•  

  pokaż komentarz

  A ci państwo są jakimiś autorytetami w tej dziedzinie? Czy sam fakt że pokazuja gęby w internetach ma być dla mnie przekonujący aby to oglądać?

 •  

  pokaż komentarz

  Koleżanka kurcze chce omówić temat na skróty "bo były już milion razy maglowane". Tak się nie da.

 •  

  pokaż komentarz

  Szanuję @wojna_idei za otwartość na dyskusje i rozmowę na argumenty.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz a dlaczego wciąż nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeszczep zarodka do macicy innej kobiety chcącej donosić ciąże? Ewentualnie dlaczego nie można nawet do inkubatora wsadzić zarodka żeby się do końca rozwinął? Człowiek lata w kosmos, bada głębiny oceanów, potrafi przeszczepić serce i inne narządy, ale wciąż ma problem z przeszczepieniem zarodka. Nie wierzę, że to jest niemożliwe.

  Dopóki jednak to nie będzie możliwe to dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na pomysł aby płacić kobietom za donoszenie niechcianej ciąży? Surogatki zarabiają gruby hajs za dobrowolne użyczenie swojej macicy, to tym bardziej kobiecie która jest w niechcianej ciąży przyda się trochę kasy jako zadośćuczynienie i realna "nagroda" za to, że donosiła, urodziła. Nie ma ochrony czegokolwiek bez pieniędzy przeznaczonych na tą ochronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smauga:

   dlaczego wciąż nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeszczep zarodka do macicy innej kobiety chcącej donosić ciąże?

   To dość trudne, choć były przypadki, że nawet 12 tygodniowe płód przeżyło w inkubatorze. Ale też się zastanawiam np nad lekiem na raka mimo, że potrafimy wytworzyć sztuczne żyły.

   dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na pomysł aby płacić kobietom za donoszenie niechcianej ciąży?

   Ale kto miałby za to płacić? I dlaczego?

   Surogatki zarabiają gruby hajs za dobrowolne użyczenie swojej macicy

   To trochę handel ludźmi mimo wszystko.

   kobiecie która jest w niechcianej ciąży przyda się trochę kasy jako zadośćuczynienie i realna "nagroda" za to, że donosiła, urodziła

   Rekompensata za podarowanie życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @adam1105: > Rekompensata za podarowanie życia?
   Nie za podarowanie życia. Kasa by się przydała choćby na naprawienie zniszczeń w organizmie jakie zostawiła ciążą. Np. rozstępy. Takie zabiegi nie kosztują 5 złotych tylko są trochę drogie. Zgodzisz się chyba ze mną że dla kobiet ich wygląd jest bardzo ważny i wpływa na samopoczucie. Jeśli nawet nie na operację to niech ma tą kasę na jakąś egzotyczną wycieczkę żeby odpocząć i zapomnieć o traumie niechcianej ciąży.

   Ale kto miałby za to płacić? I dlaczego?
   Jakiś kasiasty człowiek o dobrym serduszku? Kościół katolicki jako instytucja tez nie jest biedny. A dlaczego? Bo myślę, że to faktycznie realnie by się przełozyło na ochronę życia. I pokazało też kobietom, że nie są tylko inkubatorami, ale widzi się w nich ludzi których mają swoje potrzeby, cele i marzenia. Ludzie wydają tysiące na rożnego rodzaju głupoty i głupotki to ciężko by mi było uwierzyć że i tu by się jakaś kasa nie znalazła. Powtórzę się: nie ma jakiejkolwiek ochrony czegokolwiek bez pieniędzy na tą ochronę.

   To trochę handel ludźmi mimo wszystko.
   Hmm.. nie do końca. Surogatki sprzedają możliwość noszenia ciąży- raczej wynajmują swoje macice na 9 miesięcy, a nie sprzedają dziecko.

 •  

  pokaż komentarz

  "Życie pod palmami" z czarnymi bambusami i aborcją w tle...

Dodany przez:

avatar wojna_idei dołączył
34 wykopali 33 zakopali 1.3 tys. wyświetleń
Advertisement