•  

  pokaż komentarz

  A zrobi ktoś porządek z tymi niekontrolowanymi wzrostami cen wywozu śmieci "bo trzeba"?

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: Ten wykop ma za zadanie coś odwrotnego: no zobacz jaki ten samorząd biedny - płać trucicielu!
   A tak się składa, że np w Wawie, po pierwszej reformie śmieciowej, gminy płaciły firmom za kg odebranych śmieci, a same kasowały od mieszkańców za litr. Czysty zysk.
   Nie wiem czy dalej tak jest, ale nikt mi nie wmówi, jak to samorządy TEŻ są pokrzywdzone.
   Po reformie, też w Wawie, przetarg na odbiór wygrała firma xxx - wcześniej zainwestowała w bardzo nowoczesną sortownie itd.
   A co zrobił samorząd, w tym wypadku warszawski Ratusz?
   Odwołał się od decyzji, zanegował przetarg - w powtórnym przetargu już wygrał ten kto miał wygrać - nie mająca NIC wspólnego z recyklingiem spółka należąca do miasta: MPO.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: u nas podobnie- wygrał kto wygrał, tylko zamiast obiecanego "będzie taniej bo będziecie sortować" jest z kwartału na kwartał drożej i nie zapowiada się, żeby to się miało choćby zatrzymać. I za każdym razem powtarza się p#@%$@$enie w czajnik że "cena musi iść w górę, taka jest cena ochrony środowiska", albo inne głodne kawałki w tym stylu, a jednocześnie coraz więcej rzeczy samemu sobie trzeba wywozić do pszoka, również na własny koszt. Dziwnym trafem kiedyś się wywalało wszystko do 1 kubła, wszystko odbierali i cena była prawie 3x mniejsza.

   No ale weź spróbuj powiedzieć że cała ta ustawa to był zwykły skok na kasę to zaraz cię wszelkiej maści pożyteczni zjedzą. Dziwnym trafem jak tak obserwuję to na początku całego tego sortowania, śmieci z rowów się faktycznie potrafiły, a teraz znowu wracają. Hmmm, ciekawe- czyżby ten system nie działał? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No, dalej dalej, sortować, bo zmieszane śmieciuszki źle się palą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodany przez:

avatar rafal-czajka dołączył
3 wykopali 1 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement