•  

  pokaż komentarz

  skoro wziął, ale mu nie udowodniono - no to jest niewinny i huj.... Prawo jest piękne( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @januszjanusz666: Ale czytałeś ten króciutki artykuł w którym prawie na samym początku piszę prokurator wziął 300 tys. zł łapówki za uwolnienie gangstera i został złapany na gorącym uczynku przez policjantów z CBŚP

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicescroll no i teraz ktoś na tylnym siedzeniu ma faceta w garści. Od dzisiaj prokurator będzie robił to o co zostanie poproszony.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawo jest piękne( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @januszjanusz666: Ustalmy na początek podstawy. Sędziowie nie są winni zaistniałej sytuacji. Przyczyną jest prawo, to ono określa procedury. To, że sędzia bada zgodność postępowania z procedurami i uniewinnia tylko swoich to przypadkowy przypadek. To, że w innych postępowaniach, jak Komendy, sędziowie nie badali tak wnikliwie rzetelności postępowania i pokazali tym samym arogancję dla sprawiedliwości i podsądnego to także przypadek. Proszę nie wyciągać błędnych wniosków, wina leży gdzieś indziej. Nie wiem, może obrona nie dała rady wybronić. Niech udowadniają niewinność.

   Także za stan wymiaru sprawiedliwości odpowiada ktoś inny. Nie mogą odpowiadać za to sędziowie. Odpowiada ustawodawca, odpowiadają podsądni, odpowiadają podatnicy. Sędzia jest nieskazitelnie czysty. To wartość konstytucyjna. Sędzia jest niewinny nawet gdy zostanie przyłapany z cudzym pendrivem albo 50 zł.

   pokaż spoiler WOLNE SONDY !!1!1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: pytanie po co sędziowie. Wklepac prawo do komputera i niech komputer ogarnia wyroki. Jako dane wejsciowe potrzebne mu kodeksy + opinie bieglych i pyk drukujemy wynik rozprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicescroll no ale gdzies jakiegoś podpisu brakło albo papierek dotarł 2 godziny za późno i pufff. Wszystko już jest cacy

  •  

   pokaż komentarz

   Sędziowie nie są winni zaistniałej sytuacji. Przyczyną jest prawo

   @MiKeyCo: Przestań pierdzielić.

   Art.7.Organy postępowania kształtują swe przekonanie na podstawie wszystkich przeprowadzonych dowodów, ocenianych swobodnie z uwzględnieniem zasad prawidłowego rozumowania oraz wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego.

   Oskarżony został złapany na gorącym uczynku, a w polskim prawie nie ma zasady owocu zatrutego drzewa. Sprawa jest ewidentna.

  •  

   pokaż komentarz

   Oskarżony został złapany na gorącym uczynku, a w polskim prawie nie ma zasady owocu zatrutego drzewa. Sprawa jest ewidentna.

   @SIerraPapa: Uważaj, bo jeszcze kiedyś uderzysz sarkazm czołem i go nie zauważysz.

   Smutne czasy społeczeństwa obrazkowego nastały, że trzeba zobrazować słowa memem albo emotką, żeby ludzie zrozumieli przekaz.

   źródło: pics.me.me

 •  

  pokaż komentarz

  Może zamiast sędziów postawić automaty losujące wyrok?

 •  

  pokaż komentarz

  Dodano 16 grudnia 2017 roku. Litości.

  Czy oskarżyciel składał kasację? Jeśli tak, to pokażcie wyrok Sądu Najwyższego. Jeśli nie, to znaczy że prokuratura Ziobry uważa uniewinnienie za prawidłowe. Poza tym - coś mało w artykule szczegółów co do przyczyn uniewinnienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Nom, taka sytuacja
  Jestem producentem oprogramowania i facet z firmy ktorego spółka miałaś umowę dystybucyjna przez ostatnie kilka lat sprzedawał mój soft a cała kasę brał do kieszeni. Telefon do typa a ten się wściekł że ma mi teraz wszystko oddać, zbluzgal mnie "huju zajebany" czy "Nic ode mnie nie dostaniesz, sprawa się będzie ciągnęła latami i huja zobaczysz bo jestem niesplacalny". Sprawa poszła do prokuratury z nagraniami rozmów i fakturami które wystawił (faktury mu wyciągnąłem z jego systemu fakturowania - nie wlamalem się tylko wykorzystalem fakt że w jego sofcie faktura.php?id=2555 jak się wstawi dowolny numer to się widzi fakturę innych).
  Pani prokurator nie doszukala się przestępstwa i napisałem z prawinkiem zażalenie na jej decyzję.
  Poczekam jak to rozegra sąd i jak nie po mojej myśli to pojawi się chyba znalezisko z jego danymi i nagraniami rozmów. Skoro zlodziej zamiast się kajac i oddać ponad 6 tysięcy złotych woli bluzgać programistę pentestera to ten programista przez rozruszenie zgubił płytę z nagranami i fakturami i ktoś to chyba znalazł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Ale tak na serio, nie chce się mścic bo to bez sensu. Chcę tylko aby cała Polska się dowiedziała że ten koleś to zlodziej (jest fotografem z moim mieście dosyć znanym)

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Klasyk. Prokuratura i policja jak widzi przestępstwa w relacjach między przedsiębiorcami to aż się pali by walnąć umorzenie i skierować do sądu cywilnego. Są przestępcy wyspecjalizowani w wyciąganiu tak pieniędzy i jeśli nie udowodnisz takiemu, że od samego początku planował oszustwo to jesteś w dupie, bo ma prawo być niewypłacalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: stary jedź z tym sk$#?ysynem krótko, aż go skarzą, bo inaczej następnemu tak zrobi jak mu się upieczę, te mendy tak mają, nie miej litości

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: Bo to jest sprawa cywilna, a nie karna. Chyba, że przesłał jakiś raport sprzedażowy w którym była wartość zerowa, a faktycznie sprzedawał, to może by się dało podciągnąć jako oszustwo. Natomiast jak po prostu nie zapłacił, to tylko roszczenie cywilne - tak jak z kredytem którego się nie spłaca, nikogo za to prokurator nie ściga, tylko przychodzi komornik i zabiera co się da. A to, że gość mówi, że jest niewypłacalny, to nie znaczy, że faktycznie tak jest, może tylko chcieć Cię zniechęcić do wniesienia sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Madras: Nie było żadnego raportu bo jego firma nie ma z moją żadnej umowy dystrybucyjnej. Gnoj to wszystko ukrywał i jeszcze twierdził że to moja wina bo nie wystawiłem mu faktur VAT - to jak by ktoś sprzedawał po cichu twój soft i obwinial o to ciebie że nie wystawiles faktur!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Mam nagranie jego pracownika który o wszystkim wiedział i się przyznał mówiąc że potrzebowali kasy... Coś więcej potrzeba z dowodów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: żebyś się nie zdziwił, ze dostaniesz wezwanie na policję za niezamówione testy penetracyjne. Enumeracja faktur (nieważne, ze miał zwykłego IDORa tam), to jest jakby nie patrzeć uzyskanie dostępu do informacji. Nie jest to przełamanie zabezpieczenia, ale liczy się fakt zrobienia tego z premedytacją

  •  

   pokaż komentarz

   @R4vPL: Zapomniałeś dodać "uzyskanie dostępu do informacji w celu oszacowania strat finansowych poniesionych na skutek przestępstwa kradzieży własności intelektualnej" - a to jest już DUUUUŻA różnica. Nie reagował na pisemne wezwania przedstawienia rejestru faktur które wystawił...

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75: No to typowo nie jest sprawa cywilna. W ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych masz rozdział 14, w szczególności:
   Art. 118. [Paserstwo w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych]
   1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu, artystycznego wykonania, fonogramu, wideogramu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu albo przedmiot ten przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu,
   podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

   2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,
   podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 5.

   3. Jeżeli na podstawie towarzyszących okoliczności sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 lub 2 powinien i może przypuszczać, że przedmiot został uzyskany za pomocą czynu zabronionego,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   Na pewno nie jest to żadna sprawa o wystawienie faktur, bo tutaj nie masz prawa nawet ich wystawić. Nie doszło tutaj do wykonania jakiejkolwiek usługi, więc i nie może być faktury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stivo75

   §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
   § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
   § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
   § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.


   Nie uprawniało Cię to do uzyskania dostepu do nich. IMO zmiana ID w URLu to nie jest przełamanie zabezpieczenia, ominięcie też raczej nie (nie wiem jakie jest orzecznictwo, pewnie duże znaczenia ma opinia biegłego). Serio możesz sobie czym zaszkodzić

  •  

   pokaż komentarz

   @R4vPL: Była taka sprawa nawet w sądzie i sąd orzekł że nie było włamania bo nie doszło do przełamania zabezpieczenia. Uniwinnili gościa a nie zbierał nawet dowodów do zgłoszenia do prokuratury.

  •  

   pokaż komentarz

   i huja zobaczysz bo jestem niesplacalny

   @Stivo75: Wielu tak mówiło. A potem się zdziwili.

 •  

  pokaż komentarz

  Polskie sądownictwo... nic tylko kraść, brać i się nie przejmować. Jak nie pierwsza instancja to druga.... Gorzej mają Ci, których system postanowił zniszczyć bo oni zazwyczaj przechodzą wszystkie instancje i dochodzą do Sądu Najwyższego z wierchuszką komunistów no i, krótko mówiąc, mają przej?$%ne.

  •  

   pokaż komentarz

   @republikaninPL: Uniewiniony zostaniesz tylko po znajomości albo w jakiś medialnych sprawach. Inni zostaną skazani. Kurły sądowe wypracowały sobie taki mechanizm, że najprościej dla nich jest skazać. Jeśli mają wątpliwości albo podsądny na prawdę się rzuca, że niby niewinny to ukażą łagodnie. Ale skażą, bo to najłatwiejsze. Prawdopodobieństwo apelacji ze strony oskarżenia jest wyższe niż ze strony podsądnego, który może pogodzić się z łagodnym wyrokiem, bo ma już dosyć zadawania się z kurłami, które mu niszczą życie.

   O wyrokach w trybach uproszczonych to już nie rozwijając. Tak to w ogóle leją na sprawę i przyklepują wszystko jak leci, choć z wolą ustawodawcy sędziowie powinni badać pod względem formalnym oraz czy sprawstwo jest oczywiste. Wszystko dla nich jest oczywiste i klepią wyroki jak leci.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo tryb uproszczony nie funkcjonuje w polskim prawie od 2015 roku, za pewne chodzi ci o tryb wyroku nakazowego od którego można napisać sprzeciw i sprawa trafia na rozprawę