•  

  pokaż komentarz

  Protokół 4.76% wczytany. Oj nie uczy się Korwin nie błędach, nie uczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Ile ja bym dał partię, która po pierwsze nie będzie kompletnie szurnięta w kwestiach szczepień, klimatu, homoseksualizmu, edukacji seksualnej, EU. A po drugie nie będzie brała udziału w wyścigu na rozdawanie pieniędzy+.

  Najbliżej była Nowoczesna, jedyna sejmowa partia głosująca przeciw rozszerzeniu 500+. Nawet ówcześni Konfederaci głosowali za lub się wstrzymali. Ale Nowoczesna nie umiała się wykaraskać ze swoich potknięć wizerunkowych, a potem została pożarta przez PO.
  KO na dzień dzisiejszy ma chyba najmniej rozdawniczy (poza Konfederacją) program, ale spokojnie. Za tydzień pewnie dodadzą parę punktów w odpowiedzi na obietnice PIS.

  PSL z Kukizem naobiecywali w programie chyba wszystko, co tylko przyszło im do głowy.

  Nawet Lewicy się przyglądałem. Zandberg wydawał się ideowcem, który zaproponuje prawdopodobnie głupi, ale alternatywny program do pisowskiego rozdawania. A tymczasem dołączył do chóru polityków wychwalających 500+, mimo że sam przyznaje iż ten program nijak nie zwiększa dzietności.

  Nic już nie zostało. PIS wprowadzając 500+ i szerząc absurdalną antynaukową propagandę oblężonej twierdzy spuścił w kiblu całą merytoryczną dyskusję w polskiej polityce.
  Dzisiejsza polityka to w 100% gra na emocjach i "programy" polegające na przenoszeniu pieniędzy z kieszeni jednych podatników do drugich. Żadnego pomysłu na kraj, żadnej wizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Konfederacja i jej członkowie nie chcą likwidacji i zakazania szczepionek co sugeruje twoja wypowiedź. Uważają oni że każdy wolny człowiek powinien mieć możliwość podjęcia decyzji czy zaszczepić siebie lub swoje dziecko. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale obecnie obowiązujące prawo nie nakłada na nikogo obowiązku szczepień. Ustawa o obowiązku szczepień jest niezgodna z nadrzędnymi aktami prawnymi co potwierdzają wyroki sądów. Należy więc ją zlikwidować gdyż jest bublem prawnym. Realizacja postulatu dobrowolności szczepień która jest postulowana przez Konfederacje w praktyce nie oznacza żadnej zmiany w obecnym systemie ponieważ sądy i tak szanują indywidualne decyzje osób odmawiających szczepień; w teorii oznacza tylko uporządkowanie prawa bo w tej chwili mamy dwa wzajemnie sprzeczne akty prawne.

   Stawiam więc tezę, że obecnie istnieje dobrowolność szczepień (powtórzę jeszcze raz że potwierdzają to wyroku sądów).

  •  

   pokaż komentarz

   Uważają oni że każdy wolny człowiek powinien mieć możliwość podjęcia decyzji czy zaszczepić siebie lub swoje dziecko.

   @Amadek: Tak jak staram sie być liberałem, tak tego postulatu nie bede popierał. Trzeba być totalnym ignornatem, zeby to popierać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadek: W XIX wieku też byli tacy, co wymogli, nawet skutecznie, dobrowolność szczepień przeciwko ospie prawdziwej. Po paru epidemiach i zapełnionych cmentarzach skończyły się błazeństwa.

   Ilu dzieci zmarłych po komplikacjach poodrowych wam potrzeba, żebyście przyszli do rozumu? Wymyślcie jeszcze, że każdy wolny człowiek powinien mieć możliwość podjęcia decyzji czy karmić swoje dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   powinien mieć możliwość podjęcia decyzji czy zaszczepić

   @Amadek: Bo wierzą w internetowe teorie spiskowe o szczepionkach wywołujących autyzm

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: Czyli nie jesteś żadnym liberałem.

  •  

   pokaż komentarz

   A po drugie nie będzie brała udziału w wyścigu na rozdawanie pieniędzy+.

   @lewoprawo: No i przegrywasz wybory, gratulacje.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli nie jesteś żadnym liberałem.

   @denzelkowal: Jesli chodzi Ci o zaślepionego fanatyka liberalizmu - to nie, nie jestem. Posiadam jeszcze cos takiego jak zdrowy rozsądek.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Nowoczesna NIGDY nie była najbliżej. To co mówili to jedno, ale fakt że Nowoczesna jest PO'bis, to drugie.
   PO w 2007 roku też obiecywało obniżkę podatków, a zrobili zupełnie na odwrót.

   Najbliżej zawsze był Korwin, tylko szkoda że się połączył z Braunem czy daunami z RN

  •  

   pokaż komentarz

   W XIX wieku też byli tacy, co wymogli, nawet skutecznie, dobrowolność szczepień przeciwko ospie prawdziwej. Po paru epidemiach i zapełnionych cmentarzach skończyły się błazeństwa.

   @Andreth: Źródło

  •  

   pokaż komentarz

   Tak jak staram sie być liberałem, tak tego postulatu nie bede popierał. Trzeba być totalnym ignornatem, zeby to popierać.

   @less_is_more: Nie. To zależy co jest ważniejsze. Czy zbiorowa odporność czy prawo do decydowaniu o sobie.

   To jest mega ciężki temat i moim zdaniem będzie jeszcze cięższy. Co jeżeli za rok szczepienie na grypę (której powikłania zabijają znacznie więcej niż odra kiedykolwiek) będzie obowiązkowe i co roku będziesz musiał się szczepić? A to potencjalnie dopiero początek...

   To nie jest ignorancja. To odwieczny dylemat - tłum vs jednostka.

  •  

   pokaż komentarz

   Najbliżej była Nowoczesna, jedyna sejmowa partia głosująca przeciw rozszerzeniu 500+. Nawet ówcześni Konfederaci głosowali za lub się wstrzymali. Ale Nowoczesna nie umiała się wykaraskać ze swoich potknięć wizerunkowych, a potem została pożarta przez PO.

   @lewoprawo: Nowoczesna byłaby mocną partią w Sejmie, gdyby nie zaczęli zajmować się głównie sprawami światopoglądowymi i nie wspierali głośno przyjmowania migrantów. W tych sprawach po odsunięciu Petru skręcili bardzo mocno w lewo. Rzekłbym nawet, że niektórzy w szeregach Nowoczesnej to kulturowi marksiści, np. Krzysztof Mieszkowski, czy była ich posłanka Scheuring-Wielgus. Co to za liberalna partia, w której jeden z czołowych jej działaczy postuluje coraz większe dotowanie ze Skarbu Państwa teatrów i szeroko pojętej kulutry, w których zamierza promować skrajnie lewicowe ideały?

   Jest w Polsce miejsce na partię, która byłaby bardzo liberalna gospodarczo i obojętna lub umiarkowanie liberalna światopoglądowo. W teorii takim tworem jest POKO, ale wiadomo, że oni nie mają żadnych ideałów, programów czy celów poza dojściem do koryta.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest ignorancja. To odwieczny dylemat - tłum vs jednostka.

   @malani: Powiedz to ludziom, ktorych wyciely w pień epidemie. Serio, rzygam już dyskusjami z idiotami, ktorzy sa przeciwko szczepieniom.

  •  

   pokaż komentarz

   każdy wolny człowiek powinien mieć możliwość podjęcia decyzji czy zaszczepić siebie lub swoje dziecko

   @Amadek: dziecko nie jest twoją własnością abyś miał prawo o nim decydować, zrozum że wpływa to na jego zdrowie, zgodziłbym się o ile rodzic podpisywał by zrzekniecie się praw do "darmowych szkół, żłobków itd" jak i świadomości że w prywatnych go odrzucą z tego powod i w razie złapania choroby na którą mógłoby być zaszczepione takie dziecko, samemu zgłosi się do prokuratory za to że popełnił przestępstwo narażenia życia swojego dziecka dla swojego widzimi się i dobrowolnie podda się karze

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: no i Nowoczesna masz dzis wchlonieta do KO(PO). Stanowia liberalne skrzydlo w PO. I jesli szukasz pod wzgledem wolnosciowym to sa oni najmniej zlym wyborem.
   Socjal obiecuja na tyle na ile musza, by PiS nie mial wieksozsci konstytucyjnej.
   Bo czy sie to komus podoba czy nie, to danie kasy do reki bylo otwarciem puszki pandory. Tego sie nie da tak po prostu wycofac ;/

  •  

   pokaż komentarz

   Nowoczesna NIGDY nie była najbliżej. To co mówili to jedno, ale fakt że Nowoczesna jest PO'bis, to drugie.

   @Prylik: Po to właśnie podałem przykład z głosowaniem w sprawie rozszerzenia 500+, żeby nikt nie kłócił się z faktami. Ale widzę, że niektórzy i tak się kłócą.

   No i przegrywasz wybory, gratulacje.

   @Hound: Wszyscy tak mówią, ale czy naprawdę tak jest? Jedyną opcją w dzisiejszej polskiej polityce jest bić się o ten sam roszczeniowy elektorat ekonomicznych ignorantów?
   Myślę, że nazbierała się już dość spora grupka ludzi, którym 500+ i dalsze rozdawanie się nie podobają, ale nie chcą też głosować na konserwatywnych szurów.

   Moim zdaniem gdyby przyszła nowa partia i wyjaśniła, co można zrobić zamiast 500+ (czy to obniżka podatków, czy np. dofinansowanie służby zdrowia), a jednocześnie potrafiła się wypromować (na czym poległ Gwiazdowski), to mogłaby coś wywalczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: What? Co to ma wspólnego? To czemu Ci ludzie się nie zaszczepili? Znasz historię tego w ogóle? Co to za argument. Ci ludzie nie poumierali bo ktoś im zakazał szczepień.

   Porównujesz dwie zupełnie inne sytuacje. W tej chwili możesz się szczepić samemu na większość popularnych chorób.

   Czy nie rozumiesz, że tego typu argumentacja idzie znacznie dalej z postępem medycyny i technologii ? Za 20 lat będziesz miał na ręku czujnik stanu zdrowia i będziesz musiał zażywać odpowiednie dawki odpowiednich leków odpowiedniej firmy. Nie to nie teorie spiskowe tylko kolejny krok na rynku farmaceutycznym. Oczywiście większość ludzi będzie chciała z tego korzystać. Ja pewnie też. Tylko co jeżeli Ty nie będziesz chciał?

   Odnośnie szczepień:
   * Czy wiesz że teraz większość populacji w Polsce nie jest odporna na Ospę prawdziwą?
   * Czemu niektóre szczepienia nawet teraz nie są obowiązkowe?
   * Co jeżeli za 20 lat będzie już ok 200 szczepionek na przeróżne choroby? Jak tym zarządzać jak szczepić ludzi? Czy człowiek będzie musiał zgadzać się na przyjmowanie tego wszystkiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Weź popraw foliową czapeczkę i

   pokaż spoiler usuń konto

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko jak się wypromować?

   @Prylik: Na to niestety trzeba mieć pieniądze. A na dodatek trzeba być bardzo ostrożnym w szukaniu źródeł finansowania, bo te natychmiast zostaną prześwietlone i jakikolwiek zagraniczny akcent zostanie uznany za obcą agenturę.
   Dlatego najłatwiej byłoby ułożyć taki program partiom, które już istnieją, mają jakieś struktury i subwencje. Ale wszystkie poszły ścieżką rozdawania+.

   Ale np. Kukizowi i Nowoczesnej udało się wejść do polityki w 2015, więc to nie jest coś niemożliwego. Chociaż z PIS u władzy może być różnie, oni lubią rzucać kłody pod nogi innym partiom. Jak np. maksymalne skrócenie czasu na zbieranie podpisy. To był chyba prawie 2x krótszy okres, niż w 2015.

  •  

   pokaż komentarz

   Źródło

   @malani: Proszę. Tu akurat o USA (cholera, mój idol Frederick Douglass też p?!%%%@ił głupoty, nikt nie jest bez wad...):

   http://discovermagazine.com/2018/dec/fostering-fear

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Nowoczesnej się udało bo to drugie PO które ma za sobą TVN.

   Natomiast ciekawi mnie KUKIZ. Nie da się ukryć że on do sejmu wszedł nie tylko dzięki byciu antysystemowcem, ale też głównie dzięki temu, że sam z siebie jest na tyle sławny że nie potrzebował żadnej promocji :p

   Gdyby ktoś bardzo sławny, powiedzmy taki Robert Lewandowski lub Adam Małysz - założył wolnorynkową partię (bez żadnych szurów), to mógłby osiągnąć naprawdę dobry wynik, jeśli oczywiście jego ludzie zbudowaliby jakieś struktury

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: Tutaj wymogli w XX wieku zmiany z tego co czytam i nie widzę nigdzie później "paru epidemii" ani żadnych statystyk.

   Twierdzisz że nawet gdy szczepienia są dobrowolne to były tam epidemie. Tego chce źródło.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Mnie śmieszy PO które próbuje przekupić nie swoich wyborców. Takim zabiegiem demotywują swój elektorat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: No moim zdaniem PO popełniło błąd, że dało się wciągnąć w ten wyścig o 500+. Trzeba było trwać na stanowisku, że nie stać nas na ten program, co zresztą jest zgodne z prawdą - to jest zabawa na kredyt. Mieli 4 lata, żeby wymyślić alternatywę dla 500+. Zamiast tego proponowali jego rozszerzanie, co za chwilę PIS sam robił wytrącając im z ręki wszystkie karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Cambridge, MS w podanym źródle. (Są liczne inne przykłady z innych krajów). Czytaj z łaski swojej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: Ok, tak widzę. Dzięki. Mnie po prostu zastanawia jaki był odsetek ludzi szczepiących się gdy szczepienia były dobrowolne. Jestem zdecydowanym zwolennikiem szczepień ale jedyne z czym dyskutuje to ich obowiązkowość, która kłóci się z prawem do decydowania o sobie. Normalnie masz prawo odmówić przyjęcia danego leku. I tak... znam całą argumentację odporności grupowej...

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: Świat stanął na głowie. Zgadzam się z Tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet ówcześni Konfederaci głosowali za lub się wstrzymali.
   @lewoprawo: No i dlaczego kłamiesz? 2 przeciw, 1 za, 1 nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Pardon, nie ogarnąłem słowa 'ówczesna'.

   Więc inaczej - jakie znaczenia ma ówczesny skład, skoro obecny jest inny? Liroya i Jakubiaka już nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @czynastolatek: To jest nadal ta sama Konfederacja, u władzy są ci sami ludzie. I wówczas ci ludzie nie wyciągnęli żadnych konsekwencji wobec ani Liroya i Jakubiaka, ani wobec Wilka i Winnickiego za to, że nie stawili się na tym głosowaniu.
   A przecież to było szalenie ważne głosowanie. Jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze w całej tej kadencji. Rzecz szła o dziesiątki miliardów zł rocznie i wpędzenie Polski w głębszą spiralę populistycznego rozdawnictwa.

   Wybacz, ale dla mnie to jest kompromitacja dać dupy w tak kluczowym głosowaniu. I nikt w Konfederacji nawet się o tym nie zająknął. Liroy i Jakubiak trwali sobie najlepsze w barwach Konfederacji, a później odeszli sami z własnej woli.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Jak się ma w sejmie 5 ludzi i desperacko walczy z progiem, to się ludzi tak o nie wypieprza.

  •  

   pokaż komentarz

   @czynastolatek: Nie będziemy się spierać, każdy głosuje zgodnie z własnym sumieniem.

   Moim zdaniem Konfederacja powinna od rana być wtedy w sejmie i krytykować rozszerzenie programu jak tylko mogą, jednocześnie ustalając strategię głosowania nawet dla tych 5 posłów.
   Ale tego nie zrobiła, nie było jej tam, nie miała czasu. Natomiast miała czas i energię na pieprzenie jakichś bzdur o LGBT i seksualizacji dzieci całymi tygodniami.

   No ja np. po tym już definitywnie zrozumiałem, że z takimi priorytetami to nie jest partia dla mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo KO pierwsza podsuwa pisowi pomysły socjalistyczne więc rzeczywiście są bardzo "najmniej rozdawniczy".

   Kompletnie szurnięta

   Szuryzm w kwestii szczepień to uważanie, że obecnie szczepionki są obowiązkowe. Nie są, więc żadne Stop Nop nie zrobi czegoś, co już jest. Szuryzm to także uważanie, że po zaglosowaniu na Konfederacje Stop Nop wejdzie do sejmu.

   Szuryzm w sprawach klimatu to wynoszenie klimatu do roli bóstwa i próby podporządkowania nie tylko swojego życia ale także innych pod swoje wymysły o tym, że papierowe słomki zbawią świat. Do tego dochodzi antynatalizm i zwykły biznes, robiony właśnie dzięki opłacaniu eko aktywistów. To jest prawdziwe wariactwo.
   Konfederacja ma zdrowe umiarkowane podejście do tego tematu. Zakładają przy redukcji rządu istnienie ministerstwa środowiska, które będzie się jednak skupiało na represji a nie prewencji. Tzn wysokie kary za zaśmiecanie ale nie przymus płacenia xxx zł za wywóz śmieci czy taki a taki piec spełniający unijne normy smrodzenia. Przypominam tylko że są też za elektrownią atomową i podziemnym zgazowaniem węgla o czym mówił wielokrotnie Jacek Wilk - projekt wytwarzania czystego wodoru z węgla czyli 100% czyste paliwo a dodatkowo możemy dobrze zarobić jako państwo.

   Szuryzm w kwestii homoseksualizmu to kategoryzowanie ludzi tylko na podstawie ich preferencji seksualnych i dawanie im za to jakichkolwiek przywilejów, z dodatkowo faszystowskimi pomysłami na uczenie dzieci produktów antynaukowych ideologii.

   Szuryzm w edukacji seksualnej to podobne jak wyżej. Mniej faszyzmu więcej dobrowolności. A no i są dwie płcie jakby ktoś zapomniał.

   Szuryzm w kwestii UE to twierdzenie, że ten projekt opłaca się komukolwiek poza państwami starej Unii a właściwie Niemcom i Francji. Oraz że UE nie dąży do całkowitej federalizacji podlanej sosem totalitaryzmu. Sorry ale oni od lat mówią to otwarcie i co gorsza realizują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Richyrich: Szczepionki nie są szkodliwe i muszą być obowiązkowe dla wszystkich, żeby były skuteczne. Najlepiej byłoby zachęcić do tego ludzi edukacją bez przymusu. Ale to nie działa, kiedy prawicowe szury łykają fake newsy o szkodliwości szczepionek z Internetu albo od jakiegoś Zięby.

   Konfederacja nie ma umiarkowanego podejścia do klimatu. Podważają tezy naukowców i spierają się z nimi "na chłopski rozum" (Korwin jest tu czołowym przykładem), mimo że nie mają o tym ZIELONEGO pojęcia.
   A prawda jest taka, że sytuacja rzeczywiście jest fatalna i konieczne są szybkie działania. To nie jest sprowadzenie klimatu do roli bóstwa, tylko zdrowy rozsądek i znajomość naukowych faktów.

   Małżeństwa seksualne nikomu nie szkodzą. Homoseksualizm nie prowadzi do pedofilii. Homoseksualizmem nie można się zarazić. Takie jest zdanie nauki, z którym Konfederacja też się nie zgadza.
   Ponadto to nie ma nic w spólnego z "marksizmem kulturowym", prawicowi publicyści i politycy szerzą te brednie, żeby budować sobie na nich popularność wśród idiotów.

   Zajęcia z edukacji seksualnej był dobrowolne. Szuralicja nie chce nawet tego, edukacja seksualna ma zniknąć ze szkół i nara. Ale jak ksiądz pyta na spowiedzi małe dziecko czy już się masturbuje, to jest ok.

   Polska jest beneficjentem EU, ponadto Unia postrzymuje wojny w Europie, co akurat dla Polski jest szalenie istotne. Polexit byłby dla nas zdecydowanie gorszy, niż Brexit dla UK.

   Konfederacja to banda szurów, takie są niestety fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo
   Nikt się nie spiera, przynajmniej nie ja, że są szkodliwe. Chodzi o samo pokazywanie jakby po głosie na Konfederację zaraz była epidemia, a tak naprawdę to żaden stoo nop nie wejdzie do sejmu, a nawet jak wejdzie to nic się nie zmieni bo obecnie szczepionki nie są obowiązkowe.

   Podważają tezy naukowców
   Czyli kazda teza każdego naukiwca jest święta i nie podlega podważaniu? A widzisz, bo ja myślałem, że nauka właśnie polega na podważaniu i krytyce, przynajmniej nie ta faszystowska gdzie wszystko musi być pod dyktando ideologii a każdy głos sprzeciwu ma być cenzurowany.

   O tej fatalnej sytuacji to już można było usłyszeć dawno dawno temu, jak znowu z drugiej strony ekoszury trąbiły, że za 5,10 lat ziemia się rozpadnie i wszyscy spłoniemy, zresztą dalej nie mają problemu żeby takie trzy wygłaszać. Pamiętasz może sprawę Al Gore'a? No właśnie, takich proroków, często zresztą opłacanych przez grupy wpływów są tysiące (dane z dupy ale widać ich na każdym kroku). Greta, ta dziewczynka co karierę robi, a w sumie to jej matka, która promuje swoje książki i działaność na tym, dobry biznes. Potem się dziwić, że ludzie mają wstręt do tego nurtu.

   Problem klimatu owszem istnieje, ale należy oddzielić ziarna od plew. I masz tutaj potężne interesy i potężny biznes państw i korporacji, walkę polityczna a dopiero na samym końcu rzeczywiste dobre intencje. Możemy tu w europie płacić krocie za finansowanie ekologii ale w tym samym czasie w afryce i w azji wytworzone zostanie 100 razy tyle bez żadnej dbałości o ekologię. Dlatego potrzeba ogólnoświatowego porozumienia, lub przynajmniej największych państw, a tego nie załatwi się emocjami i filmikami o lodowcach. Ostatnia sprawa amazonii, wszyscy się nagle oburzyli a od razu wyszło, ,w chodzi o walkę polityczną szczególnie Francji z Brazylia a tylko pożyteczni idioci o pożary się prują. Niestety ta cała klimatyczna walka z każdym nowym faktem pokazuje swoje zakłamanie. Dlatego pomysły Konfederacji są sensowne - represja nie prewencja, energia atomowa, podziemne zgazowanie węgla, autonomia energetyczna, tanie i dobre paliwo, w miarę możliwości OZE - szczególnie możliwość tworzenia prądu w gospodarstwach domowych. Bez eko szuryzmu i dawania się robić w bambuko na prawa do emisji.

   Małżeństwa seksualne
   co
   A co do homkseksualnych to wiadomo, że to tylko 1 krok do całkowitego szaleństwa i destabilizacji społeczeństwa. Sami Polacy lewacy o tym mówią - np. Rabiej i jego metoda salami. Dasz palec wezmą rękę i jeszcze wydymają w odbyt.

   O zarażaniu homksekualizmem nawet nie komentuje.. ( ಠ_ಠ)

   Marksizm kulturowy opanował społeczeństwa zachodnie i wchodzi z butami do nas. Szuryzm to twierdzenie, że takie ideologię nie istnieją i nie są realizowane. Tutaj ty pokazujesz swoją ignoracje do rzeczywistej sytuacji jak i historii idei politycznych, co jest również dziedzina naukową.

   Konfederacja jest za dobrowolnymi zajęciami, bo popiera bon edukacyjny. W ramach konkurencji zobaczymy czy lepsze są szkoły uczące o nakładaniu gumki na penisy czy te gdzie uczy się fizyki kwantowej.

   Polska została skolonizowana gospodarczo przez UE i państwa starej unii mają z tego pełną korzyść. W relacjach międzynarodowych nie ma żadnych sentymentów ani dobrej woli - są tylko twarde interesy. Gdyby dotacje z ue wzmacniały Polskę nigdy by nie powstały. Zresztą Niemcy sami przyznaja, że ponad 80% (80 centów z jednego euro) z dotacji unijnych wraca do Niemiec - można łatwo znaleźć ta wypowiedź niemieckiego urzędnika UE. Unia nie powstrzymuje żadnej wojny, unia wywoła wojnę jeśli uda jej się stworzyć siły zbrojne których użyje do podporządkowania sobie niepokornych państw, które się jej nie podporządkują.

   Konfederacja to rigcz, takie są fakty. Tęczowy antynaukowy szuryzm czy ekologiczny opłacany kwik tego nie zmienią.

   Już naprawdę wychodząc poza te rozważania, które naprawdę nie są tak istotne dla państwa tylko głos na Konfederację daje jakąkolwiek nadzieję na zablokowanie tego socjalistycznego pędu w stronę Wenezueli. Żaden inny komitet nie będzie tego zwalczał, a jedynie licytował wyżej. Tylko Konfederacja daje szansę na naprawę ZUS i NFZ, a to są ważne tematy. PoPiS i inne socjalizmy lewicowe wolą żeby rozmawiano o pierdołach, bo w istotnych dla kraju tematach wszyscy oni mają jeden głos - bagno, gnój, państwo z dykty i po nas choćby Wenezuela.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile ja bym dał partię, która po pierwsze nie będzie kompletnie szurnięta w kwestiach szczepień, klimatu, homoseksualizmu, edukacji seksualnej, EU.

   @lewoprawo: A może to ty jesteś szurnięty? Zobaczymy:
   - wymagasz zamordyzmu w kwesti szczepień od partii wolnościowej
   - chcesz by każdy Polak przez dekady ponosił ogromne lecz bardzo wymierne koszty "ratowania" klimatu, których efekt w skali globu będzie żaden
   - chcesz wynosić na sztandary poważne zaburzenia zdrowotne i psychiczne, jak np. homoseksualizm, który całkowicie uniemożliwia przedłużenie gatunku, z biologicznego i medycznego punktu widzenia jest więc to choroba, a choroby się leczy, a nie promuje
   - wymagasz zamordyzmu w kwestii edukacji czyli jednego słusznego wspólnego przymusowego programu nauczania, od partii wolnościowej
   - wymagasz poddaństwa względem przepisów narzucanych nam przez obcy twór polityczny od partii wolnościowej i niepodległościowej

   I kto tu jest szurem?

   pokaż spoiler Ty

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Tam nie ma żadnych antyszczepionkowców.
   Są za polepszeniem badań nad szczepionkami, dokładniejszą informacją i dobrowolnością szczepień jak jest 20 europejskich krajach np. w Niemczech.
   Same korzyści.
   Sugerowanie że to antyszczepionkowcy jest po prostu kłamstwem.

  •  

   pokaż komentarz

   O zarażaniu homksekualizmem nawet nie komentuje.. ( ಠ_ಠ)

   @Richyrich: @Jah00: A czemu nie? Przecież na tym założeniu opiera się cała retoryka konserwatystów w sprawie homoseksualizmu. Jak pozwolimy homoseksualistom żyć w jawnych związkach i nie ukrywać swojej orientacji, to pozarażają tym dzieci i cała cywilizacja wymrze, bo geje nie mogą mieć dzieci.
   Jakkolwiek głupio by to brzmiało, to właśnie to wynika z tez Konfederacji i publicystów z nią związanych.

   Bawi mnie, że robicie z Konfederatów jakichś rozsądnych ludzi, którzy chcieliby przeciwdziałać zmianom klimatu, ale w sposób rozsądny, dogadać się w skali globu.
   Wybaczcie, ale co wy pieprzycie? Przecież nie takie jest stanowisko Konfederacji i innych polskich konserwatystów. Zmiany klimatu powinno się olać i już, jakoś to będzie. Ewentualnie możemy pogadać sobie "gazyfikacji węgla" czy innych idiotycznych i kompletne nieopłacalnych pomysłach.

   Sugerowanie że to antyszczepionkowcy jest po prostu kłamstwem.

   Masz rację, powinienem raczej powiedzieć "proepidemicy".

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież na tym założeniu opiera się cała retoryka konserwatystów w sprawie homoseksualizmu. Jak pozwolimy homoseksualistom żyć w jawnych związkach i nie ukrywać swojej orientacji, to pozarażają tym dzieci i cała cywilizacja wymrze, bo geje nie mogą mieć dzieci.

   @lewoprawo: Nie o to chodzi. Chodzi o to, że robi się z tego nie tylko coś normalnego, ale ideologię, zaletę, powód do dumy, że tworzy się prawo w oparciu o to, że promuje się to w mediach, a nawet w szkołach na różne sposoby. Nie chodzi o zarażanie, tylko o to, że ludzie sobie tego nie życzą i w końcu się wk%?!ią i wezmą kije i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Po pierwsze chodzi o wolność, a po drugie o to by patrzeć na zjawisko tak jakim ono jest. Oszukiwanie siebie i udawanie, że wszystko jest w porządku jest złe i do niczego dobrego nie prowadzi.

   Bawi mnie, że robicie z Konfederatów jakichś rozsądnych ludzi, którzy chcieliby przeciwdziałać zmianom klimatu, ale w sposób rozsądny, dogadać się w skali globu.

   @lewoprawo: Rozsądny człowiek wie, że jest to niemożliwe. Jest to kolejna mrzonka. To co od jutra wyłączamy komputery i telefony w imię ratowania klimatu. Dogadajmy się. Jasne. Powodzenia. Pięknie to zaorał Jordan Peterson:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie sobie tego nie życzą

   @Jah00: Kto sobie tego nie życzy? Jakim prawem Ty albo Konfederaci twierdzą, czego ludzie sobie życzą? To jest właśnie problem z "wolnością" w pojmowaniu Konfederacji. Wolność to życie z zasadami Kościoła. Możesz być wolny, dopóki ich przestrzegasz.
   A jak nie... no to lepiej zacznij albo Konfederacja Cię do tego zmusi siłą (prawnie), jeśli zdobędzie władzę. Np. przez całkowity zakaz aborcji albo zakaz marszów równości.

   Po co wstawiasz Petersona, przecież to nie jest stanowisko Konfederacji. Peterson uznaje istnienie tego problemu, ale wyraża głęboki pesymizm że na obecną chwilę damy radę coś z tym zrobić.
   Natomiast Konfederacja twierdzi, że żadnego problemu nie ma, no będzie trochę cieplej hehe. Jak to jest, że ja znam zdanie Konfederacji lepiej od jej wyborców? Nikt z nich nigdy nie słyszał Korwina wypowiadającego się na temat globalnego ocieplenia czy jak? Sorry, ale jego słowa są po prostu nie do obrony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: Masz tutaj zdanie Korwina o globalnym ociepleniu:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Jah00: A tutaj o homoseksualizmie.

   Przecież to są kompletne brednie. I to Korwin jest tą rozsądniejszą twarzą Konfederacji, w porównaniu z pozostałymi szurami.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Wolność to życie z zasadami Kościoła. Możesz być wolny, dopóki ich przestrzegasz.
   A jak nie... no to lepiej zacznij albo Konfederacja Cię do tego zmusi siłą (prawnie), jeśli zdobędzie władzę. Np. przez całkowity zakaz aborcji albo zakaz marszów równości.


   @lewoprawo: Bredzisz. To nie ma z Kościołem nic wspólnego. Zakaz aborcji wynika przede wszystkim z logiki. Marsze równości i wszelkie inne powinny być dozwolone, pod warunkiem, że uczestnicy nie zachowują się jak zwierzęta i nie narzucają się innym. A często tak nie jest.

   Po co wstawiasz Petersona, przecież to nie jest stanowisko Konfederacji.
   @lewoprawo: Wstawiam człowieka rozsądnego, tak samo rozsądne jest głosowanie teraz na Konfederację. Poza tym większość członków Konfederacji się z tym zgodzi. Poza tym ja się z tym zgadzam i samo to wystarcza.

   Natomiast Konfederacja twierdzi, że żadnego problemu nie ma, no będzie trochę cieplej hehe.

   @lewoprawo: Przecież Korwin mówi to samo co Peterson, tylko zwraca uwagę na inne aspekty, bo temat jest rozległy, na innych aspektach faktycznie się nie zna, no bo po co? Od razu widać, że wnioski z pewnością są te same. Co za różnica jakie zmiany klimatu nastąpią skoro nic na to nie możemy poradzić, ba! nie możemy nawet tych zmian przewidzieć, więc nigdy nie będziemy wiedzieć czy to co robimy przyniesie jakikolwiek skutek - cytując Petersona.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Co do Korwina to nie można mu odmówić tego na czym się zna. To że Korwin jest ignorantem w pewnych sprawach naukowych nie przeszkadza mu być dobrym politykiem i mieć właściwe poglądy odnośnie np. ustroju, społeczeństwa, cybernetyki, teorii podejmowania decyzji itd. Zamiast wstawiać filmiki, które nic nie wnoszą lepiej napisz z którą ustawą Korwina byś się nie zgodził, a ja ci wytłumaczę dlaczego się mylisz.

  • więcej komentarzy(36)

 •  

  pokaż komentarz

  A wykopki jak #npc
  powtarzają ta samą gadkę

  Bo konfa powstrzymie PIS"
  Bo Konfa to jedynie wolnościowa partia"
  Bo konfa uratuje gospodarkę
  Nie znoszę szurów ale nie ma nikogoo głosować


  Takich wpisów jest coraz więcej

  źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: To co proponujesz? Serio pytam na kogo można zagłosować jak do wyboru jest tylko PiS PO i Szuralicja?

   Z szuralicji sie smiejemy. PiS dewastuje gospodarczo. To na darmowy internet od PO?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio
   @trejn j!?@l pies ta konfederacje i innych, głównie chodzi o to, by jak najwięcej partii dostało się do Sejmu, żeby PiS nie miało monopolu na władze. Jarek ze swoimi miernotami pokazali przez ostatnie lata, że w ogóle im nie zależy na tym żeby większości w Polsce żyło się dobrze.. Trza rozbić beton POPiS , bo 30lat już trwa ten cyrk, wystarczy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: No bo to jest prawda. Konfederacja to jedyna wolnościowa partia z Komitetów ogólnopolskich. Bardziej wolnościowa jest tylko Partia Libertariańska, ale oni nie są komitetem ogólnopolskim.

  •  

   pokaż komentarz

   Serio pytam na kogo można zagłosować jak do wyboru jest tylko PiS PO i Szuralicja?

   @trejn: Masz jeszcze lewicę (która ma przynajmniej sensowny program transformacji energetycznej) i zlepek PSL+Kukiz. Tego ostatniego nie polecam, ale skoro pytasz...

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik: to jest ta "wolnościowość" tych szurów i oszołomów? xD

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: Inaczej, kolega źle sformułował pytanie:

   Serio pytam, na kogo można zagłosować jak do wyboru masz komunistyczną Bandę Czworga (PIS, KO/PO, Lewica/SLD i PSL) oraz wolnościowców z kilkoma szurami?

  •  

   pokaż komentarz

   @chemik_kieszyk: Tak, bo Konfederacja to głównie Partia Korwin i te kilka szurów z RN. Twój problem polega na tym że koncentrujesz się właśnie na tych kilku szurach, zamiast na większości wolnościowców. Poza tym liczy się program partii, a nie słowa niektórych szurów w wywiadach.

  •  

   pokaż komentarz

   To co proponujesz? Serio pytam na kogo można zagłosować jak do wyboru jest tylko PiS PO i Szuralicja?

   @trejn: wystarczy się skrzyknąć i stworzyć partię. Oczywiście do tego potrzebna jest kasa od ludzi, którzy będą mieli w tym interes. A więc trzeba iść na ustępstwa i kompromisy, a więc błędne koło.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: Serio pytam, na kogo można zagłosować jak do wyboru masz komunistyczną Bandę Czworga (PIS, KO/PO, Lewica/SLD i PSL) oraz wolnościowców z kilkoma szurami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Andreth: @whiteglove: PSL pominę milczeniem i nie zdziwię się jak nie wejdą. Lewica również chce podniesienia płacy minimalnej i kolejne dziwne pakiety socjalne oraz brak reformy obecnych (np 500+). Do tego jakieś postulaty na poziomie żartu czyli darmowe kondony - za dużo tego jest chcą zbawić świat a po co tam idą wszyscy wiemy. Wszystkie ich mordy są obecne w sejmie od zawsze - tym razem znowu sie w nim pojawią wejdą w koalicje i wszyscy o nich zapomną jak to ma miejsce nieprzewianie co cztery lata.

   Dlatego najistotniejsze jest to by dostało sie jak najwięcej partii by temperować PiS - czy szuralicja będzie to robiła? Tego nie wiem ale trzeba sie przekonać. Bram piekieł tym nie otworzymy a najwyżej będzie to pierwszy i ostatni raz

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn: głosuj na człowieka nie na partię:)
   @roman-cojapacze: Wy ten beton rozbijacie odkąd pamiętam i skutek zawsze taki sam.
   Samoobrona,
   Palikot,
   Kukiz
   a nawet .Nowoczesna
   Co wybory rozbijanie betonu:)
   A ugrupowania, które kiedyś rządziły i miały poparcie jak obecnie PiS np SLD już dziś nie mają ani jednego przedstawiciela w sejmie. O Krzaklewskim to już nikt nie pamięta.
   Taki to beton na scenie politycznej mamy.
   Porównaj to sobie z innymi demokracjami jak Niemcy gdzie jedna koalicja rządzi dekady już nie mówię o USA:)

   Wam to się marzy rozp#%@%$@ jak w jakichś Indiach? Ciągle głosowanie przeciwko władzy bo władza zawsze jest zła?

   Powtarzam. Najlepszym sposobem jest niegłosowanie na jedynki a na innych kandydatów których sobie wybierzemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn: Dlaczego wy ciągle postrzegacie Konfederację jako szuralicję, skoro Konfederacja to głównie wolnościowa Partia Korwin + tych kilku szurów z RN?

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn: jesli Szuralicja wejdzie to PiS im oraz pslowcom po prostu przejmie czesc poslow, by miec samodzielna wiekszosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik: @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: @trejn: @Prylik: @whiteglove: @roman-cojapacze:

   może dlatego że Korwiniści przejęli retorykę narodowców i innych szurów
   co oni maja z dawnego z KNP?

   gdzie ta wolność teraz
   skoro czołowi działacze głoszą zamordyzm i antynaukowe teorie

   źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: Ale szkalowanie, nie wierzę. Przez takie osoby jak ty, dalej żyjemy w biedzie, bo dalej Banda Czworga ma się dobrze i regularnie podwyższa podatki. Niech zgadne, ciebie to nie dotyczy, co?

   Ta piątka Metzena to jest skrót myślowy dla mas.
   1. Roszczenia żydowskie
   2. LGBT i ich ideologia w szkołach
   3. Aborcja karynek
   4 i 5. Podatki i socjalizm UE (przecież to od lat postulat KNP)

   Skoro ci to już wyjąsniłm, nie będziesz więcej szkalował? Czy mimo wszytsko płacą ci za to i dalej będziesz to robił?

  •  

   pokaż komentarz

   Przez takie osoby jak ty, dalej żyjemy w biedzie, bo dalej Banda Czworga ma się dobrze i regularnie podwyższa podatki.

   @Prylik: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   KORWIN NA BIAŁYM KONIU PRZYJEDZIE NAS URATOWAĆ Z PARÓWECZKAMI
   Zejdź na ziemie dzieciaku XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Zejdź na ziemie, dzieciaku.

   @Prylik: mi sie oczy otworzom jak korwinowi zamknom (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: @Lukardio: Fajna merytoryczna dyskusja. Taka na te no memy.

   pokaż spoiler W dodatku nie wiem jak te pojedyncze hasła mają sie do tamtego wystąpienia które było jasno wytłumaczone i robione z przekąsem i żartobliwym nawiązaniem do Trumpa.

   Z Trumpa też sie śmiali MURY chcE BUDOwać taKIe chińsKIE

   pokaż spoiler I został prezydentem ¯\\_(ツ)_/¯ i nadal gada swoje o murach

   Co jest śmiesznego w tym haśle - Szczerze pytam bo chyba nie rozumiem.
   Nie dla Podatków - Nie wiem coś tu jest nielogicznego? Reszta była jasno wytłumaczona i tylko skwitowana krótkim podsumowaniem nawiązującym do Nowoczesnej polityki prowadzonej w Ameryce.
   Na początku takie trolle jak ty pisały jakie roszczenia żydowskie beka z was szury to kaczka dziennikarska.

   Teraz płacz że sie połączyli z narodowcami i antyszczepinkowcami - wcześniej było KORWIN 1% ZMARNOWANY GŁOS - 4.76 BK Z KRÓLA

   Takie gadanie pisowskich trolli będzie zawsze. Czego nie wybrać zawsze źle. Na szczęscie mamy alternatywe w postaci Darmowych kondonów i internetu. Niech dodadzą do tego średnią hawajską + perłe i wkońcu idealny rząd dla narodu p0lskiego.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik no ja tam na Lewicę ))¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl Polacy uwielbiają rewolucje, tylko później po rewolucji nikt nie wie co dalej ))¯_(ツ)_/¯ i tak jest od zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: Czemu głosujesz na partię która już była u władzy i tak jak pozostałe z Bandy Czworga, zaserwowała tobie biedę podwyższając podatki? Nie rozumiem tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik biedę zaserwował mi PiS. Ze wszystkich partii, które były u władzy, to SLD wyszła na najbardziej prawicową gospodarczo ))¯_(ツ)_/¯ Natomiast koalicja Lewica jako jedyna przewiduje całkowite rozdzielenie państwa i Kościoła i wyprowadzenie religii ze szkół, co bardzo mi pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: A kto ci takich bajek naopowiadał? Wszystkie partie z komunistycznej Bandy Czworga (kolejno: SLD, PO/PSL i PIS) zaserwowały nam biedę w postaci podwyższania podatków. Przecież SLD to taka sama komuna jak PIS. SLD przecież zlikwidowało wolnorynkową Ustawę Wilczka. Nie, to nie jest "prawica gospodarcza".

   Wracam więc do punktu wyjścia:
   Czemu głosujesz na partię która już była u władzy i tak jak pozostałe z Bandy Czworga, zaserwowała tobie biedę podwyższając podatki? Nie rozumiem tego ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik a na kogo polecasz głosować? Korwin? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik czy może czekamy aż "niech ktoś" zrobi R E W O L U C J E XD

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn: przeciez rozmawiasz z polityczna reprezentacja PO i beda gadac na kazdego przeciwnika politycznego byle tylko nic zlego na swojego. Taka ich praca. Poczytaj komentarze #neuropa to zrozumiesz, ze nie ma innej opcji jak PO i beda tu robic gnoj do wyborow coraz wiekszy. Potem jak juz wygra PIS bo watpe, ze ktos przebije tych socjaluchow w kielbasie wyborczej, to sie troche uciszy, bo nikt juz nie bedzie chcial ladowac kasy w troli jak nie dalo to efektu przez 4 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   Z szuralicji sie smiejemy. PiS dewastuje gospodarczo. To na darmowy internet od PO?

   @trejn: Tak, darmowy internet najtańszym rozwiązaniem, bo komu to dzisiaj potrzebne. Dobrze wiesz, że z bandy czworga PO jest ostatnie, które wprowadza wielkie programy socjalne i jedyne, które podejmuje się trudnych niepopularnych decyzji (wyższy wiek emerytalny). Po co więc te fikołki i udawanie, że nie ma na kogo głosować więc warto choćby i na Narodowców?

  •  

   pokaż komentarz

   @puszkapandory Nie rozumiem - Popraw mnie jeżeli się mylę ale PO jest obecne w sejmie. Stanowi ogromny procent - co ma na celu głosowanie na nich?

   500+ Popierają, ulg podatkowych zero, 13 emerytura, i łechtanie środowisk LGBT

   Jedynym ich plusem było podniesienie wieku emerytalnego ale z możliwościami które mieli jako partia rządząca to cóż - nie zrobili nic; w cuda nie wierzę. Wole zaryzykować i zobaczyć co sie stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn: Mogli tyle na ile pozwalała koalicja z PSL i sytuacja gospodarcza. Oczywiście liczyłem, że po przegranych wyborach się rozpadną do reszty i powstanie coś nowego, bardziej ideowo liberalnego, ale rzeczywistość niestety nie wygląda tak jakbyśmy chcieli. Konfederacja władzy i tak nie zdobędzie, nie będzie miała możliwości wielkich zmian w gospodarce (które zresztą w ich wykonaniu byłyby mocno niepopularne) i jedyne do czego będzie zdolna to wzmocnienie przekazu konserwatywnego. Dla mnie na polskiej scenie już teraz jest za dużo konserwatyzmu dlatego priorytetem są postulaty światopoglądowe. Socjalistów musi przeorać kryzys.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukardio: W konfie jak widać po tej liście jest stado debili. Na szczęście z listy można wybrać wartościowych ludzi. Osobiście sam tak właśnie zrobiłem i wiem co reprezentuje kandydat konfederacji w moim regionie. Pewnie na niego zagłosuję... bo na kogo? Wenezuelę bis? Peło, które licytuje się kto da więcej? Na temat sld i psl to szkoda nawet strzępić klawiatry.

  •  

   pokaż komentarz

   Trza rozbić beton POPiS

   @roman-cojapacze: Wybietając antyszepionkowców i płaskoziemców? Nie, to nie przejdzie

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: Widzę że próbujesz olać temat, dlatego powtórzę:

   Wszystkie partie z komunistycznej Bandy Czworga (kolejno: SLD, PO/PSL i PIS) zaserwowały nam biedę w postaci podwyższania podatków. Przecież SLD to taka sama komuna jak PIS. SLD przecież zlikwidowało wolnorynkową Ustawę Wilczka. Nie, to nie jest "prawica gospodarcza".

   Wracam więc do punktu wyjścia:
   Czemu głosujesz na partię która już była u władzy i tak jak pozostałe z Bandy Czworga, zaserwowała tobie biedę podwyższając podatki? Nie rozumiem tego ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   wkońcu idealny rząd dla narodu p0lskiego.

   @trejn: Tak, antyszczepionkowcy i płaskoziemcy storzą lepszy rząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Equalizer Zdecydowanie - przykre czasy że płaskoziemca ma więcej racji i rozumu niż miłościwie nam panujący.

   Chociaż 4000 zł minimalnej jest tak oderwane od rzeczywistości że rządza nami marsjanie I oddanie władzy plaskoziemcą to powrót do normalności

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn płaskoziemcą?

   @Prylik Dlaczego głosuję? Bo mogę (ʘ‿ʘ) Bo jest najbliższa moim poglądom i wolę zagłosować na jedną z tych partii jeśli mi pasuje zamiast marudzić "jo nimom na kogo głosować". A ty na kogo proponujesz? Pytam jeszcze raz, bo olałeś pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @trejn: Partia Piratów, Lewica. No chyba, że wolisz nieświeże ciastka z PSLu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik ponawiam pytanie, na kogo głosujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   KORWIN NA BIAŁYM KONIU PRZYJEDZIE NAS URATOWAĆ

   @Print_Screen: Tak, zrównoważony budżet, niskie podatki, wolność gospodarcza i brak rozdawnictwa z całą pewnością uratuje nas przed zapaścią ekonomiczną do której nieuchronnie zmierzamy. Jest to jedyne środowisko, które może tej katastrofie zapobiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik:
   Tam nie ma żadnych antyszczepionkowców.
   Są za polepszeniem badań nad szczepionkami, dokładniejszą informacją i dobrowolnością szczepień jak jest 20 europejskich krajach np. w Niemczech. Jakoś tam sobie z tym radzą.
   Same korzyści.
   Sugerowanie że to antyszczepionkowcy jest po prostu kłamstwem.

   Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z Niemcami.

   No ale lewica woli być jakimś Bantstanem gdzie wolność jednostki jest niczym ale to typowo lewicowe. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @whiteglove: Słowa: "bo mogę" to nie jest żadna odpowiedź. To jest próba uniknięcia odpowiedzi.
   Nie odpowiem na żadne twoje pytanie, dopóki TY najpierw nie odpowiesz na moje, które zadałem wcześniej (swoją drogą, ja też se mogę napisać "bo mogę" - więc po co zadajesz mi pytania, mimo iż wcześniej walnęłaś tak debilną próbę uniknięcia odpowiedzi?)

   Wracam więc do punktu wyjścia i czekam na odpowiedź:
   Czemu głosujesz na partię która już była u władzy i tak jak pozostałe z Bandy Czworga, zaserwowała tobie biedę podwyższając podatki? Nie rozumiem tego ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu głosujesz na partię która już była u władzy i tak jak pozostałe z Bandy Czworga, zaserwowała tobie biedę podwyższając podatki? Nie rozumiem tego

   @whiteglove: No więc czemu?

  • więcej komentarzy(35)

 •  

  pokaż komentarz

  Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z płaskoziemcami, antyszczepami i innymi szurami.
  Niestety drodzy Korwinowcy, ale taka jest rzeczywistość. Wolnorynkowego krula schowali do szafy, na salony wypuszczono narodowców solidarystów, którzy chętnie przyklasną gospodarczym rozwiązaniom PiSu. Konfederacja jest obecnie najbliżej PiSu ze wszystkich innych partii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Ten komentarz pewnie plusuje neuropa, która głosuje na SLD, czyli na najbliższą gospodarczo partię do PiSu. Jeszcze zobaczycie, jak Zandberg z Kaczyńskim głosują za większą progresją podatkową, żeby burżuje za dużo nie zarabiali. XD

  •  

   pokaż komentarz

   Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z płaskoziemcami, antyszczepami i innymi szurami.

   @Topkapi: Problem polega na tym, że nie ma w naszym kraju na kogo głosować...

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze zobaczycie, jak Zandberg z Kaczyńskim głosują za większą progresją podatkową, żeby burżuje za dużo nie zarabiali. XD

   @denzelkowal: to akurat bardzo słuszne, w przeciwieństwie do 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @klonopin-retard: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Jak jesteś niedorajdą życiową i z tego powodu masz gównowypłatę, to zapewne tak, poczujesz się lepiej, że burżuj ma mniej. Poza tym Zandberg popiera 500+ i nawet chce je waloryzować - link.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten komentarz pewnie plusuje neuropa, która głosuje na SLD

   @denzelkowal: Myślę, że większość neuropy na vipok.ru to jednak trolle POKO.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi:

   Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z płaskoziemcami, antyszczepami i innymi szurami.

   Matka cię nie nauczyła że nie wolno kłamać?

  •  

   pokaż komentarz

   Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z płaskoziemcami, antyszczepami i innymi szurami.

   @Topkapi: Ja tam pewnie na nich standardowo na nich zagłosuję (bo niby na kogo). I to dlatego że w przeciwieństwie do większości "purystów" tutaj rozumiem rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że każda partia potrzebuje wystawić 800 osób w wyborach. Czaisz? Biorą matki, wujków, znajomych i obsadzają. Dla dużych partii to jest czasem problem, a co dopiero dla Korwina. Trafiają tam przeróżne osoby ale liczą się praktycznie tylko jedynki. Ba mogę się założyć, że na listach PO i PiS znalazłoby się jeszcze więcej przeciwników szczepień gdyby zrobić ankietę.

   Zobacz jaki sukces odniósł Gwiazdowski swoją merytoryką. A taki był hype na niego na wykopie. Kwestie gospodarcze nie jarają ciemnego ludu, ich jara przecena w biedronce i właśnie czy muszą szczepić dzieci czy nie.

   To mnie właśnie rozwala mega w Polskiej polityce. Takie PiS i PO jest totalnie bezpłciowe ideowo. Jedni zasłaniają się krzyżem a drudzy flagą Unii. Totalnie zero jakiegokolwiek kierunku, a jeżeli już to reakcja na jakieś trendy.

   Przychodzi taka Konfederacja, Kukiz czy nawet komunistyczne razem gdzie mają jakąś ideę jak tą systuację poprawić i ludzie się nadal wolą głosować "hu*owo ale stabilnie"

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Razem nie jest komunistyczne, to raz.
   Dwa, możesz wrzucić ciotkę, która nie będzie miała żadnego pomysłu na politykę i nawet w niej nie będzie chciała startować, na co można przymknąć oko, za wystawianie Godek w jednych i Sochy w drugich wyborach partii należy się żywot pod progiem subwencji.
   Trzy, Gwiazdowski wyj@@#ł się na głowę poprzez romans z Bezpartyjnymi i poleganiu na nich. Nie miał pieniędzy na kampanię, przeprowadzona była ona tragicznie, bo nikt tak naprawdę nie wie, kim jest Gwiazdowski, a tym bardziej nie słyszał o PFP. W dodatku dał sobie miesiąc na kampanię przedwyborczą, a po niezebraniu podpisów wyłożył na wszystko lachę. Mówienie o porażce Gwiazdowskiego i PFP poprzez merytoryczność jest zwykle nieprawdziwe.
   Kukiz przyszedł z jakąś ideą i wszedł do sejmu.

   A co jest ideą Konfederacji? Katolicki solidaryzm ala PiS od narodowców? Czy walka z żydami i homoseksualistami? To ma być ta fajna wolnościowa partia? Chyba ktoś żyje w 2015 roku, kiedy środowisko korwinowe faktycznie chciało wolności. Bo w konfederacji to trochę ciężko nawet wolności gospodarczej szukać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Konfederacja to jest głównie wolność gospodarcza na wzór Gwiazdowskiego + te kilka szurów i katoli z RN.
   Ludzie co z wami? Dlaczego ciągle piszecie jakby było na odwrót?

  •  

   pokaż komentarz

   ciotkę, która nie będzie miała żadnego pomysłu na politykę i nawet w niej nie będzie chciała startować, na co można przymknąć oko

   @Topkapi: A jak zrobią z nią wywiad to powie ze chce podatków dla najbogatszych i też będzie na wykopie. Twój wpis nic nie zmienia.

   Razem nie jest komunistyczne, to raz.

   Rozróżniasz Libertarian od AKAPowców? Są mega socjalistyczni, a jak socjalistom skończy się kasa to stwierdzą, że to przez bogatych i uspołecznią wszystko.

   A co jest ideą Konfederacji? Katolicki solidaryzm ala PiS od narodowców? Czy walka z żydami i homoseksualistami? To ma być ta fajna wolnościowa partia? Chyba ktoś żyje w 2015 roku, kiedy środowisko korwinowe faktycznie chciało wolności. Bo w konfederacji to trochę ciężko nawet wolności gospodarczej szukać.

   Oczywiście że to zbieranina, tak jak Kukiz w 2015. Tylko mają znacznie lepszy trzon wolnościowy niż Kukiz. Korwin jest zdecydowanie najbardziej klarowny poglądowo z tych wszystkich opcji.

   Walka z żydami i homoseksualistami ? Jakieś oficjalny program czy tylko jakieś urywki sympatyków? Serio uważasz, że środowisko homoseksualne miałoby gorzej niż ma teraz z PiSem? Moim zdaniem gospodarczo i światopoglądowo to nadal najbardziej liberalna partia na rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prylik: No pewnie dlatego, że na trzonie partii są te szury? Przecież Konfa wystawiła do debaty Bosaka, któremu przeszkadza, że ktoś zatrudnia Hindusów do swojego biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   Walka z żydami i homoseksualistami ? Jakieś oficjalny program czy tylko jakieś urywki sympatyków?

   @malani: piątka Mentzena? XD

   Są mega socjalistyczni, a jak socjalistom skończy się kasa to stwierdzą, że to przez bogatych i uspołecznią wszystko.

   @malani: mega socjalizm jedynie na polskie warunki. Przecież Razem nie chce likwidować sektora prywatnego.

  •  

   pokaż komentarz

   piątka Mentzena? XD

   @Topkapi: Fakt :) A słuchałeś całości czy tylko to hasło czytałeś?

   Korwin od lat stara się wejść do sejmu populizmem. To jest zbyt inteligentny gość, żeby robił to nieświadomie, choć oczywiście jest bardzo specyficzną osobą. A teraz jeszcze bardziej podkręcili kurek. Zobaczymy czy to wypali.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: No przesłuchałem całości i Mentzen powiedział, że ludzie głosujący na konfę są debilami, którzy mają mu dać karierę w europarlamencie. Tzn. nie w tych słowach, no ale sens ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież Razem nie chce likwidować sektora prywatnego.

   @Topkapi: Oczywiście, że nie. Na razie za dużo ten sektor zarabia. Ale obciąży się podatkami i znacjonalizuje się sporo firm to będzie już bardzo blisko katastrofy. Dokładnie tak historia spotyka teraz Wenezuelę czy w Afrykańskich państwach typu Zimbabwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Dokładnie tak. Tak samo jak w innych partiach. Tylko inne partie tego otwarcie nie mówią, bo byłby hit sezonu jak nagrania u sowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: a Razem mówiło coś o nacjonalizacji?
   Dlaczego Wenezuelę, a nie Skandynawię, w której Zandberg się wychował i na której Zandberg się wzoruje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Bo Skandynawia jeszcze tego nie zrobiła, socjalizm zabija każdy kraj. Jeden wolniej drugi szybciej. Zauważ, że to były bogate kraje jeszcze przed nadejściem socjalizmu u nich. Wenezuela śpi na ropie i rządy socjalistyczne połączone z de facto dyktaturą zrobiły swoje.

   Gdybyś miał stawiać, który kraj za 30 lat będzie miał problemy gospodarczo-socjalne to postawiłbyś:
   * Szwecję z dość szerokim socjalem i wysokimi podatkami
   * Szwajcarię z dość niskim socjalem i niskimi podatkami

   ?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Zdecydowanie prędzej kraj umrze od nieudolnej polityki zagranicznej, którą zaproponuje Konfa, aniżeli od socdemu.
   Szukanie problemów gospodarczych za trzydzieści lat to wróżenie z fusów. Przypomnę tylko, że Korwin już przy wejściu do UE twierdził, że Unia się rozpadnie w przeciągu paru miesięcy czy tam lat.
   A tu jednak chyba się tak nie dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Każdy myślący człowiek potrafi rozróżnić populizm i skrótowe podejście Korwina od rzeczywistych działań. Korwin jest dobrą zajawką ale szybko się przejada ( bo wyuczył się tekstów i anegdot dla tłumów, żeby zwrócić na siebie uwagę) i żeby zrozumieć o co tak naprawdę mu chodzi trzeba sięgnąć do innych źródeł.

   No ale nie odpowiedziałeś na pytanie. Jasne że kraj szybciej umrze od wojny ale tego nie zakładamy. To gra na prawdopodobieństwo, a nie przewidywanie przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi wolność ale gejów zamykać xD

  •  

   pokaż komentarz

   Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z płaskoziemcami, antyszczepami i innymi szurami.

   @Topkapi: Raczej z ludźmi chcącymi wolności gospodarczej i osobistej. Poglądy naukowe poszczególnych osób nie mają tu żadnego znaczenia, bo jednoczą nas poglądy polityczne. Ziemia jest okrągła, a szczepionki są potrzebne, dlatego głosuję na Konfederację. Nauka się od tego nie zmieni, ale mogą być niższe podatki i możemy uniknąć kryzysu gospodarczego.

   Niestety drodzy Korwinowcy, ale taka jest rzeczywistość. Wolnorynkowego krula schowali do szafy, na salony wypuszczono narodowców solidarystów, którzy chętnie przyklasną gospodarczym rozwiązaniom PiSu. Konfederacja jest obecnie najbliżej PiSu ze wszystkich innych partii.

   @Topkapi: Tylko że ta partia w każdej kluczowej kwestii ma zdanie odwrotnie od PISu. Mało tego, ma zdanie odwrotne w większości spraw od wszystkich pozostałych partii. Krótko mówiąc p#!@#%@isz farmazony aż wstyd. Korwin jest gwarantem swoich poglądów i poglądów partii dlatego jest taki ważny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi:
   Tam nie ma żadnych antyszczepionkowców.
   Są za polepszeniem badań nad szczepionkami, dokładniejszą informacją i dobrowolnością szczepień jak jest 20 europejskich krajach np. w Niemczech. Jakoś tam sobie z tym radzą.
   Same korzyści.
   Sugerowanie że to antyszczepionkowcy jest po prostu kłamstwem.

   Głosując na Konfederację stajesz w jednym szeregu z Niemcami.

   No ale lewica woli być jakimś Bantstanem gdzie wolność jednostki jest niczym ale to typowo lewicowe. xD

  • więcej komentarzy(14)

1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 następna