•  

  pokaż komentarz

  Jak to prawda wszystko, to gruba afera sie szykuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar: Ta afera ciągnie się od lat.Filmy nagrane przez projekt "Veritas" byly tylko dowodem na potwierdzenie publicznej tajemnicy.Prawnicy PP i ich politycy w DC bardzo skutecznie wyciszają ta afere.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar: Jaka tam afera. Przecież płody to nie dzieci. Żeby być dzieckiem musi przejść przez magiczną granicę. W czasie aborcji niby przechodzi ale nie w ten sposób i wcześniej więc dzieckiem nie jest. Zapytaj specjalistki od karpii.

   A tak serio to po prostu makabra. W głowie się nie mieści że świat mieniący się "cywilizowanym" w tak okrutny sposób morduje własne dzieci. Czym taki "lekarz" różni się od gościa który ładował żydów do komór gazowych albo od takiego który strzelał w tył głowy Polaków nad dołem śmierci w lesie katyńskim?!

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik cywilizacja śmierci. W sumie to ilość morderstw bije na głowę to co działo się podczas wojen światowych. Ale co zrobić, ofiary są zdehumanizowane, pozbawione praw.

   Ludzi którzy próbują się o ich prawa upomnieć etykietuje się mianem fanatyków religijnych, zaścianka, dewotów.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to prawda wszystko

   @tomjar: Foliarskie źródło, informacje z dupy, żadnego potwierdzenia. Ale na pewno to prawda

  •  

   pokaż komentarz

   @tomjar: ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Mars_is_flat mocne bardzo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   A tak serio to po prostu makabra.

   @kokosik: Neuropa zakopuje, jakie chore to sa umysly to wrecz jest przerazajace. Coraz czesciej czuje sie jakbym zyla w czasach w ktorcyh pootwierano domy wariatow i pozwolono im chodzic ulicami w teczowych paradach.
   (ಠ‸ಠ)\\\ (ಠ‸ಠ)\\\ (ಠ‸ಠ)\\\ (ಠ‸ಠ)\\\ (ಠ‸ಠ)\\\ (ಠ‸ಠ)\\\

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: ja czyli człowiek określony jako neuropa tutaj na wykopie (niesłusznie): przerażające? że ktoś dokonał aborcji, a ktoś inny sprzedał zwłoki (płód) do badań?

   A czy nie przerażające jest jak duży już dzieciak w Afryce lub Azji umiera na ulicy bo katolicka Europa go nie chce i woli żeby umarł tam w pełni świadomy tego, że część ludzkości żyje jak w raju, a on musi cierpieć i umrzeć po to żeby reszta się bawiła?

   Co jest bardziej przerażające: nieświadomy biały płód pozbawiony życia czy w pełni świadomy (czasem dorosły) człowiek skazany na życie niewolnika i rychłą śmierć przez bogatą cześć ludzkości?

   Po co to piszę? Bo tzw Neuropa jest za przyjmowaniem wszystkich imigrantów z trzeciego świata i niesienie im pomocy.

   To kto jest zły i dlaczego w tym przypadku? Określam człowieka Neuropy jako takiego przeciętnego lewicowego fanatyka. Katolika jako przeciętnego prawicowego fanatyka.

   Może po prostu wszyscy są źli, a ludzie wybierają jedną ze złych stron żeby było im wygodniej i przemalowują ją na biało?

   To jak katolicy powinni miłować wszystkich bez wyjątku jak Jezus czy tylko Polaków?

  •  

   pokaż komentarz

   A czy nie przerażające jest jak duży już dzieciak w Afryce lub Azji umiera na ulicy

   @olszus: Jestes ochydnym i perfridnym klamca i malipulatorem. Zglaszam Cie za flood i bede Cie obserowac.
   Co do Afryki TO NAJBOGATSZY KONTYNENT NA ZIEMI. Maja bogactw naturalnych tyle ze mogli by jutro zlikwidowac wszelka biede i glod. Ale nie chca a po czesci przeszkadzaja im bandyci ktorzy zbijaja fortune na pomocy Afryce. W Europie i w USA rozni frajerzy o bezmozgi kierowani cyniczna propaganda placa mnostwo mieniedzy na "pomoc Afryca". Potem 90% tych pieniedzy trafia na konta ludzi ktorzy te pomoc organizuja.Jedna wieka bezwzglednega kryminalna mafia.
   Jezeli chcesz pomogac dzieciom zacznj od naszych polskich. I pisze to jako osobo bezdzietna a niewielkimi perspektywami na dzieci - wiem jaka to odpowiedzialnosc i obciazenie zyciowe. Dlatego pomagam rodzicom korych znam, wspieram inicjatywy pro-dzieciece. Kiedys sie mowilo - chcesz zmieniac swiat, zacznij od siebie. Potzem przyszedl internet i zaczelismy pomagas wszystkim obcym a nie sobie nawzajem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestes ochydnym i perfridnym klamca i malipulatorem

   @joannadeli: gdzie? Właśnie mnie pomówiłaś co jest karalne ale mam to gdzieś bo to jest wykop. Obserwuj, może się nauczysz czegoś.

   Oj, a Afryce i biednych krajach to ja wiem całkiem sporo. Zadałem kilka pytań moralnych do refleksji.

   "Potzem przyszedl internet i zaczelismy pomagas wszystkim obcym a nie sobie nawzajem. " znaczy tak jak Jezus nauczał? Że każdy jest bliźnim, nie tylko znajomy? Ten innowierca z Afryki też jest bliźnim czy nie jest? Nie jest bo mają metale ziem rzadkich i diamenty czy dlatego że nie jest biały?

   Od siebie dodam, że im nie pomagam wysyłając pieniądze ani w żaden systematyczny sposób. Jestem zły w pewien sposób. Jestem aktywną częścią zachodniego świata bawiacego się w luksusach kosztem biednych. I nie jestem katolikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   ochydnym

   @joannadeli: ja cię zgłaszam za ohydną ortografię. Aż mi oczy łzawią.

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: Dobre porównanie. Mam dokładnie tak samo. Chorzy umysłowo ludzie zawładnęli naszą rzeczywistością. I tym sposobem wmawiają dzieciom że płci nie ma, kobiety przebierają się za meżczyzn mężczyźni za kobiety. umysłowo chorzy zamiast leczenia dostają prawo stanowienia o bycie większości i zasadach do których większość ma się dostosowywać. Jakaś paranoja!

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus: masz dosyć śmieszne wyobrażenie o Afryce, polecam chociażby te lekture: http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11189/factfulness-dlaczego-swiat-jest-lepszy-niz-myslimy

   Mam wielu znajomych z krajów afrykańskich i uwierz mi, że byłoby im przykro z powodu Twojego paternistycznego tonu, jak i dyskredytacji ich krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Monika-petruniov: No ja też mam znajomych z Afryki. Jeden siedzi obok mnie w tym momencie i nijak się do Afryki nie wybiera - UK Londyn, kolega z RPA. Factfulness? No świat jest zajebisty, nie mam pojęcia po co się Ci ludzie tłuką o paczke fajek non stop. Jakich chcesz argumentów?

   Opowiedzieć Ci o dzieciach które umierają na byle grypę w wieku kilku lat bo nie ma podstawowych leków, dobrego jedzenia i warunków do życia? (argument nie z lubimyczytać ale rodzeństwo innego mojego znajomego z Azji, też mu nie bardzo do biedy wracać chociaż z rodzeństwa udało mu się najlepiej i lokalnie był prawie klasą średnią, teraz mieszka we Francji). Nie wiem czy autor książki, którą cytujesz wie co ja myślę.

   Jakich masz znajomych z Afryki? Studentów z dużych miast czy przeciętniaków z prowincji co najdalej byli we wsi obok i stoją za pracą po jednego dolara za dzień - oczywiście nie mówią po angielsku, a Ty mówisz w lokalnych dialektach? Albo pracuja cały dzień w polu za jeden obiad. Albo po wodę wiaderkiem do rzeczki jak w "bogatej" Tanzani. Albo epidemia cholery w dużym mieście z wieżowcami - nie wiem czy to jest śmieszne.

   Nic co napisałem nie wyczytałem w necie ale widziałem na własne oczy. Rozwarstwienie w Afryce jest ogromne, bieda też. Rozwarstwienie oznacza też, że niektórzy maja lepiej niż w Europie, dużo ma podobnie jak w Polsce ale jest też od cholery sytuacji nie do pomyślenia w pierwszym świecie. Do tego dodaj statystyki z dostępem do energii elektrycznej, wody pitnej i długości życia.

   Wybieram się do Mozambiku w przyszłym roku, ale nie robię zdjęć bezdomnych sierot grzebających w śmieciach więc nie będzie czym udowodnić mojej tezy.

   Mama Afryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   I tym sposobem wmawiają dzieciom że płci nie ma, kobiety przebierają się za meżczyzn mężczyźni za kobiety. umysłowo chorzy zamiast leczenia dostają prawo stanowienia o bycie większości i zasadach do których większość ma się dostosowywać

   @kokosik: To bardzo trudna dyskusja o tym kto powinien miec jakie prawa ale w jej toku zapominamy (albo co gorsza negujemy) praw naturalne - prawa dziecka do bycia dzieckiem, prawa ludzi starych do byca starymi, szacunek do zwlok ludzkich, etc. Na przyklad prawo do aborcji ktore doskonale rozumiem z perspektywy kobiety ale proste zabijanie najslabszego strony w tym problemie wcale go moim zdaniem nie rozwiazuje. Niestety swiat stara sie isc po najmniejszej lini oporu - minimum nakladow, maksimum zyskow. W perspektywie czasu wszyscy na tym tracimy bo poteguje to brak szacunku wobec siebie nawzajem i nie wiem czy to bedzie do naprawienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby być dzieckiem musi przejść przez magiczną granicę

   @kokosik: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Mars_is_flat: Ktoś się orientuje czy te aborcje (niby lata temu tak robiono) wykonywane niby za pomocą metalowych wieszaków mają w sobie cokolwiek z prawdy? Czy to takie urban legend?

  •  

   pokaż komentarz

   @olszus:

   Każdy rodzic jest odpowiedzialny za swoje dzieci powoływane na ten świat.

   Bo tzw Neuropa jest za przyjmowaniem wszystkich imigrantów z trzeciego świata

   A czy zdajesz sobie sprawę, że to jest bzdura kompletna?
   Na świecie z 7 mld ludzi jakieś 2 mld ludzi to prawdziwa bieda. Bieda nieporównywalna z "biedą" wypasionych byczków z Syrii, czy z Afryki, czy skądinąd, obsługujących nieodmiennie drogie smartfony i z zapasem kilkuset euro wręczonym przez "niewiadomo_kogo".

   Czy miałeś jakiekolwiek przemyślenia w swojej lewicowej główce, jakim cudem te najbardziej potrzebujące wsparcia 2 mld biedaków nie znających ani pisma, ani pełnej miski, miałoby zamieszkać w Europie? A za nimi kolejne 2 mld z niezbyt zacofanych państw jak Syria czy bogatsza połowa Afryki.
   Czy choć cień przemyślenia zaświtał w łebku neuropy popierającej przyjmowanie WSZYSTKICH? Choćby jakikolwiek cień?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: tak. Gdzie ja napisałem, że jestem z neuropy? Chyba dwa razy pisałem, że nie jestem. Gdzie ja napisałem, że Europa powinna przyjąć wszystkich imigrantów? Umiesz czytać? Wy wszyscy wojujący internauci umiecie czytać i myśleć?

   Bez obrazkowych memów ze śniadymi inżynierami nie zrozumiecie?

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli aborcja jest ok, bo w końcu ludzie uważają, że płód to nie człowiek, ale przeprowadzanie badań na płodzie już jest nieetyczne, bo jednak płód jest dzieckiem?

  - Doktorze, usuń mi tego pasożyta.
  - A spoko, potem przeprowadzimy na nim badania.
  - Na moim dzidziusiu?!

  Ludzie zasługują na masową zagładę xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: to cholernie smutne, ale to prawda co napisałeś. Na polskim podwórku: ci co optują za aborcją dzieci niepełnosprawnych na Światowy Dzień Zespołu Downa zakładają dwie różne skarpetki i wygłaszają płomienne mowy o akceptacji odmienności i okazywaniu miłości chorym dzieciom :D Nie wiem czy to brak logiki, czy hipokryzja, ale jeśli tak, to najwyższych lotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: no tak... aborcja to zabijanie płodu, a nie dziecka....przecież.. nie słyszałeś?
   I czytasz ten tekst wykopu i czytasz i się okazuje, że wszystko to jest robione w głębokiej konspiracji, aby nikt nic nie usłyszał i nie zobaczył? Czemu, skoro to nie ludzie tylko płody? Bo to jednak dzieci, żywi ludzie, pomimo narracji że dzieci to nie istoty tylko materiał genetyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny @DrDevil: aborcja to zabijanie istot ludzkich, tylko lewica przeczy faktom.

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: @pyroxar: Nie mnie to oceniać, ale jeżeli ktoś decyduje się na aborcję, to nie powinien wypowiadać się w kwestii etyki praktyk z artykułu. Zgodnie z ideologią proaborcyjną, ci lekarze nie eksperymentowali na niczym świadomym, a nawet żywym, więc skąd to larum?

  •  

   pokaż komentarz

   @pyroxar: no to jest temat rzeka na który się nie dogadamy, bo nawet jeśli to co jest powiedziane w tym filmiku ma naukowe poparcie to i tak moim zdaniem nie jest nieetyczne wykonanie aborcji w przypadku kiedy wiadomo, że dziecko urodzi się z bardzo poważnymi problemami / umrze na oczach rodziców po tygodniu albo sam poród będzie wysoce prawdopodobnym zagrożeniem dla życia matki ¯\_(ツ)_/¯ i to co napisal @DrDevil moim zdaniem jest w punkt

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: znaczy jak coś mówi i słucha to jest świadome? roczne dziecko też nie słucha czy jest świadome? Gdzie się zaczyna świadomość, gdy matka orzeknie że dziecko jest oczekiwane ?

  •  

   pokaż komentarz

   @rzepicha_slowianka: Ale przecież to jest jak najbardziej logiczne. Oni są za nie rodzeniem dzieci obciążonych genetycznie, ale jak już się urodziły to jak najbardziej zasługują na akceptację i miłość. Co w tym dziwnego i nielogicznego? Gdzie widzisz hipokryzję? Powinni chcieć ustawowego mordowania niepełnosprawnych żeby spełniać twoje warunki logiki?

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: Tak jak pisałem wyżej - nie mnie to oceniać. Ja tylko napisałem, że najmniej do gadania w kwestii etyczności takich badań mają osoby decydujące się na aborcję. Przyjmując ich narrację, nie za bardzo powinno ich interesować co się potem z tym płodem dzieje, tak jak nie przejmowaliby się losem wyciętego wyrostka robaczkowego, bo to dla nich jest ten sam kaliber.

   Jak ludzie dokonują aborcji, to wszyscy mają to gdzieś, a nawet popierają tę decyzję, ale jeżeli ktoś próbuje przeprowadzić badania na tych płodach, to nagle wszyscy dostają p!!$!??ca. Dwulicowość?

   Bogiem a prawdą, to dzięki wielu nieetycznym zachowaniom mamy dzisiaj medycynę na takim poziomie. Myślicie, że kupowanie ciał przez Leonardo da Vinci było etyczne? Raczej nie, ale dzięki temu bardzo dokładnie poznaliśmy anatomię ludzkiego ciała.

  •  

   pokaż komentarz

   @demimka: moje warunki logiki? Nielogicznym jest samo wartościowanie ludzkiego życia. Dzisiaj mówi się: jesteś w łonie matki- Twoje życie ma wartość w zależności od tego czy jesteś chciany, czy nie. Zasługujesz na miłość gdy się urodzisz. To nieludzkie i niehumanitarne. Mówienie że jest inaczej wynika z głębokiego przekonania o tym, że strach i lęk przed cierpieniem i przyszłością usankcjonuje każdą zbrodnię. Ja nie widzę różnicy między człowiekiem w 13 tygodniu życia prenatalnego, 5- latkiem czy niesamodzielnym, umierającym 90- latkiem. Życie ma zawsze taką samą wartość. I każdy ma do niego takie same prawa. Nie rozumiem jak przejście przez 15 cm kanału rodnego czy przez powłoki brzuszne czyni człowieka bardziej godnym prawa do życia. To jest brak logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzepicha_slowianka: Przez to, że jesteś całym sercem za tym, że człowiek zaczyna się od poczęcia to jest to dla ciebie nielogiczne - dlatego nazwałam to twoją logiką. Dla osoby, dla której człowiek rozpoczyna się później, jest to jak najbardziej logiczne - ty masz prawo nazwać to ich logiką. Dla ludzi pro-choice nieludzkie i niehumanitarne jest skazywanie ludzi na 60-80 lat codziennego cierpienia przez widzimisie i egoizm rodziców. I mamy również wrażenie, że dla ludzi pro-life człowiek po urodzeniu już się nie liczy - i naszym zdaniem to jest ogromna hipokryzja. Dla nas życie i komfort życia tych, którzy już się urodzili, jest ważniejsze niż płodu w początkowych stadiach rozwoju. A już przede wszystkim życie tej kobiety, którą pro-life sprowadzają do roli inkubatora, a potem „niech odda”. To już jest humanitarne?

  •  

   pokaż komentarz

   @demimka: Widzisz, tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak "moja" czy "Twoja" logika. Logika wymaga aby w dyskusji używać terminów jednoznacznych. A zatem, najlepiej trzymać się faktów. Biologia mówi jasno, że życie człowieka zaczyna się w chwili poczęcia- to jest fakt.Dyskusja na temat tego, kiedy uznać "człowieczeństwo" płodu jest bez sensu, ponieważ nawet zygota tym człowiekiem jest, jako że człowiek nieustannie dojrzewa, rośnie, starzeje się etc. I to nie ma nic wspólnego z filozofią czy nawet wiarą.
   Sposób myślenia typu "komfort życia narodzonych jest ważniejszy od samego prawa do życia", jest całkowitym odwróceniem hierarchii wartości. Abstrahując jednak od tej kwestii, sama myśl o "odczłowieczeniu" albo decydowania o człowieczeństwie miała miejsce wielokrotnie w historii świata, w ubiegłym wieku zwłaszcza. Za każdym razem przedstawiano inne wartości jako "ważniejsze"- raz to czystość rasy, dziś komfort życia czy paniczny lęk przed cierpieniem i trudem. Troska o życie nienarodzone jest wpisana w nasz system wartości. Gdyby było inaczej, moglibyśmy odmawiać matkom po poronieniu prawa do terapii- bo za kim tęsknią? Dzieckiem, płodem, czymś innym?
   Ponadto, pozwól że podam Ci kilka antyprzykładów na Twoje słowa o hipokryzji środowisk pro- life; zatem masz Domy Samotnej Matki, prowadzone przez siostry zakonne, masz ośrodki Caritas, zapewniające wsparcie finansowe, rehabilitację, zajęcia terapeutyczne. Masz Fundację Bractwo Małych Stópek, która kobiecie w obliczu aborcji zapewnia środki finansowe na utrzymanie się, zapewnia pełne utrzymanie dla dziecka w wieku 2 lat i dłużej, często wynajem mieszkania, jeśli nie chce mieszkać w Domu Samotnej Matki. Ja sama wspieram tę Fundację. Co roku jest akcja "Paczuszka dla Maluszka", na Boże Narodzenie możesz obdarować malca uratowanego przed aborcją własnoręcznie sporządzoną paczką, aby dopomóc jego mamie w wychowaniu go. Zachęcam Cię do tego :). Naprawdę środowiska antyaborcyjne robią mnóstwo roboty. I to nie są tylko ludzie z plakatami które moim zdaniem w przestrzeni publicznej wywołują wręcz odwrotny skutek.
   Najważniejszy jest powrót do korzeni- czyli stosowania tego samego zestawu praw dla każdej istoty ludzkiej. Aborcja sama w sobie jest sprzeczna z naturą. Tylko wiele kobiet zostaje często bez wsparcia, zwłaszcza ojca dziecka, co jest kluczowe. Hasła w stylu "moja macica- mój problem" nie tylko dehumanizują nienarodzonych, ale pogłębiają problem nieodpowiedzialności mężczyzn za jego własne dziecko, zdejmują z niego problem troski o nie i jego matkę. W prawidłowo działających związkach ciąża nie jest tylko sprawą kobiety.
   Co do dzieci niepełnosprawnych... znam ich sporo. Sama mam synka po udarze mózgu. Wiem co to codzienna rehabilitacja, co to lęk o życie dziecka. Dwa razy widziałam, jak moje dziecko odchodziło. Ale nawet gdy mówiono mi, że nie tylko może nie przeżyć, ale może nie być taki, jak wcześniej, moja miłość do niego nie była inna- wręcz wzrosła. Syn ma się dobrze, ale swoje przeszliśmy. Było dramatycznie, ciężko. Po tym doświadczeniu wiem, że człowiek jest w stanie znieść wszystko. I że nie ma nic cenniejszego od życia, jakkolwiek byłoby ono trudne, ciężkie i według naszej perspektywy- nie do udźwignięcia. Każdy rodzic chorego dziecka przeszedł tragiczne chwile. A rodzic dziecka nieuleczalnie chorego każdy moment traktuje jak najwyższą wartość. Nie da się uciec przed cierpieniem, tak jak nie da się zagłuszyć pamięci o dziecku, które się nosiło, a którego życie zostało przerwane. Bo takie osoby i ich tragedię znam z bliskiego otoczenia. I nigdy nie zdecydowałabym się na powielenie tego schematu.
   Pozdrawiam!

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież ten lifesitenews to jakiś konspiracyjno - antyaborcyjny serwis dla foliarzy i takich, co sobie malują zdjęcia płodów na busach czy billboardach. Wiarygodność w takim temacie 0% a wykopki to wykopują xD

  Campaign Life Coalition founded LifeSiteNews, a self described news website dedicated to "issues of culture, life, and family", in 1997.[1] The website was founded with the intent to promote anti-abortion views and to push back on a purported media conspiracy against the anti-abortion movement

 •  

  pokaż komentarz

  Artykuł z 2017 w którym jest wywiad z Holly O’Donnell, która była technikiem w firmie StemExpress i opisuje problemy z wysyłką Fedexem części ludzkiego ciała.

  When O’Donnell asked her supervisor why FedEx was refusing to ship the aborted fetal parts, she says her supervisor replied, “Oh, because he know’s what’s in here, you’re technically not supposed to ship body parts,” and then told O’Donnell: “I’ve got to go all the way across town to go to a different FedEx and drop this off,”

  Zamierzam jeszcze link do artykułu w The Hill na temat śledztwa FBI.

  The FBI has asked the Senate for unredacted documents it obtained from abortion providers, signaling agents may be investigating whether Planned Parenthood and other abortion providers illegally sold fetal tissue and body parts, according to sources familiar with the document request.

  Weryfikacja na szybko z telefonu, ale sprawa wygląda poważnie.

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Gardzę aborcją i amerykańskimi mordercami pozwalającymi na tak dalece idącą demoralizację i jawny kult morderstwa. Większość późnych aborcji dotyczy w pełni zdrowych dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @republikaninPL: Gardzę pogardą. I tymi, co się wp*** w nieswoje macice.

  •  

   pokaż komentarz

   @enderfuzz: zawsze mam beke z bialorycerzykow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: ja z barnow ktorzy czytaja naglowek
   i bija pianena podstawie fejka

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: Bez białorycerstwa. Ja po prostu nie wkładam nosa w nieswoje życie :D
   Co mnie interesuje, czy sąsiadka sobie zrobiła ładną aborcję, czy skrobankę, czy cokolwiek innego? Dop. to nie moje geny, to nie interesuje mnie to.

  •  

   pokaż komentarz

   @enderfuzz:
   Jak ktos rozjedzie psa na drodze to popatrzysz i pojdziesz? Jak ktos dostanie drgawek na ulicy to popatrzysz, 'pewnie pijany/a' i tyle?

  •  

   pokaż komentarz

   (...) tymi, co się wp*** w nieswoje macice.

   @enderfuzz: czyli również gardzisz ginekologami.

  •  

   pokaż komentarz

   @enderfuzz: dokładnie. Tych hitlerowców też się nie wiadomo o co czepiają... Ich obozy - ich interes. Co to kogo obchodzi co oni we własnych obozach koncentracyjnych robili?

  •  

   pokaż komentarz

   @republikaninPL: Są statystyki na wikipedi, że 52% aborcji jest dokonywanych z własnego "widzimisie". Za tym nie jestem. Wiadomo jak dziecko jest silnie chore, zagraża życiu matki lub jest z gwałtu no to ok, w takim wypadku aborcja jak najbardziej. Ale mam wrażenie, że lewaki nie do końca opanowały zakładanie kondona na fujare lub inne metody antykoncepcji i kasują dzieci bo są debilami.

  •  

   pokaż komentarz

   @republikaninPL: jakieś dane czy mamy wierzyć na słowo?

  •  

   pokaż komentarz

   jest z gwałtu no to ok

   @dsomgi00: Dlaczego jest ok? Można zabić człowieka bo ma niewłaściwe pochodzenie albo jest chory? Zdecydujcie się. Albo płód to człowiek i ma normalnie takie traktowanie jak każdy człowiek, albo nie człowiek. Tutaj akurat nie ma nic pomiędzy.

   pokaż spoiler oczywiste, że płód to nie człowiek

  •  

   pokaż komentarz

   @dsomgi00: co dziecko winne że z gwałtu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Satyr: Taaa. Tylko,że wielu po wojnie czerpało korzysci z z "badań" niemieckich naukowców na więźniach.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale mam wrażenie, że lewaki nie do końca opanowały zakładanie kondona na fujare lub inne metody antykoncepcji i kasują dzieci bo są debilami.

   @dsomgi00: Marks był satanistą i oni po prostu świadomie wdrażają ideologię lucyfera. Jedni są po stronie światła a inni ciemności i toczy się wojna.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: w niektórych przypadkach można zabić czlowieka, jeśli ma to służyć zapobiegnieciu powstania większego zła. Tak samo jak czasem można sklamac lub kogoś pobić, jeśli alternatywa jest duzo gorsza. Jest takie dość podstawowe pojęcie z dziedziny etyki i nazywa się hierarchia wartości - dla strzeżenia wartości n+1 człowiek jest w stanie dopuścic się czynu gwalcacego wartość <= n, choć pogwalcenie każdej z tych wartości jest esencjonalnie zle, to życie czasami wymaga od nas wyboru mniejszego zła. Spójrz chociażby na eksperyment z wagonikami.

   Zatem abortowanie dziecka z gwałtu wciąż nie jest dobrym czynem, ale może okazać się najlepszym możliwym wyjściem z sytuacji. Podobnie z ciężko i poważnie chorymi dziećmi.

  •  

   pokaż komentarz

   Gardzę pogardą. I tymi, co się wp*** w nieswoje macice.

   @enderfuzz: LOL. #falszywyniebieskipasek, czy sobą też gardzisz?!?

  •  

   pokaż komentarz

   w niektórych przypadkach można zabić czlowieka, jeśli ma to służyć zapobiegnieciu powstania większego zła.

   @Monika-petruniov: Bardzo ogólna zasada. I bardzo elastyczna bo każdy sam sobie ustala jakie zło jest większe. W sumie większość morderców się nią kieruje. W tym przykładzie arbitralnie uznajesz że urodzenie się dziecka poczętego z gwałtu będzie miało tak złe konsekwencje, że można je profilaktycznie zabić. Słabo to brzmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: jasne, że każdy sobie ustala, choć nie świadomie. Etyka jest relatywne, a nie absolutna. To z tą "większością mordercow" skąd wziąłeś? Jeśli chodzi o psychopatow czy seryjnych mordercow to nie mają oni zmysłu etycznego, w naszym rozumieniu, zatem nie kierują się ta zasada, a jeśli chodzi o zbrodnie popełniane w afekcie, to w wyniku chwilowego zamroczenia emocjonalnego ta zasada także nie jest aplikowana. Jeśli jednak masz jakiekolwiek dowody na poparcie swojej tezy, że większość mordercow się nią posługuje, to z chęcią się ukorze oraz przyznam do błędu.

   Czy jest ogólna? Tak, ale nie jest jedyną zasada, ponadto jest uniwersalna dla praktycznie każdego systemu aksjonormatywnego. Opiera się na niej tak i współczesny humanizm, jak i utylitaryzm, jak i etyka cnót, jak i moralność buddyjska czy chrześcijańska. To jest tylko jedna ze składowych szkieletu, nic dziwnego, że sama w sobie jest ogólna. Mogę odesłać do odpowiednich myślicieli, jeśli chcesz dogłębniej zgłębić ten temat, jednak praktycznie u każdego z nich coś takiego jak "hierarchia wartości" się pojawi, w tej lub innej formie, choć ich systemy etyczne mogą być na pierwszy rzut oka dość odmienne od siebie.

   I nie, nie uznaje niczego arbitralnie, a na podstawie wielu zmiennych, obserwacji, poprzednich wydarzeń, prawdopodobieństwa pojawienia się znacznie większego cierpienia i znacznie większej ilości osob doswiadczajacych tego cierpienia. Ma to poparcie w badaniach psychologicznych, statystykach, jest dopuszczalne tak i z punktu widzenia utylitaryzmu, jak i większości nominalizmow, emotywizmu, motywizmu czy nawet efektywizmu. Przeważająca cześć społeczeństwa także popiera takie działania. Jak widzisz nie jest to tak arbitralne jakby się mogło wydawać.

Dodany przez:

avatar Helikon dołączył
778 wykopali 89 zakopali 20.9 tys. wyświetleń
Advertisement