•  

  pokaż komentarz

  "Jednocześnie trzeba przyznać trafną diagnozę ministra Gowina jeśli chodzi o polskie środowisko akademickie. „Jest dużo większe zainteresowanie polskich naukowców, żeby wracać z zagranicznych uczelni, niż zainteresowanie polskich uczelni, żeby ich przyjmować – opowiadał wicepremier Jarosław Gowin. – Świat akademicki boi się wpuszczenia do tego swojego zatęchłego bajorka młodych szczupaków albo i rekinów, które sobie dobrze dają radę w nauce światowej. Jest jeszcze wiele barier mentalnych, które musimy pokonać, żeby młodzi Polacy chętniej wracali do Polski – kwitował minister"

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców..." Czyli przyszłą polską elitą będą również Ukraińcy?
  Elity mogą stanowić:
  - wykopki pokroju MagicPiano222
  - inżynierowie i lekarze z Afryki

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: Dziękuję, inżynierowie i lekarze z Afryki są nieraz na tak samo dobrym poziomie a nawet i lepszym niż europejscy. Na zachodzie Europy niezwykle ceni się lekarzy z Egiptu, Iraku, Iranu, Syrii. Są to niezwykle dobrzy i doświadczeni medycy. Tam jeszcze uczy się dokladnego badania pacjenta i wyciągania wniosków a nie tylko czytania statystyk z ekranu.

Dodany przez:

avatar MagicPiano222 dołączył
5 wykopali 7 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement