•  

  pokaż komentarz

  Wyprzedanie w taki sposób to proszenie się o kłopoty.

 •  

  pokaż komentarz

  Żadnej strasznej jazdy tu nie widzę ze strony nagrywającej. Zachowała czujność i zahamowała w porę przed debilem, który nie patrzy w lusterka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: zagęścili się na jednej drodze to od razu niebezpieczna sytuacja XD

   Chce się komuś, to czas zmierzyć od słupka do słupka i można babce prędkość policzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: na łoko to chłop zmarł tam gdzie zmarł

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: Ona tak zapierdziela że gość mógł jej po prostu nie widzieć, lub widział samochód daleko w tyle gdy podjął decyzję o wyprzedzaniu, skąd miał się domyślić że zaraz będzie za nim.

  •  

   pokaż komentarz

   Ona tak zapierdziela że gość mógł jej po prostu nie widzieć,

   @aldi7x: Jeśli jest niewidomy to tak mógł jej nie widzieć.

   Chce się komuś, to czas zmierzyć od słupka do słupka i można babce prędkość policzyć.

   @Tolstoj-kot: Od słupka do słupka wychodzi średnio 145 km/h, różnica prędkości około 50 km/h. To nie prędkość która uniemożliwiałaby prawidłową ocenę sytuacji w lusterku. To standardowa różnica prędkości na autostradzie dla tira który chce wyprzedzić i nie wymusić innym którzy prawidłowo jadą 140 km/h

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki ja tam widzę tylko jednego debila, który nie wie do czego służą lusterka

  •  

   pokaż komentarz

   @aldi7x jak nie potrafi ocenić czy zdąży to powinien oddać prawo jazdy

  •  

   pokaż komentarz

   @rraaddeekk a jesteś pewien, że można wyprzedzać taki ciąg pojazdów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3 a kogo tir chce wyprzedzać na autostradzie, skoro jest tam najwolniejszym uczestnikiem ruchu jadącym 80 km/h? Innego tira, który jedzie jeszcze wolniej? W takiej sytuacji ma przecież do dyspozycji vmax 90km/h, więc może zaryzykować na chwilę złamanie limitu prędkości w imię szybkiego i sprawnego wyprzedzania ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: No i dlatego jest tyle "wymuszeń", bo 50 km/h różnicy to bardzo dużo. A jest jeszcze gorzej, bo gros osób jeździ 180-200. Różnica prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji/wypadków, które nie są ujmowane w statystykach. Z tego powodu na zachodzie podnosi się limity prędkości dla ciężarówek (przy niższym limicie dla osobówek), żeby wszyscy jechali podobnym tempem. Podobnie jest z motocyklami, które jeżdżą bardzo szybko i trudno je zauważyć, stąd tyle wypadków i akcji "patrz w lusterka".
   Zrób sobie test, jedź 90 na autostradzie i znajdź przestrzeń, żeby zmienić pas na lewy ze świadomością, że nie możesz przyspieszyć do więcej niż 100 km/h. Żeby znaleźć tyle miejsca, musisz patrzyć w lusterko nie 200-500 m za sobą tylko 1-2 km. Przy takiej odległości, nie dość, że trudno zobaczyć na którym pasie jest samochód, to ocena jego prędkości, czy jedzie 120 czy 180 jest bardzo trudna. Nie trzeba mieć złych intencji, żeby się jebnąć w takiej ocenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: Dziadków, budowlańców, śmieciarki, autobusy miejskie, które jadą 60-70 i nawet nie utrzymują stałego tempa, przez co bezpieczna odległość raz się zwiększa, raz zmniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   No i dlatego jest tyle "wymuszeń", bo 50 km/h różnicy to bardzo dużo

   @NieMogeSieZarejestrowac: Nie jest to dużo.

   Zrób sobie test, jedź 90 na autostradzie i znajdź przestrzeń, żeby zmienić pas na lewy ze świadomością, że nie możesz przyspieszyć do więcej niż 100 km/h. Żeby znaleźć tyle miejsca, musisz patrzyć w lusterko nie 200-500 m za sobą tylko 1-2 km

   Dlaczego 1-2 km o czym ty piszesz ? 50 km/h to 13,88 m/s auto spokojnie widać z 200 metrów. Dajesz więc przynajmniej 14 sekund na to aby kierowca zwolnił ze 140 km/h to 90 km/h. Osobna kwestia jest taka, że już będziesz po skończonym manewrze.
   Jeździłem po autostradzie 80 km/h gdzie lewym pasem jechały auta 200-250 km/h i nigdy nie miałem problemu aby kogokolwiek zauważyć i prawidłowo ocenić sytuację.

   Tak kierowca złamał przepis dotyczący ograniczenia prędkości, ale nie był po powód złej oceny sytuacji przez drugiego kierowcę. Powodem było rozpoczęcie manewru wyprzedzania bez patrzenia w lusterko.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: 200 m wystarczy, żeby spokojnie wyprzedzić ciężarówką, bo jest 14,4s na reakcję, tak? Poniżej jest przykład gdzie jest ~150 m między samochodami i kończy się wypadkiem. Do 500 m jakby ciężarówka wyjechała na lewy pas, skończyłoby się mruganiem długimi, trąbieniem, a w przypadku frustratów - późniejszym hamowaniem przed maską. Z 2 km przesadziłem, ale 1 km to realna wartość, zwłaszcza, że niestety należy założyć, że auto na sąsiednim pasie może przekraczać prędkość. Przy czym im dalej tym trudniej ocenić prędkość.

   Abstrahuje od sytuacji na filmie, bo tutaj było z 50m między samochodami.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   na łoko 120-130.

   @Hans_Olo: ale w milach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @baronio: 100m w 4 sekundy. Chyba nie za bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3: @rraaddeekk: Z was to są debile.
   Jedziesz sobie 70-80 na godzinę za busem, którego chcesz wyprzedzić, na drodze, na której obowiązuje ograniczenie do 90.
   Patrzysz w lusterko i patrzysz na pas czy coś się zbliża. A zbliżąć się moze z prędkością 10-20 km na godzinę.
   Jadąc zgodnie z przepisami szacujesz czy zdążysz wjechać na lewy pas i rozpędzić się z 70/80 do 90 km na godzinę bo przy 90 km/godz nikt nie ma prawa ciebie już dogonić.
   Wyjeżdżasz i nagle masz auto które zbliżało się 6 razy szybciej niż powinno. Nie dość, ze na wykonanie manewru zmiany pasa i przyśpieszenia do 90 z 20 sekund zrobiły się 3 sekundy to jeszcze rozpędzenie do 90 jest za mało bo idiota jadący 140+ i tak wpadnie ci na tyłek i w 3 sekundy musisz wykonać cały manewr wyprzedzania a nie tylko początkowa jego fazę zmiany pasa.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego powodu na zachodzie podnosi się limity prędkości dla ciężarówek (przy niższym limicie dla osobówek),

   @NieMogeSieZarejestrowac: [potrzebne źródło]

  •  

   pokaż komentarz

   Jedziesz sobie 70-80 na godzinę za busem, którego chcesz wyprzedzić, na drodze, na której obowiązuje ograniczenie do 90.
   Patrzysz w lusterko i patrzysz na pas czy coś się zbliża. A zbliżąć się moze z prędkością 10-20 km na godzinę.


