•  

  pokaż komentarz

  Taki trochę hitlerek ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @solarris: Oj tam. To po prostu wielka świnia, która potrzebuje wielkiego koryta, a dolina Jordanu to jedno wielkie koryto (rzeczne).
   Syjoniści pewnie będą zachwyceni, ale wiele to Izraelowi nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @solarris: jak to było w Mein Kampf, tworzenie przestrzeni życiowej dla narodu wybranego ?

  •  

   pokaż komentarz

   @retall: Tylko, że A.Hitler był po stronie lewicy...

   źródło: 1.png

  •  

   pokaż komentarz

   obaj to prawicowi nacjonaliści
   @retall: a tak nas uczą o tolerancji, postępowości i multikulturalizmie XD
   Żydzi wcale nie tacy postępowi, a mimo to sami wspierają postępowość.

   a jak coś złego powiesz na temat żydów to od razu lewica wyskakuje z pianą w ustach

   pokaż spoiler nie żebym był za jakąś mową nienawiści czy czymś, ale niemców można obrażać, polaków można obrażać, wszystkich k@$$a można obrażać, ale nie żydów, bo antysemityzm i od razu w ch$! problemów. Szkoda gadać

  •  

   pokaż komentarz

   @GienekMiecio:
   Tak, oczywiście.
   Jakby Hitler żył w dzisiejszych czasach, to chodziłby na marsze feministek i parady równości LGBT. W ogóle nie identyfikowałby się z bogoojczyźnianymi grupkami i hasłami typu Niemcy dla Niemców.

  •  

   pokaż komentarz

   @retall:
   Bardzo skrajne przykłady. Ale mogę Tobie powiedzieć jedno, w głębokim podłożu grup społecznych które przytoczyłeś, leży ta sama socjalistyczna ideologia nacisku na inne jednostki. To tak jak bolszewicy którzy wyrznęli w pień carat, domagając się lepszego życia i bogactwa, a później po dojściu do władzy sami narzucili na siebie smycz niewoli i uciemiężenia.

   Posłużę się jeszcze cytatem:

   Adolf Hitler, Benito Mussolini, Włodzimierz Lenin, Józef Stalin, Jarosław Kaczyński, Marine le Pen – wszystkich tutaj wymienionych łączy jedno – lewicowość. Różnią się stawianym przez siebie na pierwszym miejscu kolektywem. Łączy ich wzajemna pogarda dla jednostki i przekonanie, że lepiej wiedzą co jest dla niej dobre. Kogo takim razie można nazwać prawicowcem? Ronalda Reagana, Margaret Thatcher czy Janusza Korwin-Mikkego w Polsce.

   Wbrew temu co się mówi, podział na lewicę i prawicę jest ważny i nie stracił na aktualności. Trzeba jedynie zachować prawdziwe definicje pozwalające rzeczywiście rozróżnić jednych od drugich. Zupełnie nierozsądnym wydaje się rozdzielanie kolektywistów na dwie strony osi tylko dlatego, ze na piedestał wynoszą inny kolektyw. Rzeczy należy nazywać po imieniu, takimi jakimi są, a nie takimi jakimi chcielibyśmy, aby były.
   Źródło: https://liberte.pl/lewica-a-prawica-czyli-czy-hitler-byl-lewakiem/

  •  

   pokaż komentarz

   @GienekMiecio: Hitler nie mordował z powodów klasowych (tak jak bolszewicy carat) ale ze względów narodowościowych i rasistowskich (Żydów, Polaków, Cyganów, innych Słowian bo to były gorsze narody i gorsze rasy)

   Hitler i NSDAP mordowało lewicę, socjalistów i komunistów, a koalicję zawiązywało z prawicą.
   Wystarczy poznać historię:
   "W 1931 powstał front harzburski jednoczący antyrepublikańską prawicę (w tym monarchistów i Niemiecką Narodową Partią Ludową czyli DNVP), największą partią tworzącą front była NSDAP.
   30 stycznia 1933 prezydent Rzeszy Paul von Hindenburg desygnował Adolfa Hitlera na kanclerza Rzeszy, który reprezentował większość parlamentarną[a] złożoną z NSDAP i DNVP (niemiecka prawica narodowa).
   Wicekanclerzem Rzeszy i komisarycznym premierem Prus został Franz von Papen – faktyczny negocjator warunków porozumienia NSDAP z konserwatywną prawicą." #

   - zakazał związków zawodowych i zastąpił je podporządkowaną nazistom organizacją DAF #
   - za przegraną w 1WŚ obwiniał oprócz żydów, właśnie marksistów #
   - jego największymi wrogami w parlamencie byli komuniści (których stamtąd pozbył się jako pierwszych #) i socjaldemokraci (którzy jako jedyni zagłosowali przeciwko nadaniu Hitlerowi możliwości uchwalania prawa z pominięciem parlamentu #)
   - w nocy długich noży zabił m.in. zadeklarowanych socjalistów jak Gregor Strasser, pozbywając się socjalistycznego skrzydła partii
   - powiedział, że właściciele firm to "wyższa rasa" #

   ps:

   ... Jarosław Kaczyński, Marine le Pen – wszystkich tutaj wymienionych łączy jedno – lewicowość
   Śmiała teza.

  •  

   pokaż komentarz

   @solarris: Trochę? Skóra zdarta z Hitlera. Żydowska antifa to nic więcej jak hitlerjugent.

  •  

   pokaż komentarz

   @retall:
   Długo można się rozpisywać, ale warto podkreślić, że:

   - w 1931 roku to A.Hitler miał ogromny wpływ na społeczeństwo niemieckie. W tym czasie, to już toczyły się walki w głębi jednej opcji politycznej. Ponadto argumenty z kim wiązał sojusze nie są trafne, ponieważ pierw należałoby określić słuszną przynależność danych frakcji w poszczególnych latach, a warto nadmienić, że ludzie są zmienni i tak samo ich poglądy. Fajnie ukazuje to pokazany tutaj fragment, cytat:

   Naiwny prezes DNVP zgodził się na koalicję. Za swoją głupotę i krótkowzroczność zapłacił utratą wszystkich stanowisk zaledwie cztery miesiące później, gdy Hitler był już niekwestionowanym dyktatorem Niemiec.
   Źródło: https://www.rp.pl/Historia/301199918-Jak-Hitler-skompromitowal-demokracje-XX-wieku.html

   - nie powinno opisywać się postaci historycznych względem pojedynczo wyciągniętych wydarzeń, w celu udowodnienia swojej hipotezy. Należy widzieć przekonania, poglądy i punkt widzenia z jakiego dana osoba postępowała.

   - mordowanie jakichkolwiek ludzi, zawsze jest usprawiedliwieniem dla każdego człowieka, bez względu na stronę polityczną. Nie można tego przypisać dla danej strony jako wady, bo prawdziwy zamysł tych czynów zawsze jest inny. Czasami niektórzy sądzą, że dzięki temu ekonomia się polepszy, inni chcą więcej ziemi na mapie, są i tacy którzy sądzą, że zbyt uparta i wyróżniająca grupa przyprawi dużo kłopotów dla państwa (w tym przypadku jednolitego nazistowskiego państwa niemieckiego, dla którego taki odchył ludności mógłby być zagrożeniem z powodu odmienności kulturowej). Mord to tylko i aż narzędzie do spełniania swoich celów.

   - nie ma jednego rodzaju prawicy i lewicy. Każda z tych stron w kolejnym stopniu dzieli się na dalsze formacje, które charakteryzują się poziomem zaawansowania wdrożenia głównej idei i pomysłem na zorganizowanie ludzi. Komunizm, narodowy-socjalizm to tylko jedne z opcji lewicy. A czym jest na przykład monarchia, republika? Może być i jednym i drugim, dlatego że określa to schemat rozporządzania państwem, a nie przekonania którymi są pierw wymienione dwie strony.

   - DAF to nic innego jak związek zawodowy, który powstał w miejsce starych organizacji. Zlikwidowanie wielu poprzednich i powołanie scentralizowanego, nowego było na rękę i szybsze w realizacji dla rządu. Różnica polegała na tym, że był on jeszcze bardziej ograniczony w wolności jednostek, ponieważ podlegał pod NSDAP, a także jak wszystko w tamtym okresie, podkreślał nazistowską symbolikę.
   Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/German_Labour_Front

  •  

   pokaż komentarz

   @GienekMiecio: ogólnie lubię liberte, ale ten tekst jest niepoważny, a autor chyba nawet sam nie widzi, że jest stronniczy. W stopce ayn rand a jedyna prawica to oczywiście reagan, thatcher i jkm. W ogóle kto przytomny na umyśle ułoży w jakimkolwiek kontekście listę "hitler, mussolini, lenin, stalin, kaczynski" XD. Komedia

  •  

   pokaż komentarz

   @jaksiepatrzy: przecież to jakiś student biologii napisał

 •  

  pokaż komentarz

  Aneksje kojarzą mi się z Hitlerem, obecnie z Putinem, a teraz muszę do tego wliczyć premiera narodu wybranego.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że w 1939 nie byli tacy bojowi.

Dodany przez:

avatar darpomorza dołączyła
343 wykopali 1 zakopali 1.8 tys. wyświetleń
Advertisement