jak ktoś zabiera głos w tematach na które nie ma pojęcia tylko coś gdzieś widział albo słyszał to tak jest - cokolwiek pozwala Ci zasnąć z uśmiechem na ustach ;) to miłe, że obca osoba tak dba o moje zdrowie, ale naprawdę nie musisz. Jestem dorosłym, odpowiedzialnym człowiekiem. :)

   Aha i nie, nie jest tak, że ugoda polega zawsze na tym, że oskarżony robi to co powód chce. Ugoda znaczy tyle, że obie strony mają dosyć łażenia po sądach i szukają kompromisu. Upraszczasz wszystko pod swoją tezę. Śmieszy mnie to bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: zakochani w GW i ch%? wie w czym jeszcze. Onet, wyborcza? Szambo najgotsze jakie jest ale milosc jest slepa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolf3D: o, troll z PiSowskiej fabryki. Cisną was tam?

  •  

   pokaż komentarz

   @LordSidious: ja to robie za darmo z nienawisci do klamstwa i obłudy i glupoty.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy wyobrażacie sobie sytuację, że w XXI wieku, ponad 20 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości,dyrektorem w kluczowej dla bezpieczeństwa państwa spółce (dodam że państwowej), jest były oficer Ludowego Wojska Polskiego. I człowiek, który ma uprawnienia do obsługi sowieckich maszyn SU-22, przeznaczonych do przenoszenia ładunków nuklearnych!

  Zarzut jest taki, że facet kiedyś służył w lotnictwie LWP na Su-22, które (o zgrozo!) mogły przenosić taktyczne ładunki jądrowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Śmieszne, że dla kogoś oznacza to z miejsca dyskredytację, bo latał za komuny na odrzutowcach obojowych.
  To tak, jakby zabronić panu Kaziowi jeździć w PKS, bo kiedyś, w stanie wojennym żołnierzy na poligony Starem 266.

  •  
   less_is_more

   +42

   pokaż komentarz

   @Defender: Clickbaitowy tytuł i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: A co z Migami-21? Też mogły xD Swoją drogą co to za zarzut, przecież polscy piloci nie mieli możliwości wykonywania lotów z bronią jądrową, takim zaufaniem darzył ich wielki brat ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: no bo to jest szokujące dla różnej maści ludzi urodzonych po '85 roku którym się wydaje, że jak ktoś służył w LWP to komuna ostro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   I byli tacy, serio niemało. Tylko akurat procentowo więcej tam gdzie od frontu dalej. Znajomy latał na myśliwcach w LWP całe zawodowe życie, zdrowotnie zniszczyło go to totalnie (poprzesuwane organy, kręgosłup wrak), a z racji bycie niepartyjnym (inna sprawa, że dla niego lewica to jedyne sensowne partie, teraz głosuje na Zandberga) dorobił się tylko majora.

   Z drugiej strony z racji niejako bycia uczestnikiem przemian okolic '89 (byłem wtedy gnojem ale parę osób z rodziny już się kręciło na świecie i mi pomagali) powiem wam, że to co tu się czyta to prawie wiedza powszechna i raczej drobne ziemniaczki. Sam byłem świadkiem jak na dworcu Warszawa Zachodnia w pewne dni tygodnia w rannych godzinach dematerializował się pociąg z różnymi ciekawymi rzeczami (a czasem miał po kilkadziesią wagonów) i magiczne materializował się na stacjach pod Moskwą. I nikt nigdy go na żadnej granicy nie widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   N.....s

   +3

   pokaż komentarz

   @Defender: to słuchaj tego - na mojej uczelni wykładał i mnie osobiście uczył taki pan profesor, obecnie pułkownik w stanie spoczynku Wojsk Lotniczych LWP, który też latał na SU-22 ( ͡° ͜ʖ ͡°) mało tego, opowiadał mi, że w latach swojej służby miał jedno zdanie, do którego szkolił się przez tyle lat: w razie "W" wskoczyć do samolotu, uzbrojonego po zęby i zbombardować swoich kolegów z RFN, z którymi się znał, bo wyjeżdżał na różne kursy na zachód oraz wschód. On wiedział, że jego zadaniem jest zbombardowanie ich pozycji, a oni, że trzeba go zestrzelić.

