•  

  pokaż komentarz

  Likwidacja paradoksu będzie ogłoszona sukcesem.

  Niedługo pewnie za sukces uznana będzie podwyżka ZUS nie 5x a tylko dobrotliwie w ramach ulgi X2.
  Dziękujemy naród jest wdzięczny.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @marian1881: jak dotąd instalacja fotowoltaiczna na budynku była opodatkowana 8% VAT, poza nim - chociaż dotyczyła budynku - dostawała stawkę 23%.

  •  

   pokaż komentarz

   @SwiatOze: na budynku mieszkalnym 8%. Na budynku gospodarczym, garażu, wiacie, stodole, ziemi było 23%

  •  

   pokaż komentarz

   @kazik303: racja, uciekło mi najważniejsze w tej zmianie słowo. Dzięki.

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: Socjalizm bohatersko rozwiązuje problemy, które sam stworzył.

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: typowe polskie podejście - jest lepiej, to ponarzekajmy, że jak było gorzej to było lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: dam ci minusa za takie c$%?!we narzekanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: @SwiatOze: @kazik303: Czyli znów źle, że obniżyli podatki xD

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos:

   Likwidacja paradoksu będzie ogłoszona sukcesem

   Czy was cokolwiek kiedykolwiek zadowoli? Wchodząc w komentarze wiedziałem że na szczycie będzie niezadowolenie.Naród malkontentów,nawet mi was nie żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko:

   typowe polskie podejście - jest lepiej, to ponarzekajmy, że jak było gorzej to było lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dokładnie, ten naród z takim podejściem nie zasługuje na nic dobrego.Niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: Stwórz problem i rozwiąż go , jeden z punktów manipulacji ludźmi

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: Największym paradoksem jest akcyza (podatek pod dóbr luksusowych) na paliwa! Fotowoltaika to fanaberia w naszym klimacie dająca stosunkowo niewielkie korzyści. Bez zachęt, niższych podatków i dopłat zupełnie nieopłacalna!

  •  

   pokaż komentarz

   @SwiatOze: A jak była brana z "usługą montażu" to czasem i tak nie miała 8%?

  •  

   pokaż komentarz

   @bbolos: jaki rząd napisał taka ustawkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield: nie narzekam, cieszę się wręcz że przepisy będą zmienione ale czy to nie paradoks, że ta sama instalacja wykorzystywana do identycznego celu ma różne stawki VAT w zależności od tego gdzie będzie posadowiona.
   Nie mogę zdierzyc, że produkowana są tomy debilnych przepisów a normalizacja uważana jest za sukces.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik:

   Największym paradoksem jest akcyza (podatek pod dóbr luksusowych) na paliwa!
   Fotowoltaika to fanaberia w naszym klimacie dająca stosunkowo niewielkie korzyści. Bez zachęt, niższych podatków i dopłat zupełnie nieopłacalna!

   Sam se wdychaj spaliny i smog.
   Najlepiej to w ogóle pij benzynę zamiast jeść ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   @lifeisbattlefield: jeszcze się nie przyzwyczajałeś? Dlatego nie warto zbyt mocno przejmować się tym, co wykopki myślą. Czy jest to celowe, czy to taki naród, to ciężko ocenić.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Skończ ju to biadolenie bo śmieszy mnie ta histeria. Dziś powietrze jest o wiele lepsze niż 10, 20 czy 30 lat temu i wcale nie jest tak źle jak nam się wmawia. A histerię nakręcają ci którzy mają interes żeby sprzedawać nieopłacalne z punktu ekonomicznego technologie tak jak kiedyś sprzedawano świetlówki kompaktowe. Przypomnę Ci że aut w lecie nie jeździ mniej niż w zimie a jakoś smogu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: tu nie chodzi o powietrze tylko realizację celu narzuconego przez UE w postaci bodajże 15 % energię z oe w naszym micie energetycznym. Niemal Sami prosumenci mają go zrobić w planach naszego rządu:) a jak by się nie opłacało to by nie powstało ilestam tysięcy instalcji PRZED dotacjami z programu czyste powietrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik w takiej Szwecji fotowoltanika dostaje z góry jeszcze mniej energii ale... 90% kasy na panele idzie z państwowego tortu więc warto sobie zainwestować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: jak dla mnie to możesz se jeździć furmanką i strzelać z łuku do dzików w lesie ale fakty są takie, że energia polegająca na spalaniu zbutwiałych szczątków organicznych to prymitywny i trujący przeżytek - zarówno jeśli chodzi o zasialnie pojazdów jak i ogrzewanie. Kierowanie się samą "ekonomią" to ślepa uliczka, bo zdrowie ma się tylko jedno. Zresztą gdyby łatwo dało się policzyć koszta leczenia chorób i przedwczesnych zgonów spowodowanych zanieczyszczeniem z jarania to pewno wyszłoby, że jednak bardziej z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się energia pozyskiwana z fotogalwaiki i ogólnie odnawialna, pomimo tego, że jest to wciąż dość nowa technologia, która będzie tanieć wraz z rozwojem i powszechnością jej zastosowania.
   Także dobrze, że są regulacje i dopłaty aby jej rozwój stymulować, bo inaczej przez takich jak ty do dziś byśmy ogrzewali w jaskini ogniskiem ( ಠ_ಠ)

   pokaż spoiler zresztą piece domowe na węgiel zbytnio od tego się niestety nie różnią

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: Nie znam sie to sie wypowiem sie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Togira_Ikonoka: No własnie o tym piszę. Nieopłacalne ale UE sobie wymyśliła tak jak kiedyś zmuszała nas do porzucenia tradycyjnych żarówek. Inne znacznie większe gospodarki się nie przejmują a my jako obywatele UE ponosimy koszty chorych fantazji eurokratów.
   Mylisz się co tego że przed programem "Czyste powietrze" powstawały tysiące instalacji bez dotacji. Dotacje były unijne i mogłeś taką uzyskać. To funkcjonowało od kilku lat, a program "Czyste powietrze" bodajże od 2018 działa dopiero.

   @Szymszel: W Szwecji mają hopla i są nieżyciowi więc chyba lepiej nie brać z nich przykładu. Tam głupota wyewoluowała do tego stopnia że np. swego czasu wymieniali przykrycia od studzienek żeby jakiś tam zwierząt nie straszyć.

   @szpongiel: Przeżytek czy nie państwo nie powinno ingerować w moją wolność i zmuszać mnie do zakupu gównianych samochodzików z silniczkiem z temperówki zamiast solidnego V8 czy V10. To moja decyzja a państwo - UE na każdym kroku chce mi coś narzucać.
   Twoje super nowoczesne samochody nie dość ze są horrendalnie drogie to w dodatku mogą wkrótce sprawić że braknie surowców do produkcji baterii. Nie wiem co Cię podnieca w eGolfie za 164 tys podczas gdy zwykły spalinowy Golf zaczyna się od 61 tys zł. w dodatku tym elektrycznym nie pojedziesz na wakacje bo się do tego nie nadaje. Skończy Ci się bateria to czekaj kilka godz na naładowanie. Tymczasem bierzesz starego gruchota sprzed 10 lat. Lejesz ON i jedziesz 1200 km. Jak się skończy paliwo to uzupełniasz na stacji w 10 min i znowu jedziesz 1200. Aktualnie cofamy się w rozwoju a taki rządzący idiota wprowadza jeszcze podatki. Nie dość że Polacy jeżdżą starymi trupami bo nie stać ich na nowe auta to PiS wprowadził czwarty podatek w cenie paliwa. W imię czego? Żeby dać kasę koncernom bo nikt inny na tym nie zyska! Dziś prąd jest tani ale gdyby wszyscy przesiedli się na samochody elektryczne to z czego rząd będzie utrzymywał budżet, jak bardzo prąd pójdzie bardzo w górę?! Kilka lat temu na drogi rząd przeznaczał 4-5 mld zł. Z podatków od kierowców wyciągał około 60 mld zł.Jakby tego było mało nadal kierowcy są tymi złymi i złodzieje wciąż patrzą jak wyciągnąć od nas pieniądze zmuszając do zakupu bezużytecznych elektryków itp. fanaberii. Nawet infrastruktura budynków nie jest przystosowana do tego. To nie ma kompletnie żadnego uzasadnienia ekonomicznego!
   Dopłaty to komunistyczny wynalazek nie mający nic wspólnego z wolnym rynkiem. Widzę kolega zwolennik 500+ itp "socjali"!
   Przez takich jak ja? Chyba przez podobnych Tobie byśmy z jaskini nie wyszli żeby środowisku nie zaszkodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kokosik: nie jestem zwolennikiem socjali i 500+, w ogóle mieszasz frustrację na polski c$@$%wy rząd z ochroną środowiska i zdrowia. Twoja wolność się kończy tam gdzie zaczyna moja i ja sobie nie życzę musieć oddychać twoimi trującymi spalinami, czy smogiem z pieca. Niestety powietrze mamy wspólne, nic nie poradzisz. Poza tym rząd nie zmusza, nadal masz wybór, tylko za trucie innych będziesz musiał więcej zabulić. Co do cen za auta elektryczne to się zgodzę, że są na razie zaporowe oraz również fakt, że Polacy to biedaki i niestety kolejne rządy jeszcze to potęgują choćby goląc 40% klina podatkowego już od pensji minimalnej. Ale skoro Polakom to nie przeszkadza i nie protestują... ¯\_(ツ)_/¯

   pokaż spoiler ja zaprotestowałem nogami i już nie mieszkam w PL, polecam

   Jeśli zaś chodzi o te bezzasadne przytyki o silniku od temperówki, serio? Silniki elektryczne mają dużo większą sprawność, większy moment obrotowy, są mniejsze, mniej skomplikowane i mają mniej ruchomych części, nie trzeba w nich wymieniać oleju i nie ma się w nich co zepsuć. No sorry ale naprawdę nie wiem jakbyś się gimnastykował, to nie znajdziesz zasadnych argumentów na korzyść silników spalinowych. Jedyny, acz nielogiczny, to są emocje, że spalinowy fajnie ryczy itp. ale to jest fetyszyzacja skutku ubocznego spalania jakim jest hałas. Dodam, nieporządanego skutku ubocznego, gdyż cisza w miastach mimo ruchu ulicznego jest ze wszechmiar bardziej korzystna. Co do argumentu z wyjazdem na wakacje... póki co samochody spalinowe nie są zakazane. Można mieć więcej niż jeden samochód. Można jechać wypożyczonym, pociągiem, samolotem. Przede wszystkim autem na co dzień jeździ się dystanse, na które zasięg baterii spokojnie starczy, a ten jeden raz w roku na wakacje ma tu niewielkie znaczenie, tym bardziej, że podczas postoju na obiad i siku można w te 30-45min wystarczająco podładować w superchardżerze aby zrobić kolejne kilkaset km. Jeśli skończą się metale ziem rzadkich, to będą recyclować baterie ze starych aut albo wydobywać z asteroid. Potrzeba matką wynalazku. Zresztą akurat wszyscy powinniśmy trzymać kciuki za rozwój nowych sposobów magazynowania energii, a popyt jaki na to wytworzą elektryczne samochody niewątpliwie będzie bodźcem do rozwoju nowych technologii w tej branży.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Lepiej to by było jakby na wszystko była jedna stawka a nie że na panel na dach jest 8 a na szopie 23 lub odwrotnie. Dzięki takim pomysłom banda urzedników ma zajęcie. Powinna być jedna stawka VAT na wszystko - nieważne czy to srajtaśma, panel PV, paliwo czy chleb.
   Coś by zdrożało, coś staniało, ustaliłby się nowy stan równowagi, system podatkowy bylby dużo prostszy i tańszy a niepotrzebni urzędnicy mogliby zasilić gospodarkę w której brakuje rąk do pracy. Wtedy byłoby lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: Nie chce mi się już rozpisywać ale to jest cena za życie w cywilizowanym świecie. Uważasz że trują Cię samochody spalinowe (elektryczne też trują) tyle tylko że nie Ciebie ale ludzi w Chinach czy Afryce. To niestety jest cena życia w cywilizowanym świecie. W innym przypadku zakażmy wszystkiego. Produkcji energii elektrycznej budowy dróg, produkcji i sprzedaży leków (nie wiem czy kiedyś czytałeś listę skutków niepożądanych) podróży samolotami. Wiesz jak rakotwórcza jest hydrazyna używana jako paliwo rakietowe czy do samolotów napędzanych silnikami odrzutowymi? Pole elektromagnetyczne i sieci komórkowe też są niezdrowe, nie używasz telefonu? Zakażmy tego wszystkiego.
   Nie da się albo wrócimy do jaskini i będziesz i tak wdychał dym z ogniska.

 •  

  pokaż komentarz

  Zmienili ustawe na plus i tak na wykopie same hejty xD

 •  

  pokaż komentarz

  Średnio 200 mikro instalacji fotowoltaicznych powstaje dziennie w Polsce. :)
  Tak trzymać.

 •  

  pokaż komentarz

  nie obnizaja podatkow zle
  obnizaja podatki jeszcze gorzej xD

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe. Dzis wlasnie dostałem fakture vat za fotowoltaike na moim domu i jest 8% vat.

Dodany przez:

avatar SwiatOze dołączył
603 wykopali 4 zakopali 11.7 tys. wyświetleń