•  

  pokaż komentarz

  Socjalistyczna władza ludowa wie lepiej i co zrobisz? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Przecież stanowisko w kwestii wykształconych ludzi, specjalistów, przedsiębiorców mają wyrobione od dawna.

   źródło: bi.im-g.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: @Mars_is_flat: to już było kiedyś

   źródło: pobierak.jeja.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: To jest dramat. A w konsekwencji stracą pracę ludzie których praca nie jest tyle warta. Pójdą do pracy na czarno bo nie będzie innego wyjścia i ostatecznie skarb państwa dostanie mniej pieniedzy. Kaczyński to ekonomiczny nieuk.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Nie chce nic mówić ale nie można powiedzieć że kaczyński powiedział zdanie z nagłówka tylko że z jego wypowiedzi można to wywnioskować bo dokładnie tego nie powiedział i to jest manipulacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Biznesmen Kaczyński powiedział dosłownie : "(...) jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje"

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Kukiz z tym stwierdzeniem ma racje, ale jest to jego stwierdzenie a nie Kaczyńskiego bo on na słowa uważał. Gdyby faktycznie tak powiedział to TVN trąbił by o tym od rana. Jeszcze ciekawi mnie data tego nagrania bo nie mogę tego znaleźć.

  •  

   pokaż komentarz

   a nie Kaczyńskiego bo on na słowa uważał. Gdyby faktycznie tak powiedział to TVN trąbił by o tym od rana
   @bi-tek: Prosto z TVTrwam ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: streamable.com

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: To jest z dzisiaj czy sprzed 5 lat? chodziło mi o datę powstania tego materiału.

   Ludzie niestety mylą fakty z opinią i niestety w tym przypadku stwierdzenie że Kaczyński tak powiedział jest manipulacja bo tak nie powiedział. Jest to tylko opinia kukiza na ten tema, co prawdza zgadzam się że Państwo utrudnia znacznie rozwój firmy i jest to bój ale Kukiz przeciąga linę w swoją stronę. Zrobiła się z kukiza trochę dziwka polityczna a taki fajny (np nie chciał 500+ a startuje w ramię w ramię z PSL które chce dawać 50k na start

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: państwoz dykty, gówna i pierza... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: Teraz to najlepiej w budżetowce pracować. Podniosą Ci pensję z 1500 na rękę do 5000 w ciągu kilku lat, a właściciela firmy to nie obchodzi, bo wszyscy zrzucają się na wypłatę.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Boże... dzieci z wykopu... no po prostu odkrył Amerykę... Państwo KAŻDE na świecie wyznacza przepisy w ramach których firmy funkcjonują...( dotyczące podatków, praw pracowniczych, bhp, itd... ) i lepsi, bardziej kreatywni przedsiębiorcy w owych RÓWNYCH dla wszystkich warunkach będą rozwijać swoje firmy i odnosić sukces, a inni się nie odnajdą bo się do prowadzenia działalności nie nadają!! To się nazywa KAPITALIZM korwinowe wykopki! Jak to mówi KORWIN to obsrani ze szczęścia, jak Kaczyński, to bezduszny kapitalista... żenada...
   Tu akurat wypowiedz odnosiła się do praw pracowniczych co nawet jest w filmie...

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra to chyba jakiś ponury żart ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: > i mogą mnie nawet pozwać

   Jakie pozwać, oni działają inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: kuprawdzie.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra przecież to jest człowiek, który oprócz "polityki" nic nie osiągnął w życiu. nieudacznik kompletny. nie ma pojęcia ani jak to jest rozwijać swoją karierę (przynoszącą sensowne $$$) ani jak kierować nawet mikro-firma.

   nawet w USA z tego co pamiętam ponad 60% PKB to firmy mikro, małe i rodzinne. a mówimy o państwie, w którym narodziły się firmy giganty prawie w każdej branży.

   coraz bardziej nie mam siły i coraz częściej zaczynam żałować że wróciłem z emigracji (choć UK dziś to też niezły burdel)

  •  

   pokaż komentarz

   @27er: no jak to kto? Co to za pytanie? Firmy zagraniczne w których dziś brakuje ludzi... Czujesz o co chodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: łatwo zaradzić. Jest jakieś 3 mln firm. Jeśli ich właściciele wraz z partnerami zagłosują przeciwko katonazistowskosocjalistycznej partii PiS -- to, złodzieje przy władzy się nie ostaną...

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: gamoniu, przed komentowaniem nie możesz wejść w link ze znaleziska? Widzisz tam Morawieckiego na widowni i pytasz się czy to nie sprzed 5 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: Człowiek myśli że to Państwo jest dla obywatela... a Prezes mu pokazuje się że to Obywatel jest dla państwa i ma dla niego robić co by było na odprawy, przywileje i inne bzdety. I nie ma prawa się nikt skarżyć bo będzie ruskim/niemieskim/(tu wpisz co tam jeszcze może być) agentem...

   Ale podobno nauczył kota aportować... więc coś tam wie... ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Człowieku tym filmikiem zaorali cie dwa razy a ty jeszcze bredzisz że to Kukiz. No chyba że nie wiesz jak kaczak i Kukiz wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk2727: xD Ludzie to się zaorali nie chodzą na wybory i krzycząc w internecie jak jest źle. Śmieszne jest to że na portalu ze śmiesznymi obrazkami człowiek dostaje minus a pis i tak wygra bo tym "mondrym" nie bedzie się chciało iść na wybory albo nie mają praw wyborczych i potem znowu bedzie płacz że pis wygrał lub że ma większość.

  •  

   pokaż komentarz

   @xandra: powiedział człowiek, który nawet dnia w sektorze prywatnym nie przepracował...
   Bardzo ładny film, rozpowszechniać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Ale ja nie o tym. Padły pewne słowa z ust Kaczora, a ty twierdzisz że on tego nie powiedział. Kłamiesz i tyle, nie mydl oczu pierdołami

  •  

   pokaż komentarz

   @luk2727: Kaczyński powiedział:

   jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje"

   Kukiz na FB napisał i tutaj w nagłówku jest:

   "Jeśli nie potraficie prowadzić działalności w warunkach, jakie narzuca wam państwo to znaczy, że się do prowadzenia tej działalności nie nadajecie"

   Tylko i wyłącznie do tego pije. To jest opinia / interrpretacja kukiz a faktem jest to co powiedział na nagraniu. Nie róbmy pani lekkich obyczajów z logiki. Słowa wyważył, wprost nie powiedział.

   Jak zapytasz Kaczyńskiego to wywinie się z tego bardzo prosto - "chodziło mi o warunki np dużej konkurencji" itp. Także nic mu nie udowodnisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: A po co ja mam Kaczorowi coś udowadniać. Niech żyje sobie w tym swoim chorym prl-owskim świecie. Pocieszające jest tylko to, że jego czas się kończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @gabrielst: ty chyba nie wiesz co to kapitalizm i swobody gospodarcze. To co chce wdrażać Kaczyński to interwencjonizm państwowy i rozbudowywanie aparatu państwowego. Już kiedyś był ktoś taki. nazywał się Mussolini i stworzył faszyzm, czytaj silne państwo i solidaryzm społeczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @luk2727: Czy wg Ciebie nie jest to manipulacja co zrobił Kukiz? Bo wg mnie jest. Pomimo mojej niechęci do polityki pisu widzę że to jest naciągane. Kukiz odleciał od swoich ideałów z którymi startował, teraz sam stoi po po tej samej stronie co pis.

   Ps. Na kogo zagłosujesz w wyborach?

  •  

   pokaż komentarz

   @DzdzystyDzejson: Kaczyński jak Mussolini :) chyba za lewackiej pracy się kolega naczytał ... owszem ale tak wyglada kapitalizm w całej białej Europie poza małymi wyjątkami... w Niemczech, Skandynawii, USA masz więcej pozwoleń i biurokracji niż w mussolinowej Polsce. W USA np masz liczne koncesji na dana działalność w danym rejonie...taki kapitalizm, o Niemczech już nie chce mi się rozpisywać, ale są regulacje państwowe o których Kaczyński nawet nie pomyślał

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: poprawiłem XD

   źródło: kacz1.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @gabrielst: jestem skrajnym kapitalistą akurat. Tak są i istnieją rożne regulacje w różnych Państwach, ale my jesteśmy Państwem na dorobku i w ten fiskalny państwowy sposób nie spowodujemy rozwoju gospodarczego, dokręcając śrubę przedsiębiorcom, czyli de facto napędowym rozwoju państwa. Państwo powinno być minimalne.Swoją drogą, jak mniemam kolega keynesista?

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: ty masz chyba na drugie manipulacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @matimc: Kaczyński dosłownie to powiedział na nagraniu co w treści znaleziska lub w tytule filmu na fb ?

  •  

   pokaż komentarz

   Prosto z TVTrwam ¯_(ツ)_/¯

   @xandra:

   źródło: szmato.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: ale sens jest ten sam, bo w sytuacji o której mówi kaczor, to właśnie o to chodzi, więc co się czepiasz nawet takiej zmiany? Kukiz napisał swoimi słowami to co powiedział kaczor. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @piekarinnio: Materiał jest płodny, z 2017 roku i został wyciągnięty akurat przed wyborami i dopasowano do niego swoją tezę.

   I wg twojego stwierdzenia jak ktoś powie "Mamy piękną pogodę" to ty stwierdzisz "Mamy super pogodę bo jest minus 20 stopni i ogólnie to ludzie zamarzają" to będą zdanie z takim samym wydźwiękiem? No chyba nie. Kukiz pisząc taki tytuł filmu chciał wywołać burzę i przypodobać się przeciwniką Pisu. Daliście się tak samo zmanipulować jak pis kupuje głosy za moje i twoje pieniądze.

   Ps. Na kogo zagłosujesz w wyborach?

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek nie weryfikowalem z ktorego roku material jest, ocenialem tylko to co piszesz o "przekreceniu" slow i uwazam, ze przesadzasz. PiS co odp!?@#@?a, to mala glowa jest i szczerze choc nie lubilem rządów PO, to mam wrażenie, ze dla przedsiębiorców i przecietnego zjadacza chleba bylo bardziej stabilnie. A z braku opcji zamierzam glosowac na Konfederację.

   Twoje porownanie z pogada jest z dupy, bo kompletnie przekreciles sens. W przypadku kaczora sens jest ten sam, tylko innymi słowami. Za bardzo sie podnieciles "manipulacja" i nie zauważyłeś ze to tylko drobna różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoje porownanie z pogada jest z dupy, bo kompletnie przekreciles sens. W przypadku kaczora sens jest ten sam, tylko innymi słowami. Za bardzo sie podnieciles "manipulacja" i nie zauważyłeś ze to tylko drobna różnica.

   @piekarinnio: No właśnie wydaje mi się że nie bo komuś może się podobać -20 stopni co dla większości nie jest niczym przyjemnym.

   Kukiz się chyba nauczył w politykę grać i widzi że do większości normalne argumenty nie trafiają i trzeba sięgać do najniższych pobudek czyli głosowaniu przeciw "kaczorowi" czy przeciw "rudemu" ale co grosze partie podłapały pomysł kupowania głosów. i chyba tylko Solidarni i Konfederacja nie rozdaje chociaż konfederacja ma w swoich szeregach antyszczepionkowców.

 •  

  pokaż komentarz

  A może odwrócić kota ogonem:

  Jeśli Kaczyński nie potrafi dogadać się z przedsiębiorcami, to znaczy że nie nadaje się do rządzenia państwem!

  •  

   pokaż komentarz

   @Yogi282: Kot kaczyńskiego nie jest bez winy

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz: Panie milicjancie, o ten tutaj. Słyszałem, jak źle mówił o naszym Naczelniku!

  •  

   pokaż komentarz

   @robsosl: nie ma dowodów na to że kot wie o zbrodniach karakana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli Kaczyński nie potrafi dogadać się z przedsiębiorcami, to znaczy że nie nadaje się do rządzenia państwem!

   @boromeusz: teraz pytanie – dlaczego ma dogadywać się z przedsiębiorcami, a nie z korporacjami oraz tzw. „zwykłymi ludźmi”?

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz i co najlepsze mówi to gościu, którego największe osiągnięcie to kot i koryto państwowe... Czyli zwykły pasożyd(przepraszam za literówkę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■))

  •  

   pokaż komentarz

   @nbhd a może to kot steruje państwem tak naprawdę? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Panie milicjancie

   @lewoprawo: Mówiło się "panie władzo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: Może dlatego, że ci drobni przedsiębiorcy wytwarzają ponad 2/3 PKB? Tego PKB, z którego dają na bombelki, partyzantów Antoniego i który stanowi zabezpieczenie pożyczek w zagranicznych bankach...

  •  

   pokaż komentarz

   Może dlatego, że ci drobni przedsiębiorcy wytwarzają ponad 2/3 PKB?

   @maniak713: a może nie? Bo dane mówią, że wytarzają około 20% PKB i są odpowiedzialni za ponad połowę szarej strefy w gospodarce…

   źródło: s3.egospodarka.pl

  •  

   pokaż komentarz

   a nie z korporacjami oraz tzw. „zwykłymi ludźmi”?

   @koziolek666: pewnie dlatego, że te korporacje kiedyś startowały od bycia małymi przedsiębiorstwami i drogą mniej lub bardziej wolnorynkowej weryfikacji okazywało się, że to one zapewniają najlepsze produkty i usługi. W momencie gdy pozycja korporacji nie jest nieustannie kwestionowana przez mniejsze podmioty (lub co gorsza jest subsydiowana przez państwo), kończysz z brakiem innowacji, zabetonowaniem rynku i drogimi produktami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goryptic: to nie tak działa, a szczególnie we współczesnym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz:Boże... dzieci z wykopu... no po prostu odkrył Amerykę... Państwo KAŻDE na świecie wyznacza przepisy w ramach których firmy funkcjonują...( dotyczące podatków, praw pracowniczych, bhp, itd... ) i lepsi, bardziej kreatywni przedsiębiorcy w owych RÓWNYCH dla wszystkich warunkach będą rozwijać swoje firmy i odnosić sukces, a inni się nie odnajdą bo się do prowadzenia działalności nie nadają!! To się nazywa KAPITALIZM korwinowe wykopki! Jak to mówi KORWIN to obsrani ze szczęścia, jak Kaczyński, to bezduszny kapitalista... żenada...
   Tu akurat wypowiedz odnosiła się do praw pracowniczych co nawet jest w filmie...
   wklejam w różnych wątkach bo idiotyzm wykopowe mnie poraził

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: to działa dokładnie tak, i to od czasów pierwotnej zupy. Wolny rynek niczym się nie różni od mechanizmów ewolucyjnych, a jego supresja od... nie wiem, chowu wsobnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: To teraz szara strefa będzie dwa razy większa. Zamiast zachęcić ludzi do pracy legalnie da się im więcej powodów do pracy na czarno/ pracy na 1/8 etatu a reszta pod stołem.
   Można już tagować
   #dwojkakaczynskiego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @boromeusz: Prawie trafiłeś. Poprawna wersja to: "Jeśli Kaczyński nie potrafi dogadać się z wyborcami, to znaczy że nie nadaje się do rządzenia państwem!"

   Czy potrafi się dogadać, przekonamy się w trakcie wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goryptic: pierwsze błędne założenie – najlepsze firmy dostarczają najlepsze jakościowo/cenowo produkty. Można łatwo dowieść, że twierdzenie to jest nieprawdziwe np. za pomocą efektu Chivas Regal. Jako że ludzie nie są obiektywni w swoich wyborach, a wręcz są podatni na sugestię, to można założyć, i udowodnić, że największe firmy nie wygrywają cenami czy jakością, a jedynie sprawnym kłamaniem oraz wykorzystaniem błędów poznawczych u klientów.

   Po drugie, zmienił się sposób, w jaki powstają nowe biznesy. Kiedyś kupowałeś maszynę i produkowałeś. Zyski ze sprzedaży mogłeś przeznaczyć na zakup kolejnych maszyn i powolutku sobie rosłeś. Obecnie, jeżeli chciałbyś konkurować z takim facebookiem czy google, to musisz wejść na rynek na zasadzie „mamy wszystko, co oni oraz więcej”. Możliwe? Raczej nie, a rozwój Baidu czy VK wynikają z zakazu działania potentatów na rynku chińskim i rosyjskim.

   Po trzecie, ewolucja odbywa się w jakimś konkretnym otoczeniu. Jeżeli w wyniku działania zewnętrznych sił otoczenie to zmieni się, to proces ewolucji też się zmieni. Na rynku zewnętrzną siłą jest państwo. Nie jest jedyną, ale na tyle dużą, by móc wpływać na przebieg procesu ewolucji.

  •  

   pokaż komentarz

   najlepsze firmy dostarczają najlepsze jakościowo/cenowo produkty.

   @koziolek666: dostarczanie najlepszych produktów to definicja najlepszej firmy... A o tym co jest najlepsze decyduje klient. Nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie najlepsze". Co jest "obiektywnie lepsze": brzydkie, ale bardzo wytrzymałe obuwie, czy ładne buty, które będzie trzeba za pół roku wymienić? To jest lepsze co wybiera klient.

   to można założyć, i udowodnić, że największefirmy nie wygrywają cenami czy jakością, a jedynie sprawnym kłamaniem oraz wykorzystaniem błędów poznawczych u klientów.

   To, że największe firmy nie wygrywają uczciwie, to było akurat moje założenie.

   Obecnie, jeżeli chciałbyś konkurować z takim facebookiem czy google, to musisz wejść na rynek na zasadzie „mamy wszystko, co oni oraz więcej”. Możliwe? Raczej nie

   Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć lepszego produktu, to niby na jakiej podstawie chcesz konkurować? Nie rozumiem do czego się tutaj w ogóle odnosisz. Jeśli już istnieje firma X, która dostarcza najlepszą pizzę w najlepszej cenie, którą wybiera 99% klientów, to nie zakładasz pizzeri, tylko wprowadzasz na rynek nowy produkt. Nie po to istnieje rynek, żeby każdy mógł mieć intratny biznes, tylko żeby klienci mieli zaspokojone potrzeby wedle swojej woli. Jeśli klienci mają zaspokojone potrzeby w danym segmencie, to po co chcesz się do niego pchać?

   Jeżeli w wyniku działania zewnętrznych sił otoczenie to zmieni się, to proces ewolucji też się zmieni
   Na rynku zewnętrzną siłą jest państwo.


   Tak - negatywną.

   Tobie się chyba wydaje, że istnieje jakiś "właściwy", "najlepszy" kierunek rozwoju i można sobie posterować gospodarką, żeby go szybciej osiągnąć. Otóż nie, najlepszy kierunek rozwoju to ten, który dobrowolnie wybierają ludzie, a nie który wybiera jeden pan urzędnik za ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   A o tym co jest najlepsze decyduje klient.

   @Goryptic: klient ma najmniej do gadania w tym układzie. Świetnie widać to na rynku motoryzacyjnym. Te same podzespoły z innymi znaczkami. Seat, VW czy Skoda, to jedno i to samo. Jeszcze lepiej widać to na rynku chemii domowej i spożywczym. Do tego stopnia, że masz pojęcie companies that own everything. Siedem firm, kilkaset różnych marek, często „konkurujących ze sobą” w ramach jednej firmy.

   Jeśli już istnieje firma X, która dostarcza najlepszą pizzę w najlepszej cenie, którą wybiera 99% klientów, to nie zakładasz pizzeri, tylko wprowadzasz na rynek nowy produkt.

   Tylko taka pizzeria ma ograniczony geograficznie zasięg. Mogę spróbować założyć pizzerię w pewnej odległości, gdzie siła tamtej marki jest niższa. Nowoczesne firmy działają w sieci, gdzie nie istnieje tego typu ograniczenie. Już w czasach bańki dotcomów mówiło się, że „w sieci konkurencja jest dwa kliki od ciebie”. W tym kontekście tworząc nowy produkt, musisz od razu mieć coś, co pokrywa wszystkie cechy produktu konkurencji. I z tego wynika, że:

   Jeśli klienci mają zaspokojone potrzeby w danym segmencie, to po co chcesz się do niego pchać?

   to stwierdzenie:

   W momencie gdy pozycja korporacji nie jest nieustannie kwestionowana przez mniejsze podmioty (lub co gorsza jest subsydiowana przez państwo), kończysz z brakiem innowacji, zabetonowaniem rynku i drogimi produktami.

   Jest sprzeczne. Ponieważ małe podmioty nie są w stanie dostarczyć produktów o pożądanych cechach, a jeżeli coś jednak uda im się wymyślić, to duże firmy mogą dokonać ich przejęcia i ubijają produkty. Bo po co pchać się na rynek, skoro duża firma zaspokaja potrzeby, po to by ją „naciskać”?

   Tak - negatywną.
   >

   Tobie się chyba wydaje, że istnieje jakiś "właściwy", "najlepszy" kierunek rozwoju i można sobie posterować gospodarką, żeby go szybciej osiągnąć. Otóż nie, najlepszy kierunek rozwoju to ten, który dobrowolnie wybierają ludzie, a nie który wybiera jeden pan urzędnik za ludzi.

   Tu polecam zapoznać się z historią firmy LG, która bardzo chciała zająć się produkcją ubrań, ale zły urzędnik nakazał jej inwestycje w produkcję kabli (były to wczesne lata 80-te). Koniec końców LG zajęło się produkcją elektroniki i AGD, a ubrania szyli przez długie lata Chińczycy stając się najtańszą fabryką świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: po prostu odpowiedz na to jedno pytanie:

   Co jest obiektywnie lepsze: brzydkie, ale bardzo wytrzymałe obuwie, czy ładne buty, które będzie trzeba za pół roku wymienić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Goryptic: to zależy do czego. Bo co innego założę do pracy, jeżeli siedzę cały czas w zagródce gdzieś w mordorze, a co innego, jak w tym samym mordorze mam spotkać się z klientami.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: więc kto ma decydować o tym, które buty wybiorę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Goryptic: twój szef, wprowadzając taki, a nie inny dress code w firmie. Płacąc ci tyle, że nie stać cię na ładne i solidne obuwie. Producenci obuwia, którzy przenosząc produkcję tam, gdzie taniej obniżają jakość.

   Ty jako odbiorca końcowy masz bardzo mały wpływ na to, co kupisz. Kupujesz, co jest dostępne, bo nawet opinię co jest ładne, a co brzydkie podejmuje ktoś inny.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: pięknie odwracasz kota ogonem sto pięćdziesiąt razy aby tylko nie przyznać, że decyzję ma prawo podjąć każdy, indywidualnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goryptic: A ty nie chcesz przyjąć do wiadomości, że zakres tej decyzji jest znikomy. Małemu dziecku, jeżeli chcesz dać możliwość podejmowania decyzji, ograniczasz zbiór możliwości. Chcesz włożyć buty, proszę bardzo, ale do wyboru masz tylko takie, jakie da ci rodzić. Ktoś, kto rzeczywiście może decydować. Tak samo tutaj możesz podjąć dowolną decyzję, ale zbiór możliwości jest bardzo ograniczony.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo tutaj możesz podjąć dowolną decyzję, ale zbiór możliwości jest bardzo ograniczony.

   @koziolek666: nie istnieje stan gospodarki, w którym zbiór możliwości jest nieograniczony. Albo przyjmujemy, że ludzie mają prawo podejmować decyzje sami i ponosić ich konsekwencje, albo nie. Tylko w przeciwnym razie kto będzie za nich podejmował decyzje? Zapewne "ktoś kompetentny". Jak ustalimy kim będzie ten ktoś? Za pomocą wyborów powszechnych? Przecież przed chwilą ustaliliśmy, że ludzie nie są zdolni podejmować decyzji. No to może ustalimy jakieś kryteria, wobec których będziemy testować kandydatów na to zaszczytne stanowisko? Ale zaraz, kto podejmie decyzję, jakie będą to kryteria? Itd. itd. Co byś nie zrobił, wracasz do punktu wyjścia - ludzie mają prawo sami za siebie decydować i nic Ci do tego. Oczywiście, że w ten sposób wytworzy się hierarchia. Zawsze się wytworzy, w absolutnie każdym systemie, tak jest skonstruowane życie na tej planecie i nic się nie zmieni dopóki życie będzie ograniczone w czasie. Tylko z tego co pamiętam praktyka dowiodła, że to wolny rynek zapewnia najszerszą gamę opcji wyboru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Goryptic: tutaj odstawiasz myślenie „szybko, ale bezpiecznie”. Masz prawo w postaci czy to przepisów, czy to norm, które definiuje wiele rzeczy. Twoje wybory są ograniczone przez to, co ktoś kiedyś wymyślił, skodyfikował czy po prostu dogadano się, że coś jest takie a nie inne.

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: no więc kto ma decydować i dlaczego?

 •  

  pokaż komentarz

  J. Kaczyński do osób które stracą pracę przez podwyżkę płacy minimalnej: "Jeśli wasza praca nie jest warta 4000zł miesięcznie w warunkach, jakie narzuca wam państwo, to znaczy że do pracy się nie nadajecie"

  ¯\_(ツ)_/¯ przedsiębiorca jakoś sobie poradzi z płacą minimalną - zmniejszy zatrudnienie, przerzuci obowiązki na innych lub sprzeda firmę w ostateczności, natomiast niewykwalifikowany pracownik który przez państwo straci pracę będzie miał problem bo taka osoba może nawet nie mieć oszczędności by przeżyć miesiąc bez pracy (a nawet jak ma, to przez inflację będzie miał ich mniej xD). Tak się niszczy dobrobyt i zmusza ludzi do życia na zasiłku

  •  

   pokaż komentarz

   4000zł miesięcznie

   @tyrytyty: Raczej bliżej 5k, bo brutto to nie wszystko - państwo bierze jeszcze swoją dolę i się nie chwali.

  •  

   pokaż komentarz

   by przeżyć miesiąc bez pracy (a nawet jak ma, to przez inflację będzie miał ich mniej xD). Tak się niszczy dobrobyt i zmusza ludzi do życia na zasiłku

   @tyrytyty: ale przynajmniej na bąbelki dali

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrytyty: no niekoniecznie sobie poradzi, pisalem ostatnio przykład o firemce zarabiajacej 17k. Po opłaceniu dwóch pracowników z wysoką minimalna i zusie zależnym od dochodów (lub przychodów, różnie mówią) zostałoby przedsiębiorcy mniej więcej tyle ile ma pracownik, gdzie dziś zostałoby mu 10k w portfelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrytyty: Masz dużą dziurę w rozumowaniu. Ten pracownik nie rozumie jak działa gospodarka. Winą za mniejszą siłę nabywczą i brak pracy obarczy kołchoźnika, burżuja, prywaciarza, żyda, który zabiera mu dostatnie życie i płacę gwarantowaną przez męża stanu szeregowego posła K. Ino widły w rękę i rozprawić się z tymi uciskaczami klasy robotniczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrytyty: Warto przypomnieć, że ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności, a co za tym idzie, jeżeli Ci ludzie stracą pracę, to de facto nie będą mieli środków do życia przez brak poduszki finansowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ManTaQue: I o to chodzi, by byli jeszcze bardziej zależnie od Państwa.
   I wtedy kiedy dostaną kolejny zasiłek od Kaczyńskiego będą pamiętać kto im w ciężkich czasach pomógł, lecz nie kto te ciężkie czasy najpierw stworzył

  •  

   pokaż komentarz

   @tmux: Ale wtedy pracownik musiałby się leczyć prywatnie. Idea prawicy jest taka, że firma zamiast państwu kasę daje pracownikowi, a nie po januszersku kupuje sobie nowe auto.

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrytyty: Albo będzie jak w Norwegii/Szwecji, że nie można praktycznie kogoś zwolnić. Szef mojego taty zamykając działalność i przechodząc na emeryturę musiał się tłumaczyć urzędnikowi dlaczego mój tata poszedł do urzędu pracy się zapisać...

  •  

   pokaż komentarz

   @tyrytyty: Przedsiębiorca nakaże pracownikowi przejść na własną działalność lub zredukuje jego etat do 1/4, a resztę kasy da pod stołem bez żadnego dodatkowego podatku i zus. Pracownik zgodzi się na to, bo brak zgody oznacza zwolnienie. W świecie nie ma akcji bez reakcji

  •  

   pokaż komentarz

   Idea prawicy jest taka, że firma zamiast państwu kasę daje pracownikowi, a nie po januszersku kupuje sobie nowe auto.

   @lavinka: jeśli mówisz o PiS to na pewno nie jest to prawica, na pewno nie w tematach poruszanych wyżej. Są to skrajni socjaliści, ekonomiczni i społeczni idioci.

   A widzę także że jesteś następną osobą która nie rozumie założeń działania firm. Wiesz ile firm jest na poziomie utrzymania takim żeby po prostu się utrzymać, bez górek, bez możliwych inwestycji? Dziesiątki, jak nie setki tysięcy. Nawet załóżmy że faktycznie słabi z nich przedsiębiorcy. Ale teraz myślisz że co się stanie jak te firmy popadają? To nie jest tak że na ich miejscu powstaną nowe, lepsze. Bo już by istniały, ale ciężko utrzymać... Będzie tak że setki tysięcy ludzi straci pracę, będzie duże bezrobocie i znowu będzie rynek pracodawcy który będzie mógł sobie lecieć w c@$## ze wszystkim. Znowu będzie kombinowanie z pracą na czarno, znowu ludzie pójdą do PUPów po to by mieć ubezpieczenie i znowu cała gospodarka dostanie tak sromotny wp!@!!#@ że sobie nie wyobrażasz.

   A jeszcze lepsze jest to że po tych wszystkich akcjach wyjdzie tak że nominalna wartość płacy minimalnej będzie warta mniej niż teraz. Np. dajmy na to że teraz za minimalną można kupić 800 chlebów. Po tych pop!@!!#@onych akcjach wyjdzie że będzie można kupić 500 chlebów...

   No i jak wprowadzali 500+ to mówiłem że będą niwelowali to inflacją, zakładałem na przestrzeni 10-20 lat, tak by ten chory twór był mało znaczący dla budżetu. Ale o tym że wprowadzą hiperinflację to bym k#@@a nie pomyślał :D

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: Podsumowania zawsze generalizują, natomiast zjawisko januszerki w Polsce istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka ale rozumiesz że to margines? Dla twojej srogo pop?#!!%%onej sprawiedliwości społecznej na kilku januszach mają wp?#!!%% dostać miliony? Lecz się...

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: Nie, to nie margines. Na 10 moich pracodawców 9 to byli Janusze. Każdy kombinował, byleby jak najmniej mi zapłacić, a potem sobie kupował nowy komp albo jechał na tydzień do Egiptu na wczasy. Po prostu nie każda branża jest zajanuszowiona i możesz w swojej ich nie mieć wcale, a gdzie indziej będzie większość. Choć z pewnością ostatnie 10 lat to duża poprawa, Janusze to wiek 50-60+ zazwyczaj, młodsi nie robią problemu jak im proponuję umowę, nie chcą kasy dawać pod stołem(a bez umowy trzeba im kasę wyszarpywać, więc od dawna nie dałam się tak oszukać, choć jeden Janusz klient chciał mnie oskubać na 2 kafle parę lat temu i się obraził, jak powiedziałam, że bez podpisania umowy nie dostanie nic do ręki), to chyba jeszcze popłuczyny po prlu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka jesteś jednostką bez wykształcenia, ambicji i jakiś celowych umiejętności? Bo jeśli trafiasz na takich pracodawców to z Tobą jest coś nie tak.

   Zresztą, popierasz rozp!$%#?@enie gospodarki przez chory wzrost płacy minimalnej, więc na pewno coś z Tobą jest nie tak. A co, nie obchodzi mnie... Jeśli to wprowadzą to sama dostaniesz po dupie, jako niewykształcony pracownik na końcu drabiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: Przeciwnie. Już nie trafiam. Trafiam na klientów. Na przykład ostatni był właścicielem firmy budowlanej polecony przez znajomego. Myślał, że znalazł frajerkę, bo swoim pracowników zatrudnia na czarno. Cała budowlanka i architektura jest taka. Nie pracujesz w branży budowlanej, to skąd masz wiedzieć? Stężenie januszerki ogromne, każdą fakturęczy umowę jeszcze 10 lat temu trzeba było wyszarpywać zębami i to nawet w renomowanych pracowniach. Znajomemu Grażyna wisi pensję za trzy miesiące, bo tak. Nie boi się niczego, nawet komornika. I co takiej zrobisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: wyobraź sobie że pracowałem, na czarno, z 13 lat temu. Nie było żadnego problemu, jeszcze dostałem powiedzmy premię. A ostatnie lata w kwestiach budowlanych też się dużo obracam, inwestuję w mieszkania. Wiem ze budowlańcy lecą sobie w c#@%% co do wykonanych prac. Wszystko po łebkach, czego klient nie widzi to wyj$@%ne etc. no ale pracownicy mieli tam normalnie płacone w każdej sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: Ale rozumiesz, że teraz nie płaci się Ukraińcom, bo Polacy już nie są tacy naiwni jak 20 lat temu? Niestety biznesy w latach 90 pootwierali przypadkowi ludzie i pewnie jeszcze z 10 lat nie będzie normalnie. Grunt że trend jest dobry.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie powiedział tego wprost, ale z jego wypowiedzi można wnioskować, że należy ostro kombinować, oszukiwać, naciągać prawo i nie dać się złapać. Jak się dasz złapać to znaczy że się do biznesu nie nadajesz.

 •  

  pokaż komentarz

  Powtarza się to co zawsze: jak tylko Kaczyńskiego wypuszczają z szafy i otwiera gębę to kończy się to kompromitacją.

  Odezwał się biznesmen...

1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 następna

Dodany przez:

avatar Mfalme_Kitunguu dołączył
3250 wykopali 23 zakopali 18.7 tys. wyświetleń
Advertisement