•  

  pokaż komentarz

  Niestety hulajnogista ma rację z punktu widzenia przepisów. Hulajnoga może jeździć po chodniku, nie może po ścieżce rowerowej. Ale to jest idiotyzm, który mam nadzieję szybko się zmieni. Debile jadący 25 km/h między pieszymi, w tym dziećmi to olbrzymie zagrożenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: w myśl obowiązujących na tą chwile przepisów hulajnoga z silnikiem to nie hulajnoga a motorower. Nie można się nim poruszać ani po chodniku ani po ścieżce rowerowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine:

   Debile jadący 25 km/h między pieszymi, w tym dziećmi to olbrzymie zagrożenie.

   To się trzeba przypieprzać do takich debili a nie czepiać normalnie jadącego kolesia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kierownik_internetu: Nieprawda. Jest jeden wyrok sądu w Lublinie, gdzie tak sklasyfikowano hulajnogę, ale służby mundurowe kwalifikują hulajnogi do ruchu pieszego.

   Tutaj dobra analiza przepisów:

   https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ekspert-wyjasnia/wojciech-maliszewski-czy-hulajnoga-elektryczna-to-motorower-czy-

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: większość wykopków nie ma dzieci i nie wie jak to jest iść z małym bąblem, gdy obok ciebie popierda&a gimbaza lub inne dzieci 25km/h

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: Ale co nie prawda? To, że służby przymykają oko to nie znaczy, że przepisy nie obowiązują. Tak jak napisałem przepis jest jeden.

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: hujajnogista nie może poruszać sie chodnikiem ponieważ ma ze sobą motorower niedopuszczony do ruchu

  •  

   pokaż komentarz

   @shyha: dzieci mam już dorosłe ale jak patrze na to co teraz wyczyniają madki to nóż się w kieszeni otwiera.
   Wczoraj tak madka z dzieckiem w wózku z drugim jadącym na rowerku i jeszcze z tym gównem do psa nie podobnym na rozciągniętej na full smyczy nie panując nad tym towarzystwem lazła środkiem chodnika tarasując drogę innym (do tego już się ściemniało i tej smyczy prawie nie było widać) i strasznie oburzona była jak jej zwróciłem uwagę o tego psa że się można na tej smyczy wypierdzielić.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jeden wyrok sądu w Lublinie

   @Indoctrine: ale w Polsce nie ma prawa precedensu. To że sobie jeden sąd tak orzekł to akurat gówno znaczy.

   Niestety hulajnogista ma rację z punktu widzenia przepisów.

   @Indoctrine: Nie tylko przepisów. Nie jechał wcale szybko, bo 25-30 kmh to sporo szybciej niż to co na filmiku. Zjechał na jedną stronę chodnika i nie jechał środkiem. Jechał z oświetleniem, a facet był zwrócony w jego stronę, więc wszyscy się widzieli. Chciał kulturalnie wyminąć pieszego, to idiota zaczął odwalać jakąś szopkę.

   w myśl obowiązujących na tą chwile przepisów hulajnoga z silnikiem to nie hulajnoga a motorower

   @kierownik_internetu: też byś się douczył zanim zaczniesz pleść bzdury i wprowadzać ludzi w błąd.

   Ustawa “Prawo o ruchu drogowym” z 20 czerwca 1997 roku, która obowiązuje obecnie nie wprowadza rozróżnienia miedzy motorowerem, a skuterem, czy też między skuterem, a motocyklem. Natomiast jasno precyzuje co zawiera się pod hasłem motorower:

   Pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50ccm, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: ja jeżdzę hulajnogą po chodniku pomiędzy pieszymi, ale musisz być debilem myśląc że ludzie jeżdżą 25km/h obok pieszych. Ja zwsze zwalniam do tych 10 15/kmh jak pewnie zdecydowana większość. Ty pewnie zapierdaalasz bo nikt normalny tak nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   wyminąć

   @Kargaroth: ominąć. Pieszy stał.

  •  

   pokaż komentarz

   @shyha
   @Bzdziuch
   @kierownik_internetu

   Przede wszystkim trzeba się kierować rozsądkiem. Można jechać po chodniku, ale trzeba dostosować prędkość do warunków. Jak jest dużo pieszych trzeba zwolnić do prędkości powoli biegnącego człowieka (8 - 10km/h), albo nawet poprowadzic. Za to jak nikogo nie ma i nie ma ryzyka nagłego pojawienia się pieszego, w znanym terenie 20km/h jest ok.
   Moim zdaniem więcej jak 20km/h na chodniku to porażka, z prostego powodu - można się pożegnać z zębami jak się wjedzie przednim małym kółkiem w dziurę...

  •  

   pokaż komentarz

   @mathmed: w żadnym wypadku nie można poruszać się motorowerem/motocyklem po chodniku

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: doczytaj, bo tak sie spieszysz, ze nie przeczytales nawet tylko bezmyslnie kopiujesz.

   motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
   tak brzmi pelen przepis

   @Indoctrine: przeczytales co wkleiles?
   autor pisze bzdure, poniewaz sam pisze, ze tylko DOMNIEMUJE ze hulajnoga nie jest pojazdem z wnioskowania "reductio ad absurdum" ze hulajnoga nie moze byc pojazdem, bo nie jest przystosowana do jazdy po jezdni. Jest to czystym idiotyzmem, bo wlasnie, ze jest przeznaczona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: Ciebie nie stać na taką hulajnogę. Do roboty idź.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth:

   lub silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW,

  •  

   pokaż komentarz

   @kierownik_internetu: masz racje, ale na wykopie jest prawo plus plusujesz minus minusujesz. Tutaj rzetelnosc nie ma znaczenia, najwazniejsze sa glosy 12 latkow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bzdziuch Motorowerem nie można, ale hulajnogą elektryczną można. Porównanie tych dwóch pojazdów to jak porównać pieszego z koniem (stosunek masy). Albo rower z motocyklem. Po prostu są niepodobne. Hulajnogista jest trochę bardziej mobilny od rowerzysty - może łatwo zejść z hulajnogi i trochę mniej bezpieczny na drodze (małe koła, wąska kierownica, wysoko środek ciężkości).
   Przy czym masa wraz z pojazdem zbliżona do masy własnej pieszego (hulajnoga waży około 10 - 12kg)

  •  

   pokaż komentarz

   @mathmed: pojazd dwukołowy wyposażony w silnik do mocy 4 kW jest motorowerem i nie można poruszać się nim po chodniku

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine:

   na domiar idiotyzmu atuora opinii z twojego linka, pisze on cyt.

   Kierujący takim pojazdem winien korzystać z drogi dla rowerów, a gdy takowej nie ma z chodnika poruszając się z prędkością nie większą niż prędkość pieszego
   co jest bzdura! poniewaz na drodze dla rowerow moge przebywac UWAGA pojazdy! (napedzane sila miesni). Wiec z jednej strony nie uznaje hulajnogi elektryczna za pojazd (bo jest dla niego absurdem traktowanie hulajnogi jako pojazdu czyli urzadzenia transportu do poruszania sie po drodze), a z drugiej nie ma dla niego problemu nazywanie hulajnogi elektrycznej POJAZDEM(dokladnie ta sama definicja) ale na drodze dla rowerow. BZDURA!

  •  

   pokaż komentarz

   @kierownik_internetu: Nie wiem za co dostajesz minusy, ja zawsze powtarzam, że zgodnie z obecnymi przepisami to motorower.
   @Indoctrine: Przeczytaj przytoczony przez Ciebie artykuł, z tym że zamiast hulajnogi elektrycznej myśl o motocyklu crossowym. Brak homologacji, brak świateł, brak rejestracji. Nieprzeznaczony do poruszania się po drodze, bo przeznaczony do jazdy po torze. Wg. argumentacji pana Wojciecha, osoba kierująca motocyklem crossowym to pieszy, bo znajduje się poza pojazdem przeznaczonym do poruszania się po drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: > pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do
   45 km/h

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj dobra analiza przepisów:

   @Indoctrine: to jest ZLA analiza przepisow. Wszystko ze wzgledu na to ze o przeznaczeniu srodka transportu nie decyduje ustawa tylko osoba ktora decyduje o przeznaczeniu danej rzeczy. Tak wiec hulajnoga to srodek transportu przeznaczony przez wlasciciela/dostawce do poruszania sie po drodze (chodniku). W zaden sposob nie sprowadza sie to do absurdalnego rozumienia ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   w myśl obowiązujących na tą chwile przepisów hulajnoga z silnikiem to nie hulajnoga a motorower. Nie można się nim poruszać ani po chodniku ani po ścieżce rowerowej.

