•  

  pokaż komentarz

  Kiedy użyłem Sordum Windows Update Blocker skończyły się moje problemy z 10-ką. System zaczął też chodzić dużo żwawiej.
  https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/

  •  

   pokaż komentarz

   @outsidre: nigdy nie mialam ani jednego problemu z windows 10, ludzie maja gówno komputery z masą syfu i wynajduja problemy z dupy

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   -58

   pokaż komentarz

   @outsidre: no tak polecam bo kurne zablokowali możliwość nawet dezaktywacji tych usług

  •  

   pokaż komentarz

   @outsidre: wystarczy ustawić sobie połączenie taryfowane, to blokuje wszystkie update'y, a nie instalować jakiś gównosoft tego typu. Poza tym system mimo wszystko powinien być aktualny. Jeśli pojawiają się problemy opisane w artykule, może czas na lepszy sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   @wasted00 mój kumpel jest idealnym przykładem że i mając połączenie taryfowe, aktualizacje same się pchają. Jego wersja windowsa to 1903. Najnowsza zdaje się. Skąd, jak ma taryfowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie mialam ani jednego problemu z windows 10, ludzie maja gówno komputery z masą syfu i wynajduja problemy z dupy

   @jasmithia: Radośnie w zeszłym tygodniu biegłem do firmy bo się windowsy uaktualniły... Przestał działać server FTP na który skaner wrzucał PDFy...

   Dlaczego? bo tak... bo MS wymyślił sobie, że po aktualizacji wyłączy serwer FTP wbudowany w IIS :-/ Wystarczyło ponownie go włączyć, ale kurna dlaczego go wyłączyli skoro był wcześniej włączony? Kto wymyślił, że mi nie będzie potrzebny skoro wcześniej był potrzebny.

   Niby niewielka rzecz a kilka godzin zmarnowanych.

   A podczas aktualizacji do win10 zmienili protokół SMB i wszystkie ksera przestały skanować "na dysk". I nie dało się tego naprawić, trzeba było przejść na ftp.

   Pomijam ussability, tony śmieci w starte menu, zj$#?ne ustawienia w 3 różnych stylach, ten cały telemetring o którym nie wiadomo co sądzić - jak masz jakieś corporate-secret to lepiej mieć intranet odcięty od sieci na tych komputerach. Ilość bugów jest kosmiczna, co chwilę coś się p%@@%@%i. Sprzętowo nie (komputery to firmowe delle) ale programowo jest co chwilę coś zj$#?ne. A co najważniejsze, nie da się zamrozić bieżącej wersji bo uaktualnienie i tak się kiedyś wepchnie :-/

   Jakbym miał worda i firmowy soft natywnie pod Linuxa to bym się długo nie zastanawiał, żeby zmigrować wszystkie stanowiska. Byłby spokój z uaktualnieniami, stabilnością, szpiegowaniem, backupem, etc... Użytkownikom potrzebny jest jedynie przeglądarka + Word i firmowe oprogramowanie, niestety word musi mieć jakieś pluginy więc nie ma szans zamienić na alternatywę (zresztą LibreOffice jest słabą alternatywną - wygląda niestety biedneie)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Wygląd w LibreOffice ustawiasz sobie sam. Natomiast masz też inne alternatywy do LibreOffice, np. od Google, chińczycy zrobili swojego Office, jeszcze jest jakiś nowy (bo hurr durr, w Manjaro go wrzucili, a niewolny)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: przecież stara samba to było dziurawe gówno

  •  

   pokaż komentarz

   A podczas aktualizacji do win10 zmienili protokół SMB i wszystkie ksera przestały skanować "na dysk". I nie dało się tego naprawić, trzeba było przejść na ftp.

   @kwanty: Nic nie zmienili tylko wyłączyli protokół SMB 1.0 (cifs) ze względów bezpieczeństwa. Skanery często obsługują tylko tą wersję protokołu. Można go ponownie w Win 10 włączyć za pomocą powershella albo dodawania funkcji ale radzę zaktualizować firmware skanerów, bo większość producentów wydała łatki do SMB.

   W całej firmie wszyscy mają Win 10 i nic się nie p!#!%!#i, powiem nawet że mam znacznie mniej problemów niż na Win 7. Tak więc nie wiem czemu macie takie dziwne doświadczenia, jak dla mnie Win 10 jest bardzo dobrym i stabilnym systemem.

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie mialam ani jednego problemu z windows 10

   @jasmithia: Zaczynacie pisać jak rasowi linuksowcy xD

   wystarczy ustawić sobie połączenie taryfowane, to blokuje wszystkie update'y,

   @wasted00: Jak zwierzęta. Mam się stosowac do jakiś gówno sztuczek bo producent oprogramowania ubzdurał sobie, że to nie komputer jest dla mnie tlyko ja dla komputera? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: przecież nie musisz korzystać z windy, jeśli ci nie pasuje :)
   ja np wszystko robię wyłącznie w terminalu. mam stosować myszkę i jakies gówno-kursory bo producent oprogramowania ubzdurał sobie, że to nie komputer jest dla mnie tylko ja dla komputera?

  •  

   pokaż komentarz

   przecież nie musisz korzystać z windy, jeśli ci nie pasuje :)

   @kubako: Lel, przecież nie korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   mam stosować myszkę i jakies gówno-kursory bo producent oprogramowania ubzdurał

   Niezłą akrobację logiczną tutaj wykonałeś.

   Jakim cudem w ogóle połączyłeś urządzenia we/wy z wymuszoną aktualizacją przez producenta, która średnio raz na kilka miesięcy potrafi zepsuć coś w np tak podstawowej rzeczy jak UI użytkownika? xD

   Odpowiadając na twój debilny argument podłączenie myszy do komputera nie powoduje sytuacji jak ta poniżej:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie mialam ani jednego problemu z windows 10, ludzie maja gówno komputery z masą syfu i wynajduja problemy z dupy

   @jasmithia: Mój Opel nigdy się nie zepsuł (a mam go już 4 lata), tymczasem w necie ciągle czytam, że komuś coś się psuje. Ludzie nie umieją jeździć i wynajduja problemy z dupy.

   pokaż spoiler Tyle jest warte twoje p!!@#$%enie. Ogarnij że PCty mają miliardy konfiguracji i pewne błędy u jednych występują, a u innych nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Ale żeś się zdenerwował... sorrry, bro :(

  •  

   pokaż komentarz

   Ogarnij że PCty mają miliardy konfiguracji i pewne błędy u jednych występują, a u innych nie.

   @bubub: Akurat tutaj są problemy związane czysto z softem a nie z konfiguracją sprzętową użytkownika. Co np ma konfiguracja sprzętowa do tego, że któraś z poprzednich aktualizacji Windowsa wywalała losowo pliki użytkownika (było o tym dosyć głośno)?

   Sam system aktualizacji jest dosyć zawiły w windowsie i podejrzewam, że on tutaj jest główną przyczyną. Aktualizacje nie zawsze dobrze się kolejkują. Jak widać system aktualizacji nie zachowuje się deterministycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: no ok, nie wnikam co tym razem ms sp?%%%%!ił, wywalone mam, więc nawet nie czytałem. Czyli 100% użytkowników ma te problemy? dziwne bo @jasmithia twierdzi że nie

  •  

   pokaż komentarz

   Radośnie w zeszłym tygodniu biegłem do firmy bo się windowsy uaktualniły... Przestał działać server FTP na który skaner wrzucał PDFy...

   @kwanty:

   Zarządzasz Windowsami w firmie i nie kontrolujesz updatów? Wiesz, że na dowolnym innym systemie też po aktualizacji może coś przestać działać?

   A podczas aktualizacji do win10 zmienili protokół SMB i wszystkie ksera przestały skanować "na dysk". I nie dało się tego naprawić, trzeba było przejść na ftp.

   A wiesz, że możesz przeczytać co niesie dana aktualizacja? I nie powienieneś instalować jak to spowoduje pad twojej sieci i jest to twoja wina.

   Wiesz o tym, że SMBv1 pochodzi z 1983 roku? Staroć sprzed 35 lat praktycznie bez żadnych współczesnych zabezpieczeń. Ile to trzeba będzie utrzymywać? Po za tym możesz w W10 włączyć ponownie jak musisz, ale pora przejść na nowsze np:

   SMBv2 z 2006, SMBv3 z 2012.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet nie czytałem.

   @bubub: Kolejny co komentuje znaleziska bez zaglądnięcia do nich.

   Czyli 100% użytkowników ma te problemy?

   Nie wiem czy zrozumiałeś mój komentarz. Zaznaczam, że błędy nie biorą się tylko z konfiguracji sprzetowej ale z dziwnych decyzji programowych microsoftu. I oczywiście, że błąd np nie jest widoczny u 100% użytkowników ale czy jeśli się powtarza tylko losowo u 1 000, 10 000 czy 100 000 to mamy udawać, że wszystko jest ok?

   Wejdź a artykuł. Tam jest opis tego, że microsoft wydał łatkę do naprawienia czegoś co sp?$?!!#ili wcześniej i ta łatka zamiast coś naprawiać to psuje jeszcze więcej rzeczy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: kim jesteś dziewczyno? Gdzie Cie znajdę?

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Pogratulować adminowi jeśli diagnoza zatrzymanej usługi po starcie (a serwer na ziemniaku pewnie) zajeła kilka godzin :-) Macie problem z Layer8 a nie z OSem czy aktualizacjami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli pojawiają się problemy opisane w artykule, może czas na lepszy sprzęt.

   @wasted00: Mam dysk SSD M2 512GB + HDD 1TB, 8GB RAM, GTX 960M (2GB VRAM), Intel Core i7 (6700HQ, 2.6-3.5GHz), FullHD IPS - jeśli to za mało na ten szrot. To ja nie mam pytań. Trzeba albo nolajfić przy Linuxie, albo porządnie zapłacić za macOS. Akurat po aktualizacji jeszcze komp nie używałem (mam na szczęście jeszcze maca którego używam na codzień), ale w przeszłości już nie jednak aktualizacja narobiła mi problemów. To ze ty miałeś szczęście, to się ciesz, ale jest masa innych ludzi która cierpi będąc beta treserem

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: U mnie zmienia wtorkowa aktualizacja wykasowała tapetę pulpitu, oraz pozmieniała w folderach wyświetlanie wielkości plików. Do tego wprowadziła zmianę w programie rysownia Paint. Wprowadziła wielkość minimalną kwadratu, który chcesz przesunąć, za pomocą kursora myszki. TYLKO PO CO ?

  •  

   pokaż komentarz

   przecież stara samba to było dziurawe gówno

   @wycz: Ale w drukarce mam możliwość skanowania przez sambę albo ftp (e-mail odpada), to jest sieć wewnętrzna więc dziurawy protokół nie jest krytyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wasted00:

   lepszy sprzęt
   jak działa to co ma się marnować? chcesz tworzyć elektrośmieci czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   Nic nie zmienili tylko wyłączyli protokół SMB 1.0 (cifs) ze względów bezpieczeństwa. Skanery często obsługują tylko tą wersję protokołu. Można go ponownie w Win 10 włączyć za pomocą powershella albo dodawania funkcji ale radzę zaktualizować firmware skanerów, bo większość producentów wydała łatki do SMB.

