•  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem fakt, że policjanci nie są pewni komu przypisać spowodowanie tego wypadku każe mi się domyślać, że pani kierująca samochodem ma jakieś plecy w komendzie lub u lokalnych kacyków.

 •  

  pokaż komentarz

  Z artykułu:

  Na pierwszy rzut oka była ona idealna, ale przez wysepkę i ustawiony na niej znak 35-latka mogła, aż do ostatniej chwili, mężczyzny nie widzieć

  Na nagraniu zrobionym ziemniakiem, widać go co najmniej 2 sekundy przed wyjechaniem przez kierującą na przeciwległy pas. Jeśli ktoś ma aż tak słaby wzrok, to niech jeździ autobusem.

 •  

  pokaż komentarz

  Na filmie słychać, że kobieta miała włączone kierunkowskazy, motocyklista mógł to wyłapać . Ewidentnie to jej wina bo nie ustąpiła pierwszeństwa, ale akurat w przypadku motocykli winę sprawcy można sobie w dupę wsadzić bo wina życia nie uratuje i nie jest rekompensatą za kilka miesięcy rehabilitacji lub kalectwa. Motocykliści w pierwszej kolejności powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania i mottem "każdy chce mnie zabić". Ja zawsze w takich sytuacjach zwalniam i próbuję nawiązać kontakt wzrokowy, tak samo jak widzę, że ktoś chce się włączyć do ruchu. To nic, że mam pierwszeństwo bo sobie mogę je włożyć w cztery litery, nie ufam nikomu bo 3/4 kierowców to kretyni. Wczoraj na odcinku 500km miałem 6 wymuszeń

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: Dobrze mówisz. Też jeżdżę zgodnie z zasadą każdy na drodze jest twoim wrogiem, bo się zwyczajnie boję o swoje zdrowie i sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   Motocykliści w pierwszej kolejności powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania

   @Facet_35: Wspominanie o zasadzie ograniczonego zaufania w takich sytuacjach jest bez sensu, bo ta zasada w pierwszej kolejności mówi o tym, że masz zakładać, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35
   Ja myślę, że nawet 7/8 to kretyni

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: @lacik94: @stivenus: Jest taki film na anglojęzycznym YouTube dla początkujących motocyklistów. Mówi o tym, że masz jeździć tak, jakbyś był niewidzialny. Stosuje się do tej zasady. Parę razy zrobiło mi się gorąco jak ktoś mnie nie zauważył i wymusił pierwszeństwo. Ale dzięki temu, że się tego spodziewałem i zwolniłem, na strachu i awaryjnym hamowaniu się skończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: @Leks: przykład, moto sobie jedzie, ma pierwszeństwo, duży pojazd ogranicza widoczność komuś znad przeciwka i wiele osób pomyśli, że nikt nie jest takim dzbanem by mając zerową widoczność, skręcić sobie w lewo ryzykując życie, a jednak są tacy

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Hamza: ten debil na moturku też mógł zwolnić i się upewnić, co nie? Zwłaszcza że ciężarowy nie stoi bez powodu. Ludzie, szanujcie się nawzajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: dlatego moim zdaniem powinniśmy wszystkie takie wymuszenia w miarę możliwości rejestrować, zgłaszać, a państwo polskie powinno mieć możliwość zabrać takiej osobie prawo do jazdy i to dożywotnio. Moim zdaniem na naszych drogach są tysiące a nawet dziesiątki tysięcy osób które nigdy auta nie powinny prowadzić bo się do tego nie nadają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Matpiotr: no tak, choć tu dużej prędkości nie ma, to wypada zwolnić jeszcze bardziej, np. do 20 km/h, tyle, że człowiek jest coraz lepszym kierowcą wraz z nabywanym doświadczeniem. Najgorzej mają osoby zaraz po kursie prawka, gdy robią pierwszych parę tysięcy kilometrów. Dopiero gdy już trochę pojeżdżą to zrozumieją, że na drodze nie wolno nikomu ufać i jest dużo niebezpieczniej niż sądzili robiąc prawko. Łatwiej nabrać doświadczenia w wielkich miastach z dużym ruchem, trudniejsze skrzyżowania, więcej idiotów na drodze, bo każdemu śpieszy się, tam dopiero człowiek szybko pojmuje jak powinien się zachowywać by przeżyć xD

   I błąd niektórych kierowców, niektórzy myślą jak oni zachowaliby się w danej sytuacji i dla nich jest niepojętne jak można nagle wyjechać na drogę z pierwszeństwem, gdy widoczność masz zerową, bo stoi tir czy jakiś żywopłot lub budynek i uważają, że inni też nie są tacy głupi i to jest błąd, bo jednak są debile, którzy zaryzykują, bo raz się udało, to uda się dziesiąty raz. Przepis na jazdę jest prosty - zakładać, że każdy na drodze to kretyn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Facet_35: To samo na rondach. Od dłuższego czasu wjeżdżając na rondo jestem przygotowany do gwałtownego hamowania. Albo ktoś Ci wjeżdża prawie pod maskę z podporządkowanej j albo ścina ktoś z pasa wewnętrznego na prawy odchodzący.

  •  

   pokaż komentarz

   wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów.

   @stivenus: CHYBA, że okoliczności wskazują inaczej

  •  

   pokaż komentarz

   @Matpiotr: @NieMuszeWszystkichLubic: @metkor: zapomniałem wspomnieć o rowerzystach. Chyba każdy z nas pamięta swoje pierwsze doświadczenie z zachowaniem rowerzystów na drodze. Czyli typowy Janusz, Grażyna nagle z prawej krawędzi pasa, bez sygnalizowania zamiaru skrętu (zjechania do posesji), bez oglądania się, nagle skręcają w lewo, a przecież ktoś mógł w tym czasie próbować wyprzedzić rowerzystę.

   Albo nagminnie rowerzyści jadą chodnikiem, wjeżdżają na przejście dla pieszych wjeżdżając nagle na ulicę, to samo robią, gdy nie ma przejścia dla pieszych, z krawężnika zjeżdżają i nagle są uczestnikami ruchu. No idioci, bo innych słów nie ma. A są tacy rowerzyści, którzy wyjeżdżają z podporządkowanej na drogę krajową, nawet nie patrzą tylko w ciemno jadą. No jak tak można? Samobójcy. Do tego czasem na wsiach ktoś jedzie rowerem pod prąd...

   Ludzie potrafią zaskakiwać. Z czasem już człowiek przywyknie do tego i już z góry zakłada, że jest jakaś szansa, że ktoś coś odwali i wtedy my kierowcy jedziemy bardzo ostrożnie. Szkoda, że osoba zaraz po kursie prawka jeszcze nie wie masy rzeczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli jest piękna pogoda a kierująca pojazdem ma włączone wycieraczki to wiec, że będzie skręcać.

 •  

  pokaż komentarz

  Przyj?@#ł aż blenda z kasku w szybie została. (╯︵╰,)

Dodany przez:

avatar generalisimuss dołączył
62 wykopali 2 zakopali 1.8 tys. wyświetleń
Advertisement