•  

  pokaż komentarz

  Byla dobra, ale odkad pis u wladzy to sie zrobilo radio maryja :( to bylo smutne jak dobre audycje byly sciagane a fajni prowadzacy zamieniani. Tematy oczywiscie wypierane przez te kosciolkowe :/ szkoda abonamentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: Trójka była na kursie spadkowym na grubo przed PiS. Młody jesteś, to nie pamiętasz spamowania folk-popem (wiadomości, pogoda, sport, iiii "Pooszłyy konieeee po betonieeee!!!"), straszenia leśnymi dziadkami kabaretu i odstręczania reklamami środków medycznych na obrzydliwe schorzenia zanim to było modne.
   Trójkę propsują tylko ci, którzy za długo się jej na słuchali jak byli młodzi, albo nie znają niczego lepszego.

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: Chyba Ci się stacje pomyliły kolego. Gdzie w trójce masz audycje o tematyce religijnej?
   Po prostu jesteście na nie, bo to "pisowska" stacja.

   Przykład pierwszy z brzegu:
   https://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/2365902

   Czy to wygląda jak pisowska propaganda, czy podejście bardzo neutralne?

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: Trójka stacza się co najmniej od akcji "ożeł może'.... Muzycznie to nadal bije na głowę wszytskie najnowsze hity w radiu XYZ . Nie ma porównania do Piotra Metza, Wagli, Anny Gacek i Wojtka Manna czy Agnieszki Szydłowskiej że o Stelmachu i Hirku Wronie nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: Ciekawe to sprzeczności. Trójka odżyła kiedy kierował nią uznawany za wiernego PiSmaka Skowroński. Wtedy słuchalnośc wystrzeliła, bo mimo wszystko przewietrzył ramówkę. Staczanie się zaczęło się z kolei za uznawaną za pro PO Magę Jethon która wprowadzała na antenę coraz bardziej żenujące audycje, o akcjach jak "orzeł może" nie mówiąc. Nawet jeśli muzycznie były to nadal ciekawe audycje, to poziom żenady wokół samego radia rósł nieco za bardzo.

   Ale co w tym radio nadal nieosiągalne dla całej komerchy, to kultura rozmowy i prowadzenia. Bo coś za co nie mogę znieść stacji komercyjnych zupełnie, to nawet nie muzyka, nie reklamy na upławy, a przede wszystkim prowadzący walący żenującymi dowcipami na antenie z których oni jedyni się rechoczą na antenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek:
   Widzę skrajnie różne opinie o tej "trujce" ;) Przyznam szczerze - teraz nie słucham, nie mam pojęcia jaka jest.

   Słuchałem kiedyś bardzo bardzo dawno temu. Znaczy się za komuny jeszcze. I to było dobre radio. Potem jeszcze po komunie też było. Bo oni się silili na taki troszkę ambitniejszy program, nie taką badziewną papkę dla przygłupów, tylko takie troszeczkę, ociupinkę lepiej niż reszta szlamu.

   Ale już od dłuższego czasu - dno i 3 metry mułu. Dobra, może mają gdzieś tam godzinę dziennie w jakiś najmniej płatnych godzinach, że puszczą jakiś fajny polski kawałek alternatywnej, niszowej kapeli. Tego inne radia nie robią w ogóle, i tu "trujka" się wyróżnia. Ale tak normalnie w samochodzie to się słuchać nie da. Jedno wielkie szczekanie reklamami, i tymi wiadomościami od których się niedobrze robi. Jeśli chodzi o muzykę to też, mają kupionych kilkanaście kawałków i tłuką je w kółko. Abstrahując od gustów muzycznych, powiedzmy, że słuchacz nie ma ŻADNYCH wymagań odnośnie muzyki, ale jak będzie czegokolwiek słuchał w kółko, to będzie tym rzygał. Kiedyś to urozmaicenie było większe, później, jak zaprzestałem ich słuchania to była tragedia. Ileś tam numerów w kółko i w kółko. Na początku leciutko irytowały, później doprowadzały do furii. No i oczywiście te reklamy.

   Pogaduchy też były kiedyś jakieś ciekawsze. A teraz to samo co w reszcie radiów. Tylko irytuje.

   I jeszcze w temacie zbierania minusów, #kiedystobylo, #kiedystobylyczasyteraztoniemaczasow :

   JAK PAPIEŻ UMARŁ... pamięta ktoś? Ja pamiętam. Kupiłem sobie wtedy wypasiony tuner radiowy i słuchałem radia przez cały okres żałoby po papieżu, z gębą rozdziawioną, nie mogłem uwierzyć, że taką zajebistą muzykę w ogóle radio może nadawać przez cały dzień. Klasyka rocka, alternatywa, rock progresywny. Ktoś tam sobie w radiu zaszalał. Przychodzę sobie do domu, normalnie włączam radio i słucham. Nie, żeby mi tam brzęczało w tle, nie, specjalnie słuchałem radia wtedy, byłem ciekawy jaki następny kawałek puszczą.

   Niestety, okres żałoby po papieżu minął, radio wróciło do poziomu dna i 3 metrów mułu, nowego tunera radiowego już więcej nie włączałem, sprzedałem go później.

   Szczekaczka reklamowa, tym jest dzisiaj radio, chociaż, może są jakieś wyjątki. Jest radiowa dwójka, jak ktoś lubi klasykę i jazz, ale jazzu mało, raczej więcej klasyki. No i jest jeszcze radio Pogoda w niektórych miastach, jak ktoś lubi polskie klimaty z lat 60-tych i 70-tych, moi rodzice uwielbiali. Słuchałem tego w samochodzie jak ich woziłem i nawet nie było męczące. Nawet reklamy i wiadomości potrafili jakoś tak nieinwazyjnie wrzucić, że nie doprowadzały do szału w 2 godzinnej trasie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest radiowa dwójka, jak ktoś lubi klasykę i jazz, ale jazzu mało, raczej więcej klasyki.

   @the_revenant: sterowniczy „Dwójki” mają podobny problem. Ja np. lubię klasyczną muzykę w ogóle, ale jadąc autem mogę np. (poza reklamami) trafić na 30min p!??$!!enie o szopenie - czasem dosłownie. Siedzi w studio 5 osób i opowiadają historie o muzyce... w godzinach szczytu ludzie nie chcą słyszeć czyjegoś zdania na temat - chcą słyszeć muzykę.
   Jeśli ludzie odpowiedzialni za radio nie rozumieją, do czego służy radio, to potem niech sobie szukają na kogo zwalić winę. Koledzy z „Trójki” przetarli ten szlak.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek:
   A propos "p@%$!!@enia o Szopenie" - nocami powinni to puszczać, jak ktoś nie może zasnąć to by było jak znalazł ;)
   Co do klasyki, też lubię, ale samochód to by musiał być chyba Rolls Royce, żeby dobrze słyszeć tak dynamiczną muzykę. W aucie jednak jest hałas i wolę rzeczy, które się ładnie przebijają, z wyrównanym poziomem głośności.

   Dobrze sprawdza się rock i pop, część jazzu (ten głośniejszy), i oczywiście, stary dobry ruski hardbass ;)

   Teraz sam sobie robię playlisty do auta, ale to trzeba mieć mnóstwo czasu. I jest trudniejsze niż się wydaje.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to wygląda jak pisowska propaganda, czy podejście bardzo neutralne?

   W programach prowadzonych przez Strzyczkowskiego, to nawet symetrystyczne. ;)

   @eldorado2009:

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: dalej najlepsza stacja ale nasz chłopski naród słucha gówno audycji z gówno niemieckich stacji

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: Polecam poniedziałkowe "Urywki z kalendarza" w wykonaniu Kołaczkowskiej. Jak zawsze słucham Trójki od ok. 6:50 do 7:15 przed wyjściem do pracy, to w poniedziałki na czas audycji wyłączam. Tego, się k$?@a nie da opisać. Przyjmując, że Monty Python to 10, a chłop przebrany za babę w polskim kabarecie to 1, tak Kołaczkowska dumnie osiągnęła 0.

  •  

   pokaż komentarz

   @drMuras: Problemem nie jest muzyka, tylko polityka i wiadomości. W zasadzie nie ma serwisu informacyjnego bez opisu pielgrzymki, mszy czy jakichś spotkań modlitewnych

  •  

   pokaż komentarz

   @eldorado2009: Mało słuchasz trójki skoro tak twierdzisz. Niedawno zamiast audycji muzycznej o 23 p#@#!?@ił przez godzinę jakiś klecha. Serwisy informacyjne to pisowska masakra.
   Strzyczkowski mimo, że jest (był) postrzegany jako dziennikarz propisowski to porusza tematy niewygodne dla autorytarnego rządu.
   Słucham trójki dla świetnych audycji muzycznych prowadzonych między innymi przez Margańskiego, Meca, Ptaszyna-Wróblewskiego czy Wronę.
   Obecna władza niszczy wszystko jak komuniści, mam nadzieję, że radio na poziomie jakim poniekąd nadal jest trójka przetrwa ten ciężki czas dla wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie w trójce masz audycje o tematyce religijnej?

   @eldorado2009: O ironio, wszedłem sobie na stronę główną trójki:

   źródło: Screenshot_2019-09-11 Strona główna - Trójka - polskieradio pl(1).png

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: @wykopyrek: @drMuras: psucie trójki chyba trwa nieco dłużej.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   oto stara, umarła stronka, która jeszcze ciągle wisi w sieci.
   opisuje czasy, kiedy właśnie przestałem trójki słuchać, bo po zmianach się nie dało.
   zmiany psujące to radio trwają jak widać dłużej niż życie większości mirków:

   http://www.tajniak.pl/protest/podpro.htm

  •  

   pokaż komentarz

   @janotrex: Bardzo dużo słucham trójki. W zasadzie od wczesnego rana, do godzin wieczornych. Czasem w nocy. W ramówce też nic nie ma.
   Trafiłeś na jedną audycję, gdzie gościem był ksiądz i nogawką Ci poszło.

   Według artykułu rekordy bije za to RMF FM - najgorsza papka jaką słyszałem na poziomie VOX Fm. Albo ludzie głupieją, albo badanie przeprowadzone przez zostało na sebiksowej grupie słuchaczy. Badanie "rzetelne", bo robione przez same wirtualnemedia. Kłóci się to z rekordowym poparciem PISu.

  •  

   pokaż komentarz

   @eldorado2009: właśnie dzisiaj, około 21 był co najmniej godzinny materiał ewangelizacyjny.
   myślałem że to jakiś chu*owy, wtórny reportaż o kolejnym (albo tym samym) typie co się nawrócił ale nie, to był gość zaproszony do studio, zresztą pracownik tvp z nowego rzutu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sumienieputina: No, za PO to było, nie to co teraz. Leczcie się na głowę xD

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi:
   Nie wiem bo nie słucham i wymądrzać się nie chcę ale jak czasami trafiam w jakieś dziwne 100% propisowkie internety to oni tam strasznie po trójce jadą, wręcz nienawidzą Świetlika czy jak mu tam.

   Poniżej np:

   źródło: Przechwytywanie.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @eldorado2009: a czemu mówisz od mnie w liczbie mnogiej?
   i jak interpretowac ten minus? kwestionujesz fakt że nadawali audycję ewangelizacyjną?
   może lepiej sprawdzić - na pewno maja podcasty

  •  

   pokaż komentarz

   @sumienieputina: Bo jesteś w grupie popierającej atak na trójkę. Kwestionuję Twoje podejście do tego faktu. Radio, gdzie przewija się tematyka religijna jest od razu szambem? No sorry, ale oceniasz globalnie radio które nadaje 24h przez 7 dni w tygodniu, audycją z 21? Słabe podejście.

   Trójka, mimo że związana z obecną opcją rządząca, jest cholernie neutralna, a jej audycje rozwalają na łopatki większość szamba jakie oferują inne stacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: w pisie na jednego mądrego przypada trzech głupich więc nie dziwne że nie potrafili sobie z tym poradzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @eldorado2009: trochę wpadłęś we włąsną pułapke bo w swoich wpisach synonim zlewu kup znajdziesz 2 razy a w moich zero. potwierdziłem to,w co wątpiłeś -że nie nadają audycji ekumenicznych. czyli przestali być neutralni wyznaniowo mimo że się to udawało przez ostatnich 30 lat, nie 4 czy 8 co by mogło sugerowac jakies polityczne zależności, 30. czyli nie tyle zmiana opcji politycznej a spadek jakości w standardach, choć wiadomo że z z tym związana.btw ciekawe jak tam ludzie oceniają teraz jakość publicznej tv, sądzisz że jest jakas korelacja?

  •  

   pokaż komentarz

   @amr_didi: Ja to pamiętam tak, że póki radiem rządziła Maga Jethon, wszystko szło do przodu i stacja się rozwijała. Po dojściu do władzy PIS-u zwolnili parę osób zaczynając od Jethonowej, parę osób odeszło z wiadomych przyczyn, jak Artur Andrus, Robert Kantereit czy Michał Nogaś i Joanna Mielewczyk. I słuchalność (może nie zbyt duża) poleciała na łeb na szyję...

  •  

   pokaż komentarz

   30min p!??$!!enie o szopenie - czasem dosłownie. Siedzi w studio 5 osób i opowiadają historie o muzyce...

   @wykopyrek: Też lubię muzykę klasyczną i chętnie slucham dwójki, ale lubię też audycje o historii muzyki i dobrze mi się ich słucha w aucie. A najbardziej chyba lubię te o jezyku polskim. Dopiero jak pojawia się typowy barok to zmieniam radio. Icoteraz? Skąd wiesz, że większość ma tak jak ty, a nie tak jak ja?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: wiem to stąd, że większość słucha audycji czysto muzycznych do tego stopnia, że przestała słuchać Dwójki w ogóle.
   Odpowiedziałem na twoje pytanie?

  •  

   pokaż komentarz

   większość słucha audycji czysto muzycznych do tego stopnia, że przestała słuchać Dwójki w ogóle.

   @wykopyrek: W ogóle nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Skąd wiesz, że ludzie przestali słuchać Dwójki bo wolą audycje czysto muzyczne? Skąd wiesz, że jest to większość? O jakim okresie mówisz tak w ogóle?

   Udział dwójki w rynku za ostatnie lata to kolejno (2008) 0,5% 0,8% 0,8% 0,7% 0,5% 0,4% 0,5% 0,5% 0,6% 0,5% 0,4% 0,4% (2019). 2012-2013 to poziomy podobne do obecnych. 2008 też. Dwójka wystrzeliła do góry w 2009 roku, w 2011 zaczęło jej spadać. Na pewno o ten okres Ci chodzi? Bo mam wrażenie, że chodziło ci o jakieś stosunkowo niedawne zmiany.

   Żeby nie było. Trochę Ci pomogę. Tutaj masz dość ciekawy wywiad z 2010 roku z prezesem Polskiego Radia. http://wyborcza.pl/1,75410,7978842,Z_milosci_do_radiowej__Dwojki_.html

   Są tam między innymi takie fragmenty.

   Wysoka kultura jest elitarna, a na "Dwójkę" robi się moda - jej słuchalność skoczyła prawie dwukrotnie: wynosi 0,9 proc., a w latach 2007-08 było to 0,5 proc.

   - Właśnie analizujemy program i wie pani, co tak naprawdę podnosi słuchalność? Okazuje się, że najlepsza, wyselekcjonowana muzyka puszczana z płyty.

   Więc muzyka z playlisty to pana pomysł na Program 2?

   - Kiedy emitujemy nasze koncerty, słuchalność spada, kiedy puszczamy najlepszą muzykę z płyt - rośnie. To koncepcja RMF Classic. Samego formatu nie chcemy naśladować, ale szacunek do odbiorcy tak.

   Niby audycje muzyczne podnoszą słuchalność, ale są to audycje z "najlepszą muzyką z płyt", koncerty dwójkowe słuchalność zaniżały, mimo że to też muzyka zamiast "gadających głów".

  •  

   pokaż komentarz

   @ZygmnuntIgthorn: większość ludzi słuchając radio w aucie słucha stacji czysto muzycznych. Nie wiem jak cie do tego przekonać. Jeśli dwójka ma być stacją o muzyce, ok, nic mi do tego, mam muzykę klasyczna na Spotify.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopyrek: A, to o to ci chodziło. Myślałem, że chodzi Ci o preferencje słuchaczy Dwójki, a nie całego mainstreamu, zwłaszcza że pisałeś o odchodzeniu słuchaczy od Dwójki wskutek jakiś niedawnych zmian. W dalszym ciągu Tok FM gdzie praktycznie tylko gadają ma zdecydowanie więcej słuchaczy niż Dwójka, więc to chyba nie jest takie proste jak próbujesz to przedstawiać.

 •  

  pokaż komentarz

  Władze Polskiego radia powinny kiedyś odpowiedzieć przed prokuratorem za działanie na szkodę spółki i zabicie jednej z najpotężniejszych marek w polskim eterze

 •  

  pokaż komentarz

  Włączyłem dzisiaj Trójkę na chwilę, akurat był początek serwisu informacyjnego. Pierwszym, najważniejszym newsem była informacja, że "Jarosław Kaczyński uważa, że należy postawić większy nacisk na ochronę tradycyjnego modelu rodziny." Szlag mnie trafił i wyłączyłem w cholerę.

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie odwrotnie. Zacząłem słuchać Trójki kilka miesięcy temu. Przede wszystkim w drodze do pracy i czasami w domu.
  Miłe zaskoczenie po wcześniejszym katowaniu pierdołowatych stacji jak rock radio, rnfmfmfmf czy inne zlote przeboje.
  Lepsza muza i ciekawe tematyczne audycje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szilom: ja również, słucham od jakiegoś czasu i nie odczuwam spamowania pisopropagandą. Już gorszy jest Aflofarm (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @Szilom: bo najczęściej wypowiadają się ludzie, którzy nie słuchają. Oczywiście są momenty, kiedy można dostać raka od propagandy (panie lisicki specjalnie z małej, nie pozdrawiam), ale generalnie nie jest tak źle antenowo. Bo niestety poza anteną jest źle i odeszło mnoooooostwo wartościowy osób. Tego najbardziej szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szilom ludzie, którzy tutaj szkalują trójkę raczej jej nie słuchają - cisną bo jest państwowa. Kojarzy im się z TVP słusznie jak dla mnie szkalowanym. W trójce wcale nie ma propagandy pro pis, jedyne u tego lisickiego można się dosłuchać czasem takich zapędów. Wiadomości są bardzo neutralne. Muzyka różnorodna i świetna, większość prowadzących elokwentna i niesamowicie inteligentna. Czasem nawet słychać że są zażenowani działaniami Partii, choć bardzo mądrze nie mówią tego wprost.

   No ale żeby dojść do takich wniosków to trzeba ich posłuchać a nie gadać dla gadania bo państwowe.

   PS. Co do reklam to nie ma swędzenia odbytu i upławow za to prawie tylko media m i media e

  •  

   pokaż komentarz

   W trójce wcale nie ma propagandy pro pis,

   @magicznyniesamowitypiotr: Nie licząc serwisów co 30 minut i licznych propagandystów, którzy w zasadzie przejęli publicystykę. Nie mówiąc już o wyrugowaniu nurtu społeczno-etycznego na rzecz obyczajowo-historycznego w audycjach pogadankowych. Trójka mocno siadła nie tylko muzycznie, bo tak jest jeśli chodzi gust kręgu ludzi, którzy zapewniali jej wysoki poziom słuchalności, to wpuścili takie radiowe zera jak lisicki i semka, którzy najadą się do radia jak semka na zawody ironmana, ale reprezentują partię. I to tego praktycznie zlikwidowali całą otoczkę zwiazaną z klimatem radia, jakieś losowe inicjatywy andrusa, czy żarty w audycjach zapraszamy do trójki bo dyrektora piekął dupa, że zadaja sie z TVN, albo udzielają w zwiazku. Tak, pisowski dyrektor wywalił co najmniej 2 osoby, dlatego że aktywnie działały w radiowym związku zawodowym. Typowy reprezentant bolszewi.

   Zrobiło sie siermiężnie i nudnawo, a do tego większośc sluchaczy jednak nie należy do wyborców pis.

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy a słuchasz tej trójki? Bo z postu wynika, że nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznyniesamowitypiotr: Nie słucham, stąd wiem co się działo przez ostatnie 4 lata. Doskonale i jednoznacznie wynika to z kompletnej niemerytoryczności mojego postu. masz pełną rację. mogłem nic nie pisać, ale nie przewidziałem, że mnie ktoś tak szybko rozgryzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie dziwię się, bo skala nachalnej propagandy LPG i nachodźctwa jest tam powalająca. Kiedyś to była moja ulubiona stacja, a teraz z niesmakiem ją wyłączam.

Dodany przez:

avatar Wirtualnemedia_pl dołączył
288 wykopali 19 zakopali 5.6 tys. wyświetleń
Advertisement