   @Thael32: No właśnie nie można, spędziłem pół dnia żeby włączyć 1.0 według poradników i kupa. Nie działało. Niby 1.0 włączyłem ale skaner dalej nie widział katalogu sieciowego. Musiałem ftp'a założyć na IIS bo to była jedyna alternatywa i co? i tydzień temu biegłem rano do firmy bo "skaner nie działa".... Full pro OS :-/

   O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć wyrzucenie protokołu 1.0 o tyle nie mogę zrozumieć czemu po update wyłączyli tą usługę. Ciekaw co jeszcze wyłączyli a co włączyli automatycznie...

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Bo ci będzie wszystko działać, ponieważ Twoje wymagania odnośnie komputera kończą się na wejściu na fejsa, jutuba i wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty:

   A ja jestem ciekaw czemu puszczasz aktualizacje na firmę po prostu na pałę. Full pro amator to ty jesteś. Na windowsach pracują korporacje z tysiącami desktopów i działają.

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: no nie wiem ja kupiłem laptop kilka tygodni temu i pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem najnowsze sterowniki i wersję windowsa 10 potem uruchomiłem komputer i klikam i patrzę że menu nie działa poprawnie już myślałem że to wina sprzętu ale przeczytałem że to wina nowej wersji windowsa

  •  

   pokaż komentarz

   @volatile_pc: Po pierwsze nie jestem pro adminem, po drugie nie było na pałę - było przygotowane miałem backup i wolny weekend, po trzecie nie miałem wyboru - już musiałem zrobić bo by przestały działać inne usługi.

   SMB 1.0 został w systemie ale przestał działać... Pół dnia z tym walczyłem żeby nie zmieniać konfiguracji komputerów i skanerów. Niestety nie udało się, musiałem przejść na FTP.

  •  

   pokaż komentarz

   mój kumpel jest idealnym przykładem że i mając połączenie taryfowe, aktualizacje same się pchają.

   @Capitan_Autism0: Dodatkowe włączenie trybu samolotowego może, chociaż nie musi, pomóc...

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty:
   A niby co by ci przestało działać jakbyś nie wgrał updata?

   A z tym linuksem, to cię trochę chyba poniosło. Linux ma mocno zmienne ABI/API i po aktualizacjach jak najbardziej mogą przejąć działać programy i sterowniki dostarczane poza kenelem czy dystrybucją i jest to normalne. Dlatego płaci się grube pieniądze takim firmom jak Red Hat, żeby polityka aktualizacji była w miarę stabilna.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty z tym skanowaniem na dysk to i moja firma miała zonka:)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: zmień na linux. Po Hu... się męczysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: zapomniałeś o pirackich windach :)
   500+ jednak boli za winde.

  •  

   pokaż komentarz

   bo MS wymyślił sobie

   @kwanty: wymyślił sobie ,że koniec z wyborami aktualizacji bo stare XP ludzie mieli bez masy krytycznych aktualizacji i wirusy szalały psując opinie systemowi.
   Windows10 to najlepszy system jaki MS wypuścił dotychczas i basta.
   (choć np. serwer dźwięku muszę korzystać z MS bo realtek ma zj@?@ne drivery.)

  •  

   pokaż komentarz

   U nas w firmie poprzedni KB z koncowka 508 spowodowal dokladnie takie same problemy na kilkudziesieciu komputerach (uszkodzone menu start, pasek dolny, search). Okazalo sie finalnie, ze w paczkach appx (c:\program data...) od ww. brakuje plikow activation.dat. Dorazne skopiowanie plikow z komputera gdzie latka dziala naprawia te problemy, ale nie nazwalbym tego rozwiazaniem. Jak ktos zainteresowany dokladna sciezka do paczek (pisze z telefonu, a kompa nie mam przy sobie) ew. onelinerem w Powershellu, ktory pokaze w ktorych sciezkach brakuje pliku - chetnie sie podziele :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: A tak z ciekawości nie chciałbyś się pobawić Wine kiedyś i potestować swojego softu? Może akurat wszystko, Ci zadziała i będzie po problemie.

   Swoją drogą w domu większych przygód z Win10 nie miałem (tylko z dźwiękiem w dość nietypowym setupie, ale udało się to rozwiązać), ale w pracy powoli migrują użytkowników i wszyscy strasznie narzekają na ogólną responsywność systemu. Pewnie nie pomaga, że pracujemy przez terminale na VM-kach, ale na Win7 pracowało się ok.

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie mialam ani jednego problemu z windows 10, ludzie maja gówno komputery z masą syfu i wynajduja problemy z dupy

   @jasmithia: Masz farta kolego, że masz widocznie popularny laptop. (Nie)polecam updatów np. na Lenovo Yoga 2. Po którymś znika ikonka baterii i nie wiesz ile jej masz. A po następnym ikonka bluetootha.
   Laptopy, które są - że tak powiem - niepopularne na piętrze odpowiedzialnym za sterowniki, mają poważny problem. Nie polecam updatów na MSI GE70. Kupiłem, bo sobie myślę, zajebisty laptop - zamiast płacić za podobne konfiguracje 2x tyle, miałem kilka lat temu maszynę z top półki. Aż do aktualizacji, które mi rozwaliły touchpada (przestało działać automatyczne wyłączanie touchpada przy podłączeniu myszki - pisanie czegokolwiek to była masakra, cały czas sobie przesuwałem kursor).

   Windows 10 jest fajny, ale ryzykowny na egzotyczne maszyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wasted00: u mnie mimo tej opcji potrafił czasem pobrać jakąś aktualizacje. Dlaczego - nie wiem

  •  

   pokaż komentarz

   @volatile_pc:

   A niby co by ci przestało działać jakbyś nie wgrał updata?

   Soft, który tam jest pyszczy że musi mieć komponenty w jakiejś tam wersji. Za dużo babrania byłoby żeby to blokować albo robić uaktualnienia częściowe.

   A z tym linuksem, to cię trochę chyba poniosło. Linux ma mocno zmienne ABI/API i po aktualizacjach jak najbardziej mogą przejąć działać programy i sterowniki dostarczane poza kenelem czy dystrybucją i jest to normalne.

   To pomiędzy bardzo grubymi wydaniami jądra są aż takie zmiany. W Linuxie o wiele prościej uaktualnić jajko, załatać dziurę i nie ruszać pozostałego softu, nawet tego systemowego (nie użytkowego).

  •  

   pokaż komentarz

   zmień na linux. Po Hu... się męczysz?

   @Amelcio: Z chęcią bym to zrobił ale w tej firmie wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie win-only. Nie ma bata żeby dało się to obejść :-/

   Jak zrobią to oprogramowanie w wersji "cloudowej" to od razu migruję na Linuxa.

  •  

   pokaż komentarz

   i wynajduja problemy z dupy

   @jasmithia: nie musza, Microsoft go wynalazl in nazwal Windows 10

  •  

   pokaż komentarz

   A tak z ciekawości nie chciałbyś się pobawić Wine kiedyś i potestować swojego softu? Może akurat wszystko, Ci zadziała i będzie po problemie.

   @ictu: Nope :-/ To nie ma prawa zadziałać. Część obiegu dokumentów (to jest 100% pracy biurowej) wymaga wręcz Internet Explorera (!!!) bo potrzebują jakąś wtyczkę IE-only do uwierzytelniania na jakiejś stronie WWW.

   To nie ma prawa zadziałać na Wine@Lin. W domu mam Linuxa na desktopie od wielu lat i jak mam jakieś problemy to tylko na własne życzenie bo coś sam sobie popsułem ;-) albo sprzętowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Chciałbym żebyś miał rację.
   Sprzęt mam markowy, całkiem wysoka półka i7, gtx itp itd.
   No i co z tego.
   Najpierw był paru letni cyrk z bluetooth.
   Później jakieś mniejsze problemy po każdej aktualizacji.
   Ikony obok zegarka zaczęły sobie bez powodu znikać.
   Znikajace pliki też były.
   Co jakiś czas aktualizacja windy wywala sterowniki wrzucone ręcznie do różnych urządzeń.
   Po kolejnej aktualizacji przestało działać wyszukiwanie w starcie.
   Po kolejnej się naprawiło.
   Po następnej wyszukiwanie działało na chwilę.
   Kolejna aktualizacja spowodowała, że po naciśnięciu na start wszystko zmieniało się na białe.

   Zaraz ktoś powie, że to wina cholera wie czego. Otóż nie, bo Google za każdym razem pokazuje, że wiele osób ma identyczne problemy.

   Nawet kilka razy ściągnąłem nowa instalke windy że strony Microsoftu, i robiłem pełny format, ale na długo to nie pomagało.

   Rozumie, że błędy się zdarzają, ale to co robi Microsoft z 10 to jest żart.
   Żeby non stop były problemy z najczęściej używanymi funkcjami systemu?

  •  

   pokaż komentarz

   W całej firmie wszyscy mają Win 10 i nic się nie p??$%$%i, powiem nawet że mam znacznie mniej problemów niż na Win 7

   @Thael32: Miałem jakieś dwadzieścia tysięcy komputerów do aktualizacji jeszcze niedawno (dziś tylko serwery) i przez ostatnie sześć lat jak się zajmowałem patch management problemy z aktualizacjami jakie mieliśmy można policzyć na palcach jednej ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Jeśli chodzi o "gówno-komputery", prawie dokładnie rok temu, w firmie na nowych, służbowych 20 notebookach HP Pavilion i5 wszystkim wywaliło po aktualizacji W10 dźwięk - także, to nie jest ich debiut w dziedzinie rozpieprzania dźwięku w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. No ale oczywiście nie były to jakieś ekskluzywne maszyny - ledwie jakieś 1000 euro sztuka.

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie mialam ani jednego problemu z windows 10, ludzie maja gówno komputery z masą syfu i wynajduja problemy z dupy

   @jasmithia: Mhm, u mnie działa, a jak u kogoś nie działa, to jest głupi i pewnie ma piracki system. Wypieraj dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Swoimi tekstami o „głupim” microsofcie, który wyłącza stary, podatny SMB utwierdzasz mnie w przekonaniu, że sysadmini to idioci niemajacy żadnego pojęcia o bezpieczeństwie.
   Wole nie wiedzieć jak wyglada AD w Twojej firmie xD

  •  

   pokaż komentarz

   zmień na linux. Po Hu... się męczysz?

   @Amelcio: Tylko ktora dystrybucje wybrac?
   https://futurist.se/gldt/wp-content/uploads/12.01/gldt1201.png

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: futurist.se

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Win 10 jest dobry, jak jedyne co robisz to przeglądanie fejsa. Jak trzeba coś grzebnąć w ustawieniach systemu, to zaczyna się robić problem, bo Microsoft skrzętnie pochował wszystkie bardziej zaawansowane ustawienia.

  •  

   pokaż komentarz

   skończyły się moje problemy z 10-ką

   @outsidre: ale z ortografią nie bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   wystarczy ustawić sobie połączenie taryfowane, to blokuje wszystkie update'y, a nie instalować jakiś gównosoft tego typu. Poza tym system mimo wszystko powinien być aktualny. Jeśli pojawiają się problemy opisane w artykule, może czas na lepszy sprzęt.

   @wasted00: ale ty przykry jesteś, jak już piszesz bzdury to doczytaj że to blokuje na max 30 dni i tylko działa na wifi, ile jest % komputerów PC na wifi ćwieku?

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko ktora dystrybucje wybrac?

   @joannadeli: taką jaka odpowiada dokładnie twoim potrzebom. Nie no, super obrazek hehe ale tych dystrybucji jest zupełnie niepotrzebnie hehe no nie?

   Ten obrazek pokazuje tylko że istnieje masa mocno specjalizowanych dystrybucji które mają swoje specyficzne zastosowania i specyficznych odbiorców - nie ciebie. Jak nie wiesz co wybrać to wybierasz z jedną z głównych dystrybucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @wasted00: to żadne rozwiązanie. Jest sporo aplikacji, które również czytają te ustawienia i odmawiają funkcjonowania jak należy. Głównie programy do backupu, chmury, synchronizacji...

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko ktora dystrybucje wybrac?

   @joannadeli: Podstawową, np. Debiana, który ma dużą ilość pakietów, resztę sobie doinstalujesz. To nie Windows, że jest sztywny system, a modyfikowalny, instalujesz minimalną wersję np. Debiana, instalujesz to co potrzebujesz, jak szukasz szybkiej dystrybucji to każda podstawowa dystrybucja (Debian, FreeBSD, Slackware) w wersji minimalnej jest szybka, to modyfikacje i dodatki na starcie dla użytkowników powodują różne dziwne efekty, a nie bazowa dystrybucja Linuxa/BSD :-). To tak jak wybierać samochód z puli samochodów, które mają ten sam silnik, te same podwozia, ale różnią się dodatkami, które albo są już zainstalowane w aucie abo nie, ale można je doinstalować ;-).

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: w firmie instalujesz WSUS na serwerze i masz aktualizacje z głowy. Wiec ten..

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: Postaw Linuxa a windowsa odpalaj w maszynie wirtualnej. Rób co jakiś czas snapshot. Jak się spirrodli to przywracają ostatni snapshot. Jak się calkiem spierdili, to po prostu skopiujesz sobie obraz i odpalisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Nie. Mi po kazdym wiekszym update pada internet. System instaluje sam z siebie jakas dziwna wersja oprogramowania do karty sieciowej ktora wszystko udupia. Kiedys musialem kilka razy restartowac kompa a dzis musze wywalic ten sterownik i zainstalowac ten pobrany ze strony ze sterami do mojej plyty. I wszystko wraca do normy

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Mam mocnego lapka, bez syfu, osobny dysk SSD na system i poprzednia aktualizacja uszkodziła bootowanie systemu. Nic nie pomagało. Wszystkie poradniki z internetu kończyły się niepowodzeniem. Skończyło się na formacie. Masa ludzi ma podobne problemy. No ale jak Ciebie nie dotyczą to "ludzie mają gównokomputery z masą syfu ... "

  •  

   pokaż komentarz

   @Capitan_Autism0: Niektóre aktualizacje (te najważniejsze) i tak się będą instalować przy połączeniu taryfowym. Jak nie chcesz aktualizacji to jedynym wyjściem jest blokowanie serwerów przez plik hosta.

  •  

   pokaż komentarz

   @progejmer: No i mylisz się. Sam blokowałem w taki sposób patche przez kilka miesięcy, a z internetu korzystałem przez kabel LAN.

  •  

   pokaż komentarz

   @wasted00: trzeba mieć nieźle nasrane we łbie zeby kupować lepszy sprzęt, tylko po to zeby system operacyjny mógł dobrze działać

  •  

   pokaż komentarz

   @bubub: komp mu się nie p!%?!#?i, bo go nie używa...

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia taaaa, w zeszłym roku aktualizacja mi system wykrzaczyla, a kompa nie miałam zasyfionego. Anegdotyczne "u mnie działa" mnie nie przekonuje do tego, że Windows 10 to idealny system

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadeli: dla początkującego Mint. Ewentualnie Deepin / Manjaro.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: ftp to przezytek. Microsoft zmienil domysla opcje w IIS, ale Google calkiem wywali jego obsluge w Chrome. Powinno ci byc wstyd ze uzywasz smbv1 w firmie, ale lepiej narzekac, ze wtlaczyli...

  •  

   pokaż komentarz

   @wasted00: Sposób nie działa na aktualizacje krytyczne. Od MS zależy, czy jednak wrzuci ci aktualizację, czy usłucha się ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tony: Nie miałem wyboru. Ksero chce zapisywać skany albo przez stary SMB albo FTP.

   A co masz do FTP? Izolowana sieć, drukarka nie ma wyjścia na świat. Kto się tam włamie? Stary protokół ci przeszkadza? Dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   @outsidre: ja uzywam remove spy aio. Wycina telemtrie i inne syfy

  •  

   pokaż komentarz

   No i mylisz się. Sam blokowałem w taki sposób patche przez kilka miesięcy, a z internetu korzystałem przez kabel LAN.

   @wasted00: fakt nie spodziewałem się że lan też ma opcje taryfową, ale tak można blokować do 30 dni po tym czasie aktualizacje będą się ściągać i instalować, poczytaj sobie bo stawiam że nawet nie wiesz że ściąga ci aktualizacje :)

   https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Windows-10-bedzie-pobieral-aktualizacje-w-polaczeniu-taryfowym

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: no tak, jak używasz kompa tylko do przeglądania fejsbunia czy pudelka to jasne, że ci to wisi. Ja na przykład jestem grafikiem i mi tablet wariuje pod dziesiątką dopóki nie wyłączę bardzo dobrze ukrytych opcji, jakiegoś p$##@!#onego windows inka i innego syfu. Raz jedna aktualizacja zupełnie rozwaliła nacisk piórka i wszystkim grafikom w robocie gorzej się pracowało aż do znalezienia jakiegoś rozwiązania.
   ale co taka osoba może wiedzieć ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty: jak jest wyizolowana, skoro skany zapisujesz na serwerze lub bezpośrednio na desktopach użytkowników? A to ftp to chociaż po tls-ie śmiga?

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia ciastko dla tej pani putin powinien zaserwować

  •  

   pokaż komentarz

   jak jest wyizolowana, skoro skany zapisujesz na serwerze lub bezpośrednio na desktopach użytkowników? A to ftp to chociaż po tls-ie śmiga?

   @tony: Nie bo tego nie wspiera skaner. Skaner potrafi tylko ftp i stary protokół SMB. Jeżeli jakiś protokół/usługę odizolować od reszty to jest kilka sposobów. Bardzo powszechnie stosuje się VLAny. Możesz jednym fizycznym medium przesłać kilka "kanałów". Komputer docelowy można tak skonfigurować, że będzie miał fizycznie jedną kartę sieciową ale od strony użytkownika (czy serwisów) będzie wiele wirtualnych kart sieciowych, każda będzie widziała osobny vlan.

   Dzięki temu możesz sobie wydzielić podsieć z drukarkami albo dyskami sieciowymi. Komputery będą miały dostęp do nich jak i do Internetu a drukarki/NASy nie będą miały dostępu. Podsieć drukarek nawet nie będzie routowalna do Internetu więc nawet gdyby był tam jakiś trojan to nic nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jasmithia: Laptop za 7k here. Nic nie jest zainstalowane oprócz Chrome czy Aimpa i innych małych dupereli.
   Start czasami działa czasami nie... jak nie zrestartuje laptopa po 1 dniu to muli się. Sprzedaje w sumie zajebistego laptopa tylko żeby mieć OS X - wiem ze mogę mieć i na laptopie który mam ale niesmak pozostał i mam dość.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedynie co mogę powiedzieć to dokładnie to samo co autor artykułu na samym końcu - u mnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio to nie rozumiem czemu ludzie plują się o 10, mam Win10 już 4 rok i jakoś nie miałem z nim problemów poza dosłownie jedną usterką.

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: właśnie rzecz w tym, że nie miałeś problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ci, którzy mieli/mają zwykle nie są w stanie tego rozwiązać, bo głownie na przeszkodzie stoi to, że windows traktuje samego użytkownika jako potencjalnego wirusa i zwykle nie można na nim nic zmienić jeśli nie jesteś wysokim magiem-informatykiem.

   Mnie na przykład 2 miesiące temu uj?%$ło windows update i nie działają stare triki z google by go naprawić, bo w pewnym momencie pomimo bycia administratorem winda oznajmuje brak dostępu do jakichś plików...

   Dodatkowo pozbycie się onedrive i usług śledzących też wymaga pobierania jakichś niepewnych programów, bo albo po restarcie wszystko wraca do normy, albo wywala brak uprawnień do wyłączenia usługi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: może nie potrafią zainstalować tego co trzeba i ustawić lub usunąć zbędnych składników a później system się sypie na każdym kroku

  •  

   pokaż komentarz

   Jedynie co mogę powiedzieć to dokładnie to samo co autor artykułu na samym końcu - u mnie działa

   @NPC2137: Zaczynacie pisać jak rasowi linuksowcy xD

   Mnie na przykład 2 miesiące temu uj%%@ło windows update i nie działają stare triki z google by go naprawić, bo w pewnym momencie pomimo bycia administratorem winda oznajmuje brak dostępu do jakichś plików...

   @Czimchik: U mojej rodziny kiedyś zj%%@ła się cała platforma UWP. Przestały działać wszystkie aplikacje kafelkowe w tym i nawet głupe menu start, panel sterownia czy kalendarz xD

   Okazało się, że problem był dosyć znany bo szeroko były dostępne różne hacki w necie na rozwiązanie problemu. Sam microsoft wypuścił nawet oficjalne narzędzie do rozwiązania tego problemu. Jak się domyślacie pewnie oczywiście nie zadziałało. Pomogła jakaś rada ziomka z reddita by zaktualizować windowsa "narzędziem do aktualizacji windowsa do windows 10". Wtedy winda uporządkowała sobie updaty na czystym systemie i już śmigało. Ale w praktyce to był reinstall systemu z zostawieniem plików i programów xD

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie na przykład 2 miesiące temu uj!$$ło windows update i nie działają stare triki z google by go naprawić, bo w pewnym momencie pomimo bycia administratorem winda oznajmuje brak dostępu do jakichś plików...

   @Czimchik: Bo administrator w windowsie wcale nie jest użytkownikiem o najwyższych możliwych uprawnieniach. To nie jest odpowiednik roota z systemów uniksowych i uniksopodobnych. Mogę się mylić ale wyżej jest chyba np jest "system" i kilka pokrenywch. Samego admina sam jesteś w stanie znacząco ograniczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: ale nie jestem tak poj?#!ny jak linuksiarze, którzy fanboy'stem przewyższają użytkowników Apple i nie muszę również z?!#!$!ć internetu wiadomościami czemu to linux jest lepszy od Windowsa/Mac OS

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia. Jak wejdziesz sobie pod tag #linux to tam od groma ludzi wchodzi by wpieprzyć jakiś komentarz o windowsie niezwiązny w ogóle z tematem np ktoś pisze, że chciałby skonfigurować jakąś usługę sieciową a przychodzi jakieś konto piszące by zainstalował windowsa 10. wtf. Więc z tym fanbojstem bym tak nie wojował. Inna sprawa, że rzadko się spotykałem z komentarzami w stylu "linuks jest lepszy od windowsa" (ktorych jest dużo w drugą stronę), zdecydowanie częściej się spotykałem po prostu z uargumentowanym narzekaniem na jakieś elementy windy.

