•  

  pokaż komentarz

  Biały mężczyzna bohaterem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że teraz bohaterem może być tylko czarny rudowłosy trans pochodzenia żydowsko-azjatyckiego popierający ruch LGBTcośtam, który ukończył gender studies i identyfikuje się jako 123 płeć z listy, a strażakiem został by być bohaterem i promować to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: już nie przesadzaj, wystarczy, że obejrzysz sobie najnowszych Avangersów i wtedy się dowiesz, że żeby być bohaterem wystarczy być kobietą lub czarnym, a jeszcze lepiej czarną kobietą. Kapitan Ameryka teraz jest czarny, Thor odszedł na emeryturę, Asgardem włada teraz czarna kobieta, biały Ironman zwyczajnie się poświęcił i umarł, za to są jemu podobni tyle, że czarni w podobnych zbrojach mają się dobrze... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow I jedyne co ma obowiązek gasić to pragnienie.

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   +99

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: lewacka logika zabija pomyślcie, iż obniżono wymagania specjalnie dla "strażaczek" wybuch pożar zginęło 10 osób w tym kobiety i dzieci. Marek uratował 10 osób wchodząc do budynku 15 razy Ania dała rade jedynie wynieść kotka którego przygarnęło do siebie bo rodziny nie dało się jej uratować. I teraz kto jest odpowiedzialny za ich śmierć - lewak który za długo grzebie w nosie i nie ma co zrobić z sobą czy Ania którą przeniesiono do papierkowej roboty

   źródło: northlyonfire.com

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: W żadnym wypadku rudowłosy - Hollywood konsekwentnie usuwa rudych ze wszystkich ekranizacji :)

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: wybuchł, ale poza tym zgoda. To samo z policją - w UE chca mieć 50% kobiet. A to oznacza, że damsko-męski patrol może zostać rozniesiony przez dowolnych 2 łebków albo jednego bardzo dużego typa. I jak nasz funkcjonariusz zginie, bo nie otrzyma pomocy, bo koleżanka gówno może zdziałać, to czyja będzie wina?
   Widzialem taki filmik, strzelanina, policjant zostaje ranny, ale walczy dalej, napastnicy zostają trafieni, ale uciekają. A policjantka przez całe starcie sp##$#@?a i zaczyna strzelać dopiero, jak uciekający bandyci są z 80 metrów od niej, oczywiście kobita stwarza ogromne zagrożenie, gdyż oczywiście nie trafia pociski lecą sobie w cholerę.

  •  

   pokaż komentarz

   lewacka logika zabija pomyślcie, iż obniżono wymagania specjalnie dla "strażaczek" wybuch pożar zginęło 10 osób w tym kobiety i dzieci. Marek uratował 10 osób wchodząc do budynku 15 razy Ania dała rade jedynie wynieść kotka którego przygarnęło do siebie bo rodziny nie dało się jej uratować.

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: Nie opisałeś żadnej wyimaginowanej sytuacji, ale rzeczywistość.
   Był (na wykopie też)reportaż mówiący o rekrutacji i "równościowej polityce" w Straży Pożarnej w Szwecji. Naciski na przyjmowanie kobiet, olewanie testów sprawnościowych w przypadku gejów itd. Strażacy wypowiadali się na filmie, ale twarze zakryte i głosy zmienione - bali się zwolnienia z pracy jako homofoby, transofoby itd.
   Efekt: pamiętacie pożary lasów w Szwecji? Nasze chłopaki musieli pojechać i gasić, bo szwedzka straż nie potrafiła gasić lasu... tak jakby mieszkali na pustyni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   +11

   pokaż komentarz

   @KazPL: kurwa co za pojebany ten lewacki świat

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL taka ciekawostka że jeszcze władze szwedzkie żądały zapłaty od polskich strażaków za noclegi i wyżywienie

  •  

   pokaż komentarz

   @PogromcaPatusow: dla mnie to dobrze. Przestałem oglądać filmy gdzie na siłe murzyni są bohaterami.

   Mam więcej czasu na filmy na poziomie, niż holywoodzkie chłam.

  •  

   pokaż komentarz

   pamiętacie pożary lasów w Szwecji? Nasze chłopaki musieli pojechać i gasić, bo szwedzka straż nie potrafiła gasić lasu... tak jakby mieszkali na pustyni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @KazPL: Wcale bym się nie zdziwił gdyby duża część tych strażaków jeszcze do niedawna pomieszkiwała na pustyni lub w jej niedalekiej okolicy :)

  •  

   pokaż komentarz

   taka ciekawostka że jeszcze władze szwedzkie żądały zapłaty od polskich strażaków za noclegi i wyżywienie

   @jestem_kim_jestem: To jest bzdura. Do Szwecji wyjechały zespoły, które były samowystarczalne. Gazenie pożarów w takich warunkach było testem i PSP stwierdziła, że sama będzie finansowała wyjazd na akcje w celu sprawdzenia możliwości grupy wyjazdowej i sprawdzenia, czy są wystarczająco samowystarczalni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla w Szwecji było o tym głośno, spędzam tam parę miesięcy w roku i mogę ci powiedzieć że to nie bzdura. Zakwaterowanie i jedzenie (chociaż nie wiem czy całe czy część) finansowala Szwecja

  •  

   pokaż komentarz

   Do Szwecji wyjechały zespoły, które były samowystarczalne.

   @jestem_kim_jestem: na pewno nie całe.

  •  

   pokaż komentarz

   Efekt: pamiętacie pożary lasów w Szwecji? Nasze chłopaki musieli pojechać i gasić, bo szwedzka straż nie potrafiła gasić lasu... tak jakby mieszkali na pustyni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @KazPL: ugasić największy pożar lasów w historii, podczas rekordowej suszy, w kraju gdzie miejsca zamieszkania są porozrzucane i ze względu na to jest słabo rozwinięta sieć hydrantowa. Ale wykopki już wydali wyrok - w Szwecji nie umiom bo majom baby w straży.

   Wcale bym się nie zdziwił gdyby duża część tych strażaków jeszcze do niedawna pomieszkiwała na pustyni lub w jej niedalekiej okolicy :)

   @Sabuch9188: zapewne, żeby zostać strażakiem trzeba mieć obywatelstwo szwedzkie, lub chociaż paszport.

  •  

   pokaż komentarz

   ugasić największy pożar lasów w historii, podczas rekordowej suszy, w kraju gdzie miejsca zamieszkania są porozrzucane i ze względu na to jest słabo rozwinięta sieć hydrantowa.

   @klcn123: Polacy i inni co przyjechali na pomoc - potrafili. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Proszę o komentarz tego faktu, jak i linki do danych, że to był naj-pożar - żebym mógł być jeszcze bardziej dumny z polskich strażaków.

   PS: Sieć hydrantów - remedium na pożary lasów.... że też nikt na to wcześniej nie wpadł..... nic nie wiesz o gaszeniu pożarów, co? :))))

  •  

   pokaż komentarz

   Polacy i inni co przyjechali na pomoc - potrafili.

   @KazPL: Sami "Polacy i inni" nie zgasili, pomogli Szwedom.

   nic nie wiesz o gaszeniu pożarów, co?

   @KazPL: a co wiesz ty?

  •  

   pokaż komentarz

   @klcn123: Kolego, twoja wypowiedź o hydrantach to klasyka. Wiesz, jakie ciśnienie miałbyś "na końcu", tj ile by kosztowało sensownej rozprowadzenie sieci po lasach? Takie rozwiązania możesz sobie zastosować w lasku obok miasta. Gaszenie lasu nie odbywa się z hydrantów. To wszystko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   PS Nikt nie pozwoli przekopywać lasu - też ze względów ekologicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: rozumiem, że nie wiesz, nic o organizacji punktów czerpania wody, systemach dowożenia i przetłaczania na duże odległości. Nic nie pisałem o hydrantach w lesie, ale gdyby między terenami zalesionymi było więcej miejsc zamieszkania to sieć hydrantowa byłaby gęstsza i w/w były oczywiście wydajniejsze. Czytałem też wiele opisów tej akcji z perspektywy członków kontyngentu, więc ma jakieś wyobrażenie co działo się na miejscu. A co ty wiesz o gaszeniu, że tak się doj$!%łeś?

  •  

   pokaż komentarz

   Nic nie pisałem o hydrantach w lesie, ale gdyby między terenami zalesionymi było więcej miejsc zamieszkania to sieć hydrantowa byłaby gęstsza i w/w były oczywiście wydajniejsze.

   @klcn123: Przepraszam, źle cię zrozumiałem, tj dopowiedziałem to sobie. Jak zobaczysz ten film dokumentalny o szwedzkiej straży - pogadamy dalej. Niestety, ale linku nie mam, musisz poszukać. Cały film był angielskojęzyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic nie pisałem o hydrantach w lesie, ale gdyby między terenami zalesionymi było więcej miejsc zamieszkania to sieć hydrantowa byłaby gęstsza

   @klcn123: na terenach bardziej zurbanizowanych (ja w takim regionie mieszkam) coraz częściej widuje się sieć hydrantową podciągniętą do lasu na parę kilometrów, kilka lat temu sam się zdziwiłem widząc hydrant "w środku" lasu. Ale rozumiem, że w terenie tak zalesionym, jak objęta tym pożarem północna Szwecja, gdzie las ciągnie się przez wiele, wiele kilometrów stworzenie takiej sieci jest raczej niemożliwe.