   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Tak, ale jeśli zbliża się z prędkością 50 km/h to i tak musisz mu ustąpić pierwszeństwa.
   Taka różnica prędkości powoduje, że z 200 metrów widzisz go przez 14 sekund! nie jest to tak, że patrzysz w lusterko nikogo nie ma i po sekundzie się nagle pojawia w twoim bagażniku.
   Jeśli nie potrafisz prawidło ocenić zmiany pasa ruchu gdy pojazd jedzie na lewym pasie szybciej od ciebie o 50 km/h to nie wsiadaj lepiej nigdy za kierownicę.
   Nie podważam tego, że została przekroczona prędkość podczas wyprzedzania. Nie to jednak było przyczyną która by uniemożliwiła prawidłową ocenę sytuacji, bo taka różnica prędkości nie sprawia, że pojazd jest niewidoczny.
   Widać go idealnie, jeśli tylko się spojrzy w lusterko.
   Chcesz filmik w którym nagrywam lusterko jadąc 80 km/h podczas gdy inne pojazdy jadą szybciej ode mnie o 50 km/h ?
   W lusterku będziesz widział taki pojazd przynajmniej 15-20 sekund.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, ale jeśli zbliża się z prędkością 50 km/h to i tak musisz mu ustąpić pierwszeństwa.
   @VWgolf3: A skąd ty to wytrzasnąłeś?
   Po 14 sekundach to masz typa w bagażniku a nie widzisz, go przez 14 sekund. Spoglądasz w lusterko i widzisz 20m za sobą auto i masz i oceniasz czy w ciągu tych 14 sekund zdążysz wbić się na lewy pas i rozpędzić do tych 90 na godzinę.

   Czyli z zachowanie bezpiecznych odstępów masz na to 12 sekund. Kamikadze skróciło ten czas do 2 sekund a typ nawet jak się zdążył wbić na lewy pas i rozpędzić do 90 na godzinę w 2 sekundy to i tak miał ją po tych na tyłku i tylko dlatego że jechał przepisowo.

   Przy tak dużym przekroczeniu prędkości nie jesteś wstanie prawidłowo ocenić odległości po zerknięciu w lusterko. Zwłaszcza, ze potrzebny dystans do zawodnika na lewym pasie z 80-100 m rośnie to nawet 600 m.
   Przy wyprzedzani z założenia bardziej przejmujesz się dystansem do tych jadących z naprzeciwka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Proszę bardzo:
   https://40ton.net/wyzsza-predkosc-ciezarowek-milionowe-oszczednosci-setki-tysiecy-nieprzepracowanych-godzin/
   https://40ton.net/ograniczenie-predkosci-dla-ciezarowek-z-70-do-80-km-h-sposob-na-320-mln-zlotych-oszczednosci-rocznie/

   W kwestii niższego limitu dla osobówek, miałem na myśli głównie autostrady, gdzie w całej Europie ograniczenia są na poziomie 100-130 km/h. Tylko w Polsce i Bułgarii jest 140.
   Niemcy to jeszcze inny przypadek i choć w Polsce często mówi się o braku limitu prędkości, warto sobie zdawać sprawę z tego, że funkcjonuje pojęcie "zalecanej prędkości - 130 km/h", a przykład poniżej pokazuje jakie to może mieć konsekwencje.
   https://40ton.net/ciezarowka-zjechala-lewy-pas-by-wpuscic-pojazd-tyl-wjechalo-rozpedzone-ferrari/

   źródło: comment_43uYoGKQm1vrWge95X9cpH044yjIlpRx.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @NieMogeSieZarejestrowac:
   W sumie to tylko w w Anlgii i Walii podnieśli już 4 lata temu, bo wsyscy i tak jeździli szybciej, a w Danii jest cały czas 70 /80 jak było, to tylko projekt.

   Na drogach jednojezdniowych limit zwiększył się z 40 do 50 mph. Na drogach dwujezdniowych niebędących autostradami podniesiono go zaś z 50 do 60 mph. W przeliczeniu na nasze jednostki, nowe ograniczenia wyniosły 80 oraz 96 km/h.

   Faktem jest, że przed wprowadzeniem wyższych ograniczeń ciężarówki jeździły niemal równie szybko. Na drogach jednojezdniowych, podwyższenie limitu o aż 16 km/h skutkowało zwiększeniem średniej prędkości ciężarówek o 2,4 km/h. Na drogach dwujezdniowych zmiana była zaś jeszcze mniejsza, wynosząc 0,64 km/h.

   W tej sytuacji ograniczenie ilości mandatów było wręcz oczywiste. Brytyjczycy szacują, że skala przekraczania prędkości przez samochody ciężarowe zmniejszyła się o aż 70 procent. Kierowcy nie przekraczają już limitów, gdyż prawo pozwala im na wystarczająco szybką jazdę.

  •  

   pokaż komentarz

   Przy tak dużym przekroczeniu prędkości nie jesteś wstanie prawidłowo ocenić odległości po zerknięciu w lusterko.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Jestem to tylko 50 km/h różnicy. Spokojnie potrafię prawidłowo ocenić sytuację jeśli pojazd jedzie 150 km/h szybciej niż ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: debile to jadą prawym pasem jeden za drugim, mają możliwość wyprzedzenia, laska łyka 10 aut, oni nawet jednego, ale będą jechać jeden za drugim "bo nie opłaca się wyprzedzać" jak się nie opłaca to niech zostawią odstęp temu co się opłaca, a nie potem trzeba wyprzedzać 10 ciołków na raz. Bo miernoty co tego nie potrafią jadą w peletonach miernot, jaki mają z y=tym problem zostawić sobie 100m skoro i tak nie bedą wyprzedzać, nawet lepiej jest jechać, bo nie trzeba tak często hamować.

   Ale w przeświadczenie upośledzonych wykopków będzie, ze to ten co wyprzedza jest zły, bo im w tv nakładli pierdół, ze wyprzedzanie to ZŁO!

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie to tylko w w Anlgii i Walii

   @Naturmensch: W Norwegii poza terenem zabudowanym jest 80 dla osobówek i ciężarówek, a na autostradach 100/80 - tylko 20 km/h różnicy.
   https://przepisy-drogowe.dlakierowcy.info/s/4083/77019-Ciezarowki-o-masie-ponad-35t-limity-predkosci-w-Europie/4068073-Norwegia.htm
   W Szwecji poza terenem zabudowanym jest 70 dla osobówek i ciężarówek, a na autostradach 110/90 - też tylko 20 km/h różnicy.
   https://przepisy-drogowe.dlakierowcy.info/s/4083/77017-Podroze-samochodem-po-Europie/4068086-Szwecja.htm

   Dania się przymierza, gdzieś chyba była mowa jeszcze o Hiszpanii. Nie sprawdzałem zbyt dokładnie, ale wiele wskazuje na to, że tylko u nas zezwala się na tak duże różnice w dopuszczalnej prędkości, bo na autostradach aż 60 km/h - 140-80.

   bo wsyscy i tak jeździli szybciej
   Czyli tak jak w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   To standardowa różnica prędkości na autostradzie

   @VWgolf3: z tą różnicą że na autostradzie spodziewasz się że ktoś jedzie 140. Po drugie na autostradzie jak zmieniasz pas to wiesz że jedyne realne zagrożenie to samochody za tobą, a na takiej drodze jak wyprzedzasz to wyczekujesz luki między przejeżdżającymi z naprzeciwka.
   Jeżeli doszłoby do wypadku i laska przekazałaby nagranie policji to jestem przekonany że zostałaby obarczona w 100% odpowiedzialnością.
   przykład: https://www.tvn24.pl/lodz,69/pieszy-wbiegl-mu-pod-kola-kierowca-skazany-pieszy-niewinny,919413.html

  •  

   pokaż komentarz

   z tą różnicą że na autostradzie spodziewasz się że ktoś jedzie 140

   @gundis24: Na drodze krajowej spodziewam się nawet, że ktoś jedzie 400 km/h. Zmieniam pas dopiero gdy jestem pewny, że nikt nie jedzie i nikomu nie wymuszę pierwszeństwa.
   W 100 % winny kierowca który zmieniał pas i co do tego nie ma żadnej wątpliwości.
   Masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa tym którzy znajdują się na pasie na który zamierzasz wjechać. Nie ma przepisu który zezwala na szeryfowanie i zmianę pasę gdy ktoś przekracza prędkość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: mi wyszło 300m w około 7 sekund, pi razy drzwi, a to znaczy 150kmh (7.5s -145, 6.5s - 155) , na oko. Czyli prawko może stracić.

  •  

   pokaż komentarz

   na łoko to chłop zmarł tam gdzie zmarł
   @blackbird po to Bóg dał ludziom oczy, żeby robić na oko

  •  

   pokaż komentarz

   @VWgolf3 Seba nie pisz ty już nic. Idź ty lepiej zobacz czy ruda do reszty nie zeżarła nadkola w twoim gruzie

  •  

   pokaż komentarz

   @rraaddeekk: Baba za kierownicą:
   1. Ekstremalne przekroczenie prędkości
   2. Jazda pod prąd
   3. Wyprzedza pojazd, który rozpoczął wyprzedzanie

   Art. 24. o ruchu drog.
   Wyprzedzanie
   1.
   Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
   1)
   ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
   2)
   kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
   3)kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu

   Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @narmo 1.
   Skąd wiesz, że przekroczyła prędkość?
   Aby to udowodnić potrzebne urządzenie z homologacją.
   Na podstawie filmu nikt tego nie udowodni.

   2. Jazda pod prąd?
   Skąd takie bzdury?
   Chyba inny film widziałeś.

   3. Nagrywajacy pierwszy wyprzedzal.
   Naprawdę chyba inny film oglądałeś, skoro twierdzisz, że ktoś inny rozpoczął manewr wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @rraaddeekk:

   1. Udowadniać to będę przed sądem, a nie na Wykopie.

   2. W Polsce ruch jest prawostronny. Kobita jedzie cinajmniej 21 sekund lewą stroną dwukierunkowej drogi.

   3. Na filmie, który ja widziałem, srebrny daje kierunek długo zanim ona rozpoczyna wyprzedzanie dostawczaka. Jeśli auto przed tobą daje kierunkowskaz w lewo, to nie wolno Ci go wyprzedać z lewej. PORD się kłania.

  •  

   pokaż komentarz

   @narmo Ty jesteś głupi, czy tylko udajesz?
   Właśnie dlatego że ruch mamy prawostronny, to wyprzedza się lewą stroną.
   Przebywa po lewej stronie drogi tylko podczas manewru wyprzedzania.
   Już była na lewej stronie, gdy ten idiota zaczynał wyprzedzać bez patrzenia w lusterka.

  •  

   pokaż komentarz

   @rraaddeekk: oczywiście, że wyprzedza się z lewej, i co cię pewnie zszokuje, czasem i z prawej, ale nie oznacza to, że można jeździć na lewym pasie kilometrami.

   Co z tego, że była na lewym pasie? białego jeszcze nie wyprzedzała, bo była za nim. Jedno i drugie auto zachowało się nieprawidłowo.

   Jak uważasz, że baba jedzie prawidłowo, to mam nadzieję, że gdy dorośniesz i pójdziesz na kurs na prawo jazdy, to nauczą jak się jeździ

  •  

   pokaż komentarz

   @narmo nie ośmieszaj się.
   Na lewym pasie przebywa się tyle ile trwa manewr wyprzedzania.
   Jeśli na autostradzie cały czas jadą auta prawym pasem, a ja jadę szybciej lewym to cały czas wyprzedzam.
   Taki manewr może trwać bardzo długo i wyprzedzać w ten sposób można setki samochodów.