   Jak nie wierzysz to wejdź sobie w dowolne znalezisko o linuksie i porównaj komentarze z tym znaleziskiem i określ sobie gdzie jest większe fanbojstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: U mnie też ogólnie działa, używam od lat i miałem tylko jedną poważniejszą awarię. Ale jest w windowsie masa małych rzeczy, które potwornie irytują i nie da się ich naprawić. Np samoczynne resetowanie niektórych ustawień. Mam np. wyłączone wyświetlanie katalogów Videos,Pictures itp. w sekcji This PC w przeglądarce plików, a po każdej aktualizacji znów magicznie się pojawiają.

   Same aktualizacje potrafią się zacząć pobierać w losowym momencie w tle i jeśli robisz w tym czasie coś wymagającego sporych ilości zasobów systemowych (np. kompilacja dużego projektu) to komputer staje się nieresponsywny. Instalowanie większych aktualizacji to też porażka, bo potrafią trwać kilkadziesiąt minut (dysk ssd) i w tym czasie kilka razy rebootować komputer. Jak to jest, że głupi ubuntu potrafi zainstalować kilkaset MB aktualizacji, w tym jądro systemu ze sterownikami w kilka minut bez konieczności restartowania i możesz cały ten czas pracować, a w windows masz obowiązkową przerwę?

   Do tej pory nie udało mi się sparować windowsa z moją drukarką po wifi tak, żeby działała po restarcie komputera, za każdym razem chce żebym połączył kablem i na nowo konfigurował. Z telefonu z androidem i komputera z ubuntu mogę drukować bez instalowania czy konfigurowania czegokolwiek.

   Klawiatura bluetooth, którą mam jest na windowsie nieużywalna - paruje się bez problemu i działa przez kilkanaście minut, po czym wpada w pętlę rozłączania i ponownego łączenia co kilka sekund, za każdym razem wyświetlając powiadomienie połączone z sygnałem dźwiękowym. To nie jest problem sprzętowy, bo na tym samym komputerze, po przełączeniu się na ubuntu działa bez żadnych problemów.

   Skłamałbym, gdybym powiedział, że linuks działa zawsze bezproblemowo, ale jeszcze mi się nie zdarzyło na linuksie zderzyć się ze ścianą tak jak na windowsie. Jak na linuksie jakiś problem raz naprawiłem, to nie musiałem go naprawiać ponownie za 2 tyg.

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: windows 8.1 jest lżejszy i szybszy

  •  

   pokaż komentarz

   @jacieniemog28: I można w nim było permanentnie wyłączyć aktualizacje.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @jacieniemog28: I można w nim było permanentnie wyłączyć aktualizacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czimchik: mój brat też miał problem z brakiem dostępu do plików gdzie nie dało się żadnym sposobem edytować/usunąć i dawało error o braku dostępu i windows update rozwaliło po za tym nie było problemu ale po jakimś czasie zablokowało mu też jakiś plik od gierki i wpadłem żeby tego użyć(chkdsk /f) na wszystkich dyskach i pomogło

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: jak chcialem ostatnio wjesc we wlasciwosci karty sieciowej to wywalił mi bład i brak pliku x DD musialem resetowac kompa. ten system to jest komedia. Powinni napisac calkowicie od nowa przez kilka lat i testowac tak zeby zostala funkcjonalnosc, wydajnosc ale byl porządny rownoczesnie trzymajac win10. Windows zyje tylko dlatego, ze jest popularny i wszystko na niego jest. Z punktu widzenia jakości to to jest tandeta stary i nic wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz nawet w tym temacie przykład fanboystwa.
   https://www.wykop.pl/link/5130225/comment/69052079/#comment-69052079
   https://www.wykop.pl/link/5130225/comment/69056889/#comment-69056889
   https://www.wykop.pl/link/5130225/comment/69063751/#comment-69063751

   Zauważyłem, że największy problem z telemetrią w Windows7/10 itd mają użytkownicy Linuxa xD Mam nadzieję, że w/w osoby nie używają też Facebooka/Androida/usług Google/Twittera/Instagrama i innych social media.

   Użytkownicy
   https://www.wykop.pl/ludzie/qarmin/ wcale nie z%$%?@% tagu Windowsa swoimi obrazkami o Linuxie
   https://www.wykop.pl/ludzie/pyroxar/ i jego komentarze

   Wcale nie przekonywanie

   https://www.youtube.com/watch?v=MLXxh9aVPqg
   https://youtu.be/tlH3ziAWbrA
   https://youtu.be/qH3v41JmyIg

   z polskiego
   https://www.youtube.com/watch?v=Y-DMRwxVYtk
   https://www.youtube.com/watch?v=_QqqqKJ3L50

   Żeby nie było znalazłem jakiegoś pracownika Microsoftu
   https://youtu.be/LO27x5SqCJU

   Jedyny argument, którzy linuksiarze potrafią wymyśleć to prywatność, telemetria oraz to że system należy do użytkownika. Argument, który głęboko w dupie mają użytkownicy Windowsa.

   Pewnie dałoby się w normalnej dyskusji znaleźć więcej argumentów za Linuxem jak na przykład kompatybilność wsteczną sterowników. Przykładowo pad od PS4 działa natywnie nawet na takim szkielecie Linuxa jakim jest Android w przeciwieństwie do Linuxa.

   Nie mam nic do ludzi, którzy normalnie używają Linuxa. Ale robienie z tego sensu życia to nie porozumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: Wow, j%?!nie @qarmin za wrzucanie po prostu obrazków pod #humorobrazkowy ? Szczególnie, że równie dobrze się nabija z linuksowców np tu: https://www.wykop.pl/wpis/43536943/humorobrazkowy-humorinformatykow-heheszki-linux-in/

   Na resztę mi się nie chce odpisywać bo wkleiłeś jakiś kilka clickbaitów z youtube na potwierdzenie tezy.

   A co do @pyroxar to faktycznie jego komentarze często są dziwne i fanatyczne ale to dotyczy w sumie wszystkiego o czym pisze a nie tylko systemów operacyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   https://www.wykop.pl/ludzie/qarmin/ wcale nie z??$@%# tagu Windowsa swoimi obrazkami o Linuxie

   @NPC2137: Ale wiesz, że istnieje czarna lista i można zablokować albo mnie albo tag #memylinuxowe, które dodaję, do każdego takiego mema?

  •  

   pokaż komentarz

   @NPC2137: No to w sumie możesz teraz porównać sobie komentarze tutaj a tutaj:
   https://www.wykop.pl/link/5132305/linux-5-3-wydany/
   xD

 •  

  pokaż komentarz

  Od dawna naprawiam komputery i wiem że Windows 10 nie jest idealny i że normalnie zaczyna działać dopiero po wyłączeniu większości szpiegów chodzących w tle i na dyskach ssd. Używam W10 od samego początku, klientom zawsze instaluję aktualne wersje windowsa i cholera na kilkaset komputerów, może z 10 miało kiedykolwiek podobne problemy z W10. W10 jest zazwyczaj pakowany w słabe, tanie laptopy z wolnymi hdd, procesorami i nafaszerowany gówno softem od producenta, którego i tak nikt nie używa. Dopiero po czystej instalacji i konfiguracji, zaczyna zazwyczaj dobrze chodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   normalnie zaczyna działać dopiero po wyłączeniu większości szpiegów chodzących w tle

   @Mundekk: co polecasz powyłączać?

  •  

   pokaż komentarz

   W10 jest zazwyczaj pakowany w słabe, tanie laptopy z wolnymi hdd, procesorami i nafaszerowany gówno softem od producenta, którego i tak nikt nie używa. Dopiero po czystej instalacji i konfiguracji, zaczyna zazwyczaj dobrze chodzić.

   @Mundekk: Ta sama bajka od 15 lat xD

   Jeszcze napisz, że profilaktycznie trzeba zrobić raz na pół roku format windowsa żeby dobrze działał jak to zazwyczaj głoszą informatycy osiedlowi xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kryspin013: Bzdura, formaty windowsa skończyły się w okolicach xpeka.
   Nie dotyczy to nałogowych zbieraczy wirusów, oni pewnie nadal formatują dyski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mundekk: co masz na mysli pisząc o szpiegach ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Billybob: Telemetrię, zbieranie i wysyłanie danych, lokalizację, działające w tle kafelki, których i tak w danej chwili nie używasz i kilka usług które bezpiecznie można wyłączyć. I ustawiam też sobie przez rejestr lub programy firm trzecich, aktualizację ręcznie tak żeby mnie nigdy nie zaskoczyły. Grzebiąc bardziej można powyłączać defendera itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mundekk: daj spokoj, ogladaja jakies pornole ze zwierzetami z darknetu a potem sie zastanawiaja dlaczego nie dziala
   o np taka sytuacja sprzed 2 tygodni
   dostalem takiego dela ze smietnika, jakies i5 3XXX 8 giga ramu podobno nie dziala, pryskam porty contact cleanerem, wkladam ram - dziala. uruchamia sie w10 a tak chrupie ze prawie nie moze, cos z karta graficzna nie tak - no w koncu guwnointegra, nic nie zrobisz ze 3fpsy w testach.
   probuje zainstalowac w10 na ssd 128GB - idzie idzie idzie - zesral sie. sprobowalem ze 3 razy - no nie da sie.
   sprawdzam w koncu bios bo przypomnialem sobie ze to w koncu dell no to pewnie jest jakis nowszy - oczywiscie ze tak - na kompie pierwsza wersja a8 a do sciagniecia jest chyba a26 xD wyszlo mi ze to nie moze byc nic innego, w programie diagnostycznym della tez jednego testu nie przechodzil
   instaluje z pendriva z dosem - weszlo, potem testy della-przeszlo

   na koniec sam w10 - ekran czarny, z jakiegos powodu moja przejsciowka miedzy displayport a hdmi nie chce dzialac wiec przez vga. instaluje sie i to szybko (zrobilem oczywiscie nowego pendriva z w10), nie wiem czy to trwalo pol godziny.

   w koncu uruchamiam - w samym biosie zatrzymuje sie moze na max 1-2sekundy, uruchomienie w10 to moze max 10s, bardzo szybko uruchamia sie ekran logowania

   serio nie mialem zadnych problemow z w10, najczesciej mam na jakims systemie ktory byl uzywany przez rok-dwa bez przerwy, np tak mi sie zesral windows po zmianie karty graficznej. dzialal przez moze 2 dni az w koncu zaczely wyskakiwac bledy i juz nie wstal (nie wiem czy to nie problemy hardwareowe)

   instaluja na jakis dziadowskich laptopach a potem placza ze nie dziala

  •  

   pokaż komentarz

   @acctim: zgadza się, większość kompów jakie robię to są sprzęty zaśmiecone, bezmyślnym klikaniem next, next, next i instalowaniem wszelkiej maści gówna dodawanego jako adware do instalatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil gdyby Windows opróżniał np. WinSxS jak należy, to bym się z Tobą zgodził.

 •  

  pokaż komentarz

  pozdrowienia z bezproblemowego Windows 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Trollboty windowsowe zakopują.

  źródło: starecat.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna