•  

  pokaż komentarz

  "Nie tylko w Warszawie doszło do wielkiego skażenia środowiska naturalnego. Miliony litrów nieoczyszczonych toksycznych ścieków spod miejskich śmieciowisk miasta Szczecina wylewanych było przez blisko 13 lat wprost na grunt rolny sąsiedniej gminy Dobra za przyzwoleniem lokalnych władz samorządowych, z wykorzystaniem infrastruktury opuszczonej jednostki wojskowej, powierzonej w opiekę Wójtowi Gminy Dobra. Do wód gruntowych i podziemnych spłynęły niewyobrażalne ilości trujących substancji, zaś sprawca – lokalny dzierżawca gminnej oczyszczalni w Redlicy czerpał z tego milionowe zyski kasując nienależne opłaty za nieprzeprowadzone ich oczyszczanie. Lokalny prokurator nie widział przestępstwa i trzykrotnie umarzał postępowanie."

  #szczecin #dobraszczecinska #trucizny #scieki #police

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Tak to się żyje w tej Polsce prowincjonalnej. Naród piękny, ale ludzie k%$#y

  •  

   pokaż komentarz

   @pierzak: Boję się tylko, że przyjdzie w końcu taki dzień, że k@$?y spłoną....

   pokaż spoiler Oczywiście, boję się o swoją rodzinę - k@$?y mogą płonąć....

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: A czy ktoś Ci groził że się boisz?

   pokaż spoiler o rodzinę?

  •  

   pokaż komentarz

   @pierzak: Sitwa w lokalnych organach ścigania, w lokalnej prokuraturze, lokalnym sądownictwie... To jest koszmarne.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: To są właśnie te legendarnie "niezawisłe sądy i prokuratury"!

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: W Policach i Szczecinie są ciagle jeszcze legendarnie zawisłe.

  •  

   pokaż komentarz

   lokalny dzierżawca gminnej oczyszczalni

   @MagicPiano222: Co może pójść nie tak, gdy oddaje się publiczną usługę w prywatne ręce, licząc że prywatny właściciel nie będzie optymalizował kosztów ( ͡º ͜ʖ͡º)?

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: No zoptymalizował maksymalnie i za kołnierz nie wylewał a prasie prosto do rowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Nie no, ale jak to brzmi- lokalny dzierżawca gminnej oczyszczalni xD.
   Dobrze że nie znalazł się jakiś lokalny dzierżawca gminnych gruntów, który dostał przetarg na budowę kerfa czy innej castoramy i kazał ludziom, że tak powiem, wyp%#$%$!ać z kwadratów xD
   Takich usług się nie prywatyzuje, ze szpitalami, wszystkimi elektrowniami czy inną komunikacją zbiorową włącznie, bo to nigdy nie przynosi zysków

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: No widzisz. A jednak, tam to jest, jak widać jakoś możliwe, skoro tak tutaj piszą. Może znalazł się taki co nie wiedział że to nie przynosi zysków i wygenerował?

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: koszmarne ale w polskich realiach bardzo powszechne. Jakby tak ktoś naprawdę bezstronny i obiektywny sprawdził co się dzieje w polskich gminach i zaczął to rozliczać to więzienia by się zapelnily, zabrakło by lokalnych prokuratorów, proboszczy, komendantow, wójtów to by był pewnie 100% wakat. Zamknięto by 90% lokalnych sortowni i składowisk śmieci, kilka dużych firm i mnóstwo małych. Wielu ludzi straciło by majątki życia i źródła lewego dochodu. Dlatego nigdy nikt w tym kraju nic nie zrobi. No chyba że ktoś to znowu zbrojenie zaora.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Nie, tylko jak k$$!y zaczną płonąć, to prawdopodobnie wszystko dokoła również.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Bezstronny sąd będzie dopiero wtedy, kiedy Ministra Ziobro przesłucha Prokurator Ziobro?

  •  

   pokaż komentarz

   @BatonTy_: Nie, wtedy gdy prokuratura od razu wejdzie do akcji po odkryciu i zgłoszeniu takiego przestępstwa, i rzetelnie zbada sprawę a w procesie sędzia skaże sprawców takiego skandalicznego zniszczenia i skażenia środowiska, i wyciągnięcia za to jeszcze masy pieniędzy z budżetu miasta, a odpowiedni wyrok skazujący, zapadnie juz w I instancji. Wówczas będziemy mieli niezawisłe sądownictwo. #afera #prokuratura #prawo

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: To w takim razie "reforma sądownictwa", która odbywa się obecnie, również Ciebie nie zadowoli.

  •  

   pokaż komentarz

   @BatonTy_: To zależy jak się dalej rozwinie i na ile poczucie niezawisłości sądowniczej w terenie i na prowincjach będzie mogło stawiać czoło lokalnym układom, korupcji, mafiom i będzie miało oparcie w równie niezawisłych i nieskrępowanych lokalnych organach ścigania. I przede wszystkim czy i jak zreformowany, i przywrócony do rzeczywistej samorządności zostanie samorząd terytorialny, bo to, jak funkcjonuje ten organ władzy, czy może bardziej - jak funkcjonować nie może - jest największą skazą i problemem obecnej samorządności po reformie z roku 2000. To tutaj brak rzeczywistej demokracji i kontroli powoduje przyzwolenie na koruptogennosc i instrumentalizację wedle potrzeb lokalnych układów osób na stanowiskach wójtów czy burmistrzów, posiadających władzę decyzyjną niezależną od woli radnych. I dlatego tak jest jak jest a przypadek tej miejscowości i gminy, i tego co się tam w państwowych instytucjach dzieje jest tego jaskrawym przykładem.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: W jaki sposób chcesz wyselekcjować ludzi którzy nie będą w "układzie" i ktrórych ten "układ" na pewno do siebie nie przekona? Skąd pewność że ci nowi na pewno będą lepsi? Rzucasz piękne frazesy ale to tylko obejście odpowiedzi, zero faktycznych rozwiązań. Samorządy złe, trzeba je zreformować, czyli co? Centralizacja samorządów? Pierwszy krok do dyktatury?

  •  

   pokaż komentarz

   @BatonTy_: Nie, wręcz przeciwnie, decentralizacja władzy wójtów, burmistrzów, o tym mówię. Gdy rada i radni jako wybrani przez społeczeństwo reprezentanci, na sesjach rady gminy czy miasta większością głosów podejmują decyzje a nie jak obecnie że i tak wójt czy burmistrz jest od nich niezależny i to jego / jej decyzja wchodzi w życie. O tym kto zasiada w radach decydują wyborcy i tu nic się zmieniać nie musi. Kwestią są uprawnienia rad do decyzji gmin, dla których działają. Na tym polega samorząd terytorialny w normalnych, zdrowych demokracjach. I to nie są frazesy tylko realny stan rzeczy względnie jego brak. A ustawa z roku 2000 wypaczyła samorządność, sprowadzając właśnie do marionetkowości rady i sejmiki a dając władzę prawie absolutną wójtom, burmistrzom, prezydentom.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Nie odpowiedziałeś mi w jaki sposób mieli by być wybierani ci niezawistni sędziowie:) Co do gminy nie zgadzam się że to jest złote rozwiązanie bo rada i tak musi wybierać osobę nimi rządzącą (Ty proponujesz rozwiązanie jak w Sejmie- frakcja rządząca wybiera swojego wójta (czyli w sejmie premiera) i on i tak będzie miał władzę większą jak szeregowy radny (no bo np będzie reprezentować gminę na różnych zebraniach), nieprawdaż? Dla mnie to będzie jeszcze większe upartyjnienie samorządów i w zasadzie zaoranie możliwości rządzenia przez osoby z lokalnego środowiska. Wszystkie ważne decyzje samorządowe będą podejmować duże partie. Rada wybierana w wyborach powszechnych Ci nie przeszkadza, ale Wójt już tak? A jak rada zacznie robić przekręty to kto będzie jej patrzeć na ręce jak Wójt będzie od nich? I nie ma tak że wójt/burmistrz/prezydent jest niezależny od rady i każda jego decyzja wchodzi w życie. Tutaj ordynarnie kłamiesz.Owszem, wójt ma władzę nad jednostkami samorządowymi, ale np ich budżet jest uchwalany przez radę gminy/miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   Owszem, wójt ma władzę nad jednostkami samorządowymi, ale np ich budżet jest uchwalany przez radę gminy/miasta.

   @BatonTy_: No owszem, co nie przeszkadza wcale w tym żeby wójt mógł podejmować fatalne dla tego budżetu decyzje, darowywać "wybrańcom" podatki, i robić co mu się rzewnie podoba, bo jakiś budżet i tak trzeba uchwalić. A jak ma za sobą układ w policji, prokuraturze i sądach, to nikt go nie sięgnie. Na tym to polega, niestety. Przy ogólnej korupcji i układom i tu i tu, niewiele można zrobić, jednak wówczas silna rada - większe gremium, jest mniejszym złem niż tylko silny decyzyjnie wójt.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Skąd pewność że rada i jej przewodniczący nie będą w układzie? Jeszcze raz- jak ma wyglądać proces wyboru niezawisłych sędziów? Wójt sam z siebie nie może darować nikomu podatku. W jaki sposób wg Ciebie miało by się to odbyć? Budżet uchwala Rada Gminy, nie wójt, im dalej w las tym większe kocopoły zaczynasz wypisywać. Co ma oznaczać zdanie- "robić co mu się rzewnie podoba, bo jakiś budżet i tak trzeba uchwalić" Jak to wg Ciebie wygląda w praktyce? Budżetu wcale nie trzeba uchwalać, chyba że radni za wszelką cenę będą chcieli utrzymać się przy władzy. Skąd przekonanie że jak nie będzie Wójta wybieranego w powszechnych wyborach optyka rad gminy się zmieni?

 •  

  pokaż komentarz

  „Jeśli rozbije się wioząca ropę naftową lub toksyczne chemikalia cysterna, ciężki pociąg z cysternami, albo zatonie potężny tankowiec, zabierający na pokład jednorazowo nawet 300 000 ton płynnego i niebezpiecznego dla środowiska ładunku, wrzawa medialna i ekologiczna podnosi się prawie natychmiast, a katastrofa środowiska naturalnego, i jej skutki, następujące po takim nieszczęściu, są dla mediów tematem na długo. W wielu przypadkach na ratunek, i dla przeciwdziałania skutkom skażeń od razu ruszają wyspecjalizowane ekipy i służby, uruchamiane są kosztochłonne operacje techniczne, mające zapobiec lub choć zminimalizować katastrofę ekologiczną. W opisywanym tutaj wypadku ilość wlanych przez lata bezpośrednio w grunt rolny, i zalesiony, silnie toksycznych odcieków spod komunalnych szczecińskich śmieciowisk, równać się może ładunkowi kilkunastu tysięcy takich pociągów lub co najmniej dwóch potężnych tankowców… Mowa więc o co najmniej 500 000 000 litrów silnie toksycznych ścieków. Oto prawdziwa skala tego zniszczenia, którego tam dokonano.
  Jest więc rzeczą wręcz niebywałą że proces, o przedmiocie którego już dawno powinno dowiedzieć się Ministerstwo Ochrony Środowiska, Ministerstwo Sprawiedliwości, i CBA, powinni trąbić zieloni i protestować green peace, i mimo oczywistych dowodów na odbywający się nielegalnie, ukradkiem, i z premedytacją, proceder wylewania przez ponad dekadę do gruntów milionów litrów silnie toksycznych substancji, w który zamieszane są władze Gminy Dobra, i lokalny układ biznesowy, mógł odbyć się w Sądzie Rejonowym Szczecin Prawobrzeże i Zachód VII Zamiejscowym Wydziale Karnym w Policach dopiero z pozwu właścicielki gruntów, i wobec uprzedniego – trzykrotnego umarzania tej sprawie śledztwa przez Prokuraturę Szczecin-Zachód! Jednak sprawców tego bezwzględnego czynu sąd pierwszej instancji uznał za niewinnych… Stronie oskarażającej zarzucił zaś, uzasadniając wyrok, że oskarżenie to jak i cały proces były dla niej „sprawą jej życia“ (sic!). A przecież, jak dobrze wiemy, nie tylko było to sprawą życia jej samej, ale przede wszystkim życia nas wszystkich, sprawą życia i zdrowia mieszkańców gminy Dobra, bezpieczeństwa i funkcjonowania dobra publicznego, jakim jest ekologicznie, i przyrodniczo unikalny w skali Polski, Europy i świata ścisły rezerwat ptaków Jezioro Świdwie, a także dochodzenia do prawdy, i funkcjonowania elementarnych zasad sprawiedliwości w procesie przeciwko bezwzględnej i niszczycielskiej „pazerności ludzi niegodnych i pozbawionych elementarnych zasad“.
  Ogromne skażenie środowiska naturalnego znowu na wokandzie #swidwie #rezerwatprzyrody #greenpeace #ekologia #cba #ministerstwosrodowiska

 •  

  pokaż komentarz

  Cała ta historia jest jednym wielkim skandalem, i jest niestety także wymownym świadectwem klęski ideii reformy samorządowej z 1990 roku. Wprowadzeniem w 2002r. zasady bezpośrednich wyborów wójta gminy Rada Gminy pozbawiona została zarówno możliwości realnej kontroli jego poczynań jak i wpływu na funkcjonowanie Gminy, nie jest już organem stanowiącym o istotnych problemach Gminy wyznaczającym Wójtowi cele i kontrolującym ich realizację co było podstawowym założeniem ustawy o samorządzie terytorialnym. Gmina Dobra - nie Dobra dla środowiska #samorzady #gminy #demokracja #radni #policja #skandal #prokuratura

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: a wg mnie gdyby dać radzie gminy większe kompetencje byłoby jeszcze gorzej. A dlaczego?
   Gdy wójt jest chujem to wiadomo na kim można psy wieszać. Wybory stosunkowo łatwo wygrać bo wystarczy JEDEN odważny a jeśli jest ich kilku to ch#@ zgarnia 49% i w drugiej turze dostaje po dupie od kandydata zjednoczonej opozycji.
   Gdy chujem jest cała rada to zawsze odpowiedzialność się rozmywa. Co więcej trudniej radę wykurzyć bo musisz wypchnąć do koryta n-osób a nie tylko jedną. No i nie ma drugiej tury więc jeśli nasz c?@$%wy radny zgarnia 30% to i tak da po dupie opozycji która zgarnie np. 25+25+20. A jeśli chodzi "zwartość" - to dobry układ cechuje się tym że ekipa jest jednomyślna i podziałów nie ma.
   Problemem nie jest tutaj sama reforma tylko agonia wymiaru sprawiedliwości. Gdyby samonierządowcy nie mogli handlować stołkami, nieruchomościami i przetargami wg "widzi mi się" bo za to by groził prokurator to chuje by się nawet nie pchały do koryta.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: I tak "wieszają" od pięciu kadencji a jednak te same sitwy wybierają wciąż te same słupy, i tak to się radośnie ciągnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: a myślisz że radnych by prędzej wymienili?
   Cały pic takich "samonierządów" polega na tym że możesz co najwyżej jednego złodzieja zastąpić innym bo ktoś porządny się będzie bał startować.
   Dopóki będziemy chlewem gdzie policja sądy i prokuratura to tylko twory abstrakcyjne żadna reforma nie poprawi tego syfu w gminach i powiatach choćby nie wiem jak dobra była.

Dodany przez:

avatar MagicPiano222 dołączył
649 wykopali 7 zakopali 5.2 tys. wyświetleń
Advertisement