•  

  pokaż komentarz

  Może gdyby nie wisiał nad przedsiębiorcami bat za batem to by może zobaczyli jakąś marchewkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18: Nie ma marchewek, są tylko baty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18: nie zobaczyliby bo grupę definiuje większość a ta większość to janusze, którzy dbają tylko zarobek i nie mają wizji rozwoju i budowy czegoś większego

  •  

   pokaż komentarz

   nie zobaczyliby bo grupę definiuje większość a ta większość to janusze, którzy dbają tylko zarobek i nie mają wizji rozwoju i budowy czegoś większego

   @wiencejfakingcaptcha: W obecnej sytuacji nie trzeba (a nawet nie wolno) robić nic. Serio. Nic. Dlaczego do tej pory w Polsce było średnio? Bo był łatwy dostęp do siły roboczej. Te tępe Janusze mogły przebierać w pracownikach, płacić im ochłapy a i tak się jakiś desperat znalazł. Mogli też nie modernizować swojej działalności, bo przecież roboli było tyle, że wystarczyło zatrudnić ich więcej. Ale teraz się to skończyło. Firm jest dużo więcej niż kiedyś, pracowników zaczyna brakować i nawet imigranci z Ukrainy nie ratują sytuacji, bo oni nie wszystkie prace mogą wykonywać.

   W obecnej sytuacji wystarczy zostawić to tak jak jest. Firmy tych Januszy zaczną powoli upadać. Nie inwestowali w rozwój, opierali cały biznes na taniej sile roboczej i wyzysku - zaraz braknie im ludzi i zdechną, po prostu. Przetrwają te firmy które inwestowały wcześniej, więc nie potrzebują tylu ludzi oraz te, które dopiero będą założone przez kogoś kto rozumie tą nową rzeczywistość. Rząd nie musi tutaj absolutnie nic robić. Przez chwilę wszystko spowolni, to może potrwać nawet kilka lat - ale potem prawdopodobnie wyrwiemy się z pułapki średniego rozwoju i pójdziemy już na serio w stronę kraju rozwiniętego, modernizując przemysł aby nie potrzebował tylu pracowników i stawał się bardziej wydajny.

   Jeśli TERAZ dojebią za mocno obciążenia przedsiębiorcom, w tym krytycznym momencie gdy musimy się przepoczwarzyć w kraj rozwinięty bo doszliśmy do momentu wyssania ludzi z rynku pracy, to upadnie na raz zbyt wiele firm. Pojawi się zastrzyk siły roboczej znowu i Januszexy poczują wiatr w żaglach, odłożą modernizację na później. Znowu cofniemy się o kilka ładnych lat albo będzie jeszcze gorzej.

   W tej chwili rząd powinien udawać, że nie istnieje. Nie tykać prawa, a jak już to je uprościć. Minimalną mogą podnieść do poziomu takiego jak urosło PKB i tyle. Przedsiębiorcy muszą zamiast przejmować się chorymi wymysłami Kaczyńskiego myśleć jak wyjść z pułapki coraz trudniejszego dostępu do pracowników. Zajmij ich czymś innym i będziemy w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przedsiębiorcy muszą zamiast przejmować się chorymi wymysłami Kaczyńskiego myśleć jak wyjść z pułapki coraz trudniejszego dostępu do pracowników. Zajmij ich czymś innym i będziemy w dupie.

   @Khaine: Nie wprowadzą takiej wysokiej minimalnej do 2023 roku. Kaczyński chlapnął tekstem, żeby kupić głosy na następne wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18: nagrodą jest niebo, to chyba wystarczy w katolickim kraju xdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

  •  

   pokaż komentarz

   Przetrwają te firmy które inwestowały wcześniej, więc nie potrzebują tylu ludzi oraz te, które dopiero będą założone przez kogoś kto rozumie tą nową rzeczywistość.

   @Khaine: Powodzenia w zakładaniu firmy w państwie, w którym prawo działa wstecz a do tego zmienia się jak w kalejdoskopie.

  •  

   pokaż komentarz

   Powodzenia w zakładaniu firmy w państwie, w którym prawo działa wstecz a do tego zmienia się jak w kalejdoskopie.

   @luk4z: Dlatego napisałem, że państwo powinno udawać że go nie ma. PiS powinien się teraz zamienić w PO jeśli chodzi o podatki, prawo pracy i inne rzeczy związane z przedsiębiorczością. Nic nie robić, żeby przedsiębiorcy zamiast się srać o to że państwo zaraz im doj#$#% i wertować ustawy mogli się skupić na wymyślaniu jak zwiększyć wydajność.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: I halucynacje z niedożywienia i smierć

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine Coraz trudniejszy dostęp do pracownika? Zaproponuj lepsze warunki niż w firmie b ro przyjdą do Ciebie, proste lol

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: Jak będzie chodziło o wygranie kolejnych wyborów to wprowadzą nawet i 10 tysięcy minimalnej. Ten rząd już pokazał, że jest gotowy na wszystko dla wygranej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: kogoś piecze dupa najwyraźniej. Przestań dziecko powtarzać te bzdury posilkujac się wyssanymi z palca statystykami. Zazdroscisz komuś że ma firmę to jak skończysz gimnazjum załóż swoją. Zobaczysz jakie to kokosy są.

  •  

   pokaż komentarz

   Zaproponuj lepsze warunki niż w firmie b ro przyjdą do Ciebie, proste lol

   @basketm: Nie możesz zaproponować lepszych warunków w firmie, która opierała się na taniej sile roboczej. To jest jej cały sens istnienia - że pracownik jest tani. Żeby zaproponować lepsze warunki muszą się zmodernizować, przemyśleć procesy, zainwestować w automatyzację. To się nie dzieje z dnia na dzień.

   U nas większość firm tak działała, więc część z nich które lepiej sobie radzą z restrukturyzacją będzie wysysać pracowników z tej części która sobie radzi gorzej aż do momentu aż te drugie będą zdychać. Ale nie wolno tego za bardzo przyśpieszać, bo jak upadnie za dużo firm na raz to wyleje się masa pracowników na rynek i znowu będzie można im mniej płacić. To musi się dziać w swoim naturalnym tempie.

   Nie wiem w jakiej wirtualnej nibylandii wy żyjecie, że wam się wydaje, że większość firm w Polsce sobie może jebnąć od tak o +1000 zł dla każdego i yolo, jedziemy z koksem xD Wielu prac ludzie NIE CHCĄ wykonywać nawet przy dobrej płacy (coraz trudniej np. o ludzi na budowach, bo to jest wypruwanie flaków w trudnych warunkach). Oznacza to, że taka praca jest na tyle niewdzięczna, że wypadałoby ją po prostu zautomatyzować a przynajmniej zmodernizować. Coś trzeba wymyślić jak tym pracownikom życie ułatwić aby zaczęli się na taką pracę godzić.

   Moja firma szukała ludzi do łopaty i nawet za w sumie dobre pieniądze nikt nie chciał. Nikt normalny w każdym razie, trafiały się żuliki które chciały mieć tygodniówkę wypłacaną, bo pewnie chcieli przepracować tydzień a potem iść na kolejny tydzień się zachlać. Pieniądze to nie jest jedyny czynnik z którym przedsiębiorcy muszą sobie w tej chwili poradzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine Obecnie pracuje za 5-6k miesięcznie, praca raczej lżejsza niż łopata, ale za 8-9 bym się chyba zdecydował na łopatę jednak. Wchodzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: polałbym Ci wina, czy czegoś innego może być bezalkoholowego. Problem jest jeden. Mamy socjalny rząd pełen analfabetów ekonomicznych. To nie wróży nic dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: to takie zabawne, że randomowy wykopek z marszu deprecjonuje innego wykopka. Tak sobie samooceny nie podniesiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18

   Może gdyby nie wisiał nad przedsiębiorcami bat za batem to by może zobaczyli jakąś marchewkę.

   Gorzej z ich pracownikami. Wielu "przedsiębiorców" jakby mogło to już dawno wprowadziłoby obozy pracy przymusowej.

  •  

   pokaż komentarz

   Obecnie pracuje za 5-6k miesięcznie, praca raczej lżejsza niż łopata, ale za 8-9 bym się chyba zdecydował na łopatę jednak.

   @basketm: A ja nie. Pracowałem kiedyś w fabryce jako student, wybieram to 5-6k w klimatyzowanym biurze, gdzie nie muszę wlec za sobą flaków po ziemi a robota nie jest tak anty-intelektualna, że mam ochotę się zabić z nudy. To jest właśnie ten problem. Ludzie generalnie nie chcą pracować fizycznie gdy już nie muszą, bo jest inna robota.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Zapominasz w swoim planie o inflacji, którą ciężko będzie zatrzymać jak się rozpędzi a to też pociągnie za sobą wzrost kosztów kredytów, z których są finansowane inwestycje. Wtedy może się okazać, że firm nie stać ani na automatyzację, ani R&D ani na wypłaty dla pracowników. Jeżeli Twój scenariusz się sprawdzi to będziemy wszyscy piękni i bogaci, jak mój to będzie gorzej niż jest teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18: najgorzej mają ci co muszą zatrudniać. Np ktoś wziął dotacje na nowe stanowisko pracy to przez dwa lata musi je utrzymać. Np za w tym drugim roku minimalna ma być wyższa o 1 tys. Co jeśli ktoś kalkulował produktywność pracownika w stosunku do minimalnej krajowej na granicy opłacalności ? Jak zwolni to oddaje dotacje. I tak źle i tak niedobrze

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18: I stabilność prawa a nie ze w parę h sejm,senat i Adrian podpisze a TK najwieksza głupotę klepnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Święte słowa , mam w rodzinie takiego Janusza biznesu handlarza co pozjadał wszystkie rozumy. Dorobił się na początku lat 90 i do "wczoraj" płacił ludziom grosze (ludziom którzy u niego wiernie po 20 lat pracowali znali branże na wylot) . Na początku XXI wieku mówiłem mu - panie trzeba wchodzić w internety bądź pierwszy ze swojej branży zgarniesz rynek masz kontakty z producentami , magazyn, masz wolną gotówkę , ludzi , zainwestuj troche w bycie online i marketing pomogę ci ogarnąć od strony IT , mam dobrego znajomego ogarnie Ci marketing nic nie musisz robić - "Gdzie tam panie internety ja tu muszę nową betę 6 kupić w 5 litrach co by somsiedzi widzieli chooj że mam już 3 inne auta". Koleś mnie wyśmiał bo on biznesman wielki zna się lepiej . Fast forward konkurencja większość sprzedaży prowadzi przez Internet ci co weszli w to rok po tym jak go namawiałem dzisiaj sprzedają na cały świat firmy rosły w w trybie wykładniczym. Janusz biznesman z roku na rok obroty coraz mniejsze , ludziom pensji podnieść nie chciał w zeszłym roku wszyscy odeszli i założyli własną firmę wszyscy klienci do nich przeszli . Janusz został sam ze swoją 16 letnią betą . Jeździ po rodzicach kasę wyciąga jak żebrak , straszy byłych pracowników Policją a ostatnio jeszcze z tego wszystkiego tak podupadł na zdrowiu że prawie się przekręcił.

   Miałeś chamie złoty róg

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski18: nie dowalą jeszcze więcej podatków to na pewno wszystko rozkwitnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @duc666ati: I właśnie takich januszy jest okazja wyrżnąć w obecnej sytuacji rynku pracy. Istnieli już i tak zdecydowanie za długo i za długo doili ludzi za psi chuj, bo ludzie nie mieli alternatyw. Czas zdychać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @apaczoo stabilność prawa to jedno ale jak musisz na kolanach całować skarbówkę o każdą p!@?@@!ę, jak ZUS ci pogubi dokumenty i każe ci je po raz Nty przynieść w zębach ZAIKS co chwilę poluje na ciebie jak na zwierzynę a może to radio a nie to dzwonek w telefonie. Sanepid jeszcze nie jest taki zły też się czepia ale da radę ustalić co jest do poprawy jak im nie pasuje

  •  

   pokaż komentarz

   opierali cały biznes na taniej sile roboczej i wyzysku

   @Khaine: xD tak k!$!a, a po pracy gwalcili zony biednych roboli, a ich samych smagdli pejczami xD xD taguj #urojenialewakoidalne

  •  

   pokaż komentarz

   @Danzem różne są przypadki z pracownikami, jeden ci się wypnie bo idzie se do salonu koleżanki bo jej salon ledwie zipie, inna ci się wypnie bo jest sezon to se zarobi na własną rękę z tego co podp%?$%@$i z salonu, a zimą przyjdzie zapłakana bo bidna madka z dzieckiem jej Januszowa podziękowała i nikt jej na zimę nie przyjmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Lubię wykop za takie analizy o januszexach i "pułapce średniego wzrostu". No i o "wykorzystywaniu" ludzi, którzy przecież są doskonali.

  •  

   pokaż komentarz

   xD tak k!$!a

   @Student_AWAS: No dokładnie właśnie tak. Miałem sąsiada który wybudował sobie pałac z podgrzewanym basenem i jacuzzi, wartość szacunkowa tak na oko ze 3 mln zł, że nie wspomnę o tych 3 porsche w garażu. Jego mottem było "u mnie się pracuje a nie zarabia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie pracowali u niego tylko dlatego że musieli, bo nie było gdzie i tak się śmieć dorobił, bo w latach 90 się wstrzelił w jakąś niszę. Ciekawe jakie motto ma teraz? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: trzeba bylo tez tak zrobic skoro to tak proste.

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba bylo tez tak zrobic skoro to tak proste.

   @Student_AWAS: W latach 90 to ja się uczyłem chodzić jeszcze. Teraz taki wieprz mógłby zapomnieć o zaistnieniu w jakikolwiek sposób, ale podczas transformacji gdy rynek był pusty wystarczyło mieć żuka do wożenia kartofli i już dało się z tego rozkręcić firmę spedycyjną w ciągu kilku lat. No a potem wielki pan prezes z nadętym ego, który gdyby nie ekstremalnie sprzyjająca sytuacja to by dalej chodził srać za stodołę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: no tak bylo. Ale sie nie wroci. Gdyby to jednak bylo tak proste, to kazdy powinien wykorzystac ta szanse - tak wiec nawet w takich sprzyjajactch warunkach trzeba miec leb na karku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine Dodać do tego działania, które doprowadziłyby do wzrostu wartości PLN co delikatnie ukłułoby eksporterów i jednocześnie uczyniło zakup maszyn bardziej osiągalnym.

  •  

   pokaż komentarz

   Miałeś chamie złoty róg

   @duc666ati: dawno się już nauczyłem żeby nie robić ludziom dobrze na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°) można pomóc komuś bardzo bliskiemu, ale ktoś kto pomocy i rady nie chce - robisz minimum do którego jesteś zmuszony (np jako pracownik) bo 99% osób za to cię nie doceni. Jak chce to niech sobie na złość mamie uszy odmrozi - ja już nie tłumaczę że to głupi pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @duc666ati: z twojego wysrywu zrozumiałem, że z tą wiedzą założyłeś swoją firmę, osiągnąłeś sukces i wyj!%!łeś janusza z rynku?
   Jeżeli nie, to jesteś kolejnym zawistnym sk$##ysynem

  •  

   pokaż komentarz

   @kilobit: Albo państwowe kredyty inwestycyjne na minimalny procent. Gdybyśmy tylko mieli jakąś nadwyżkę budżetową w czasach prosperity, hmm xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kopszmercen: To nie moja branża bym zakładał własną firmę handlową . Proponowałem pomoc w dziedzinie na której się znam. Czy osiągnąłem sukces ? Pracowałem / pracuje dla największych najbardziej prestiżowych firm w branży na świecie , robię to co lubię i dobrze się bawię. Zarabiam 23k miesięcznie podstawy na UOP. Myślę że jak na kogoś kogo życie nie rozpieszczało a wręcz miałem pod górkę to mogę śmiało powiedzieć - tak odniosłem sukces. I nie zamierzam poprzestać na tym co już osiągnąłem.

   Janusz biznesu był dopiero co po studiach w 90roku w czasie gdy rynek był chłonny niczym gąbka. Dostał od rodziców mieszkanie ,pieniądze na start biznesu i koneksje (jego ojciec był szychą w wielkim zakładzie państwowym). Ja urodziłem się w połowie lat 80tych a na dobry start dostałem kopa w dupe od ojca alkoholika.
   Nie mów mi o zawiści bo gówno o mnie wiesz

  •  

   pokaż komentarz

   to kazdy powinien wykorzystac ta szanse

   @Student_AWAS: No własnie nie każdy. Takie czasy promowały własnie cwaniaków i wyzyskiwaczy, a nie każdy ma do tego moralną "smykałkę".

   Gdyby było inaczej to taki Optimus byłby dzisiaj na równi z największymi firmami, a został zaduszony przez zwykłych postkomuchów w urzędach bo jego właściciel nie chciał dawać łapówek.

  •  

   pokaż komentarz

   @duc666ati: czyli #programista23k
   Szacun, o ponad 50% przebiłeś zarobki każdego wykopka (oprócz moich, ja mam ponad 100k/msc).

  •  

   pokaż komentarz

   @kopszmercen: I poco piszesz takie durne komentarze , kto tu jest zawistny ?

  •  

   pokaż komentarz

   I poco piszesz takie durne komentarze , kto tu jest zawistny ?

   @duc666ati: Po to żebyś miał ból dupy. Pasi?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: Rozwój i budowa czegoś większego to droga do zarobku wiec tak jakby sam sobie zaprzeczasz

  •  

   pokaż komentarz

   @Artic: chodziło mi o to, że będą klepać w kółko to samo w taki sam sposób bo ktoś za to płaci, zamiast zbudować coś większego

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Ile razy wyjeżdżam na wakacje zawsze mnie ciągle jedno zastanawia. Jestem np. po słowackiej stronie Tatr, a w knajpach, sklepach jakoś szczególnego ruchu nie ma, ba nawet pustki a jednak te knajpy, sklepy istnieją od dobrych kilku czy nawet 10 lat, te same, w tych samych miejscach i jak wtedy nie było dużo klientów tak dziś nie ma a one ISTNIEJĄ !! Widząc to dostaję dosłownie zwarcia w mózgu gdy porównam to z polską stroną, gdzie ludu od groma, ciągle brak miejsc a właściciel ciągle narzeka że bankrutuje, że zamyka biznes i faktycznie widać rotację biznesów bo faktycznie część mimo zauważanie większej ilości klientów niż po południowej stronie gór, jednak zwija interes. Tak samo gdzieś we Włoszech, jest knajpka, lokalna pizzeria gdzieś pośrodku wyspy, klientów tyle co nic a istnieje i istnieje. U nas Janusz by płakał że dopłaca do interesu !!

   Jak to jest że za granicą biznesy im się opłacają z dużo mniejszej liczby klientów, gdzie u nas pomimo wręcz tabunów klientów Janusze ledwo wiążą koniec z końcem bądż bankrutują?! Odnoszę wrażenie że chodzi tu o tzw. chęć zarobku. Jak w innych krajach zarobią czasami w jednym miesiącu 1,5 raza średnią krajową to też przełkną a u nas w Polsce jak Janusz nagle ma jednego miesiąca ledwie 5 krajowych to już płacze że widmo głodu mu zagląda w oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak w innych krajach zarobią czasami w jednym miesiącu 1,5 raza średnią krajową to też przełkną a u nas w Polsce jak Janusz nagle ma jednego miesiąca ledwie 5 krajowych to już płacze że widmo głodu mu zagląda w oczy.

   @xaliemorph: No u nas jest kultura hmm, dzikiego żarcia. To są po prostu kompleksy biedaka, w Rosji masz to samo - obwieszają się złotem, bo przecież za dzieciaka mieszkał w drewnianej chałupie z wiadrem zamiast kibla a teraz musi sobie rekompensować kiblem ze złota. Janusz poczuje trochę dobrobytu i już uważa, że stał się nadczłowiekiem a reszta to plebs, a jako nadczłowiek ma już wyższe potrzeby od plebsu.

   Ale może być też tak, że po pierwsze w Polsce Janusz stawia wszystko na jedną kartę i prowadzi w sezonie sklepik a potem przez resztę roku się opieprza. Tymczasem w tych innych krajach mogą mieć wtedy inne źródło dochodu i przez sezon zarabiają tak - a przez resztę roku mają alternatywne źródło. Może mają bardziej elastyczne formy działalności tam?

   Kolejna rzecz to fakt, że nasze ryczałtowe składki dla takich małych działalności mogą być faktycznie zabójcze. Mając lokal nie za bardzo można sobie tak po prostu zawieszać i odwieszać działalność chyba (nie mam pewności), więc poza sezonem może być krucho.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Warto jeszcze wspomnieć o firmach zagranicznych, tych oficjalnie polskich z zagranicznym właścicielem, albo otwarcie zagranicznych. WSZYTSKIE są tutaj ze względu na tanią siłę roboczą. Ich będzie stać na podwyżki minimalnej, bo zarobią po prostu mniej a w razie czego przeniosą się do tańszych państw.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine powiedz jak twoje teorie mają się do firm usługowych;)? Jak zautomatyzować te procesy w nich? Jedyna opcja to podniesienie stawek za roboczogodziny a na to janusze na etatach średnio patrzą, tak samo jak janusze i nie janusze na działalnościach, którym już wcześniej doj!@?no 100 podwyżek.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli TERAZ dojebią za mocno obciążenia przedsiębiorcom,

   @Khaine: Mają 4 lata na inwestycje

  •  

   pokaż komentarz

   Mają 4 lata na inwestycje

   @lifeisbattlefield: No, mają 4 lata aby pozbyć się pracowników z firm zanim staną się za dużym obciążeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piękne by to było bezrobocie, takie rekordowe.

  •  

   pokaż komentarz

   No, mają 4 lata aby pozbyć się pracowników z firm zanim staną się za dużym obciążeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piękne by to było bezrobocie, takie rekordowe.

   @Khaine: No kasy chyba przez te 30 lat nazbierali jak szachowali tanimi pracownikami więc mają z czego inwestować a jak nie to nich sprzedają swoje wypasione fury domy pobudowane dla każdego wnuka i już jest na nowy park maszynowy, hale w standardzie europejskim itp.Nawet mi sk#@#ieli nie żal przykład 15 lat temu pracowali ludzie w dużym zakładzie za najniższą krajową (700 pln na rękę) a pan prezio wybudował dla psa budę ekskluzywną z kimą takie to kutwa były czasy ,tak się im w dupach od nadmiaru kasiory przewracało co poniektórym.

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield:

   mają z czego inwestować

   Haha, tak, na pewno się waszym proletariackim losem będą przejmować xD Pozwalniają was, zamkną firmę i wyjadą z kraju albo tak dojebią ceny, że się posracie wszyscy z bólu i sami będziecie sp#!@?!#ać z kraju xD

   Obejrzyj sobie, może zrozumiesz xD

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: A niech wyjebują dziady, co mocniejsi zostaną i przejmą pracowników wam sie marzą widzę dalej czasy taniego pracownika ale to se nie wrati :)

  •  

   pokaż komentarz

   wam sie marzą widzę dalej czasy taniego pracownika ale to se nie wrati

   @lifeisbattlefield: Wrati wrati. Jak firmy się pozamykają i powypieprzają milion ludzi z roboty :) Potem doj$$%nie cen, osłabienie złotówki i jesteście taniutcy na swojej nowej minimalnej krajowej jak murzyn na plantacji xD

   Jak chcesz aby wynagrodzenia rosły to trzeba trzymać rynek pracy w stanie lekkiego deficytu pracowników przez dłuższy czas, tak jak jest teraz. Tak aby firmy nie były ekstremalnie dociśnięte z dnia na dzień, ale też zaczęły czuć, że taktyka na "100 tanich roboli" przestaje się sprawdzać. Innej drogi nie ma, zmiany w gospodarce zawsze są powolne, dobrobytu ustawą nie wprowadzisz. Natomiast spokojnie możesz rozj$$%ć szansę na dobrobyt, bo próbowałeś go wprowadzić ustawą xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Ale zdajesz sobie sprawę że dużo było płacone "pod stołem" by nie płacić daniny dla państwa ,teraz to będzie ładnie "zalegalizowane" ,rekiny będą zmuszone płacić więcej państwu a dziadu które przeżarły swój dobrobyty "złotego wieku taniego pracownika" i nie zainwestowały przepadną ,zwolnionych pracowników wchłonie rynek bo ludzi porostu brakuje a zagraniczne koncerny nie wycofają się ze względu na wyższe pensje co widać na przykładzie Czech.

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield: Widzę, że nie obejrzałeś tego filmiku. Ta dyskusja naprawdę nie ma sensu, bo świat nie jest taki prosty jak myślisz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Zobaczyłem początek i zwątpiłem w sens oglądania.Jak masz takie źródła propagandy to faktycznie dyskusja nie ma sensu i fajnie że w końcu odkryłes że świat jest złożony,witam w świecie dorosłych iksde.

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield: jak to jest dla ciebie propaganda to naprawdę nie nadajesz się do dyskutowania, bo folia uciska cię w mózg. Bez odbioru.

 •  

  pokaż komentarz

  "Najważniejsi politycy wprost przyznają, że gwałtowna podwyżka płacy minimalnej, o której pisałem wczoraj, ma być bodźcem do skończenia z modelem rozwoju opartym o niskie płace."

  Skończymy z "modelem rozwoju" opartym o niskie płace, nie będzie żadnego "modelu rozwoju". Logiczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mam małą firmę i wedle niektórych tutaj jestem Januszem Biznesu.
  Jak mam inwestować, jak co miesiąc płacę tysiące Pitów, Vatów, Zusów, podatków od nieruchomości, ogarniam kontrole, papiery, chuje-muje, kredyty mam droższe niż wielkie korpo i nie jestem pewien czy miłościwie panujący nie wymyślą kolejnych 'ułatwień' w przyszłym roku?
  Czy władza jest czerwona, niebieska czy pomarańczowo-zielona jest dokładnie tak samo.
  Teraz na dokładkę byle komu, nieważne co robi będę musiał zapłacić 3-4 tys.

  Nie, ja już wielkich inwestycji robił już nie będę. Tylko tyle by interes się kręcił. Mi i moim dzieciom wystarczy. Nie będę całe życie pracował na polityków i 'beneficjentów'. Kilkanaście lat orałem jak osioł - wystarczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Socjalizm prowadzi zawsze do przemocy, biedy i śmierci. Nas to też czeka miłośnicy Narodowo-Socjalistycznej partii która w nazwie ma ułudne słowo Prawo.