•  

  pokaż komentarz

  Miarą kłamstw rosyjskiej historiografii jest to, co uczyniono po dojściu bolszewików do władzy. Okazało się wtedy, że carat był straszny tylko w działaniach wewnętrznych, natomiast carski ekspansjonizm usprawiedliwiano i wręcz gloryfikowano - co było przecież niezgodne z marksistowską dialektyką. Wysoko ceniony przez Lenina za marksistowskie podejście do carskich podbojów historyk Pokrowski został przez komunistów zaszczuty. Jego poglądy, w których nie gloryfikował carskich podbojów może i były zgodne z marksizmem, ale na pewno nie były zgodne z bolszewickimi oczekiwaniami.
  Jeśli pisało się w ZSRR o buntach narodów przeciwko rosyjskiej władzy, to zawsze dodawano, że były one owocem zagranicznych agentur i wrogich knowań. Natomiast podboje Rosji, to niesienie światłości prymitywnym ludom i wyzwalanie ich. Ba, inne narody wręcz same garnęły się pod opiekuńcze skrzydła Rosji. Marks mówił o Rosji, jako "więzieniu narodów". Okazało się, ze więzieniem był carat, a Związek Sowiecki był "wielką rodziną" narodów pragnących integracji. Narody podbijane przez Rosję były zazwyczaj szczęśliwe, mogąc rozwijać się u boku wielkiej Rosji.
  Nie inaczej bolszewicy opisywali rozbiory Polski. Rozbiorów dokonały tylko Prusy i Austria - Rosja tylko "powtórnie połączyła" ziemie rdzennie rosyjskie. Pisano wręcz, że masy pracujące Ukrainy i Białorusi walczyły z ciemiężącymi je polskimi obszarnikami pragnąc połączyć się z narodem rosyjskim.

 •  

  pokaż komentarz

  Lawina uchodźców syryjskich, która jest wynikiem bombardowania ludności cywilnej przez wojska Asada i jego sojuszników - rosyjskiego kontyngentu wojskowego, sprowokowała kryzys wewnętrzny w Europie, reanimowała dyskurs na temat wewnętrznych granic w UE, zrodziła dylematy: kto przyjmuje uchodźców, co z nimi dalej robić. Oraz postawiła Europe przed wyborem: spójność UE czy izolacjonizm.

  Dobra, tutaj przestałem czytać dalej. Znana śpiewka - winnym destabilizacji Syrii i kryzysu z "uchodźcami" jest zły Asad i jego sprzymierzeńcy z imperium zła, bo przecież nie opłacający rebeliantów i ciągle podsycający konflikt Izrael do spóły ze swoim lobby w USA. Jeszcze dla pełni grozy mogli coś o używaniu broni chemicznej dopisać... No a unijne lewactwo od "refugees welcome" to też Asad zmusił przyjmować hurtowo syryjskich imigrantów ekomicznych z Turcji, Libanu czy gdzie tam trafili uchodźcy z Syrii.

  Propagandowy ściek. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Zwierzaki, tyle w temacie...

 •  

  pokaż komentarz

  Kurcze jakbym o Kaczynskim czytal