   Wiesz, jakie ciśnienie miałbyś "na końcu"

   @KazPL: nie trzeba "wiedzieć", tylko policzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   w Szwecji było o tym głośno, spędzam tam parę miesięcy w roku i mogę ci powiedzieć że to nie bzdura. Zakwaterowanie i jedzenie (chociaż nie wiem czy całe czy część) finansowala Szwecja

   @jestem_kim_jestem: jakie zakwaterowanie skoro polscy strażacy mieszkali w obozowisku polowym, które sami sobie i swoim sprzętem wybudowali? Nie rozpowszechniaj nieprawdziwych informacji. Sprawa o której piszesz dotyczyła tylko i wyłącznie szwedzkiej OSP, moduł polski był samowystarczalny i opłacony przez stronę polską (bo na takiej zasadzie się to odbywa w UE, szerzej opisałem to TUTAJ).

   Efekt: pamiętacie pożary lasów w Szwecji? Nasze chłopaki musieli pojechać i gasić, bo szwedzka straż nie potrafiła gasić lasu... tak jakby mieszkali na pustyni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @KazPL: dzięki, limit głupoty w komentarzach wyczerpany na ten tydzień.

 •  

  pokaż komentarz

  biały heretoseksulany strażak bigot, jak mogło do tego dojść?

 •  

  pokaż komentarz

  i potem człowieku zatruj się dymem, strać przytomność i miej nadzieję, że kobieta cię wyniesie.

  pokaż spoiler oh, wait, one chcą za biurko, a nie do ognia. co by było, gdyby nadtopiły się sztuczne rzęsy

 •  

  pokaż komentarz

  Ta bajka była gówniana nawet z białym jako głównym bohaterem. Tak samo Kot i Pat.

 •  

  pokaż komentarz

  Co ciekawe, nowe serie są dość otwarte właśnie. Jest jego pomocnica, całkiem ogarnięta - więc pasuje do walki ze stereotypami. Są kolorowi (bardziej śniadzi niż czarni, ale to przecież angielska wyspa). Jest dziewczynka na wózku inwalidzkim, samotna matka.
  Brakuje pewnie im jeszcze LGBT. Przez to LGBT nachalnie wprowadzane do bajek, omal nie przestałem być fanem MLP :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: ale chyba nadal w każdym odcinku rudy Norman robi przypał xD

  •  

   pokaż komentarz

   @bastianbastiante: Moje młode już tego nie oglądają od prawie roku, ale ostatni raz jak widziałem to jak najbardziej :) I to jest większy problem niż LGBTQWERTY i inne pierdoły, bo rudych jest więcej i mają przerąbane ;) No chyba, że dziewczynka, to ma w drugą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Indoctrine: i poza Samem i Tomem, każdy facet to fajtłapa, większy lub mniejszy. A każda kobitka to wzór do naśladowania. Penny - rozgarnięta i pomocna, wie zawsze co robić, Dilis prowadzi sama biznesik, Helen - pielęgniarka, zawsze wie co robić, której mąż podpala kuchnię albo nie umie uprasować, Bronwyn prowadzi sklep rybny, której mąż łowi ryby i wpływa na mielizne bo chciał zostać gwiazdą filmową( ͡° ͜ʖ ͡°), kapitan Steele, wsadza swój łepek między pręty balustrady żeby coś pokazać i nie może go wyjąć, albo przyjeżdża na akcje i zamiast szybko rozstawiac drabine bo ktos zwisa z dachu to opowiada jakieś dyrdymały. Elvis - wiadomo, gada z manekinem bo myśli że to żywy człowiek( ͡° ͜ʖ ͡°) Trevor to ciota która prawie spada autobusem z urwiska bo tak go nawigacja kieruje, jakby nie widział że jedzie w przepaść :) albo otwiera maskę płonącego silnika i nie wie że tylko pogorszy sprawę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @michal888: Do niedawna bym zachodził w głowę czy Ty tego wszystkiego przypadkiem nie zmyśliłeś na potrzeby chwili. Ale od kiedy mam dzieciaki i już widziałem wystarczająco dużo Sama aby potwierdzić, że "role" męskie w tej bajce to jakieś nieporozumienie.

Dodany przez:

avatar bayonetta112 dołączyła
463 wykopali 19 zakopali 6.9 tys. wyświetleń
Advertisement