•  

  pokaż komentarz

  Banda bezrobotnych brudasów. Wyłapać, podliczyć koszty, zasądzić adekwatne godziny prac społecznych.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest zwykły terroryzm. W dupie mam czy idea to chęć zdobycia kontraktu, czy jakieś ekologiczne tezy. Przy Somalii blokując statek zwyczajnie zostaliby ostrzelani i zabici.
  W każdym normalnym państwie, blokada żurawia- za próbę paraliżu transportu - posadzeni do więzienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @yurai007 obiektywnie stwierdzam że zatrzymywanie statku w naszym porcie jest terrorem! Nie subiektywnie. Obiektywnie. Ten statek można zatrzymać przez 9000km.
   Blokowanie dźwigów to terroryzm.
   Ktoś za to dostaje pieniądze.
   Ktoś za to musi odpowiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq:

   Ok, jest to Twoja ocena sytuacji, którą szanuję. Jednak co sądzisz o sytuacjach typu strajk nauczycieli, strajk pielęgniarek, strajki rolników, masa krytyczna rowerzystów i cała masa protestów/strajków, które przewinęły się w ciągu ostatnich wielu lat w naszym kraju ? Szkodliwość akcji Greenpeace jest niczym w porównaniu do szkodliwości działań wyżej wymienionych (zablokowane drogi, korki, dni wolne od lekcji w szkołach itp.). Akcja Greenpeace zablokowała jeden dźwig w jednej stoczni. Akcje protestacyjne pielęgniarek/nauczycieli/górników blokowały pół miasta przez kilka h.

  •  

   pokaż komentarz

   @yurai007 strajki pracowników?
   Chcesz porównać do zablokowania dźwigu w porcie? Do zablokowania transportu który jest międzynarodowy? Dokonany na międzynarodowym rynku?
   Dlaczego nikt nie zablokował torów jak jechał transport z Rosji? Dlaczego Greenpeace odpuściło transport z Australii? A akurat z biednego Mozambiku już, k??%a, nać, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq:

   Piszesz o blokowaniu jednego dźwigu/jednego pociągu/jednego czegokolwiek. Takie akcje nic nie znaczą w kontekście wydajności gospodarki w skali globalnej (miasto/państwo) a mają jedynie znaczenie polityczne.
   Ja napisałem o zablokowaniu połowy stolicy rozwiniętego państwa jakim jest Polska przez akcje typu "masa krytyczna" itd. Takie działania mają zajebiście duże znaczenie dla wielu firm działających w danym mieście - kilka (kilkanaście?) tys. spóźnionych pracowników zmniejsza wydajność kilkudziesięciu firm/korporacji.

   "Dlaczego nikt nie zablokował torów jak jechał transport z Rosji? Dlaczego Greenpeace odpuściło transport z Australii? "

   Twoje pytanie z dozą ironii - jeśli je dobrze odczytałem - brzmi "dlaczego kontrola nie podskoczy Rosji/Australii ?"

   Nie wiem dlaczego Greenpeace nie zatrzymało akurat transportu z Rosji, a zatrzymało transport z innych państw - być może Rosja ma wpływ na finansowanie Greenpeace (co nie robi na mnie wrażenia jako, że generalnie Rosja posiada najlepszą siatkę szpiegowską na świecie). Nie ma to jednak znaczenia w naszej dyskusji.

   Sednem mojego poprzedniego wpisu jest - GO jest b. dużym problemem. Greenpeace nielegalną akcją próbowało to przekazać.

  •  

   pokaż komentarz

   @yurai007 'blokowanie' naszego państwowego dźwigu to terroryzm. Zwykły terroryzm, w celu wymuszenia realizacji żądań.

   Greenpeace jest fundacją terrorystyczną do wynajęcia. Blokada akurat tego statku wyraźnie wskazuje na to że komuś to przynosi zysk.(i nie należy kupować węgla z Mozambiku)

   GO jest przez Chiny USA Indie, Rosję i kraje arabskie. Polski węgiel to nie jest nawet pryszcz.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq:

   'blokowanie' naszego państwowego dźwigu to terroryzm. Zwykły terroryzm, w celu wymuszenia realizacji żądań.

   Tu się zgadzamy, zresztą napisałem o tym szerzej w podlinkowanym komentarzu.

   GO jest przez Chiny USA Indie, Rosję i kraje arabskie. Polski węgiel to nie jest nawet pryszcz.

   To prawda, sprawdź jednak jakie są aktualnie trendy we wspomnianych krajach - Chiny mimo, że najwięcej kopcą (przy czym ich kopcenie można dość dobrze i racjonalnie wytłumaczyć: https://www.wykop.pl/link/5117205/comment/68802161/#comment-68802161 ) to są też globalnym liderem energii odnawialnej, mocno inwestują w hydroelektrownie oraz atom. USA - energia ze źródeł odnawialnych stanowi tam już 20% całkowitej produkowanej energii a energia ze spalania węgla systematycznie spada.
   Indie - elektrownie jądrowe. Rosja i Niemcy - znacząca redukcja na przestrzeni ostatnich 20/30 lat.
   Spójrz tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Fossil_fuel_phase-out. Większość krajów rozwiniętych odchodzi od paliw kopalnych. A w Polsce ?

   Według ostatnich danych Państwowego Instytutu Geologicznego rachunek za importowany węgiel w 2018 roku wyniósł prawie 8 mld zł i był ponadtrzykrotnie wyższy niż 2 lata wcześniej".

   Greenpeace wytyka polskim politykom bierność. Kiedy państwa Europy Zachodniej zamykają kolejne elektrownie węglowe, rząd Mateusza Morawieckiego zablokował unijną strategię mającą na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

   No w Polsce jak w lesie - "Wungiel, wungiel uber alles !"
   Tu nawet nie chodzi o to, że w kontekście produkcji CO2 w skali globalnej jesteśmy pryszczem, ale o to, że między gospodarką zachodnią (z jej aktualnymi trendami choćby w kierunku elektryków czy wykorzystania energii słonecznej) a naszą powoli zaczyna robić się przepaść i jak tak dalej pójdzie Polsce zostanie przypięta etykietka "zacofanego, kopcącego landu UE". Pozostawiam Ci do samodzielnego rozważenia jakie to może mieć konsekwencje w stosunkach międzynarodowych.

   Greenpeace jest fundacją terrorystyczną do wynajęcia. Blokada akurat tego statku wyraźnie wskazuje na to że komuś to przynosi zysk.(i nie należy kupować węgla z Mozambiku)

   Może być tak jak piszesz, być może pod płaszczykiem walki z GO cała akcja jest wycelowana w Mozambik i macza w niej palce Rosja, tak jak zauważył kolega @fizyk997. Jednak oficjalne stanowisko Greenpeace krytykuje zarówno Rosję jak i import węgla jako taki o czym można przeczytać choćby tu: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25175290,polska-broni-lobby-greenpeace-zablokowal-transport-wegla.html

  •  

   pokaż komentarz

   @yurai007 Rosję krytykują słowem, Mozambik czynem.
   p!$%%%$ona, najemna, terrorystyczna hucpa. Nic więcej. Nie będę nic cytował bo to nie ma sensu. Nie ma też absolutnie nic na obronę akurat tego co zrobili w tym wypadku. Zero.

   A elektrownię atomową mamy postawić w kilka dni...

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież Green Peace w Polsce to jest Niemicka grupa lobbingowo - quasi-terrosystyczna

 •  

  pokaż komentarz

  Niemców chyba piecze dupa, że polskie porty zaczynają się rozwijać to wysłali najemników żeby terroryzowali...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak każda organizacja terrorystyczna szukają rozgłosu. Zdelegalizować, pozamykać w więzieniach i bedzie spokój.