   @kierownik_internetu: Pokaż ten przepis bo chciałbym uwierzyć. Kumpel ostatnio śmigał po komisariatach by dowiedzieć się jak to z jego deską elektryczną jest...i niestety żaden bagietmistrz mu nie pomógł bo żaden nie miał przepisu pod ręką...;/

  •  

   pokaż komentarz

   też byś się douczył zanim zaczniesz pleść bzdury i wprowadzać ludzi w błąd.

   Ustawa “Prawo o ruchu drogowym” z 20 czerwca 1997 roku, która obowiązuje obecnie nie wprowadza rozróżnienia miedzy motorowerem, a skuterem, czy też między skuterem, a motocyklem. Natomiast jasno precyzuje co zawiera się pod hasłem motorower:

   Pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony

   @Kargaroth: zapomniales przytoczyc PELNEJ definicji obejmujacej takze silniki ELEKTRYCZNE. (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrBigos: coz zrobisz, jak @kierownik_internetu przytacza OPINIE nie przeczytawszy jej. Ponadto autor tej opinii powoluje sie na argument absurdu, jednoczesnie taki absurd stosujac. Gdyz pojazdem jest rower i hulajnoga - wg opinii sadow powszechnych, ale wg autora hulajnoga elektryczna juz takim pojazdem nie jest. Jednoczesnie mowi, ze hulajnoga elektryczna moze poruszac sie droga dla rowerow - a ta UWAGA jest dla POJAZDOW napedzanych sila miesni. Czyli autor stosuje zasade ze hulajnoga elektryczna jednoczesnie jest i nie jest pojazdem. BTW dla wszystkich - wszystkie pojazdy napedzane sila miesni moga jezdzic po drodze dla rowerow - takze zwykle hulajnogi, ale juz rolkarze nie.

  •  

   pokaż komentarz

   przeczytales co wkleiles?
   autor pisze bzdure, poniewaz sam pisze, ze tylko DOMNIEMUJE ze hulajnoga nie jest pojazdem z wnioskowania "reductio ad absurdum" ze hulajnoga nie moze byc pojazdem, bo nie jest przystosowana do jazdy po jezdni. Jest to czystym idiotyzmem, bo wlasnie, ze jest przeznaczona.


   @jakubeskulap: i to jest najwazniejsze wlasnie. Autor domniemuje ze pojazd przeznaczony do jazdy po drodze to pojazd posiadajacy status przeznaczenia. W rzeczywistosci "przeznaczony do jazdy po drodze" oznacza dokladnie "uzywany w celach jazdy po drodze".

   Motorowerem nie można, ale hulajnogą elektryczną można. Porównanie tych dwóch pojazdów to jak porównać pieszego z koniem (stosunek masy). Albo rower z motocyklem. Po prostu są niepodobne. Hulajnogista jest trochę bardziej mobilny od rowerzysty - może łatwo zejść z hulajnogi i trochę mniej bezpieczny na drodze (małe koła, wąska kierownica, wysoko środek ciężkości).
   Przy czym masa wraz z pojazdem zbliżona do masy własnej pieszego (hulajnoga waży około 10 - 12kg)


   @mathmed: hulajnoga jest mobilny ale rower rozni sie tym ze posiada naped miesniowy i dlatego jest bezpieczniejszy. Nie jestes w stanie utracic panowania nad napedem rowerowym. Jestes w stanie utracic panowanie nad napedem hulajnogi jak ci sie sprzaczka w kierownicy zablokuje i nie bedziesz mogl zmniejszyc ciagu. Dlatego hulajnoga to motorower.

  •  

   pokaż komentarz

   tak brzmi pelen przepis

   @jakubeskulap: ta.. teraz doczytałem..
   z kolei masz teraz tak:

   chodnik –część drogi przeznaczoną do ruchu pieszych

   pieszy –osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze iniewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się wwózku inwalidzkim, atakże osobę wwieku do 10lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej

   To można czy nie można?
   Dalej są wyszczegółowione zasady korzystania ze ścieżek rowerowych, a "motorowerem" na ścieżkę rowerową wjechać nie możesz.

   kierowca –osobę uprawnioną do kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem

   Jakie masz uprawnienia do kierowania "motorowerem", tu hulajnogą?
   Można więc podejść do tego że jak jedziesz hulajnogą to jesteś kierowcą i masz jechać po jezdni, ale potrzebujesz wtedy uprawnień, przeglądu technicznego, tablicy rejestracyjnej, itd.

   Chyba że jesteś pieszym, wtedy nie możesz po jezdni, ani po ścieżce rowerowej i najwidoczniej po chodniku też nie

   A to wszystko stąd:
   http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970980602/U/D19970602Lj.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @jakubeskulap: Jak miło posłuchać kogoś, kto raczył przeczytać cały PoRD :) Zawsze jak mówię znajomym, że zwykła hulajnoga to wg przepisów rower, to robią oczy. Nic tylko zamontować dzwonek, oświetlenie, hamulec i śmigać na ulicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: pchanie to nie jazda z prędkością 30 km/h za pomocą silnika

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jeden wyrok sądu w Lublinie, gdzie tak sklasyfikowano hulajnogę, ale służby mundurowe kwalifikują hulajnogi do ruchu pieszego.

   @Indoctrine: Póki co w tym kraju od interpretacji prawa jednak są sądy, a nie funkcjonariusze.

   I o ile jak najbardziej można zrozumieć stanowisko warszawskiej straży miejskiej (później przyjęte również przez policję), że będą traktować jeżdżących na hulajnogach jak pieszych - to nie jest to żadnym źródłem prawa.

   Był projekt zmian w PoRD, wprowadzający definicję UTO (Urządzenie Transportu Osobistego) jednak był napisany na kolanie, miał wiele błędów i nie przeszedł dalej poza pracę w komisjach.
   To co powinno się stać, to przepisy powinny zostać doprecyzowane i uchwalone.
   Doprecyzowujące czym jest UTO, kto, gdzie i w jakich warunkach może się nimi poruszać, oraz w jakim stanie (np. kwestii użycia alkoholu i odpowiedzialności za to).
   W przypadku dopuszczenia do ruchu chodnikiem z pewnością z wymogiem jazdy powoli, z pełnym pierwszeństwem pieszych w każdej sytuacji na chodniku.

   A temat będzie wyglądał tak, że póki czynności w danej sprawie prowadzi policja czy straż miejska, to pewnie funkcjonariusze będą interpretować sprawę zgodnie z własnymi wytycznymi. Ale jeśli stanie się coś poważniejszego, to nie ma co liczyć że prokuratura i sąd zinterpretują to jakkolwiek inaczej niż słowo w słowo tak jak jest w ustawie napisane.

   Tutaj dobra analiza przepisów

   @Indoctrine: Nie jest to dobra analiza, a raczej jakaś pokraczna.
   Po pierwsze hulajnoga elektryczna doskonale spełnia obecną definicję motoroweru, a nie spełnia żadnej innej (w szczególności całkiem precyzyjnej definicji pieszego).
   Skąd więc pomysł żeby nawet rzekomo niespełniającą definicji motoroweru hulajnogę traktować właśnie jako pieszego?

   Jest wiele różnych urządzeń które też nie spełniają wprost definicji "pojazdu" - np. koparka, gokart, motocykl MX.
   Czy to znaczy że można dać dziecku koparkę do dojazdów do szkoły i będzie uważane za pieszego? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to jest idiotyzm, który mam nadzieję szybko się zmieni. Debile jadący 25 km/h między pieszymi, w tym dziećmi to olbrzymie zagrożenie.

   @Indoctrine: Tak samo jak goście pop%#!%@!ajacy na rowerach po pseudo ścieżkach rowerowych. Co to za pomysł robić ścieżkę rowerową z części chodnika, niczym nie oddzielona od ruchu pieszego, będąca na tym samym poziomie. Strach dzieciaka puścić bo rowerzyści pop%#!%@!aja jak poj#%$ni centymetry od pieszych .

  •  

   pokaż komentarz

   Debile jadący 25 km/h między pieszymi, w tym dziećmi to olbrzymie zagrożenie.

   @Indoctrine: na ciągach pieszo-rowerowych rowerzyści mogą jechać między pieszymi nawet 50 km/h i jakoś nie słychać o setkach wypadków każdego dnia i płączących ze strachu bombelkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikorys: Ja nie jeżdżę hulajnogą. Za drogo dla mnie :(
   Ale nie raz mijają mnie na maksymalnej prędkości...

  •  

   pokaż komentarz

   @Vigorus: Ano nie stać. I do roboty chodzę pieszo zatem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: Rozumowanie w tym linku jest bez sensu.
   Albo to jest motorower jesli posiada homologację i porusza się po jezdni albo nie jest to pojazd i nie może korzystać z żadnej części drogi- ani chodnika ani jezdni ani pobocza. Zwyczajnie nie można tym się poruszać po drogach.

   No chyba, ze jak zbuduje sobie jakiegoś monster tracka w garażu, oleję homologację i będę nim jeździł po chodniku udając piezego bo to nie pojazd...

  •  

   pokaż komentarz

   Chciał kulturalnie wyminąć pieszego, to idiota zaczął odwalać jakąś szopkę.

   @Kargaroth: O to, to. Dla mnie największym sp#?##%@eniem dzisiejszego świata jest to, że nikt już nie zachowuje się kulturalnie, po prostu, tak jak pozwala mu na to RiGCz. Każdy każdemu ma coś do powiedzenia bo, tylko JA wiem, tylko JA mam RACJE, a MÓJ kodeks drogowy jest najmojszy i najlepszy.
   W PRLu to przynajmniej była walka o zasoby (moja kolejka jest najlepsza), dzisiaj po prostu każdy wp!@#%!$a się każdemu do życia tylko po to, żeby przez pare marnych marnych swojego żałosnego istnienia MIEĆ RACJĘ.
   Jak widzę takich ludzi to wszystko nabiera sensu, dlaczego jest tyle patologii, dlaczego jest tyle rozwodów, zdrad, wojen, bezdomnych, biednych, dlaczego na WSZYSTKO musi być kodeks? Bo mamy masę ludzi, których istnienie jest tak żałosne, że taka dyskusja na chodniku i kłamanie, żeby udowodnić prawdę(sic!), jest sensem istnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   na ciągach pieszo-rowerowych rowerzyści mogą jechać między pieszymi nawet 50 km/h i jakoś nie słychać o setkach wypadków każdego dnia i płączących ze strachu bombelkach.

   @jamnig: nie moga. Maja obowiazek poruszac sie tak jak piesi w momencie gdy poruszaja sie obok pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   nie moga. Maja obowiazek poruszac sie tak jak piesi w momencie gdy poruszaja sie obok pieszych.

   @karer: może poprzesz swoje słowa jakąś podstawą prawną, ale wątpię żeby udało ci się ją znaleźć bo to brednie wyssane z palca.

  •  

   pokaż komentarz

   może poprzesz swoje słowa jakąś podstawą prawną, ale wątpię żeby udało ci się ją znaleźć bo to brednie wyssane z palca.

   @jamnig: Nie znajde opracowania ale zasada jest taka:
   1. Pieszy na chodniku ma bezwzgledne pierwszenstwo przed rowerzystami ktorzy maja prawo poruszac sie tym chodnikiem.
   2. Pieszy ma prawo poruszac sie cala szerokoscia chodnika
   3. Pieszy ma prawo poruszac sie po chodniku w stanie w ktorym ma utrudnione poruszanie sie po chodniku
   4. Dzieci maja prawo poruszac sie po chodniku (to tez piesi)
   5. Pieszy ma byc osoba BEZPIECZNA podczas poruszania sie po chodniku
   6. Jadac rowerem musisz jechac w taki sposob zeby pieszy nie mial w zaden sposob zwiekszonego zagrozenia poruszania sie. Musisz sie dostosowac do jego predkosci i reagowac na jego zachowanie. Jesli pieszy skreci nagle w lewo ty masz sie poruszac z taka predkoscia ze efekt skretu w lewo przez pieszego bedzie co najwyzej taki jakby wpadl na innego pieszego.

   Majac wszystkie punkty na uwadze nie da sie szybko pomykac miedzy pieszymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: rowerzysta ma jechać w taki sposób żeby nie wymusić pierwszeństwa na pieszym. Jeśli jest to w stanie zrobić utrzymując prędkość 50 km/h to nie ma przepisu, który by mu tego zabraniał. Nie ma też żadnego przepisu narzucającego że ma poruszać się z prędkością pieszego xD

  •  

   pokaż komentarz

   rowerzysta ma jechać w taki sposób żeby nie wymusić pierwszeństwa na pieszym. Jeśli jest to w stanie zrobić utrzymując prędkość 50 km/h to nie ma przepisu, który by mu tego zabraniał.

   @jamnig: nieprawda. W tym wypadku nie tylko nie moze wymuszac pierwszenstwa ale takze NIE MOZE POWODOWAC NIEPOKOJU u pieszych. Pieszy na chodniku ma CZUC SIE BEZPIECZNY. Idac chodnikiem masz prawo do tego zeby nie znajdowac sie w sytuacji w ktorej twoje bezpieczenstwo jest zalezne od sposobu poruszania sie innych uczestnikow ruchu. Dlatego wystarczy chociazby wywolac sytuacje w ktorej pieszy poczuje ze jego bezpieczenstwo jest zalezne od twoich dzialan, i juz lamiesz przepisy.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: xD Ale ty p%%?!@$isz bez sensu. Równie dobrze pieszy może poczuć niepokój bo na niego groźnie spojrzysz. I co? Wjeżdża bagieta z mandacikiem? Ogarnij się...

  •  

   pokaż komentarz

   Równie dobrze pieszy może poczuć niepokój bo na niego groźnie spojrzysz. I co? Wjeżdża bagieta z mandacikiem? Ogarnij się...

   @jamnig: pisalem o zachowaniu innych uczestnikow ruchu i o reakcji ktora jest obiektywnie uzasadniona. Jesli krzywe spojrzenie obiektywnie uzasadnianiepokoj u pieszych to jest ono takze zabronione.

  •  

   pokaż komentarz

   @karer: dobra daj już tą podstawę prawną albo przestań do mnie pisać bo czytanie twoich bredni nijak mnie nie fascynuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   dobra daj już tą podstawę prawną albo przestań do mnie pisać bo czytanie twoich bredni nijak mnie nie fascynuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @jamnig: dalem. To ze ty chcesz przepis nie znaczy ze istnieje przepis ktory mowi to wprost.

 •  

  pokaż komentarz

  Art. 66 § 1 KW: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”. (K)

 •  

  pokaż komentarz

  3:23 Gdyby ktoś przypadkowy na chodnika kazał by mi poczekać i ten ktoś szybkim krokiem poszedł po "coś" do samochodu to bym jak najszybciej sp***dalał, bo nigdy nie wiadomo na kogo się trafi i nawet posiadanie włączonej kamerki przy sobie nie skłoniłoby mnie do takiego rozwiązania. Nagrywający to dość odważna osoba.

 •  

  pokaż komentarz

  W 2:27 widać znak zakaz zatrzymywania się i postoju (B-36)

 •  

  pokaż komentarz

  Tablica rejestracyjna dzbana:
  GA 83???

  Od razu mówię, nie wnikam który ma racje, ale typ kłamie że prawie go potrącił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna