•  
  2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

  +384

  pokaż komentarz

  Została zatrzymana i aresztowana pod zarzutem oszustwa na szkodę owej staruszki. Tej, której uświadomiła, że chyba padła ofiarą przestępstwa. - Ja pierdole limity trzeba wyrobić w każdej komendzie LOL

  To nasza pierwsza wątpliwość. Nie rozumiemy po co przestępcy mieliby komplikować sobie życie i dawać numer do Magdaleny K. która nie dość, że nie może wybrać gotówki, to jeszcze jest łatwa do namierzenia

  Dziś siedzi w celi i tam nawraca inne osadzone kobiety - dodaje. Pewnego dnia, w grudniu ubiegłego roku, Magdalena K. dostała SMS-a z informacją, że na najbliższej poczcie czeka na nią przekaz pieniężny. W SMS-ie był numer kodu, który miała podać, żeby dostać gotówkę. Nie spodziewała się żadnych pieniędzy. Poszła spytać o co chodzi. - Ona często robiła jakieś zakupy w internecie. Więc ją to nie zdziwiło - mówi siostra. Na poczcie dowiedziała się, że pieniądze są ale na nazwisko Arkadiusza S. Nie wypłacili jej gotówki. Kilka dni później zadzwoniła do Magdaleny K. starsza kobieta pytać o tego pana S. i czy dotarł przelew. Mówiła coś, że ten człowiek kazał jej wysłać pieniądze. Pani Magda się zorientowała, że to może być oszustwo. I poradziła kobiecie, żeby natychmiast przelew odwołała.

  •  

   pokaż komentarz

   Tej, której uświadomiła, że chyba padła ofiarą przestępstwa.

   @ZebMcCain: @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: jaką tępotę umysłową trzeba reprezentować będą w policji, żeby uznać za prawdopodobne, że ona popełniła to przestępstwo. Już widzę tłumaczenia "no bo przecież mogła się rozmyślić poczuć winna i poinformować swoją ofiarę" no i jakie dowody na potwierdzenie tej tezy "policja rozważa wszystkie możliwości". ALE co tam mamy babkę gościa się nie udało złapać, więc jakby była winna to sprawa byłaby rozwiązana.

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   -50

   pokaż komentarz

   @mietkomietko: zamawiała dużo przez internet pewnie dostała SPAM typu szybka kasa MLM++ odbierze przelew a 10% dla ciebie. Pewnie się tego trzymała lecz jest za głupia według śledczych - nikogo nie znajdą bo wszystko było przez TORA a kogoś trzeba ukarać zpanikowała chciała się wycofać. Może być i tak. Sam raz prawie stałem się słupem bo Rumunowi konto niby zablokowali i mama mu prześle kasę francuz dał się nabrać zamiast 100 dolców przyszło 5000 i oddał mu resztę bo przelała mu więcej na zapas.

  •  

   pokaż komentarz

   jaką tępotę umysłową trzeba reprezentować będą w policji, żeby uznać za prawdopodobne, że ona popełniła to przestępstwo.

   @kwaz1: To tak nie działa. Oni aż tak głupi nie są. Wiedzą, że łapią nie tę osobę. Ale są odgórne procedury których boją się naruszyć. Wiem, bo mnie kiedyś zatrzymali po doniesieniu żony (obecnie byłej żony). Rozmawiałem z nimi na komisariacie, wiedzili że prawdopodobnie jestem niewinny. Ale odgórne wytyczne robią swoje, doniosła kobieta - faceta trzeba ścigać, nawet bez dowodów.

   Prokuratura mówi nam tylko jedno: dowody oceniały sądy i to różne, w różnych składach. I wszystkie uznały, że są powody by kobietę trzymać w areszcie. My wolelibyśmy poznać odpowiedzi na wątpliwości, które nam się nasuwają. A sądy? W swoich decyzjach podkreślają, że do decyzji o aresztowaniu nie trzeba „drobiazgowo” oceniać dowodów.

   W sądach bywa różnie. Czasami jakiś sędzia wykaże nieco zdrowego rozsądku i przeanalizuje dowody, a potem się na areszt nie zgodzi. Ale jest też sporo przyklepywaczy. Przychodzi wniosek od prokuratury to przyklepują. Swego czasu ekipa Ziobry robiła zresztą rozeznanie, kto przyklepuje zawsze, a u kogo jest trudno dostać nakaz aresztowania. Po co im to było? Pewnie nie trudno si domysleć.

  •  

   pokaż komentarz

   jaką tępotę umysłową trzeba reprezentować będą w policji, żeby uznać za prawdopodobne, że ona popełniła to przestępstwo

   @kwaz1: O areszcie decyduje sąd.

   To jest pytanie o jakość pracy policji, prokuratura i sądu

   Cyrk na resorach od Żuka

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: może jest jakieś drugie dno, babka została wrobiona świadomie lub nieświadomie - tego nie wiemy.

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   +7

   pokaż komentarz

   @Jacolex: DLA MNIE TO NAPRAWDĘ POPIERDOLONE skąd przestępcy mieli jej dane ?

   1. dostała SMS o przekazie na poczcie o przekazie pieniężnym 2. Na poczcie dowiedziała się, że pieniądze są ale na nazwisko Arkadiusza S. Nie wypłacili jej gotówki. 3. Kilka dni później zadzwoniła do Magdaleny K. starsza kobieta pytać o tego pana S. i czy dotarł przelew 4. Mówiła coś, że ten człowiek kazał jej wysłać pieniądze. Pani Magda się zorientowała, że to może być oszustwo. I poradziła kobiecie, żeby natychmiast przelew odwołała.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1 policja wysyla pismo do sądu, i to wolne sądy co 3 miesiące przedłużają jej areszt. W tych samych wolnych sądach pracują ludzie, którzy z 2gr robią człowiekowi do zapłaty 1200zł

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: Narodowa gazeta polska powinna sie nazywać "Karton polski", albo "Karton z Polski".

  •  

   pokaż komentarz

   DLA MNIE TO NAPRAWDĘ POp@$##@!ONE skąd przestępcy mieli jej dane ?

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: pomyłka ?
   @Zamotamozalny: policja wysyła pismo do sądu ? to czym się kieruje sędzia jak nie tym co dostaje od prokuratora/policji ? Ja wielokrotnie mówiłem, że nasze sądy nadają się co najwyżej do tego żeby zasądzać w burknie faso i że to źródło patologii i nepotyzmu to od razu jestem z pisu i demokracja jest zagrożona ? Nikt z sądownictem nie zamierza zrobić porządku, od lat 90 się ustawili.

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: I do tego poczta w jej okolicy. Coś czuje, że ją koledzy od wałka zrobili w bambuko.

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   +1

   pokaż komentarz

   @Zamotamozalny: pamiętam jak w UK aplikowałem o prace na szczęście założyłem specjalny adres e-mail do dziś dostaje 300 spamów miesięcznie. Pierdole te OLX - CV wysyłam w png a numer telefonu mam specjalny do aplikowania o prace taki disposal. Paczki wysyłam na skrytkę pocztową

  •  

   pokaż komentarz

   @Jacolex mnie tylko zastanawia jakie są matematyczne szanse że akurat przez pomyłkę oszuści albo staruszka podała by numer do osoby właśnie z Wrocławia...patrząc na populację Wrocławia i Polski...2% może?

  •  

   pokaż komentarz

   W sądach bywa różnie. Czasami jakiś sędzia wykaże nieco zdrowego rozsądku i przeanalizuje dowody, a potem się na areszt nie zgodzi.

   @Gandalf_bialy: To się ciesz że w USA nie mieszkasz, tam profilaktycznie każdego do aresztu

  •  

   pokaż komentarz

   To się ciesz że w USA nie mieszkasz, tam profilaktycznie każdego do aresztu

   @Czesterek: U nas profilaktycznie też się wszystkich w takim wypadku wsadza do aresztu. Może nawet częściej niż w USA. Ja miałem sporo szczęścia, w chwili zatrzymania miałam przy sobie dowody na to, że żona kłamie. Nagrałem ją kilka razy podczas stosowania przemocy, nagrania nie pozostawiały jakiejkolwiek wątpliwości, że ona kłamie i zataja swoją rolę. Co zrobiła nasz prokuratura? Zastosowali względem mnie środki zapobiegawcze. Czyli zakaz kontaktowania się, nakaz opuszczenia mieszkania (w środku zimy), poręczenie majątkowe, dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju. To wszystko w oparciu o doniesienie i zeznania osoby o której wiadomo było, że kłamie praktycznie od początku. Przypuszczam, że prokurator miał wątpliwości czy w sądzie jednak na dociekliwego sędziego nie trafi i postanowił sprawę sam załatwić.

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: @MJToshi:
   to przelew na kod. odiberasz w jakiejkolwiek placówce pocztowej na podstawie numeru który dostajesz sms oraz dowód osobisty.
   więc może to być najbliższa placówka, jak i wypizdów.
   3) nadawca przekazu podaje dane i dostaje dowód transakcji (paragon) i tam są informacje jak imie i nazwisko oraz nr telefonu na który poszedł kod

   podobnież wester union działa na podobnej zasadzie (tzn poczta zgapiła od nich jak to działa)

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   0

   pokaż komentarz

   @ksiezyc_w_siatce: czyli sprawdzają adres nie tylko kod

   Na poczcie dowiedziała się, że pieniądze są, ale na nazwisko Arkadiusza S. Nie wypłacili jej gotówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ksiezyc_w_siatce: A to sorka. Nie wiedziałem, że PP coś takiego ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5:
   nie adres, nazwisko. dlatego jej powiedzieli że jest na nazwsko A S. bo pewnie zapytali czy to mąż czy brat, bo może podał nie swój nr tylko partnerki etc.
   gdyby to był normalny przekaz pod adres, to wtedy może odebrać każdy z dorosłych domowników - i wtedy by mogła odebrać gdyby chciała (tyle że musiała by pokazać dowód osobisty i pewnie z niego zostałaby spisana).

   pokaż spoiler nie wiem jak to teraz działa gdy nie ma meldunku w dowodzie - czy na oświadczenie wraz z danymi (ja oświadczam że mieskzam tu i tu, to mój brat/siostra i to mój nr dowodu co by mnie szukać jak ucieknę z pieniędzmi) czy jakieś inne czary-mary. nie wiem


   dlatego jest kod sms, posterestante - odbiór w placówce

   @MJToshi: bo PP to głąby, wiesz że możesz tam kupić mydło i powidło, które masz w każdym sklepie obok, ale że masz usługi które się potrafią przydać na wakacjach to cisza.
   ja właśnie dowiedziałem się o tym, jak sąsiadka pojechała na wakacje do sanatorium (z nfz emerytka) i zabrakło jej kasy, a że sąsiadka ogarnięta, ale cięta na banki to powiedziała mi co i jak, a resztę panie na poczcie pomogły. ot technika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ksiezyc_w_siatce: No widzisz, western union znam doskonale, ale nie wiedziałem, że i PP takie coś wprowadziła. Myślałem, że chodziło o jakiś przekaz czy inny uj. Dobrze wiedzieć bo może kiedyś się przyda.

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5
   To wygląda jak policyjny parasol ochronny.
   W ostatniej chwili bandyci dostali cynk od policjantów i na szybko wykombinowali kozła ofiarnego.

  •  
   2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   +1

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: . W sumie cwane wpierdalasz jakaś osobę ( dane z OLX czy z lipnej firmy szukającej pracowników ) a policja się nią zajmuje bo nic innego nie ma, ona idze siedzieć prewencyjnie a ty nadal zbijaj kokosy. Tak samo kiedyś każdy przestępca miał jakiegoś randomowego kolesia do podania i on zostawał świadkiem koronnym.

  •  

   pokaż komentarz

   mnie tylko zastanawia jakie są matematyczne szanse że akurat przez pomyłkę oszuści albo staruszka podała by numer do osoby właśnie z Wrocławia

   @oxymirek: Jak weszli na olx w ogłoszenia lokalne to jakieś 100% Albo jak wyciągnęli z cv. Albo jak jeden z oszustów pracował w pizzerii babka u nich kiedyś zamawiał pizzę przez telefon. Albo...

  •  

   pokaż komentarz

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5

   Ilość ilość Kilerów w więzieniu musi się zgadzać.

   Kiedyś nie rozumiałem tego żartu i czemu tak śmieszył starszych ode mnie.

   Jeszcze był podobny w Alo Alo, gdzie rozwiązaniem wszelkich problemie było rozstrzelanie kilku wieśniaków.

   Czas leci a totalitaryzmy nigdy się nie zmieniają ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   skąd przestępcy mieli jej dane ?

   @2cacf4e585c80cdbef938256f6fd1ad5: Odpowiedź może być prosta - znali ją. Podali jej numer, poszli za nią na pocztę, jeden stał za nią w kolejce i przeczytał przez ramię kod z smsa. Potem przyszedł drugi i z tym kodem odebrał kasę.
   Inna możliwość to taka, że zamieszana była kobitka z poczty. "Jak przyjdzie Magda K., to niech Ci poda kod, a Ty daj nam znać."
   Nikt przypadkowo jej numeru nie podał. Ktoś zamieszany w tę sprawę ją znał, bądź skądś miał jej dane. Może coś od niego kupowała przez sieć.
   No ale na ch$# się wysilać? Złapaliśmy kogoś, jest zamieszana (czy w pozytywnym znaczeniu, to sobie już sąd ogarnie) i już. I lecimy z innymi sprawami, bo nam wykrywalność padnie.¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Tak, z pewnością w tym gównoartykułe cała sprawa została opisana rzetelnie a autor miał dostęp do akt operacyjnych policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: rzetelny czy nie, pytanie jaki sens ma tak długie TA - obawy matactwa być już nie powinno, dowody zebrane.

   Potencjalna kara też wysoka nie będzie, po co więc trzymać kogoś w areszcie? Zanim dojdzie do wyroku oskarżona będzie zasługiwała na przedterminowe zwolnienie - a jeśli artykuł nie rozmija się bardzo z prawdą to całkiem możliwe, że na uniewinnienie

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: rzetelny czy nie, pytanie jaki sens ma tak długie TA - obawy matactwa być już nie powinno, dowody zebrane.

   Potencjalna kara też wysoka nie będzie, po co więc trzymać kogoś w areszcie? Zanim dojdzie do wyroku oskarżona będzie zasługiwała na przedterminowe zwolnienie - a jeśli artykuł nie rozmija się bardzo z prawdą to całkiem możliwe, że na uniewinnienie

   @megawatt W Polsce długie areszty bez uzasadnienia to niestety norma.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt:

   rzetelny czy nie, pytanie jaki sens ma tak długie TA - obawy matactwa być już nie powinno, dowody zebrane.

   Nie ma - dlatego wśród 100 ustaw Mentzena jest też taka, która ogranicza/likwiduje możliwość stosowania aresztu wydobywczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: wystarczy wrócić do stanu prawnego z 2015 roku i zacząć stosować prawo, w Polsce zasadniczo nie wolno stosować aresztu wydobywczego

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: zasadniczo o areszcie decyduje sad na wniosek prokuratora, a nie policja. Caly art to szambo

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: rzetelny czy nie, pytanie jaki sens ma tak długie TA - obawy matactwa być już nie powinno, dowody zebrane.

   Potencjalna kara też wysoka nie będzie, po co więc trzymać kogoś w areszcie? Zanim dojdzie do wyroku oskarżona będzie zasługiwała na przedterminowe zwolnienie - a jeśli artykuł nie rozmija się bardzo z prawdą to całkiem możliwe, że na uniewinnienie

   @megawatt: Jest kilka powodów dla których może się to tak odbywać. Np. podobno (wiem to nieoficjalnego, ale dobrego źródła) jeśli policja kogoś pobije przy przesłuchaniu, wtedy się go zamyka do aresztu aby się wykurował i obdukcji nie zrobił. Pobicie przez policje wygląda to np. tak:

   https://www.youtube.com/watch?v=jqPnWLsXLGE

   Tak samo czasami stosuje się areszt "wydobywczy". Jest spora szansa, że jak kobieta posiedzi to się sama przyzna ... nawet jeśli nic nie ma na sumieniu. Jak się przyzna to będzie wyrok w zawieszeniu, a jak się nie przyzna - areszt. Wiele osób woli jednak wyjść na wolność, niż gnić w areszcie. No i policyjne statystyki podreperowane.

   Tak samo poszkodowana osoba może być z rodziny kogoś ważnego (polityka lub policjanta). Wtedy policja może ścigać wszystkich, nie jest ważne czy jest winna czy nie.

   Ewentualnie kobieta komuś się postawiła, odpyskowała i dla zasady postanowili ją ukarać.

   Inna sprawa, że gdyby to dotyczyło faceta, to nie było by tego artykułu. Facet to zawsze jest świnia i pijak. A jeśli zatrzymała go policja to dodatkowo patol.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli na prawdę jest niewinna należy jej się milion złotych odszkodowania, najlepiej wypłaconych z kieszeni niekompetentnej prokuratury. #bekazprokuratury

 •  

  pokaż komentarz

  Z artykułu wynika że co najmniej 2 różne sądy wydały postanowienie o TA , czyli w aktach musi być coś jeszcze co przekonuje sądy do tego aby oskarżona w areszcie pozostała. Zwracam uwagą na fakt że w ostatnich latach sądy wydają postanowienie o TA bardzo ostrożnie, a wobec kobiet to już zdecydowanie rzadko.

 •  

  pokaż komentarz

  w sądowo-krokuratorsko-policyjnym p?$!$%!niku wszystko po staremu!

  towarzysz Beria byłby z nich dumny!