•  

  pokaż komentarz

  planuje nałożyć ten podatek na polskie portale bez zagranicznego kapitału?

 •  

  pokaż komentarz

  Przepraszam a jak ma to dzialać?Od kogo beda sciagac ten podatek?

  •  

   pokaż komentarz

   @raceman: od komentarzy na wykopie. Każde 60 gr będzie opodatkowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: o Panie to Białek pewno już pali opony pod sejmem(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam a jak ma to dzialać?Od kogo beda sciagac ten podatek?

   @raceman: Od nas wszystkich a od kogo niby? ( ͡º ͜ʖ͡º) Cena skoczy i po problemie bo i tak konkurencji nie ma. Kto chce korzystać z Spotify itp. ten przy tej usłudze zostaje i wiele tego nie zmieni.

   Mosze Morawiecki jak zwykle widzi okazje do rżnięcia to ją wykorzystałby chętnie - ale tego nie zrobi wyjątkowo w tym przypadku bo faktycznie USA ostro to utemperują. Ta służalcza ich postawa wobec USA to jedyny ratunek przed zamordystami z PiS. Szkoda że EU i ich instytucje nie reagują silniej na to co się tu dzieje, chyba liczą że po prostu porządzą, pokrzyczą ale przeminą. Tylko że wyrządzona szkoda już jest trwała.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: teraz podobno 2 zeta placa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Rozumiem, ze wielkie, międzynarodowe korporacje nie powinny płacić podatków? Ma płacić fryzjerka i szewc, mechanik, ale nie korporacja z miliardami dochodów?
   Czego nie rozumiem to dlaczego już teraz te korporacje nie podniosły cen skoro mogą to zrobić bez utraty rynku? Z dobrego serca nie pompują zysków? Możesz mi to wyjaśnić?
   Rozumiem, ze macie jakiś interes aby chronić FB/ google przed zapłaceniem należnego podatku? Bo jeszcze ubędzie wyskakujących okienek na stronach www i będzie prawdziwa tragedia?
   EU i jej instytucje i fundacje to akurat chwalą pisowców za politykę podatkową i socjalną XD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: A kto ci powiedział że nie płacą? Mało 23% samego VATu który w tym przypadku tak łatwo się nie znosi ze stroną kosztową? Takie polityczne podatki jak od 'cyfrowy' to proszenie się o działania odwetowe - no ale na szczęście Polska nie ma wielkich globalnych marek więc huya jest zrobią xD A poważniej: jakieś cło, sankcje czy podobne podatki też się znajdą w drugą stronę w odwecie tylko po prostu nie na tak medialne przykłady. A później płacz że inflacja i złotówka jest szmacona :P Na własne życzenie.

   A tak wracając jeszcze do tych wywodów z początku - jakich to podatków nie płacą wielkie korporacje w tym znienawidzone przez PiSmejkerów sieci handlowe? Każdy podmiot nie-publiczny a więc nie notowany na giełdzie dąży do bilansowania strony przychodowej z kosztową aby nie marnować środków na podatek dochodowy - kontrproduktywny ale na nim opiera się kapitalizm bo ma to motywować do właśnie dalszych nakładów finansowych.

   Masa ludzi zapomina ile podatków firmy płacą od wynagrodzeń, od nieruchomości, od samego obrotu w kosztach logistycznych (to miazga największa na równi z wynagrodzeniami albo i gorzej) itp aż po różnicę w bilansie VAT. A wszyscy płaczą o dochodowym. Na szczęście dla sp. z o.o. obniżono w PL teraz do 15%, jedyne co dobre się wydarzyło w tym chłopskim kraju w ostatnich latach.

   Zobacz na przykład Irlandii czy Skandynawii i jak ich wielki biznes ciagnie te gospodarki właśnie typowo w oparciu o korporacje działającej w wielkiej skali. W Polsce tymczasem ciagle pomysły o nowych podatkach byle ludzi rżnąć, tym samym co raz większy ciężar zarządczy i fiskalny - jak w tym kraju mają więc powstawać wielkie marki czy firmy? Średniowieczna dziesięcina z dzisiejszej perspektywy brzmi jak utopia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Tylu framazonów dawno nie czytałem trudno z tym w jakikolwiek rozsądny sposób dyskutować. Nie nałozymy podatku bo będą działania odwetowe? Serio? Bo w USA panuje korpokracja? To jeszcze u nas ją sobie wyhodujemy? Bo sie ktoś za oceanem pogniewa?
   Od wynagrodzeń firmy płacą podatek? VAT w sklepach też? CO ty do diabła się Bochniarz nasłuchałeś?
   Na deser wyskakujesz z Irlandią która wały na podatkach ułatwia z tym ich papierowym PKB? Poważnie?

   weź mi powiedz jak lokalny biznes ma powstać w starciu z gigantami unikającymi podatków, którzy na wałach podatkowych są 20-30% kosztów do przodu?

   Przyjmij do wiadomości Bezos nie zapłaci to zapłacisz ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Doczytaj więc jaka jest reakcja USA na plany podobnego podatku we Francji. Nie, nie tych firm głównie własnie z USA ale wprost od razu właśnie rządu.

   Na reszte nawet nie odpisuje bo widzę po prostu braki w rozumieniu szerszych zjawisk ekonomicznych. W życiu nie miałeś styczności chyba ani z księgowością ani zarządzaniem w poważniejszym wymiarze skoro piszesz o takich wnioskach xD

   Przyjmij do wiadomości Bezos nie zapłaci to zapłacisz ty.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: O, zobacz, nagle wróciłeś do mojego stwierdzenia z początku ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur:
   Albo działamy suwerennie i wszystkich traktujemy jednakowo albo przyjmujemy do wiadomości, że istnieje interwencjonizm państwowy mniej lub bardziej skuteczny i wpływ korporacji na politykę państw.
   Chcemy tolerować to aby polski szewc obrywał kosztem amerykańskiej korporacji i pozwalać aby wpływy tej korporacji nadal rosły?
   Macron to pisejmerker? Doskonale zdaję sobie z tego jaka jest reakcja USA.
   Tylko powiedz mi kto jeszcze USA pozostał w europie? trzeba te 5 lat wytrzymać aż ten oszołom spadnie ze stołka.

 •  

  pokaż komentarz

  Premier Mateusz Morawiecki otrzymał nagrodę Człowieka Roku na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

  Skomplikowane i nieprzewidywalne prawo podatkowe było najczęściej wymieniane jako główna przeszkoda rozwojowa dla polskiej gospodarki przez ekspertów, którzy wzięli udział w panelu nt. barier rozwoju na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

  https://biznes.interia.pl/podatki/news/eksperci-skomplikowane-i-nieprzewidywalne-prawo-podatkowe,2628391,4211

  //

 •  

  pokaż komentarz

  Co z tego że premier nie wyklucza skoro USA już wykluczyło. Mają zamiar się sprzeciwić?

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuję następujące daniny:
  - podatek od wysokich czestotliwości - posiadacze mikrofalówek muszą rejestrować urządzenia.
  - podatek świetlny od sumy lumenów w domowym oświetleniu
  - podatek termiczny czyli podatek od utrzymywania róznic temperatury między zajmowanym lokalem a otoczeniem zewnętrznym. Zimą za ogrzewanie latem za klimę.

Dodany przez:

avatar kjjbox dołączył
395 wykopali 6 zakopali 2.8 tys. wyświetleń
Advertisement