•  

  pokaż komentarz

  A nie prościej byłoby po prostu zakazać prowadzenia działalności? Za pierwszej komuny tylko nieliczni mieli taką możliwość, żeby być na prywacie.
  O wszytko inne troszczyło się państwo. Ludzie to lubią. A ile dodatkowych posad do obsadzenia...

  Myślę, że to powinno być zadanie na kolejną kadencję!
  A że zadanie trudne to i na następną, którą proponuję od razu przedłużyć do 10 lat.

  Dobro PiS dobrem Narodu!

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: jak zakazać? Przecież to najlepsza grupa społeczna do dojenia, nie pójdą pod sejm palić opon, nie zastrajkują, nie pójdą na masowe L4. Niech płacą. A potem 1000 zł emerytury

  •  

   pokaż komentarz

   @Altar: podoba mi sie to co napisales. Druga komuna nadchodzi niewątpliwie poneiważ jak on teraz mowi o tych ktorzy nie bedą umieli sie odnaleźć to powinni zrzygnowac to duzo ludzi bedzie po prostu rezygnowac. bedzie chowanie kasy w skarpecie placenie gotówką, w koncu ktoregos dnia rzad zakaze uzywania gotówki w jeszcze wiekszej ilosci transakcji lub bedą odwiedziny w domach za co rodzina zyje skoro w pit wychodzi, ze zarabiają tyle co nic. I czuje, ze to bedą pierwsze rozruby. Równoczesnie bedą robić coraz wiekszy socjal bo ceny bedą rosly i rownoczesnie na ulice znowu wyjdą protestujące grupy. Zbiegnie sie to w jednym czasie i moze wtedy to upadnie. Tylko dlaczego to wszystko musi sie stac zeby te czerwone zarazy odeszły

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda,ale zaczniemy placic podatki w innych krajach. Nie dosc ze jebia nas na kazdym kroku ,to.chca calkowicie zniszczyc. Bardziej oplaci sie wyjechac na etat na zachodzie niz zostac w tym chorym kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  Coraz mniej zabawne stają się takie memy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: 53927349_2298635653792856_1221487212220397812_n.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  To jest taka kompletna abstrakcja, że aż się chce płakać. Pomijane są kwestie takie jak fakt, że przedsiębiorca wpłacający kasę do ZUS od średniej pensji tak naprawdę nie wykorzystuje tego wcale - jak zachoruje to ma niemal 100% pewność, że ZUS mu się dopieprzy i nie wypłaci lub pomniejszy świadczenie, więc najczęściej rezygnuje z chorobowego w kwocie 40zł dodatkowo i po prostu płaci ZUS nawet podczas choroby.

  ZUS z prowadzenia działalności nie liczy się wcale do stażu pracy (surprise muthafucka).

  ZUS z prowadzenia działalności pomimo płacenia go jak od średniej pensji wyliczonej przez GUS będzie gwarantował prawdopodobnie najniższą, głodową emeryturę, która wypłacana jest każdemu po przepracowaniu minimalnego okresu nawet na minimalnej pensji (surprise muthafucka do kwadratu).

  I teraz jeszcze dojebią do pieca tą ustawą to już naprawdę nie będzie miało sensu prowadzenie tutaj czegokolwiek.

  •  

   pokaż komentarz

   ZUS z prowadzenia działalności nie liczy się wcale do stażu pracy (surprise muthafucka).

   @Kismeth: Wtedy nigdy byś nie mógł iść na emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kismeth: ale chwila. Jesteś świadom, że emerytura jest obliczana - w uproszczeniu - według ilości wpłaconego kapitału podzielonego przez przewidywany pozostały czas życia? Więc, niespodzianka, jeśli wpłacisz tego kapitału więcej, to i emerytura będzie wyższa.

   Jeśli więc narzekasz, że przedsiębiorcy będą mieli głodowe emerytury, to chyba powinieneś cieszyć się ze wzrostu składek, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Więc, niespodzianka, jeśli wpłacisz tego kapitału więcej, to i emerytura będzie wyższa.

   @MAGNIFIER: nieprawda, nie wiesz jaka treść odpowiedniej ustawy będzie obowiązywać w momencie jego przejścia na emeryturę a także czy potem nie zmieni się w trakcie jej trwania, o ile do niej oczywiście dożyje. Tu nie ma żadnej pewności i bazując na dotychczasowych doświadczeniach państwu nie wolno ufać w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @xetrov: czym są te dotychczasowe doświadczenia i ile razy ZUS nie wypłacił emerytury lub chociaż się spóźnił w przeciągu wszystkich lat swojego istnienia?

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż.
  Trzeba będzie zmienić strategię.
  Zamiast jeździć tanim passatem, trzeba będzie zasponsorować sobie jakiś full wypas za grubą kasę.
  Lepiej dochód wydać na raty niż reanimację ZUS.

  •  

   pokaż komentarz

   @zlp-: Wlasnie po to jest limit odliczen na samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowali sie. Swoja droga to zabawne, ze rzad mi mowi jakim mam autem jezdzic. Za swoje dalem 2x tyle co limit. Czy to oznacza, ze nie nadaje sie do dzialalnosci? Czy rzad wie lepiej jakie auto potrzebuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalsedziwoj: To kup "w limicie" na każdy dzień w innym kolorze.
   Żartuję troszeczkę, ale w sumie możemy się zjednoczyć i pomyśleć w tym temacie.
   Wystarczy poszukać sensownych kosztów czy inwestycji aby nie płacić podatku. A z grubszej rury np. kupić używane mieszkania do wynajmu, amortyzować i po amortyzacji sprzedać następnemu. Byle mieć zdolność kredytową, bo w tej sytuacji każdy kredyt będzie tańszy o składki ZUS.
   Zobaczylibyśmy jak kwartał, czy też pół roku bez płacenia podatków otrzeźwiłby polityków.