•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Ciężka sprawa, mam brata (kuzyna) w wieku 10 lat i cholera... Nie wiem.

  Z jednej strony to dziecko, a z drugiej coś takiego... Zamknięcie 11to letniego dziecka w więzieniu nawet na 20 lat eliminuje je całkowicie.

  Ale z drugiej strony nie należy tu się kierować emocjami i nawet surowy wymiar kary jest tutaj na miejscu. I taki też powinna dostać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan: szkoda że w opisie nie ma że dziewczynka była opóźniona i leczyła się psychiatrycznie, z tego powodu przebywała pod opieką specjalistów, bo nikt by nie wykopał. Nic jej nie zrobią

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan napewno zostanie zamknięta w ośrodku dla osób z zaburzeniami psychicznymi tudzież psychiatryku

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan

   Zamknięcie 11to letniego dziecka w więzieniu nawet na 20 lat eliminuje je całkowicie.

   To źle?

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: Bardzo źle. Zrujnowane życie i psychika oraz eliminacja z normalnego zdrowego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca No popatrz, dokladnie jak wyeliminowanie z zycia niemowlaka i zryjnowanie zycia i psychiki ojcu niemowlaka

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa:

   dziewczynka była opóźniona i leczyła się psychiatrycznie

   nie opozniona tylko z problemami psychicznymi. tyle za to matka tak twierdzi wiec nie mozna traktowac tego jako czegos oficjalnego. Nie leczyla sie bo wg matki odmowiono jej pomocy.

   Kobieta utrzymuje, że córka miała wcześniej problemy ze zdrowiem psychicznym. Próbowała szukać pomocy medycznej, ale jej odmówiono ze względu na wiek dziewczynki. Dlatego umieściła ją w licencjonowanej rodzinie zastępczej

   czy tylko moim zdaniem cos sie nie klei w jej tlumaczeniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca: a wiesz ile taka niestabilna (skoro jest w stanie nawet krzywdzić bezbronne dziecko) osoba może zrujnować innych żyć? nie wspominając że jest całkowicie "bezkarna" bo każdą krzywdę czy atak na drugą osobę zaraz stado psychologów wytłumaczy niepoczytalnością

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca: a co cie obchodzi psychika jakiegoś nie normalnego bachora? Co z psychiką rodziców zdeptanego dziecka? Łudzisz się że z tego 10cia letniego psychola coś wyrośnie? Jak się tego nie zamknie to za 20 lat będzie mordować ludzi. Ja w wieku 10 lat nie potrafiłabym nawet zabić zwierzęcia. To coś ma zj@$$ny mózg i należy takie jednostki eliminować z społeczeństwa a nie martwic się że więzienie zrujnuje jej życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan: Ale jakie zamkniecie w wiezieniu? Za morderstwo jest kara smierci. Przede wszystkim to dlaczego zakladamy ze ona go upuscila? I dlaczego wierzymy w to, ze deptala mu po glowie zeby uciszyc? Zeby uciszyc to sie zaslania rekoma buzie albo poduszka. Wtedy mozna go niechcacy udusic. I tu bym uwierzyl ze bylo to niechcacy. A tutaj to mysle ze cos jej odj@#%lo i postanowila sie na nim wyzyc albo go zabic a pozniej sciemniala ze przypadkowo go upuscila i pozniej skakala mu po glowie zeby go uciszyc. No martwe dziecko nie placze wiec strategia zacna. Nie zdziwilbym sie jakby on jej nie spadl tylko go wziela i jebnela nim o podloge celowo.

   Ja bym jej zapodal kare smierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan: jesli by byla zdrowa, to powinna siedziec na dlugie lata, co z tego ze 10 lat, nawet 10 latkowie maja mozg i potrafia rozróżnic co jest dobre a co złe, to juz znaczy ewidentnie ze cos nie tak ma z glowa i lepiej takie dzieciaczki trzymac w zamknieciu

  •  

   pokaż komentarz

   Ciężka sprawa, mam brata (kuzyna) w wieku 10 lat i cholera... Nie wiem.

   Z jednej strony to dziecko, a z drugiej coś takiego... Zamknięcie 11to letniego dziecka w więzieniu nawet na 20 lat eliminuje je całkowicie.

   Ale z drugiej strony nie należy tu się kierować emocjami i nawet surowy wymiar kary jest tutaj na miejscu. I taki też powinna dostać.

   @KapelanBrajan: To było w USA. Wg naszego prawa nic nie można by było 10-latkowi zrobić. Do ukończenia 13 lat dziecka wg polskiego prawa nie można karać, bo tak naprawdę nie można mu przypisać winy. Ewentualna winę mogą ponosić tylko opiekunowie (ale tylko jeśli się udowodni zaniedbania).

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa:
   A nie jest przypadkiem tak że za takich ludzi odpowiada także prawny opiekun ?

  •  

   pokaż komentarz

   @wipok: tak, za ludzi w wieku 10 lat odpowiada opiekun prawny¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: No i co z tego? Tym bardziej do utylizacji. Choroby psychiczne pod żadnym pozorem nie powinny łagodzić albo być podstawą do odstąpienia kary. Powinny wymiar zaostrzać

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan: Dziesięciolatek to nie jest malutkie, bezrozumne stworzonko. Jasne, może czegoś nie wiedzieć czy nie panować nad emocjami w danej sytuacji, ale takie podstawy jak nie nap#$???#amy niemowlakiem o podłogę bo zdechnie jest w stanie zrozumieć. Dziewczynka musiałaby być naprawdę głęboko upośledzona, żeby to tłumaczyło jej zachowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lunait: Oczywiście, że nie jest. Może to przez to, że mam porównanie wydaje mi się takowe być małym dzieckiem. Chyba większość ludzi patrząc jak ktoś dorasta ma takie poczucie "cholera, jeszcze niedawno był taki mały". Dziecko 10 lat jest już dość rozumne, pamiętam do dziś o czym ja w tym wieku myślałem i zabrakło mi bycia psychopatą i kurczę... Tragedia gotowa. Zdawałem sobie nawet sprawę, że jestem za młody i nic mi nie grozi. Dziecko w tym wieku nie myśli jeszcze dojrzale, nie przewiduje działań do przodu, ale jest świadome i jeśli jest bardziej intelligence ode mnie w tym wieku (co raczej nie jest trudne) dodatkowo ma zaburzoną moralność to może dojść do tragedii.

   Dzieci do pewnego momentu nie mają czegoś takiego jak moralność. Potem staje się czarno białe (albo coś jest dobre albo złe) i potem już z wiekiem nabiera odcieni szarości. Dla nich wszystko jest zabawne niezależnie od tego czy kogoś krzywdzą. Wystarczy ten próg przesunąć, spaczyć jej postrzeganie (w tym przypadku choroba) i tragedia gotowa. Zresztą często słyszy się jak brutalne potrafią być dzieci w szkołach. One nie rozumieją czegoś jako konkretnie złego, więc można tak robić.

   Nie wiem czy ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Jeśli nie to wyjaśnię :)

  •  

   pokaż komentarz

   @KapelanBrajan: Dlatego nie trzeba jej zamknąć w więzieniu na 20 lat. Można przecież po roku wykonać karę śmierci i odciążyć społeczeństwo od ciężaru jakim dla niego niewątpliwie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca Jakiego normalnego? Zabójstwo w wieku 10 lat to nie jest nic normalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @swinkapl: Łatwo wam wykopki wydawać wyrok z ciepłej kanapy w domku a nawet pewnie nie przeczytaliście całego artykułu.
   Dziewczynka miała wcześniej problemy psychiczne ale odmawiano jej profesjonalnej pomocy. Zamiast tego skierowali ją do rodziny zastępczej która miała ją lepiej wychować (XD) i w tej rodzinie zostawili obcemu dziecku z problemami psychicznymi swojego niemowlaka pod opiekę jako metodę wychowawczą (XDDD). Który my k%#!a mamy rok, żeby zamiast normalnego leczenia psychiatrycznego stosować jakieś średniowieczne p%%$#%$olo? Winnymi tutaj są ludzie którzy odmówili profesjonalnej opieki medycznej nad dzieckiem. Winnymi są ci którzy skierowali dziecko na jakiś gówno-kurs myśląc że jakaś religijna amerykańska rodzinka rozwiąże problem. I na koniec winni są ci, którzy zostawili niemowlaka pod opieką choremu psychicznie dziecku. Nie dziesięcioletnia dziewczynka i jej matka.

   pokaż spoiler Szkoda mi tej dziewczynki. Ma zrujnowane życie przez to, że dorośli od początku mieli ja w dupie chociaż tej tragedii dało się zapobiec.

 •  

  pokaż komentarz

  - Co zrobić, żeby niemowlę zaczęło płakać?
  - Upuścić je na podłogę.
  - Co zrobić, żeby przestało płakać?
  - Upuścić je jeszcze raz.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro ma problemy psychiczne, to kto dopuścił ją do małego dziecka? Winę powinien ponieść opiekun