•  

  pokaż komentarz

  Ja pracuje w systemie trzy zmianowym. Jak mam po drugiej zmianie nowy tydzień gdzie zaczynam pierwsza czyli od szóstej do czternastej to nie ma szans żebym w poniedziałek nie walnął komara na te 3-4 godziny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie da się wyspać na zapas. Pierd*lenie o szopenie. Na pewno raz w miesiącu każdy z nas się wysypia.

 •  

  pokaż komentarz

  sen jest ważny, wysypiaj się. dbaj żeby nic nie zakłócało snu
  uwielbiam takie porady. mogę sobie pójść spać i 20.00 ale co z tego, skoro wtedy obudzę się o 2 i nie będę mógł zasnąć? albo wcześniej obudzą mnie sąsiedzi, głośny samochód za oknem czy coś innego. musiałbym się wyprowadzić do jaskini albo wytłuc wszystkich dookoła a i tak nie mam gwarancji że po prostu sie nie obudzę. jeśli mam nerwice to obudzi mnie pierdnięcie muchy. im człowiek jest starszy tym trudniej o dobry, regenerujący sen i nie ma to wiele wspólnego z tym jak bardzo chcemy się wyspać. poza tym jakość > długość. wolałbym przespać 6 godzin jak kamień niż 9 z wybudzaniem co godzinę

  •  

   pokaż komentarz

   uwielbiam takie porady. mogę sobie pójść spać i 20.00 ale co z tego, skoro wtedy obudzę się o 2 i nie będę mógł zasnąć? albo wcześniej obudzą mnie sąsiedzi, głośny samochód za oknem czy coś innego.

   @klapsio: zapewnienie sobie dobrego snu to zadanie samo w sobie, ale jeżeli uda Ci się to zrobić, to gwarantuje że poczujesz się po kilku dniach znacznie lepiej fizycznie i psychicznie. Musisz po prostu znaleźć sposoby, które działają dla Ciebie, np: picie Melisy przed snem, wysiłek fizyczny przed snem (polecam!), gorąca kąpiel, itp.