   Była na lewym to znaczy wyprzedzała.
   Nie będę odpisywał już więcej na twoje brednie, bo albo jesteś trolem albo debilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @rraaddeekk: człowieku, inaczej się jeździ na autostradzie, inaczej na takiej drodze. Naprawdę mam nadzieję, że jeszcze nie masz prawa jazdy jeśli tego nie rozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @narmo tak jak już pisałem wcześniej. Nie będę karmił trola.

  • więcej komentarzy(28)

 •  

  pokaż komentarz

  Pierwszy słupek pikietażu w 06:47:32, piąty w 06:47:42, 400 m w 10s, ok 144 km/h (może być szybciej, bo piąty jest już w trakcie hamowania). Pasek ma jednak dobre hamulce a jego pasek refleks.

  pokaż spoiler Żeby nie było wątpliwości, nie popieram

 •  

  pokaż komentarz

  dostosowała prędkość do warunków panujących na drodze i zachowała czujność podczas wykonywania manewru wyprzedzania. Prędzej przyczepił bym się do osła, który zajechał drogę. Przy wyprzedzaniu to tak wystarczy sobie raz mignąć kierunkowskazem i to w momencie kiedy już się skręca kierownicą, bez oglądania się w lusterko? Ciekawe co byście pisali, jak by film zaczynał się w 00:09...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sleeve: Daj spokój wykopki to pasażerowie tramwaju albo tipo matki. Nikt nie popiera brawury i bezmyślności, ale tutaj prosta droga, dobra widoczność, brak skrzyżowań itp. Widocznie miała czyn wyprzedzać to wyprzedziła, ale dla niektórych to niepojęte i swój brak umiejętności składają na to, ze oni tacy bezpieczni. c##!# bezpieczni tacy jak ten luj z filmiku. Może i się wlecze, ale jak widać to nie przeszkadza żeby odj?%@c makarene na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   dostosowała prędkość do warunków panujących na drodze

   @Sleeve: ale dostosowanie prędkości do warunków na drodze działa tylko w jedną stronę tzn. jak na drodze jest ograniczenie do 90 ale pada śnieg i nic nie widać to masz jechać zdecydowanie wolniej. Jak świeci słoneczko, jest ciepło i sucho to nie znaczy, że teraz możesz olać ograniczenie do 90 i zapieprzać 140.

  •  

   pokaż komentarz

   @pan_welniak: dokładnie, to jest chyba idealny przykłąd tego co powielają wykopki:"wolno i bezpiecznie" ch%# że wolno jak i tak mógł odj!!%ć dzwona prima sort, +1

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe co byście pisali, jak by film zaczynał się w 00:09...

   @Sleeve: no ale przeciez dla tych wszystkich j%!?nych przegrywow nie jest wazne co było wczesniej
   a może jednak??
   a moze hypokryzja tak mocno?

   Gdyby autor firmu wrzucił film z 00:09 to leciało by tyle gnoju na kierowcy fiata i tyle lajków w góre szło w góre jak w Polsce minimalna wypłata. Gosciu w gownoportalu z c$%$!wymi ocenami znakow tablic rejestracyjnych zdobył by nagrode za hujowego kierowcy roku 2019.

   Ale gdy prawda w oczy kole to h%! k$%?a kierowca passata zły i chuj
   Zmodefikowany film to h%! k$%?a kierowca tipo zły

   Jak j%!?ne barany bez pasteza wp#%?@??ają się w rozpędzone pendolino.

   Polacy to debile - jak cos sie dzieje w ogole nie wyciagają z tego żadnej lekcji, żadnej reflekcji tylko wp#%?@??ają gówno filmy jak pelikany - zero sprawdzenia informacji, kompletnie ciemnota...

  •  

   pokaż komentarz

   @Sleeve: @pan_welniak: @wniosek_o_urlop: @medevacs: @lets_gou_tnijmy_wuosy: @PanSpustoszenie: a prawda jest taka że u większości kierowcow pokazem umiejętności i odwagi jest samo wciskanie hamulca do podłogi oraz wyprzedzanie kilku samochodów na raz niezależnie od pory dnia. Jak się ogląda ten film to widać warunki do wyprzedzania ale nie zmienia to faktu że mogła kogoś zabić jadąc te powyżej 120 km/h. Dobry kierowca jedzie tak aby być w stanie przewidzieć różne niespodziewane niebezpieczeństwa. Jakby pojawił się inny idiota jadący z naprzeciwka z podobną prędkością to nie za bardzo miałaby możliwość powrotu na swój pas. Ona jest człowiekiem i może być dobrym kierowcom ale każdy robi błędy i tylko idioci są przekonani o swojej nadzwyczajności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renifer60: jasne, każdy popełnia błędy, ale tu naprawde były świetne warunki + może znała droge na pamięć bo jeździ nia dzień w dzień? IMO to nie było wyprzedzanie na szklance podczas mrozu i wiara że jak coś to dsc czy tam kontrola trakcji wyprowadzi. Tylko ze mam wrażenie że tu 3/4 wypowiadających się to są te słynne zawalidrogi dla których ograniczenie do 70 przy fotoradarze oznacza hamowanie do 30kmh "dla pewności"
   Tylko IMO pewności i jakiegoś obycia na drodze nabiera się wraz z nabytym kilometrażem, jak ktoś się kręci cały czas do pracy i do domu robiąc 4k km rocznie to może go to dziwić że ktoś jeździ pewniej, szybciej albo widzi więcej na drodze aniżeli on. I nie, nie jestem 'szybki i bezpieczny' tylko wyciągam wnioski po tym co widzę na drodze i co tu czytam. Tak wygląda obraz polskich dróg, z jednej strony brawura a z drugiej strach o wszystko.

   Znam przypadki gdzie człowiek z dąbrowy górniczej który chce jechać do katowic, dojeżdża do sosnowca i zostawia auto i idzie na pociąg bo się boi bo 'katowice to duże miasto i duży ruch'. No to k@@@a albo masz prawo jazdy albo schowaj do szuflady i elo. A potem taki facet koło 50tki który się boi jeździć mi powie że jestem młody gnój i c%#$# mam do gadania bo on ma prawo jazdy dłużej niż ja żyje i wie więcej a to c%#$# prawda.

   I dlatego są wypadki bo się wleczesz np na trasie sosnowiec-kielce (jak ja ostatnio) za gościem który na ograniczeniu do 90kmh przez las o 11 rano jedzie 60kmh dla pewności. I po 15km przebytych za takim kimś zaczyna się strzelać, wyprzedzasz pełny nerwów i pyk mamy dzwona.

   Zresztą sam ostatnio miałem sytuacje gdzie na drodze przy ograniczeniu do 60kmh pani jechała 40kmh, wyprzedziłem ją, zajeżdżam pod dom i patrze stoi koło mnie i otwiera szybe. W aucie ona, mąż i dzieciak i drą morde że jestem niebezpieczny bo wyprzedzam, bo ona ma dziecko z tyłu, bo jest ciemno. Straszą mnie policją że stworzenie katastrofy w ruchu bo miałem czelność ich wyprzedzić, rozumiesz to? Nie ściemniam bo tak było, sam byłem zdziwiony ich zachowaniem. Powiedziałem jej tylko że jak się boi jeździć to niech jeździ mąż albo na taksówke skoro dla niej wyprzedzanie to jest trauma. Jak powiedziałem że mam kamerkę i możemy dzwonić na policje, to oni mi dalej tłumaczą że mają dziecko z tyłu, że niebezpieczeństwo, że ciemno itp. Odwróciłem się i poszedłem dalej, a nagranie z kamerki zostawiłem na wszelki wypadek jakby coś zgłosili i naopowiadali niestworzone historie, tymbardziej że jechałem sam.