  •  

   pokaż komentarz

   @NukeOps: no ale to standard. Co więcej nikt tego serio nie traktował, bo po szczerości każdy się modlił, żeby wojny nie było, bo co prawda siła komunistycznego oręża wielka jest, ale jak się wojna zacznie, to wszyscy i tak wyparują. Trochę to wszystko przypominało trening aikido - tym udajesz, że mnie bijesz, ja Ciebie i jakoś to będzie, tylko módlmy się, żeby bokser nie przyszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   N.....s

   +5

   pokaż komentarz

   @szatanski_login_do_wywalenia: ja wiem, że to standard. Wielu ludzie wykształciło się i wyszkoliło w PRL, ale trzeba odróżnić tych, którzy zasługują na Sztum za to co robili - mam na myśli policję polityczną i inne mendy - od tych, którzy służyli, robiąc swoje. Znam i znałem masę byłych czy obecnych wojskowych, którzy zostali wyszkoleni w PRLu. I są to fachowcy w swoich dziedzinach, z niesamowitą wiedzą oraz doświadczeniem, często mając w zanadrzu takie ciekawostki, że mi, młodemu pistoletowi, oczy rosły jak 5 zł gdy słyszałem o czym opowiadali.
   Na takie osoby mówi się per brązowe buty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: Ona chyba na poważnie uważa, że ktoś kto był fachowcem w PRL powinien w 89 popełnić samobójstwo.
   Tymczasem i Piłsudski i Anders i Haller i wszyscy inni byli żołnierzami obcych państw i agentami ich służb specjalnych - podczas wojny spokojnie tworzyli wolną Polskę.

  •  

   pokaż komentarz

   @NukeOps: a to nie słyszałem, ale ja miałem styk tylko z lotnikami i technicznymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Inna sprawa, że wojsko to zawsze była kraina absurdu. Ojciec mojego kumpla był wicemistrzem PRL w siatkę juniorów, poszedł na AGH i zrobił inżyniera. Na unitarce dostał opcje pójścia na oficera, polazł bo biedny był i studentów akurat bili, po szkole trafił do jakiejś jednostki jako oficer od przygotowania fizycznego.

   Piękna karta żołnierska? Jak sam twierdzi strzelał z kałacha może parę razy, nieźle nauczył się po rusku, a więcej to tylko granie w siatkę pamięta bo w sumie nikt nie wiedział co i po co robi.

   I co? Jakimś cudem dorobił się majora, na odchodne dostał awans do podpułkownika (serio).

   Z drugiej strony mój znajomek, 1 w klasie w szkole, najlepszy pilot w pułku, latał na zawody, ledwo dostał na odchodne majora w nagrodę za praktyczne kalectwo.

   Pomijam poj$?!ne akcje gdzie fachowcy z specjalsów odchodzili ze służby bo komuś się uwaliło, że sierżant nie może lepiej od pułkownika zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: kolega dostał pracę w Lotcie na stanowisku kierowniczym w administracji ( miał zajmować się na przykład kontraktami na ropę i funduszami własnymi ) Po sprawdzeniu kondycji firmy uciekł - 40 dni pracy :] . Powiedział, że takich trupów w szafie nie życzy nikomu. Kontrakt na zakup paliwa podpisany na 2 lata do przodu z ceną wyższą niż rynkowa o 10%. Przy zerwaniu kontraktu kara wynosiła 33% zamówienia :] Poprzednik podpisał, a następnie przeniósł się do firmy która realizowała kontrakt. Kumpel po przyjściu do nich wyliczył dzienną stratę na ponad 30 tyś pln.

  •  

   pokaż komentarz

   @dlugi-gr: o i to powinno być jako afera. Serio, jakby ktoś odwalił robotę i pozbierał nazwiska, zrobił śledztwo dziennikarskie i przypieprzył w Lot (nie lubię bardzo tych linii) to by było coś.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale co to za wysryw o Ludowym Wojsku Polskim i BRONI NUKLEARNEJ? Co to ma do rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   I NUK

   @PiS_on_Poland: Co ma do rzeczy fakt, że koleś zaczynający karierę w LWP i z uprawnieniami ZSRR był w wolnej Polsce odpowiedzialny za kluczową dla bezpieczeństwa Polaków spółkę?

   Absolutnie NIC

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: a obrusza cię fakt, że podobnej jakości obywatele kierują obecnie wolną Polską z tylnego siedzenia?
   Proszę bardzo, artykuł wprawdzie z Polityki, ale pozwu nie było więc raczej wiarygodny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Link do artykułu

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: Obecnie w służbach państwowych pracuje tysiące ludzi którzy zaczynali kariery w PRL. To nie jest nic nadzwyczajnego.To, że kiedyś był lojalny tamtemu ustrojowi nie znaczy, że taki pozostał. Twój tekst jest po prostu słaby i sprowadza się do trzech punktów:
   1) Był pilot który za PRL miał dostęp do tajemnic wojskowych ZSRR.
   2) Po zmianie ustroju był dyrektorem kilku instytucji lotniczych.
   3) Inny dyrektor kombinował z Francuzami.
   I tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   podobnej jakości obywatele kierują obecnie wolną Polską z tylnego siedzenia

   @siRcatcha: Jaasne. Mogą sobie pokierować, przekręceniem małej umowy na sklepiki na lotnisku. Prawdziwe lody były (i są) z "prywatyzacji" PRL oraz przejęcia rynku zbytu i taniej siły roboczej , i to za to zachodni korposystem płacił od lat 70-tych i za to po "transformacji" rozdał przywileje (post)komuchom.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: przyznaj, ze nie kliknales w linka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   przyznaj, ze nie kliknales w linka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   @siRcatcha: akurat kliknąłem... Pomieszanie poszlak nt. rzeczywistych wałków z oszołomskimi zarzutami że "był w PRL pilotem a teraz zamiast wisieć zamiast liści zarządza spółko".

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilanowicka87: kluczowa dla bezpieczeństwa spółkę? Ktoś się tu chyba zagalopował.

  •  

   pokaż komentarz

   zachodni korposystem płacił od lat 70-tych i za to po "transformacji" rozdał przywileje (post)komuchom.

   W sensie że co? Generalnie w Rosji wygląda to tak, że kiedyś był towarzysz dyrektor Bezjajcew który był szefem ludowej fabryki samochodów, teraz jest mister Bezjajcew który jest oligarchą w branży samochodowej. Ci ludzie nie wzięli się znikąd. Kaczyński przywłaszczył sobie majątek Ekspresu Wieczornego, bo był redaktorem naczelnym Tygodnika Solidarność, który drukowano na maszynach Ekspresu (i tak dobrze Ekspres prowadził, że masa ludzi odeszła woląc robić Super Express).

   Widzę dwie alternatywy dla tzw. "elit kompradorskich": albo prawdziwy socjalizm demokratyczny zamiast bolszewizmu, albo kolonizacja całkowita, co widzieliśmy np w FSO czy Wedlu.

  •  

   pokaż komentarz

   Co ma do rzeczy fakt, że koleś zaczynający karierę w LWP i z uprawnieniami ZSRR był w wolnej Polsce odpowiedzialny za kluczową dla bezpieczeństwa Polaków spółkę?

   Absolutnie NIC

   @kamilanowicka87: Nie to że coś, ale przed wojną wpływowy przywódca wojskowy i polityczny w II RP Józef P. był austriackim AGENTEM i kolaborował z wrogiem (sic!).

  •  

   pokaż komentarz

   @Bednar: praktycznie wszyscy oficerowie na początku II RP byli wcześniej na usługach zaborców. I jakoś nie przeszkodziło im to później walczyć w obronie kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   koleś zaczynający karierę w LWP i z uprawnieniami ZSRR był w wolnej Polsce odpowiedzialny za kluczową dla bezpieczeństwa Polaków spółkę

   @kamilanowicka87: No na pewno SKW nie weryfikuje nikogo, kto podejmuje pracę na publicznym i tak odpowiedzialnym stanowisku...
   Może z racji wieku nie wiesz lub nie zdajesz sobie sprawy, ale:
   - milicjanci na przełomie lat 80' - 90' nie zostali zwolnieni dyscyplinarnie tylko dlatego, że służyli w "poprzednim ustroju" - ktoś porządku publicznego nadal musiał bronić, a ludzi znających procedury, ścieżki służbowe oraz wykwalifikowanych do obsługi różnych urządzeń nie zdobywasz w ciągu dni, miesięcy, a nawet roku;
   - pracownicy SB nie zostali wylani na zbity pysk tylko dlatego, że część z nich inwigilowało Solidarność, robili prowokacje czy zabili Księdza Popiełuszkę. Czy komunistyczna, czy demokratyczna - władza potrzebowała tak samo wyszkolonych ludzi realizujących te same zadania. I tak z SB powstał UOP, o którym było głośno w latach 90'.
   Owszem, funkcjonariuszy weryfikowano (a jak to wyglądało, pokazał Pasikowski w "Psach"), ale w praktyce nie można było po prostu zwolnić wszystkich.
   A gość "od ZSRR" widocznie umiał się dobrze ustawić nie tylko w poprzednim, ale i w obecnym ustroju. Ciekawe czy to przez rosyjsko brzmiące nazwisko

 •  

  pokaż komentarz

  Co to za debilny opis? Co ma do tego Wyborcza?

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna