•  

  pokaż komentarz

  tekst prof. Nalaskowskiego pt. "Wędrowni gwałciciele". Naukowiec nazwał w nim Marsze Równości "tęczową zarazą", która "wypełza na ulice Polski". Uczestników demonstracji przedstawiał jako "zniewieściałych gogusiów" oraz "obleśne, grube, wytatuowane baby" i "osobników, którym trudno przypisać jakąś płeć"

  Kpił, jasne. Jakoś nie dziwi mnie że uczelnia nie chce być kojarzona z takim ściekiem. A jak profesor nie potrafi krytykować bez obrzucania innych gównem, to trochę słabo.

  Kolejny wielki pokrzywdzony, bo nie pozwalają mu bezkarnie obrażać innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Replica: a czy pani prof Środa została wyrzucona za kłamanie o nazistach na Marszu Niepodległości?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_Bzoma: a co Środa ma tu do rzeczy? To mamy jakiś państwowy obowiązek wyrzucania profesorów za pisanie bzdur w felietonach, czy jak?
   Zapytaj rektorów obu uczelni dlaczego zdecydowali tak, a nie inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Replica: Nie masz żadnych podejrzeń, że Uniwersytet wydala ze swego grona osobę wyrażającą pogląd x, ale toleruje osoby o poglądach y?
   A co jeśli na uniwersytet mają wpływ osoby o poglądach y i umożliwiają rozwój naukowy osobom o poglądach y?

   Więc albo jesteś mało spostrzegawczy, że wiedzieć tego nie chcesz, albo to dostrzegasz i jesteś nikczemny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_Bzoma: ale zdajesz sobie sprawę że mamy w kraju więcej niż jedną uczelnię i te uczelnie mają autonomię? I to NIE jest ta sama uczelnia, bo Środa wykłada na UW? Bo chyba nie bardzo.

   Swoją drogą, co to jest że prawactwo tak gdzieś 500 razy częściej niż druga strona, najpierw zachowuje się jak chamy, łamie regulaminy i wszelkie zasady kultury, a potem krzyczy, że ich sekują za "poglądy"? To jest żałosne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Replica: nie urodziłem się wczoraj. W kraju mamy więcej niż kilkadziesiąt uczelni wyzszych, pewnie kilkaset. I doskonale wiem, że prof ze znaleziska i prof Środa na jednym Uniwersytecie nie uczą.

   Jeżeli łożymy z podatków na szkolnictwo wyższe i dajemy szkołom autonomię, to trzeba jednak pilnować by w ramach autonomi osoby o poglądach y wyrugowały osoby o poglądach x, z, u, p, r, bo wtedy wolność i różnorodnosć idzie się czesać.

   Więc albo jesteś mało spostrzegawczy, że wiedzieć tego nie chcesz, albo to dostrzegasz i jesteś nikczemny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jarek_Bzoma: ale dziubuś, on nie wyleciał za poglądy. Dopóki nie walił prymitywnych rzygów na poziomie żula spod budki z piwem, to dziwnym trafem jego poglądy nikomu nie przeszkadzały i gościu spokojnie wykładał.

   Może pewni ludzie powinni jednak nauczyć się wyrażania tych swoich poglądów w kulturalny sposób (o ile w ogóle wychodzą one poza rzucanie łajnem na wszystkie strony), to nie będą mieli problemów z funkcjonowaniem w społeczeństwie.

   PS jak rzucisz jeszcze 15 razy tym sam tekstem, to na pewno on stanie się prawdą. Na pewno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Replica: A czy w takim razie uważasz iż Hartman również powinien zostać zwolniony z uniwersytetu na którym pracuję, ponieważ nazwał wyborców PIS"ograniczonymi umysłowo prymitywami"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: podziwiam mentalnego fikołka, który pozwolił ci zrównać jedno zdanie z tym wyrzygiem ze znaleziska, który przypomina raczej propagandę na poziomie "Żydzi-wszy-tyfus plamisty" - na pewno kojarzysz taki plakat, ale jak rektor by tak zadecydował, to ja bym Hartmana nie broniła (choć biorąc pod uwagę język debaty mogłoby nam wtedy zabraknąć nauczycieli akademickich).

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: ej, a tobie chodzi o ten ostatni felieton? Teraz go przeczytałam i bynajmniej w nim tak nie powiedział, chociaż po PiS, Kaczyńskim i Kościele pojechał ostro. I uważam, że akurat za ten tekst polecieć nie powinien.

   A o tym że niektóre tezy Hartmana z tego felietonu są prawdziwe, świadczy chociażby zażarta obrona profesora ze znaleziska i w ogóle język jakim Nalaskowski się posługuje w swoim tekście, który w pisemkach typu "Sieci" jest już na porządku dziennym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortalionowy_Rycerz: Akurat Hartmana już dawno powinni wywalić za całą listę wypowiedzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Aleksander Nalaskowski o LGBT:

  Milcząco akceptujemy, że tyfus, dżuma, ospa to odmiana normalności

  Dlatego gwałcą kolejne miasta: "Zobaczcie nasze wrzody, czyż nie są piękne".

  obleśnych, grubych, wytatuowanych bab, które ostentacyjnie się całują jak ja na wyuzdanych filmach

  uwierzyli, że gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka

  pojawią się zapewne znów pod Jasną Górą. Nie mam wątpliwości. Przyjdą ponownie zgwałcić dziewicę.

  a dalej:

  Krytykujmy, dajmy słowami i argumentami upust naszej wściekłości

  Nie no, świetnych, wyjątkowo merytorycznych argumentów używa ten pan w swoim felietonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Wstyd dla środowiska naukowego że jakiś profesor pisze takie przepełnione nienawiścią paszkwile.