•  

  pokaż komentarz

  Demaskować pedofili gdzie tylko się da! Im szybciej tym lepiej, wszystkich, wszędzie.... no chyba, że są znanymi na świecie reżyserami wtedy ciiii...

  •  

   pokaż komentarz

   @OtwartyDyfer: po co siejesz swoje chore mity. Niech ujawnia co może i to jak najszybciej, żeby stary zboczek nie zdążył wyprawić się na tamten świat. No czekam. Szybciej, wszystkich, wszędzie!

  •  

   pokaż komentarz

   no chyba, że są znanymi na świecie reżyserami wtedy ciiii

   @OtwartyDyfer: Nie, żebym bronił Polańskiego (bo chyba o nim mowa), bo powinien odpowiadać za seks z nieletnią, ale nazywanie go pedofilem to delikatnie mówiąc nieprawda, bo pedofilia to pociąg do dzieci, który cechuje się tym, że pedofila pociąga nie wiek, a fakt, że jego potencjalna ofiara ma nierozwinięte cechy płciowe, takiej jak piersi czy genitalia (w uproszczeniu).

   A pani Geimer zdecydowanie nie miała takich cech kiedy dobierał się do niej Polański:

   https://www.dailymail.co.uk/news/article-2431216/Samantha-Geimer-Why-does-woman-raped-13-Roman-Polanski-say-hes-real-victim.html

   źródło: m.media-amazon.com

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa z medycznego punktu widzenia masa rację. ale tutaj mówimy o prawie. jego ofiarą mogła spokojnie wyglądać na wiele bardziej dojrzałą, ale to nie ma znaczenia. w momencie popełnienia czynu miała 13 lat (jeśli dobrze pamiętam) i tutaj nie ma żadnej dyskusji.

   pomyślmy co by się działo jakby to było takie uznaniowe. jak wiele jest osób "młodych twarzy". i wtedy co - nie możnaby z nimi uprawiać seksu do kiedy?

   trzymajmy się zatem litery prawa. wg prawa obowiązującego na tamten moment w Kalifornii Polański popełnił przestępstwo, a następnie uciekł przed wymiarem sprawiedliwości. wiem że jego ofiarą od lat mówi że nie ma już do niego żalu, że mu przebaczyła itp, ale "dura lex sed lex" (twarde prawo, ale prawo).

   jest tutaj też kwestia moralna. Polański był od tej dziewczyny wiele starszy (3 razy? on chyba ok 40, ona 13 bądź 14). wiele osób przy znacznie mniejszej różnicy wieku ma obiekcje (40, 25). starsza osoba ma przewagę doświadczenia i nie powinna tego wykorzystywać. no ale tak daleko nasze ustawodawstwo nie podąża...

  •  

   pokaż komentarz

   z medycznego punktu widzenia masa rację. ale tutaj mówimy o prawie. jego ofiarą mogła spokojnie wyglądać na wiele bardziej dojrzałą, ale to nie ma znaczenia. w momencie popełnienia czynu miała 13 lat (jeśli dobrze pamiętam) i tutaj nie ma żadnej dyskusji.

   @secret_passenger: Przeczytałeś w ogóle co napisałem?

   Zacytuję sam siebie:

   Nie, żebym bronił Polańskiego (bo chyba o nim mowa), bo powinien odpowiadać za seks z nieletnią

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa no przeczytałem, i co?

   męczy mnie za każdym razem przywoływanie medycznej definicji pedofilii. to nie ma w tym kontekście żadnego znaczenia.

   wiesz że to nie medycy sądzą? wiesz że wyrok z paragrafów "za pedofilię" można dostać nawet jeśli się nie jest pedofilem ale popełniło czyn pedofilski?

   chciałeś chyba napisać że nie zrozumiałem Twojego komentarza. ale to nieprawda, to Ty nie zrozumiałeś tego co napisałem ja (w dodatku wcale nie negując tego co napisałeś Ty... :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: jakoś nie słyszałem żeby w ten sposób księży broniono,oni wszyscy z grubej rury pedofile.A zboków celebrytów to się broni na wszelkie sposoby i jeszcze kuźwa nagrody dostają ..

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz że to nie medycy sądzą? wiesz że wyrok z paragrafów "za pedofilię" można dostać nawet jeśli się nie jest pedofilem ale popełniło czyn pedofilski?

   @secret_passenger: To dosyć oczywiste, bo w prawie penalizuje się właśnie czyny pedofilskie, a nie to czy ktoś czuje ze jest pedofilem (albo czuje że sąsiad jest, bo tak mu źle z oczu patrzy).

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Jest tylko taki drobiazg, bo jak równo to równo, owa młoda dama w tamtym czasie miała 17 letniego chłopaka, z którym zgodnie z jej słowami regularnie współżyła. Dlaczego w takim razie on nie jest ścigany.
   I jeszcze drobiazg, ja do sexu z Polańskim namawiała matka, licząc ze będzie to droga do kariery córki.
   A Polański zrobił źle, z dziećmi sie nie sypia, choćby miały cyce jak donice. Psycho jest ważne nie fizis

  •  

   pokaż komentarz

   @guziec_z_afryki oczywiście. pełna zgoda. właśnie o tym pisałem.

   @blabusna666 nie znam tej części historii - ale jeśli jest jak mówisz - to ten młodzieniec też powinien mieć prokuratora na karku. prawo powinno być takie same dla wszystkich.

   a jeśli jednak czegoś nie ścigamy (bo społeczeństwo "nie chce") to pozbądźmy się martwych przepisów.

   o matce wiem - dla mniej to patologia i powinna być sadzona za stręczycielstwo (chyba w Kalifornii już wtedy stręczycielstwo było karalne)

  •  

   pokaż komentarz

   @OtwartyDyfer: Parę faktów, dziś zapomnianych albo nieoczywistych. Po pierwsze Polański przeżył potworną tragedię, której rozmiary trudno sobie wyobrazić - jego ciężarna żona została brutalnie zarżnięta przez gang Mansona, zmarło oczywiście też nienarodzone dziecko. Polańskie szczęścia w miłości nie miał ani w Polsce ani w USA, Sharon Tate była dla niego objawieniem, tę jedyną (bo była faktycznie wyjątkowa). Polański po jej śmierci załamał się, unikał kobiet, zwłaszcza takich, które mu przypominały zmarłą żonę, stąd interesował się młodymi dziewczynami.

   Druga rzecz to atmosfera panująca w latach '60 i '70 w Kalifornii. Swoboda obyczajowa, ruch hippisowski, spontan, luz, łamanie wszelkich zasad, tabuny panienek, które chciały zrobić karierę przez łóżko. Pokłosiem tych czasów jest ruch "me too", podstarzałe dzisiaj panie przypominają sobie nagle jak to strasznie były krzywdzone, podczas gdy same się do łóżka pchały komu popadło (co zresztą pokazują kolejne wyroki sądowe, w których "gwałciciele" są uniewinniani).

   Nie inaczej było z "ofiarą" Polańskiego. Była jedną z wielu nagrzanych laseczek, które chciały się kręcić wokół aktorów. Wyglądała zdecydowanie dojrzale jak na swój wiek (co nie jest specjalnie dziwne, jeszcze parę wieków temu 13 latki wychodziły za mąż i rodziły dzieci), więc Jack Nicholson i Polański się na młode dziewczę połaszczyli. Nicholsonowi się upiekło, ale Żydowi i do tego Polakowi nikt nie zamierzał odpuścić, stąd cała "afera". "Ofiara" chciała rozgłosu, sławy i pieniędzy więc mamusia pobiegła na policję się skarżyć.

   Mam dużo szacunku dla Polańskiego, ciężką pracą wyszlifował swój wielki talent, udało mu się wybić tam, gdzie to się udaje nielicznym; jest niewątpliwie najwybitniejszym polskim reżyserem (dobra, najwybitniejszym obok Hasa i może Kawalerowicza) i jedynym który zrobił wielką karierę w Hollywood, do dziś robi znakomite filmy i chcą u niego grać największe gwiazdy.

   Nie rozumiem czemu jest opluwany akurat w Polsce, w przeciwieństwie do wielu wynarodowionych typów nigdy się swojej polskości nie wstydził, w "Pianiście" pokazał co się działo w czasie wojny w Warszawie bardzo uczciwie (sceny, w której policja Żydowska ładuje siłą Żydów do pociągów do Oświęcimia, praktycznie bez udziału Niemców, międzynarodówka żydowska do dziś mu nie może wybaczyć), stąd zresztą jego kłopoty. Gdyby był odpowiednio poprawny szybko by się okazało, że wtedy w 77 nic się nie stało...

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch

   jest niewątpliwie najwybitniejszym polskim reżyserem (dobra, najwybitniejszym obok Hasa i może Kawalerowicza)

   O Wajdzie to celowo zapomniałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch: "Po pierwsze Polański przeżył potworną tragedię, której rozmiary trudno sobie wyobrazić " - wiec rodzinna tragedia usprawiedliwia jego skłonności do młodych dziewcząt, które miał jeszcze przed tragedia i do których sam sie przyznawał? :) Wzruszające, kultura bycia ofiarą widać weszła głeboko.

   Proces w 77 roku nijak ma sie do dzisiejszego mee too i nie byl robiony na fali dzisiejszych afer. To co sugerujesz jest absurdalne. Wyzwolenie lat 70tych nie zmieniło prawa, które zakazywało i zakazuje seksu z nieletnimi.
   No tak, pare wieków temu było normalne wiec to usprawiedliwia wszytkich predatorów :) Jasne. Legit :)

   No i mamusia pobiegła na policje. Nie wiem czy masz dzieci, czy masz córke. Ale gdybyś miał wątpię że byś siedział i z taką łatwością bronił sprawcy....

   Tak, to że robił dobre filmy to naprawde fajne. Ale to że jest predatorem ściganym za złamanie prawa to fakty. Jeśli jest niewinny niech wróci do stanów i podda się procesowi... nic prostrzego. A nie, no przeciez nic nie zrobił a cały świat przeciwko niemu...

   "Żyliśmy, jak żyliśmy. Nikomu nie stała się krzywda. Nie rozumiem tego: dlaczego mam być karany za swoją skłonność do młodych dziewcząt? – najeżdżał Polański na dziennikarkę amerykańskiej telewizji." Tak samo pewnie bronili sie dyrygent z Poznania, prałat z Gdańska, którzy wykorzystywali nieletnich....żyliśmy jak żyliśmy, nikomu nie stała się krzywda....

 •  

  pokaż komentarz

  chłop co chwile gada i gada a efektów i dowodów żadnych nie przedstawia, wkurza mnie już gościu, zakop

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ ten gość ma parcie na szkło...

 •  

  pokaż komentarz

  I znowu lansowanie się na nazwisku Sekielskiego zamiast opisywania kolejnych zdarzeń. Zbiórka tak cienko poszła? Te 100 000 zł to konkretnie na co są mu potrzebne? Chce zatrudnić Zimmera, czy co?

 •  

  pokaż komentarz

  będzie bardziej wstrząsający

  Mnie to już męczy że wszystko musi być "wstrząsające". A nie można rzetelnie, prawdziwie, autentycznie?
  Idźcie kurde nakręcić gangbang z dziećmi i martwymi zwierzętami gdzie się pije ludzką krew i obdziera ludzi ze skóry. Dopiero będzie wstrząsająco.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: To po prostu Janusze Kinematografii - podłapali temat, że można zarobić furmankę piniendzy papugując naczelnego pożal się boże reżyserzynę polskiego filmu - Papryka Vegetę, a debile z Polin i tak pomaszerują do kin zachwycać się jak poj$!%ni, albo obrzucić to gównem w zależności po której stronie barykady taki idiota stoi. Teraz wzorem swojego guru będą nap%#%@#@ać "kontrowersyjne" i "sensacyjne" filmidła oparte o memy o pedofilach w kościele z Demotywatory.pl, a jak filmidło spadnie z rowerka to się jeszcze będzie op%#%@#@ać na dvd żeby Ordo Iuris miało czym palić w piecach, a ci drudzy żeby mieli czym machać na protestach pod plebaniami. A w międzyczasie ten kasztaniarz będzie pływał w basenie wypełnionym po brzegi $$$, posuwał modelki i po wszystkim podcierał dupę ręcznikiem z cytatem pewnego znanego filozofa: "Was trzeba j$!%ć, ruchać i na was zarabiać - bo jesteście bandą narodowych k$%$ów, nieudaczników."

Dodany przez:

avatar Pol12345 dołączył
351 wykopali 36 zakopali 6.3 tys. wyświetleń
Advertisement