•  

  pokaż komentarz

  Ja się raz pomyliłem z przelewem i raz mnie okradli i co bank na to no zdarza się i tyle

  We wtorek para stanęła przed sądem. Usłyszeli zarzuty kradzieży i przyjmowania kradzionej własności.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakim p@!@%?!onym k$#$a j!%$nym w dupsko k$#$a mać prawem jeśli ktoś przeleje Ci środki na konto, Ty je wydasz to chcą sądzić za przyjmowanie kradzionej własności. CHORE k$#$A

 •  

  pokaż komentarz

  To nie oni mają obowiązek powiadamiać bank tylko bank ma obowiązek ich powiadomić, że się pomylił i poprosić o zwrot - dopiero wtedy należy oddać.

  Ale uwaga - nie trzeba oddawać jeśli będąc nieświadomym cudzego błędu kasę się wydało i już się jej nie ma.

  Pozostaje kwestia tego czy oni wydając kasę byli świadomi tego, że ktoś się pomylił.

  Skoro się przyznali, że wiedzieli o będzie to pozamiatane - są winni przywłaszczenia (podkreślam przywłaszczenia a nie kradzieży).
  Ale, że sprawa ma miejsce w USA to pewnie pójdą na jakąś ugodę - bo bank będzie wolał aby mu spłacali choć w małych małych ratach ile dadzą radę niż żeby trafili do więzienia i nic nie oddali.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale uwaga - nie trzeba oddawać jeśli będąc nieświadomym cudzego błędu kasę się wydało i już się jej nie ma.

   @mnlf: z takim podejsciem lepiej dla Ciebie zeby Ci zadna "dziwna" kasa na konto nie wplynela - mozna wiedziec skad masz takie rewelacje?

   o kodeksie cywilnym slyszales kiedys?
   art 405:
   "Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości."

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: z prawa bankowego, nie możesz odpowiadać za cudze błędy, jeśli masz cudzą kasę musisz ją zwrócić ale jeśli w wyniku cudzego błędu została ona utracona to już odpowiada ten ktoś.

   1
   Nie każdy musi nonstop kontrolować stanu konta - jeśli ktoś pójdzie do lokalu i kasę przepije sądząc że pije za swoje aż mu się kasa na koncie nie skończy podczas gdy ktoś mu w tym czasie przeleje tam jakieś pieniądze i tym samym kasa skończy się później to już nie wina tego kto wypił za dużo.

   2
   Ktoś może pomyśleć, że kasę dostał nie w wyniku błędu tylko celowo. Np jeśli dostaniesz o 1000zł wyższą pensję pomyślisz, że to premia a nie, że to błąd. Jeśli bank organizuję promocję która polega na płaceniu za założenie konta, polecenie kogoś itp to niespodziewany przelew od banku może zostać potraktowany jako akcja promocyjna (pod warunkiem, że tytuł przelewu tego nie wyklucza).

   I na koniec rzeczywisty przypadek z przed roku, ktoś przez pomyłkę wysłał przelew na sporą sumę do niewłaściwej firmy - miał pecha bo trafiła ona do zbankrutowanej firmy na konto zajęte przez komornika i komornik kasę zabrał, nie udało się jej już odzyskać, bo komornik przeznaczył tę kasę na spłatę należności które były wcześniej, a na spłatę należności względem osoby która się pomyliła nic już nie zostało.

 •  

  pokaż komentarz

  Głupotę zrobili, że zostali w kraju. Wybrać kasę z banku i wyjechać gdziekolwiek.

Dodany przez:

avatar Szewczenko dołączył
9 wykopali 1 zakopali 1.6 tys. wyświetleń
Advertisement