•  

  pokaż komentarz

  Szwajcaria jest dobrym przykładem na to jak obywatele mają wpływ na funkcjonowanie kraju. Wydaje mi się tylko że jesteśmy na innym etapie rozwoju społeczeństwa. Swego czasu Szwajcarzy w referendum odrzucili pomysł dochodu podstawowego, u nas mogło by być trochę inaczej z wynikiem.

 •  

  pokaż komentarz

  opowiadają się za ograniczeniem wydatków publicznych i podatków, niż za ich zwiększeniem.

  Nieprawda. Zadajesz Karynie dwa pytania:
  1. Czy jesteś za ograniczeniem wydatków publicznych?

  Karyna: TAK
  2. Czy chcesz 500+?
  Karyna: TAK

  To teraz proszę mi powiedzieć, czy Karyna jest rzeczywiście za ograniczeniem wydatków publicznych?
  Jak pójdziemy z wykształceniem czy statusem wyżej to więcej odpowiedzi na drugie pytanie będzie na NIE. Więcej, ale strzelam, że ciężko będzie wśród tych, którzy obecnie to świadczenie otrzymują uzyskać NIE w więcej niż 50% przypadków.

  NIE odpowiedzą ci, którzy dzieci nie mają oraz zarabiają tyle, że im 500 zł wisi. Zabranie reszcie 500+ spotka się z gwałtownym sprzeciwem. Gdyby nawet taki PIS ogłosił, że rezygnuje z 500+ to w wyborach przegrałby sromotnie. I to samo stanie się z każdą partią, która to zadeklaruje (przed wyborami).

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś byłem zafascynowany demokracją bezpośrednią, ale teraz myślę że Polacy są o kilka oczek za głupi na to, to nie Szwajcaria i nie ta mentalność.
  Ostatnie kilka lat pokazuje że dryfujemy w stronę wschodu jest masa afer, a partii rządzącej nie spada poparcie z polakami jest coś nie tak.

  •  

   pokaż komentarz

   Ostatnie kilka lat pokazuje że dryfujemy w stronę wschodu jest masa afer, a partii rządzącej nie spada poparcie z polakami jest coś nie tak.

   @GARN: Bo gospodarka się "kręci" dzięki światowej koniunkturze. Ludzie mają teraz pracę więc mogą sobie pozwolić na więcej niż np w 2010 roku. Uważają, że sporo z tego zawdzięczają właśnie PiS. To smutne, że tak mało osób widzi przyszłe konsekwencje obecnej polityki. Przep!#%!@@iliśmy okres prosperity - nie wykorzystaliśmy szansy na umocnienie gospodarki. Jak tylko przyjdzie spowolnienie gospodarka p!#%!@@nie z wielkim hukiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @GARN: Szwajcarzy głosowali w 2017 r przeciwko dochodowi podstawowemu 77%do 23%. Wyobraźmy sobie podobne głosowanie w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @GARN: w ostatnich latach? Przecież to pogorzelisko komunistyczne XD

 •  

  pokaż komentarz

  Dziwne, Polacy chcieliby mniej podatków i mniej wydatków budżetowych, wiec zagłosują na partię, która obiecuje największe rozdawnictwo pieniędzy z budżetu. Jak to ktoś kiedyś zgrabnie napisał: "Polska jest jak dziecko z Downem. Trzeba kochać, ale nie można zbyt wiele oczekiwać".

 •  

  pokaż komentarz

  Problem jest w tym, że są za zmniejszaniem podatków i wydatków na administrację przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych usług i zasiłków.