•  

  pokaż komentarz

  Czy to się działo w 1. lub 3. czwartek miesiąca? Jeżeli tak to w czym problem? W jaki sposób służby mają posprzątać parking?

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid: w tym, że jest źle oznakowane, i po prostu zmieniają sobie oznakowanie w te dni.

  •  

   pokaż komentarz

   @meshack: to powiedz mi geniuszu, jak prawidłowo oznakować? Znak D-18 z malutką tabliczką z wymienionymi wszystkimi dniami od 1 - 31 bez 2 dni i co miesiąc zmieniana ponieważ 1. lub 3. czwartek miesiąca w inny dzień wypada?

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid: U mnie nikt parkingu nie sprzątał od kiedy go wybudowali. Jakoś syfu nie ma i nikt nie robi problemów z dupy.
   Pajace za to nie potrafią usunąć wraków stojących latami.

  •  

   pokaż komentarz

   @alex512: a u mnie parkingi są czyszczone regularnie. Z drugiej strony po co byłby zakaz zatrzymywania się w dwa dni w miesiącu skoro na tym odcinku są wyznaczone miejsca postojowe? Dla żartów?

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid: Wiadomo że robią to żeby kasę doić. Tak samo ze stawianiem znaków tymczasowych i 5min. później mandaty albo blokady. Takie akcje robili parę lat temu. Teraz wymyślili "sprzątanie".

  •  

   pokaż komentarz

   1. lub 3. czwartek miesiąca w inny dzień wypada?

   @YarpenZid: no, najgorzej jak wypadnie w sobotę, wtedy wszyscy śpią do 11-tej po piątkowym clubbingu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: z takich ruchomych dni w kalendarzu to ja najbardziej lubię jak "piątek trzynastego" wypada w niedzielę, albo w Nowy Rok.

  •  

   pokaż komentarz

   to powiedz mi geniuszu, jak prawidłowo oznakować?

   @YarpenZid: A co mnie jako kierowcę to interesuje? Są ludzie, którzy biorą za to kasę, więc niech to zrobią tak aby było jak należy.

   Z drugiej strony po co byłby zakaz zatrzymywania się w dwa dni w miesiącu skoro na tym odcinku są wyznaczone miejsca postojowe? Dla żartów?

   Kierowca nie ma obowiązku domyślać się czemu oznakowanie jest takie a nie inne. Znaki są po to aby się do nich stosować. Jest znak D-18, więc wolno parkować a że jakiś kretyn postawił tam zakaz, który nie obowiązuje to już nie wina kierowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Znaki są po to aby się do nich stosować.

   @zwirz: dokładnie, więc skąd płacz, gdy w 1. lub 3. czwartek miesiąca zostają odholowane samochody gdyż nie zastosowały się do B-36 :)

   Jest znak D-18, więc wolno parkować

   No popatrz, w momencie odholowania ten znak nie obowiązywał więc nie wolno było parkować :)

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid: przykładowo znak zakazu parkowania i zatrzymanie każdego 8 dnia miesiąca od godziny 16-20. W Szwecji tak jest, żeby można było sprzątać ulice z tym, że nikt nie odholowuje pojazdu tylko dostaje się mandat. Poniżej inny przykład.

   źródło: Screenshot_20190907-115258_Chrome.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   : dokładnie, więc skąd płacz, gdy w 1. lub 3. czwartek miesiąca zostają odholowane samochody gdyż nie zastosowały się do B-36 :)

   Znak B-36 nie dotyczy miejsc parkingowych oznaczonych znakiem D-18. Tak stanowi stosowne rozporządzenie.

   Jest znak D-18, więc wolno parkować

   No popatrz, w momencie odholowania ten znak nie obowiązywał więc nie wolno było parkować :)

   @YarpenZid: Ale obowiązywał w momencie parkowania. Lex retro non agit.
   No ale skoro tak ci się podoba, że dziś parkujesz sobie zgodnie z prawem a jutro przychodzi cieć, przekreśla znak i cię obciążają kosztami holowania, to tylko pogratulować.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale obowiązywał w momencie parkowania. Lex retro non agit.

   @zwirz: Czyli wg ciebie, jeżeli teraz wyjedziesz autem a za 30min przepisy się zmienią i dozwolona prędkość na autostradzie to będzie 50km/h to ciebie to nie będzie obowiązywać, ponieważ w momencie rozpoczęcia jazdy były inne przepisy?

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid: A czemuż by nie miało tak być? Jeśli obywatel ma przestrzegać prawa, to musi mieć przynajmniej teoretyczną możliwość zapoznania się z wprowadzanymi zmianami z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid: Tylko aby prawo obowiązywało musi być ogłoszone zgonie z określonymi zasadami, które obejmują również vacatio legis. Dlatego właśnie wspomniałem w poprzednim komentarzu o przynajmniej teoretycznej możliwości zapoznania się ze zmianami. Obywatel ma obowiązek przestrzegać prawa ale państwo ma obowiązek ogłosić je tak aby obywatel mógł się z nim zapoznać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cristiano1221: mandat 100 zł to zbyt mało dlaczego te hieny liczą 500? dymanie i mafia czas z tym kurstwem zrobić porządek..

  •  

   pokaż komentarz

   przykładowo znak zakazu parkowania i zatrzymanie każdego 8 dnia miesiąca od godziny 16-20

   @Cristiano1221: K.... Jeżeli to wynika z tego znaku, to w życiu nie wybiorę się do Szwecji samochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   dokładnie, więc skąd płacz, gdy w 1. lub 3. czwartek miesiąca zostają odholowane samochody gdyż nie zastosowały się do B-36

   @YarpenZid: Bzdury, zastosowały się do B-36 gdyż były tam wyznaczone miejsca parkingowe. Doczytaj sobie przepisy przy B-36 można parkować gdy wyznaczone są miejsca parkingowe:

   pokaż spoiler dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie,


   Tutaj znaki dopuszczały parkowanie, po to zakleili znak D-18, i może nawet było by OK gdyby odcholowali tylko samochody które zatrzymały się po zaklejeniu D-18 bo skąd kierowcy którzy tam stali mieli wiedzieć że zmieni się oznakowanie? Jak parkowali było wszystko zgodnie z przepisami.

  •  

   pokaż komentarz

   @YarpenZid:
   Jesteś po prostu amebą umysłową, w jeżeli zmienia się znaki w ten sposób, to daje się tabliczę z ostrzeżeniem - obowiązuje od dnia xx.

  •  

   pokaż komentarz

   @ShadowDancer: Nie, po prostu to on zarabia tam na lawecie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   to powiedz mi geniuszu, jak prawidłowo oznakować? Znak D-18 z malutką tabliczką z wymienionymi wszystkimi dniami od 1 - 31 bez 2 dni i co miesiąc zmieniana ponieważ 1. lub 3. czwartek miesiąca w inny dzień wypada?

   @YarpenZid: A kogo to obchodzi, niech sobie biurwy w urzędach ogarną temat a nie penalizują za to obywatela. Za to mają płacone z budżetu wypłaty żeby się tym zajmować. Jesteś typowym polaczkiem robaczkiem. nie pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz Inny kretyn przyszedł na 5 minut przed akcją i wykreślił znak Parking.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to się działo w 1. lub 3. czwartek miesiąca? Jeżeli tak to w czym problem?

   @YarpenZid: W tym, że takie oznakowanie jest nieprawidłowe i stosując wykładnię prawa można tam legalnie parkować. Żeby mieć "dupochron", służby anulują znaki na czas przeprowadzenia "czystki". Równie dobrze mogłoby tam nie być żadnych talbiczek i zwykły znak parkingu, który od czasu do czasu znikałby na czas akcji. Zwykłe skur****ństwo, a potencjalnie łamanie prawa (nie znam wymogów dotyczących tymczasowej zmiany oznakowania, więc się nie wypowiem).

   to powiedz mi geniuszu, jak prawidłowo oznakować?

   @YarpenZid: Przede wszystkim legalnie. Tutaj jest złe oznakowanie, niezgodne z przepisami i szczerze nie obchodzi mnie czy da się to lepiej oznakować czy nie. Jeśli prawo nie przewiduje takiego oznakowania, to nie należy go omijać i robić takiej partyzantki. Władza wymaga od nas przestrzegania prawa. Wymagajmy od niej tego samego.

   Inna zupełnie sprawa, to sama opłacalność takiego procederu. Zarabia pan od oznakowania, laweciarz i miasto z mandatów. Zrobili sobie biznes, a z ludzi robią idiotów. Nawet jeśli da się to lepiej oznakować bez łamania przepisów, to wątpię czy to poprawią. Za dużo osó korzysta.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli tak to w czym problem?

   @YarpenZid: w tym że to absurdalna sytuacja! Po co myć to miejsce? Akurat na tej ulicy brudzi się bardziej? Przecież na tym żerują laweciarze i SM. Nie ma tu za grosz rozsądku. Gdzie Ci mieszkańcy mają zaparkować swoje samochody w te wyznaczone dni? I tak nie ma wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Ogólnie to jest huczne rozwiązywanie problemu którego nie ma!

 •  

  pokaż komentarz

  Na zachodzie pod auta by podstawili kółka, odsuneli, posprzątali i odstawili fury spowrotem na miejsce. Ale w tym chlewie obsranym gownem zawsze trzeba drugiemu doj!??ć

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkich u władzy , którzy na to pozwolili i za to odpowiadają kopa na taczki i do chlewu.

 •  

  pokaż komentarz

  Autorzy nagrania mają rację. Egzekwowanie takiego oznakowania jest niezgodne z przepisami. Wszystko z resztą dobrze jest wyjaśnione w filmiku. Zakaz zatrzymywania nie obowiązuje w miejscach, gdzie parkowanie jest wyznaczone przez znak D-18.

  3. Zakaz wyrażony znakiem B-35 lub B-36:
  1) dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie,

  Dlatego w tym przypadku znak zakazu zatrzymywania i wszystkie inne tabliczki pod niego podpięte nie mają żadnego wpływu na parkowanie na wyznaczonych miejscach.

 •  

  pokaż komentarz

  Obowiązuje w każdy 1 i 3 czwartek miesiąca od godziny 21:00 do 6:00

  Bardziej debilnego ostrzeżenia chyba nie dało się wymyślić. I jak wg urzędników kierujący ma przeczytać tabliczkę biorąc pod uwagę, że parkuje w ruchu drogowym, musi się skupić na manewrze i działa na niego tak wiele bodźców? Można co prawda wybudować parking z prawdziwego zdarzenia i karać tylko tych, którzy ewidentnie nie stosują się do oznakowania, ale to kosztuje, a poza tym wpływy będą mniejsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  A cała akcja wygląda wręcz na wyłudzanie mandatów od nieświadomych kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   ak wg urzędników kierujący ma przeczytać tabliczkę biorąc pod uwagę, że parkuje w ruchu drogowym, musi się skupić na manewrze i działa na niego tak wiele bodźców

   @Defender: nie wiem jak inni, ale gdybym miał problem odczytać tę tabliczkę to po zaparkowaniu przeszedłbym te kilkananście metrów i na spokojnie odczytał i przeanalizował znak, by się upewnić.

Dodany przez:

avatar stopchamteam dołączył
649 wykopali 14 zakopali 7.6 tys. wyświetleń
Advertisement