•  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciekawy wykop, tylko po co ten tytuł? Dlaczego niby wyborcza miałaby o tym nie napisać? Bo teraz pisze o aferach PISu? A kto ma to robić? TVPis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  Bezglutenu

  +1

  pokaż komentarz

  Nie było żadnego odzyskania niepodległości. Skończcie powtarzać te bzdury. Była transformacja.
  Nomenklatura władzy komunistycznej zmieniła nadzorce z sovieckiego na zachodniego ( jesteśmy montownią a nie krajem z know how jak np korea południowa), teraz wysługując się każdemu jak leci za umożliwianie bycia kompradorami i dojenia ile wlezie społeczeństwa ( mafie vatowskie, mafie paliwowe, przewały na przetargach infrastrukturalnych czy umowach energetycznych) bo biznesu żadnego ta chołota nie potrafi zbudować, z którego mogłąa by się utrzymywać.

  źródło: transformacja.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Bezglutenu: montownie zachodu itd. to etap pośredni dla ściągnięcia kapitału, bez tego budowanie silnego państwa, zamiast kilkudziesięciu lat, mogło by trwać i kilkaset. Jako, że żywot ludzki jest krótszy, stawiamy na szybsze rozwiązania

  •  
   Bezglutenu

   +1

   pokaż komentarz

   @pompki: powiedz to azjatyckim tygrysom
   bycie montownią to bycie montownią i niczym innym, no chyba, że jest się montwonią tylko na eksport a w międzyczasie się tworzy jakieś know how i sprzedaje na rodzimym zamkniętym rynku.

   Z rynkiem otwartym na przestrzał nie ma żadnej możliwości wyjścia z poziomu montowni, tym bardziej, że montownie zagospodarowują całą siłę roboczą.

 •  

  pokaż komentarz

  Dopiero od 2015 roku zysk firmy wyniósł 165 mln, w 2016 r. 240 mln, a w 2017 osiągnął 319 mln przy niemal 900 mln zł przychodu.

  Ciekawa zbieżność dat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  W tym wykopie chodzi o treść, czy o Wyborczą? Żenada.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykopywać to!
  j%#@na ruska k@$!a, szpion p?@!!%?ony z Puław

Dodany przez:

avatar kamilanowicka87 dołączył
1249 wykopali 185 zakopali 55.7 tys. wyświetleń