   Dopóki jeździłem mało wielu rzeczy nie widziałem, odkąd robie koło 30k km rocznie po prawie całej polsce zauważam że w polsce są c!#%@wi kierowcy i żadne tłumaczenie infrastrukturą czy czymś innym nie pomoże. Notoryczny telefon koło ucha, często brak uprzejmości( nie wszędzie, ale są miejsca że jest tragedia) i jak pisałeś - dla polaka umiejętności to but w podłogę na prostej i elo. 90% kierowców nie umie wyjść z prostego poślizgu na śniegu, gdzie wystarczy odbić kierownicą i dodac gazu, a zamiast tego świeci non stop hamulec i zdziwiony że zatrzymał się na barierce bo przecież on ma 40lat prawo jazdy...

   Rozpisałem się ale to boli jak widzisz dzień w dzień jka to wygląda, jak stoisz na podporządkowanej a na głównej jest korek i kiśniesz z boku i facet cię blokuje i udaje że akurat w radiu zmienia bo przecież cie nie wpuści...

  •  

   pokaż komentarz

   @lets_gou_tnijmy_wuosy: wyprzedzanie na wideo wcale nie wyglądało na doświadczenie,a głupotę. Między pojazdami była taka odległość że manewr mogła zrobić lekko naginając przepisy ale robiąc to znacznie bezpieczniej. Tutaj jej hormony wskoczyły od satysfakcji + brak wyobraźni.

   3/4 komentujących ją atakuje bo część chce wpasować się do tłumu, a sami na co dzień jadą z wyższą prędkością niż organizator ruchu to przewidział.

   Tak jest różnica pomiędzy osobą jadąca 4 km, a 20 dziennie i z twojego postu wychodzi dużo racji, niemniej zawalidróg nie jest wcale tak dużo, aby stwarzać niebezpieczne sytuacje.

   Wczoraj wyprzedziłem kogoś, bo były warunki do szybszej jazdy + za mną było kilka baut z gościem co podjeżdżał do lewej strony i wyglądał na nieprzewidywalnego. Nasza droga skończyła się tak że drogę z wyprzedzanym skończyliśmy w prawie tym samym czasie, a nas wyprzedziło na dwóch, dwa auta włącznie z tym nieprzewidywalnym jadąc około 80 w terenie zabudowanym mało ruchliwym ale jednak.

   Piszę o tym bo z tego co zauważyłem to kierowcy jeżdżą jak najszybciej jak się da chociaż przeważnie jest to bez sensu. Szybsza jazda bywa mniej bezpieczna, droższa, a dużo osób przesadza dla kilku sekund. To są ci dobrzy kierowcy? Przecież ci zapie#@alający najczęściej mocno hamują przy zakrętach co nigdy nie wygląda na pokaz umiejętności. Nie jest to płynna zmiana prędkości.
   Dobrzy kierowcy bo umieją mocno wcisnąć gaz i hamulec.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renifer60: > Piszę o tym bo z tego co zauważyłem to kierowcy jeżdżą jak najszybciej jak się da chociaż przeważnie jest to bez sensu. Szybsza jazda bywa mniej bezpieczna, droższa, a dużo osób przesadza dla kilku sekund. To są ci dobrzy kierowcy? Przecież ci zapie#@alający najczęściej mocno hamują przy zakrętach co nigdy nie wygląda na pokaz umiejętności. Nie jest to płynna zmiana prędkości.
   Dobrzy kierowcy bo umieją mocno wcisnąć gaz i hamulec.

   To samo mam na myśli, uber umiejętności bo na prostym but a przy zakręcie hamulec - tak to wygląda na polskich drogach. Mniej więcej zgadzamy się co do tezy.

   Tyle że na filmie powyżej moim zdaniem na jej korzyść jest to że była prosta droga, dobra widoczność oraz odstępy między autami nie były specjalnie wielkie. Ale ogólnie się zgadzam z tobą, +1

  •  

   pokaż komentarz

   dostosowała prędkość do warunków

   @Sleeve: Ktoś powyżej obliczył prędkość na 144km/h.

  • więcej komentarzy(1)

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna