•  

  pokaż komentarz

  @JudeMasonPolakozerca - czy mógłbyś wkleić treść artykułu? Wszystko jest za paywallem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turbostuleja: będę się czuł jak złodziej. Pierwszy miesiąc 0 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca: No to trochę bez sensu wrzucać to na wypok. Większośc użytkowników i tak tego nie przeczyta, conajwyżej wykopią nagłówek i będą na jego podstawie kręcić gównoburze.

   Może chociaż jakieś krótkie streszczenie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Turbostuleja: dobra, przekonałeś mnie:
   - wewnętrzna walka dwóch ekip z nadania PiS
   - zwalnianie ludzi mających jakiekolwiek kompetencje
   - ignorowanie ostrzeżeń płynących z innych działów biura (obsadzonych przez poprzednią ekipę) prowadzi do wykonania wielomilionowego przelewu na konto lewej spółki z Turcji, zamiast właściwej z Czech
   - nadzór nad operacjami, w tym - nad obrotem specjlanym (uzbrojenie i wyposażenie wojskowe), w rękach ludzi nie mających o tym pojęcia; cytat:

   W przypadku tak kontrowersyjnej sprawy ostateczną decyzję powinien podjąć prezes - twierdzą nasi rozmówcy.
   Jednak w październiku 2018 roku prezes Cenzinu właśnie się zmieniał i nikt nie był w stanie podpisać dokumentu. Stanowisko obejmował Waldemar Humięcki, absolwent Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie, który uprzednio pełnił funkcję prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych i po dwóch latach złożył rezygnację. W przeszłości zasłynął dyscyplinarnym zwolnieniem dyrektorów stadnin koni arabskich w Janowie Podlaskim i Michałowie.
   Był to zresztą kolejny prezes Cenzinu. Wcześniej stanowisko to zajmowali Sebastian Meitz, który pracował w Totalizatorze Sportowym, a także krótko Wojciech Tyl. Obecnie prezesem jest Wojciech Wardak, w przeszłości bliski współpracownik Piotra Woyciechowskiego, zwolniony wraz z nim z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

   - miażdżący raport NIK nt. PGZ (46 mln zysków w 2015 r.; 212 mln strat w roku 2017).

Dodany przez:

avatar JudeMasonPolakozerca dołączył
37 wykopali 4 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement