•  

  pokaż komentarz

  A WTC 7 przestraszył się i sam upadł i rozsypal się w pył

  •  

   pokaż komentarz

   @kotos00: WTC 7 zawalił się z powodu uszkodzeń i wielokondygnacyjnego pożary. To wszystko było wywołane przez śmieci (czasem dość spore), które wymiótł samolot. Budowa WTC7 była dość specyficzna.
   Na dodatek pożar był dość długi, dłuższy niż wytrzymałość na ogień miała ochrona ppoż. Strażacy nie mieli dostępu do wody i nie mogli go ugasić (z pewnością by im się to udało, gdyby nie aktualna sytuacja przecznicę dalej)

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: uhm przez to rozsypal się w pył jak 2 wieżowce. Naprawdę w to wierzysz czy lykasz jak indor papkę z mediow

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: wow!!! to nie mam pytań.. szkoda że nie jesteś z prawa.. PW mało fancy

  •  

   pokaż komentarz

   PW

   @mbwykop: PWr, ale nieważne. Po prostu odpowiedziałem na odpowiedź że jestem głąbem i łykam papkę z mediów. Wierzę w to co jest napisane w książkach naukowych i co mówią profesorowie w swoich dziedzinach. A mówią jedno, budynki WTC zawaliły się w wyniku wydarzeń spowodowanych uderzeniem samolotu.
   Nie biorę swojej wiedzy z foliarskich stron ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: ja tylko doczepiłem się do "studiuje prawo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: Jestem po budownictwie i moim zdaniem niemożliwe jest aby konstrukcja budynku tego typu po uderzeniu samolotu i w następstwie pożaru zawaliła się w taki sposób. No, ale nie jestem ekspertem więc nie uważam, że moja opinia jest jakaś przesądzająca. Są ludzie mądrzejsi niż ja.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem po budownictwie

   @El_Kamilos23: nie pytaliście się swoich profesorów o przyczyny tragedii w WTC i wyjaśnienia. Na PWr wykładowca nam wytłumaczył i odesłał do odpowiedniej literatury. Wytłumaczył zarówno WTC 1 i 2, jak i WTC 7 i dlaczego doszło do takiego, a nie innego zawalenia.
   Gościu z katedry mechaniki i inżynierii materiałowej, więc wydział raczej mechaniczny, a nie budownictwo.

   zawaliła się w taki sposób

   @El_Kamilos23: podziel się swoimi wątpliwościami. Chętnie posłucham, a jak będziesz miał dobre argumenty zmienię zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: zapalił się i upadł na głupi ryj akurat w ten sam dzień co dwie wieże, w które uderzył samolot*. Bardzo ciekawe, cudowny zbieg okoliczności.

   *tak tak, samoloty uderzyły w obydwie wieże, prawdziwe samoloty. Tylko, że to nie one spowodowały zawalenie się tych wież.

  •  

   pokaż komentarz

   cudowny zbieg okoliczności.

   @Sabuch9188: ty wiesz, że pożar i uszkodzenia budynku były wywołane tym wszystkim co wyleciało z Twin Towers?

   Tylko, że to nie one spowodowały zawalenie się tych wież.

   @Sabuch9188: tylko żydzi i masoni, tak wiem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: W takim razie co z pozostałymi budynkami w okolicy dwóch wież?

   tylko żydzi i masoni, tak wiem xD
   W dupie mam żydów i masonów. Sądzisz, że tak skonstruowana wieża mogła się zawalić po uderzeniu samolotu w prawie sam czubek tej wieży? Wieża jebła, paszporty sprawców się nie spaliły, cud!

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie co z pozostałymi budynkami w okolicy dwóch wież?

   @Sabuch9188: Jak WTC 3 i inne budynki kompleksu WTC?

   tak skonstruowana wieża mogła się zawalić po uderzeniu samolotu w prawie sam czubek tej wieży?

   @Sabuch9188: tak i sądzę tak, bo tak mówią osoby, które zajmują się inżynierią materiałową.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak WTC 3 i inne budynki kompleksu WTC?

   @JakovKarnic: Mam tu na myśli budynki w żaden sposób niepowiązane z WTC, zwykłe wieżowce etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sabuch9188: może dlatego, że to był kompleks, te budynki były najbliżej tych wież. Zniszczony był także budynek Deutsche Banku, chociaż na szczęście się nie zawalił, ale wymagał rozbiórki. Podobnie jak 90 west street.

  •  

   pokaż komentarz

   @kotos00: @Sabuch9188: poludniowa strona wtc7 zostala mocno uszkodzona wskutek zawalenia sie wtc1 i uszkodzenia z czasem sie powiekszaly z a sam budynek NIEGASZONY palil sie przez 7 godzin

   poczytajcie, poogladajcie zdjecia i filmy z roznych perspektyw i z roznych odstepow czasu, a nie podniecacie sie siedziac w foliowej czapeczce nad filmikiem w ktorym budynek z zachodniej strony wygladal ladnie i rowno sie zawalil

   https://11-settembre.blogspot.com/2007/02/wtc7-new-evidence-from-old-photos.html
   http://www.911myths.com/html/wtc7_damage.html

   źródło: 3.bp.blogspot.com

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: Rankiem 11 Września 2001 r. 19 mężczyzn uzbrojonych w nożyki do kartonu pod kierownictwem osobnika podłączonego do maszyny dializującej znajdującego się w pewnej fortecy wewnątrz jaskiń odległych o pół świata drogi i używającego do kierowania akcją 1 telefonu satelitarnego i 1 laptopa, dokonali najbardziej złożonego przeniknięcia do najbardziej strzeżonej przestrzeni powietrznej na świecie, przy tym pokonując pasażerów i obezwładniając pilotów wyszkolonych w wojsku w walce na pokładach 4 pasażerskich liniowców, by potem skierować te samoloty na kompletnie dziki kurs i lecieć tak przez ponad godzinę nie będąc niepokojonym przez jakikolwiek myśliwiec przechwytujący.

   Tych 19 porywaczy, będących pobożnymi religijnymi fundamentalistami, którzy lubili sobie popić alkohol, powciągać trochę kokainy, i pomieszkać ze striptizerkami z różowymi włosami, zdołali zniszczyć w Nowym Jorku 3 budynki przy pomocy2 samolotów, jednocześnie w Waszyngtonie jeden z nich nie będący w stanie poradzić sobie z jednosilnikową Cessną, zdołał pilotować Boeinga 757 podczas manewru zawrócenia o 270 stopni jak w korkociągu z obniżeniem lotu o 8 tysięcy stóp by idealnie dokładnie trafić w cel na poziomie gruntu, uderzając budynek Pentagonu w miejscu, gdzie mieściło się biuro analiz budżetowych, w którym urzędnicy Departamentu Obrony pracowali nad tajemnicą 2.3 biliona dolarów, których "zaginięcie" z kasy zostało ogłoszone przez Sekretarza Obrony Donalda Rumsfelda dzień wcześniej - 10 Września 2001 r. - podczas konferencji prasowej.

   Na całe szczęście czołowi prezenterzy wiadomości znali nazwiska zamachowców w przeciągu minut, eksperci mediów wiedzieli o nich w ciągu godzin, rząd znał te nazwiska po jednym dniu, a dowody dosłownie spadły pod nogi agentów FBI. Jednak z jakiegoś powodu grupka szalonych zwolenników teorii spiskowych domagała się śledztwa w sprawie największego w historii ataku na amerykańskiej ziemi..

  •  

   pokaż komentarz

   w Nowym Jorku 3 budynki

   @kotos00: zniszczyli o wiele więcej budynków.

   Pentagon

   @kotos00: o tym zamachu się nie wypowiadam, bo się nim nie interesowałem. W WTC uderzyły samoloty, to czy rząd USA wiedział o zamachu, inspirował czy chociaż miał go w dupie, to jest nieistotne. Może CIA kontrolowała ten zamach? Nie wiem. Wiem, że samoloty uderzyły w WTC i dlatego budynki się zawaliły.

   najbardziej złożonego przeniknięcia do najbardziej strzeżonej przestrzeni powietrznej na świecie

   @kotos00: która nie była przygotowana na ten atak. Nikt normalny nie zestrzeliłby samolotu pasażerskiego wtedy. ZSRR 15 lat wcześniej zestrzelił i skończyło się oburzeniem całego świata, co z tego że leciał wprost na ich terytorium nie odpowiadając na żadne sygnały. Albo po prostu USA zrobiło wszystko, żeby zezwolić na atak, tego nie wiem. Interesuje się inżynierską, nie administracyjną czy polityczną częścią zamachu na wtc

   wyszkolonych w wojsku

   @kotos00: nie każdy pilot jest wojskowym

  •  

   pokaż komentarz

   @JakovKarnic: nie ma takiej możliwości żeby zawalił się budynek 100 piętrowy bo 10 pięter górnych zostało zniszczonych. Może się przewrócić, zawalic ale nie posypać w pył. Każdy inżynier ci to powie

  •  

   pokaż komentarz

   @kotos00: Nie kupuję tego, WTC miało specyficzną rdzeniową budowę (a nie jak nasze betonowo-ceglane budynki-bunkry) i moim zdaniem podcięcie wieży i pożar mógł spowodować że piętra powyżej zachowały się jak młot który ubił resztę wieży.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma takiej możliwości żeby zawalił się budynek 100 piętrowy bo 10 pięter górnych zostało zniszczonych

   @kotos00: xD na jakiej podstawie to wnosisz. Siła z jaką zadziałały górne piętra była wielokrotnie wyższa niż cokolwiek mogłoby to zatrzymać w tej wierzy.
   Napisał ci Cody3223, zachował się jak młotek. Górne piętra spadły na dolne. Zapomniał wspomnieć o zewnętrznej warstwie, która zapewniała sztywność budynkowi, dlatego on się nie przewrócił czy rozpadł, ale spadał pionowo w dół (dobra, zdanie nie wygląda ładnie, ale przekazuje co ma przekazać).
   Już jak najprościej umiem. Góra była sztywna dzięki specyficznej konstrukcji. W budynku trwał wielokondygnacyjny pożar uszkodzeniem wielu belek oraz z obiążonymi dzwigarami, który rozciągały do siebie pozostałe rozgrzane belki. Jednak konstrukcja WTC pozwalała na to, żeby inne belki brały część obciążeń. Gdy belki przestały dawać radę, Górna część budynku "spadła" na pozostałą co wywołało zawalenie budynku. Ponieważ budynek był belki były poważnie obciążone, bardzo szybko straciły możliwości nośne i uginały się/pękały pod wpływem siły. Budynek nie mógł się oprzeć czy wygiąć.
   Budynek nie był gotowy na utrzymanie rozpędzonego metalowo-betonowego klocka.

   Koślawo napisane ale jest pierwsza w nocy.

   Każdy inżynier ci to powie

   @kotos00: xD każdy profesor powie ci coś całkowicie innego.

 •  

  pokaż komentarz

  NIST FOIA 09-42: R14-UC -- WPIX Dub2 01-23 (WTC2 Explosion/Hole from Below/Eyewitness Interviews)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Żyjemy w dziwnych czasach, tych 3 tysięcy ofiar już niemal nikt nie wspomina, rocznica ich śmierci to wysyp memów, dowcipów i teorii spiskowych

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętam jak dziś. Mój ojciec był wtedy na moim zebraniu w szkole (byłem w podstawówce wtedy). Gdy wrócił i mówiłem mu, żeby włączył telewizor bo jakieś samoloty wleciały w wieżowce to chciał mi dodatkowo wlać klapsa za gadanie głupot :)

 •  

  pokaż komentarz

  Crowds run for shelter during September 11th attacks in NYC

  źródło: youtube.com