•  

  pokaż komentarz

  Służba zdrowia to dramat, ale to nie tylko kwestia lekarzy publicznych. Prywatni też trochę wał... przykładowo wizyta u dermatologa 10 min 130-250zł. Jeszcze nie ma miejsc! Czy wiecie ile to jest nawet te minimum 130zł/10min? Dramat, już nie mówiąc, że jakość tych lekarzy to też dramat.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedną z patologii tego systemu, o której nikt z rządzących jakoś nigdy nie wspomina, jest system kontraktowania świadczeń z NFZ, który polega na tym, że różne procedury są opłacane według jakichś totalnie arbitralnych założeń. I prowadzi to do takich kuriozów, że np. w danym roku wysoko opłacana jest kardiologia - myk, walnijmy sobie oddział kardiologiczny, choć w tym samym mieście są już 3, a nie ma na przykład opieki geriatrycznej, a ostatniego anestezjologa to widzieli gdzieś za Gierka.
  I nie ma tu w ogóle żadnej różnicy, czy ta służba zdrowia jest prywatna, czy publiczna (bo i tak prywatni kontraktorzy wykonują świadczenia z NFZ), skoro sam NFZ to jakiś relikt gospodarki centralnie planowanej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: NFZ jest jednym z najtańszych systemów finansowania ochrony zdrowia w Europie. Chyba właśnie wyjaśniłeś, dlaczego to wcale nie jest dobra informacja

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: Brak pieniędzy jest oczywiście dotkliwym problemem. Dopóki nie będzie ich więcej, to się tego systemu naprawić nie da.
   Ale wydatkowanie środków to chyba bardziej paląca kwestia. No, bo jak mamy np. jedną procedurę, na którą NFZ wypłaca np. 300% ceny rynkowej i kilka innych, za które szpital musi dopłacić, bo NFZ płaci za nie jakieś marne grosze, no to zgadnijmy, do którego koszyczka szpital będzie wkładał jajka?

 •  

  pokaż komentarz

  Tak to chory kraj.
  Po pierwsze już udowodniono badaniami że większość kasy z tych 500 czy 300 plus idzie na... leczenie prywatne i korepetycje. Czyli na dziedziny gdzie państwo totalnie daje dupy ale kasę bierze na te usługi.
  Plus jest to wszystko postawione na głowie: sąsiad ma trójkę dzieci czyli teraz już 1500 dostaje. Padło mu kolano, czekał... dwa lata na operację. Czyli zamiast pracować i płacić podatki i ZUS to jemu płacił ZUS bo NFZ chciał "oszczędzić"

  Ja się pytam co za idioci zarządzają tym k$#@idolkiem?

  Aha moja mama. Ciężko chora. Za tego złego PO w 2008 trafiła do szpitala akademickiego. Zrobili jej masę badań i konsultacji znaleźli nowe choroby i wdrożyli leczenie. Bardzo poprawili jej zdrowie. Za jednej wizyty w szpitalu
  W tym roku ten sam szpital ten sam oddział. Tydzień pobyt nic nie zrobione namieszane w leczeniu wyszła ze szpitala w takim stanie że potem dwie wizyty na SOR w swoim mieście i jeszcze co chwila do poradni, totalnie rozwalone jej leczenie. i masa badań prywatnie.

  Cholera jasna!!!!

  Ruszmy dupę do wyborow do c$$#! pana!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Warto też zwrócić uwagę na to, że od 20 lat Służba Zdrowia nie działa według żadnego planu, o czym donosił NIK. Przykładowo w jednym województwie buduje się trzeci ośrodek leczniczy w tej samej specjalności, a w innym województwie nie ma żadnego. Tu też przydałyby się zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michrou: samo budowanie nic nie zmieni. Mam w rodzinie lekarza i wyobraź sobie on nie pędzi tam gdzie mu dają więcej, podejmuje pracę tam gdzie są dla niego najlepsze warunki, także te mieszkaniowe i sama perspektywa w danym mieście.
   Gdyby zbudowali coś to jedynie w mieście wojewódzkim, ale to też nie byłoby gwarantem, że tam ktoś zechce leczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  No to niech idzie na kase do biedry jak mu tak zle

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Dodany przez:

avatar HaHard dołączył
814 wykopali 14 zakopali 13.6 tys. wyświetleń
Advertisement