•  

  pokaż komentarz

  W sumie skąd wy wiecie, że ta kobieta się nie zgodziła na upublicznienie tego? Psy wieszacie, ale nikt nawet nie wie czy ta kobieta ma coś przeciwko. A jak nie ma to znowu kurde przypał, afera rozkręcona i chuj.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p?!#@#?e nie każdy ma facebooka!

 •  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa, w obecnie panującym systemie nie ma takiej pozycji jak sanitariusz. Poza tym, nagrywają nie tylko ratownicy medyczni, ale także lekarze, policjanci, strażacy, do tego robią zdjęcia. Sam mam. W zdecydowanej większości służy to celom dydaktycznym, chociaż wiadomo, że jakiś % wypływa na światło dziennie, niekoniecznie z winy utrwalającego.

  •  

   pokaż komentarz

   @lilost: Jeżeli lekarze nagrywają to robią to nielegalnie. Na każde rejestrowanie pacjenta wymagana jest jego świadoma zgoda. Już samo stworzenie takiego materiału, nawet jeśli nie zostanie opublikowany jest niezgodne z prawem.

 •  

  pokaż komentarz

  W każdym środowisku znajdzie się jakiś debil. Tylko teraz typowo po wykopowenu nie kamienujcie całego zawodu, bo to jeden z tych zawodów które są bardzo niedoceniane.

  •  

   pokaż komentarz

   bo to jeden z tych zawodów które są bardzo niedoceniane

   @Purple: nie bez powodu

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: Masz wypadek, nie przyjeżdża karetka, umierasz = brak profitu

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: Nie neguj tego zawodu, w każdym zawodzie się znajdzie jakas kur*** ale to nie znaczy że ratownicy to źli ludzie. Sam jestem ratownikiem, i sporo w życiu widziałem. Dużo osobom udało się naprawdę pomóc.
   Jest to ryzykowny zawód pod wieloma względami a honorarium śmieciowe. 2500 zł za 168 godzin pracy to szału nie ma.
   A stykasz się z agresją, z pacjentami naćpanymi agresywnymi. Masz kontakt z czynnikami zakaźnymi krew i inny płyny ustrojowe, masz kontakt bezpośrednio z chorobą, odpowiadasz za ludzie życie w razie błędu płacisz odszkodowanie a w razie śmierci z winy ratownika idzie się za kraty. Widzisz sytuacje których się nie zapomina 2 letnie dziecko po którym przejechał samochód i umiera na twoich rękach, potrącony człowiek wyjący z bólu z wnętrznościami na wierzchu, ludzie po wypadkach żywi bez nóg, nogi rozerwało i leżą 5 metrów dalej. Tego się nie zapomina. A nikt cie w tej pracy nie zapyta tyyy a jak się z tym czujesz, tyy a potrzebujesz pogadać.
   Z takiej sytuacji wracasz na baze szykujesz sprzęt i jedziesz dalej dusząc w sobie emocje.

   Co nie zmienia faktu że jakieś filmiki to temat karygodny i taki ratownik powinien otrzymać nagane a za drugim takim wybrykiem zakaz wykonywania zawodu

  •  

   pokaż komentarz

   Masz wypadek, nie przyjeżdża karetka, umierasz = brak profitu

   @Purple: @Lech1990 ...kiedyś widziałem jak sanitariusz traktuje pijaka jak śmiecia... wiem że są różni ludzie... ale coraz częściej widzi się brak empatii w tym zawodzie i pokrewnych

  •  

   pokaż komentarz

   Widzisz sytuacje których się nie zapomina 2 letnie dziecko po którym przejechał samochód i umiera na twoich rękach, potrącony człowiek wyjący z bólu z wnętrznościami na wierzchu, ludzie po wypadkach żywi bez nóg, nogi rozerwało i leżą 5 metrów dalej. Tego się nie zapomina. A nikt cie w tej pracy nie zapyta tyyy a jak się z tym czujesz, tyy a potrzebujesz pogadać.
   Z takiej sytuacji wracasz na baze szykujesz sprzęt i jedziesz dalej dusząc w sobie emocje.


   @Lech1990: Wybrałeś taki zawód to się nie żal, do tego trzeba mieć charakter...

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: Widziałeś też jak ludzie traktują sanitariuszy ? Ja widuje bo mam wątpliwą przyjemność bywać w szpitalach dosyć często. Powiedzieć, że są traktowaniu jak służba to mało. Bliżej raczej do określenia: jak gówno. Żule używają ich w zasadzie jak taksówki i skaczą często z łapami. Potem się dziwisz, że podchodzą do następnego takiego (co pewnie spotykają się z nik średnio co 3 dni, dzięki czemu jak ktoś porządny dostanie zawału do karetki niema bo wiezie żula na oględziny) z mechaniczną obojętnością. Nie dziwie się im. Jak by ktoś tak do mnie się odzywał i ruszał z łapami to bym raczej nie wytrzymał.

  •  

   pokaż komentarz

   dzięki czemu jak ktoś porządny

   @Purple: ...i tu kończymy rozmowę, bo dla mnie nie ma różnicy między potrzebującymi pomocy... Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: taki jesteś mądry to przyjdź na nasze miejsce i pojezdzij. Jeden dyżur 12-godzinny, na którym jeździsz od rana do wieczora, głodny, bez możliwości zrobienia siusiu, i roszczeniowe społeczeństwo, które uważa że wszystko im się należy z pewnością sprawilyby że zmieniłbys nastawienie i nabrał szacunku do naszej roboty. A jeśli nie, to miłego czekania na ambulans w sytuacji zagrożenia życia, i żeby nie było dla Ciebie wolnej karetki, bo cztery w tym czasie pojechały do Pana Żula, który zbierany jest trzy razy w tygodniu bo lubi sobie dykty zaciągnąć..

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: Nie ma różnicy czy ktoś wzywa karetkę 5 raz w tygodniu bo się naj@#?ł, zesrał i nie chce spać na ławce, tylko w szpitalu a człowiekim który ma wszelkie znamiona zawału, jest trzeźwy i wzywa karetkę pierwszy raz w życiu ? Nie ma różnicy pomiędzy tym który płacił za opiekę nad nim i ten jeden przejazd należy mu się jak psu jedzenie a tym który ma wszystko w dupie i nigdy nie wypłaci się z zapewnionej opieki ? Reprezentujesz chory pogląd.

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: Własnie przed dwoma godzinami wróciłem na baze. Wezwanie zasłabnięcie zakłąd karny. Zajeżdżamy atu strażnicy wiezienni uciskają klatkę koledze z pracy. Nasze przejęcie, walka i sukces, chłop zastartował. Dostał zawału sciany dolnej, po długiej walce wrócił i zaczął się wybudzać co jest bardzo dobrym znakiem. Zabezpieczony przekazany szpitalowi który na nas już czekał i chłop będzie żył. Dla takich chwil warto być ratownikiem

  •  

   pokaż komentarz

   taki jesteś mądry

   @Artur_Cyra: Skąd Ty wiesz co Pan Żul robił w swoim życiu? Znasz 100% jego życia? Może tak jak Ty miał szczytne cele? Może poszedł dalej i sam uratował komuś życie? Może się potem poddał bo zobaczył tak jak Ty, że nikt go nie docenił? Skąd wiesz jak potoczy się Twoje życie?

  •  

   pokaż komentarz

   Reprezentujesz chory pogląd.

   @Purple: ...poglądy nie chorują, ale ludzie którzy liczą kasę już są chorzy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @salvatore: Da się żyć bez hajsu ale nigdy nie odstąpisz tylu możliwości, które Ci on daje. Więc lepiej go mieć niż nie mieć. Co nie zmienia faktu, że sadzać bo ilości minusów pod moimi postami, nie dziwie się dlaczego bycie ratownikiem to takie ciężkie zadanie.

Dodany przez:

avatar fuckyt dołączył
733 wykopali 34 zakopali 12.9 tys. wyświetleń
Advertisement