•  

  pokaż komentarz

  "Skala tej zbrodni jest zupełnie niezwykła, gdyż jest ona kilkakrotnie większa od powszechnie znanej zbrodni katyńskiej. Mówi się, że w zbrodni określanej jako rzeź Woli, w ciągu kilku dni zginęło ok. 50 tys. ludzi. Wszyscy, niezależnie od płci i wieku, którzy wpadli w ręce oddziałów niemieckich zostali rozstrzelani na miejscu, a niektórzy w sposób okrutny spaleni żywcem. Jak dodaje prof. Piotr Witakowski: Takich zbrodni było mnóstwo, a jej ślady natychmiast zaczęły być usuwane. Armia niemiecka pojmała mieszkańców Woli, których przymuszała do znoszenia zwłok i spalania ich w stosach, tak, żeby nie został po nich ślad. Kampania nienawiści do Polski przybrała takie rozmiary, że osobiście uważam, że nikt nie może dłużej znosić tego w spokoju i milczeniu." #rzezwoli #zbrodniewojenne #zbrodnienazistowskie

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: > SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth nie został ekstradowany do Polski, gdyż nie wyraziły na to zgody okupacyjne władze amerykańskie[228][229]. W latach 1951–1967 pełnił funkcję burmistrza miasta Westerland na wyspie Sylt; od 1958 roku zasiadał także w landtagu kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn[230]. Dopiero w 1961 roku wszczęto przeciw niemu śledztwo w związku ze zbrodniami popełnionymi w Warszawie przez podległe mu oddziały. Rozpoczęte w 1963 roku sądowe postępowanie przygotowawcze zostało jednak po czterech latach umorzone przez sąd we Flensburgu ze względu na rzekomy „brak wystarczających dowodów winy” (Reinefarth otrzymał dodatkowo odszkodowanie w wysokości 100 tys. marek)[231][232]. W 1967 roku Reinefarth zakończył karierę polityczną i rozpoczął pracę jako adwokat, pobierając jednocześnie generalską rentę. Zmarł w maju 1979 roku – nieukarany za zbrodnie popełnione w Warszawie[233].

   > W związku ze śledztwem toczącym się przeciw Reinefarthowi niemiecka prokuratura przesłuchała w latach 1962–1964 blisko tysiąc niemieckich oficerów i żołnierzy walczących na Woli w sierpniu 1944 roku[234]. Mimo iż wielu z nich można było zarzucić co najmniej współudział w dokonywanych wówczas zbrodniach, żaden nie został postawiony przed sądem. W dodatku wielu członków grupy policyjnej Reinefartha zajęło po wojnie odpowiedzialne stanowiska w aparacie państwowym RFN. Szef sztabu Reinefartha – podpułkownik Kurt Fischer – pracował jako nadkomisarz policji w Erbach w Hesji. Günther Bock, dowódca pododdziału policji w grupie Reinefartha, pełnił funkcję szefa policji w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Fritz Werner, dowódca kompanii w batalionie podchorążych z V oficerskiej szkoły piechoty w Poznaniu, pracował po wojnie jako sędzia i wykładowca akademicki. Mimo protestów organizacji grupujących ofiary nazizmu objął nawet stanowisko prezesa Federalnego Sądu Administracyjnego[235tekst pochylony_

   Cytowany tekst...]._

  •  

   pokaż komentarz

   @jakjaniecierpiesmerfow: Trochę więcej, choć przypadków raczej na pokaz, ujawniono w roku 1968, (pokazuje to np. film pt. Lektor) i kilka osób skazano, ale na ogół właśnie tak sobie spokojnie żyli, nie niepokojeni przez nikogo, pełniąc różne mniej lub bardziej zaszczytne funkcje w państwie i służąc nowym zwierzchnikom. Do dzisiaj tłumy ich "resortowych potomków" zasiadają tam w sądach, na uniwersytetach, w urzędach, pracują w policji. I dobrze się mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakjaniecierpiesmerfow: Czyli zostali nagrodzeni za to że byli lojalni.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Tak wlasnie jest, a zwykli Niemcy kolo trzydziestki, czterdziestki w ogole nie poczuwaja sie do refleksji, zadoscuczynienia czy chocby minimum pokory. Uklony dla wladz Niemiec po 1945, bo wychowaly sobie narod fantastycznie, zamykajac oczy na historie i odcinajac sie od niej calkowicie. Popieram to jak najbardziej, bo tego wymagala ich racja stanu. To jest fenomen, bo wystarczyly raptem dwa pokolenia by to zatrute plemie ,odpowiedzialne za wywolanie rzezni, ktora pochlonela ponad 80 milionow istnien w sposob arogancki na kazdym kroku i kazdej plaszczyznie poucza, strofuje i krytykuje wszystkich dookola, zamiast szukac po smietnikach.
   A tymczasem to ich ofiary przepraszaja Zydow za Jedwabne, probuja placic za nich reparacje itd (ʘ‿ʘ). Trzeba przyznac, ze ich propagandysci spoleczni to mistrzostwo galaktyki. Pro polscy politycy ( jesli tacy kiedys zdobeda wiekszosc) powinni sie od nich uczyc. Niestety obecny swiat jest skonstruowany tak, ze prawda,honor,uczciwosc sa skazane na porazke.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakjaniecierpiesmerfow: Może nie do końca i takie głosy przypomnienia jak Witakowskiego będą pojawiały się częściej. Jeśli uda się mentalnie wyjść z postkolonializmu, ustabilizować jakość życia, powróci i większe poczucie wartości. Oby więc czasy były dla nas spokojne. Naszym sąsiadom trzeba jedynie nie pozwalać manipulować prawdą, bo tak jak piszesz, nauczono ich i uczy się zresztą dalej zapominać. Lete płynie tam bardzo obficie i spokojnie. Tyle ze jeśli przyśpią za bardzo to mogą się ocknąć znowu w piekle a Europa i świat wraz z nimi. Dlatego i nam nie wolno przysypiać także.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakjaniecierpiesmerfow dlatego tak się stało, bo w Polsce elita była kompletnie rozbita, zniszczona, a na jej miejsce przyszli czerwoni, których interesował rabunek. A w Niemczech większość oficerów, profesorów, lekarzy, ludzi wykształconych, uniknęła śmierci, więc mieli czas by kreować nowy naród niemiecki.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakjaniecierpiesmerfow straszne to jest jak niemcy i ruscy dali Polsce popalić. są teraz zupełnie bezkarni nie ponieśli żadnych konsekwencji a do tego szczuja wszystkich w koło na nasz kraj. W pale się nie mieści. Co politycy rządzący naszym krajem od czasów wojny mieli i mają do dziś w głowach że nic nie robią w tej sprawie.?

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: sam się zastanawiam, czy nie zakopać. Moralnie te żądania są oczywiście uzasadnione, ale są całkowicie oderwane od rzeczywistości. Każdy wypowiadający takie opinie powinien zdawać sobie sprawę, że państwa nie rozliczają się między sobą tak, jak osoby prywatne. Obowiązuje zwykłe prawo silniejszego a wszelkie reguły dotyczą tylko i wyłącznie słabych.

   Jedyny (bardzo słaby) sens poruszania tego tematu to równoważenie nacisków żydowskich oraz przypominanie, że to Polska była najbardziej poszkodowana przez wojnę - a nie np. Żydzi czy Niemcy.

   Nie ma absolutnie żadnych perspektyw na jakiekolwiek znaczące odszkodowania od Niemców, jesteśmy obecnie całkowicie od nich zależni ekonomicznie i nawet, jeśli coś "pod publikę" wypłacą, to odbiorą to sobie z nawiązką w inny sposób.

   Kwestionowanie porządku jałtańskiego niesie w dodatku olbrzymie niebezpieczeństwo kwestionowania np. naszych granic. Niemcy dopiero w traktacie zjednoczeniowym zgodzili się je uznać, a i to z oporami i pod silnym naciskiem.

   Pan Profesor "górnik", emerytowany 77-letni specjalista od kolejnictwa zaangażowany jako pseudo-ekspert lotniczy w "komisji smoleńskiej", wypowiadając się na temat polityki zagranicznej i geopolitycznej strategii Polski ma dokładnie zerowy autorytet.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Z takim podejściem jak Twoje,to pewnie ze niczego nie odzyskamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: poczytaj niewolniku o pozwie Namibii. Domagają się 30mld dolarów za niemieckie ludobójstwo sprzed 100 lat. Spróbuj zastanowić się co ma wspólnego Nordstream 2 z paktem Ribbentrop-Mołotow. Na koniec zastanów się jak możemy wykorzystać prawo silniejszego sprzymierzając się z roszczeniowymi żydami.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamoba: Dokładnie... Typowe myślenie niewolnika.....

  •  

   pokaż komentarz

   poczytaj niewolniku o pozwie Namibii. Domagają się 30mld dolarów za niemieckie ludobójstwo sprzed 100 lat. Spróbuj zastanowić się co ma wspólnego Nordstream 2 z paktem Ribbentrop-Mołotow. Na koniec zastanów się jak możemy wykorzystać prawo silniejszego sprzymierzając się z roszczeniowymi żydami.

   @eraserhead: o czym ty bredzisz? NIGDY i NIKT nie odda dobrowolnie ani (euro)centa. Trzeba go ZMUSIĆ. Żydzi mogli zmusić Niemców - my nie możemy. Czego jeszcze nie rozumiesz? Nie wystarczy chcieć.

   Oczywiście, że NordStream to podobny układ, jak pakt w 1939. I co - poskarżysz się do kogoś?

   Żeby "wykorzystać prawo silniejszego"... trzeba być po prostu silniejszym ¯\_(ツ)_/¯

   Z Żydami się nie sprzymierzysz, bo oni mają własne cele, w ostatnim czasie zupełnie różne od polskich.

   Najprostszym językiem, dla całkowitych naiwniaków, wyjaśnia to ten pan z niedawnego wykopaliska, od 6:10 tutaj:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Dobry filmik, polscy profesorowie i politycy by się zapluli ze złości na tego dziadka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aaandrzej: Cóż. My jesteśmy wychowani "romantycznie" - cały czas mówi się, cytując Becka, że "najważniejszy dla każdego kraju jest Honor". Podkreśla bohaterstwo przegranych wojen. Apeluje do moralności innych narodów.

   Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna, i zawsze taka była. W polityce międzynarodowej nie ma "honoru", "wiecznych sojuszy", ani moralności. Jest tylko prawo silniejszego i walka o własne interesy (prawie zawsze czyimś kosztem). Wszelkie reguły np. "ONZ" czy "prawo międzynarodowe" obowiązują tylko słabych (lub słabszych w danym momencie). Dla silnych to tylko "guidelines", które odpowiednim kosztem można łamać.

   Specjalnie dla romantyków @4x80 @MagicPiano222 @mamoba czy @stachmat - kawałek powyższego edukacyjnego filmiku mówiący o "regułach":

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: I dlatego trzeba się tak uzbroić i wyszkolić armię żeby móc wykopać każdego kto ośmieli się ponownie wtargnąć do Polski, w przeciągu kilkunastu minut takim ogniem i siłą że więcej się nie odważy. Przez ponad sto lat husaria była w Europie nie do pokonania. I czegoś takiego potrzeba nam dzisiaj ponownie. Na co najmniej sto kolejnych lat. A złodzieje niech oddadzą co ukradli.

  •  

   pokaż komentarz

   I dlatego trzeba się tak uzbroić i wyszkolić armię żeby móc wykopać każdego kto ośmieli się ponownie wtargnąć do Polski,

   Fakty są takie, że jesteśmy między silnymi Niemcami i nieco słabszą, ale mocno zmilitaryzowaną Rosją. Nasza sytuacja różni się od tej w 1939 głównie tym, że jesteśmy obecnie protektoratem niemieckim. Tak, czy inaczej - jeśli ktokolwiek nam pozwoli na budowę armii, to raczej nie będzie to w celu obrony przed Niemcami czy w celu bycia potęgą regionalną. Będziemy raczej narzędziem do realizacji "brudnej roboty", czy to dla Niemców rywalizujących z Rosją, czy też dla Jankesów wywierających presję na Rosję.
   Owszem, sojusz z Jankesami pozwala trzymać nieco Niemców w ryzach i nie dopuszcza do zbyt jawnego wasalizowania Polski - ale (podobnie jak w 1939) zdalne gwarancje nie mają żadnego znaczenia wobec siły militarnej sąsiadów.

   w przeciągu kilkunastu minut takim ogniem i siłą że więcej się nie odważy.

   jeden wielki LOL. Nic nie jest "na zawsze". Nawet Chiny zostały podbite w XIII i XIX wieku.

   Przez ponad sto lat husaria była w Europie nie do pokonania. I czegoś takiego potrzeba nam dzisiaj ponownie. Na co najmniej sto kolejnych lat.

   My jesteśmy w takim miejscu na mapie, że musielibyśmy być bardzo bardzo BARDZO silni, żeby być samodzielni. A na to (jak uprzejmie wyjaśnia Pan z Filmiku) nawet Jankesi nie pozwolą. Na razie nie zapowiada się, żebyśmy w ciągu najbliższych 100 lat byli silniejsi od Niemiec, więc "powrót husarii" to tylko marzenia.

   A złodzieje niech oddadzą co ukradli.

   Nie będzie husarii - nie będzie oddawania. To już jest chyba jasne?
   Wymachiwanie nieistniejącą szabelką to dokładne przeciwieństwo polskiej racji stanu.

   Jedyna szansa dla Polski to słabość Rosji (zagrożonej zresztą z wielu stron), oraz (teoretyczna) możliwość hamowania Niemców przez mechanizmy UE i przez wpływ sojuszu z Jankesami i UK.

   Póki co nie jest jeszcze tak, jak na tym obrazku ¯\_(ツ)_/¯:

   @MagicPiano222:

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Wymachiwanie nieistniejącą szabelką to dokładne przeciwieństwo polskiej racji stanu.

   @torquemadek: Jednak, rzecz jasna czysto retoryczne, bo orężem jest zawsze najpierw dyplomacja. Czyli gra. Ale w jej cieniu musi stać jakaś większa siła, w nieskonczoność nie da się blefować, nie dzisiaj.

   jak na tym obrazku

   @torquemadek: No ale chłopcy powinni mieć czarne okulary, akoro macierz tak znacząca. Ciekawe co jest jej stolicą?

  •  

   pokaż komentarz

   No ale chłopcy powinni mieć czarne okulary, akoro macierz tak znacząca. Ciekawe co jest jej stolicą?

   @MagicPiano222: Oczywiście, że Warszawa. Poza tym to całe czerwone to Wielka Rzeczpospolita przecież ( ͡º ͜ʖ͡º)
   I sporo poza obrazkiem jeszcze. Na skutek polskiej polityki zagranicznej trochę lądu co prawda tu i ówdzie ubyło - niebezpiecznie jest zadzierać z SuperMocarstwem ;)

   źródło: wielkarzeczpospolita.net

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Szelf Zimbabwiański ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a to nie "przypadkiem" skutek kulczykowych kopalni miedzi?

 •  

  pokaż komentarz

  Odwiedź niemieckie.muzeum, twoje dzieła sztuki już tam sa.

 •  

  pokaż komentarz

  Po to Niemcy wykupili w Polsce media i stworzyli różnego rodzaju fundacje, by nas "formatować" do własnej wizji, między innymi krzewić stereotypy Polaka złodzieja niemieckich aut.

 •  

  pokaż komentarz

  Koniec lat 80 to u bauerów pierwsze lata smuty i ostatnie wyprzedawane złote zęby ze słoika zakopanego w ogródku przez dziadka z Wehrmachtu.