•  

  pokaż komentarz

  Walga z kościołkiem wielgich wojownigów lpg.
  A w międzyczasie protestujmy "refjudzis łelkom" i wołajmy o przyjmowanie agresywnych inżynierów, którzy zrzuciliby ich z dachu budynku przy pierwszej lepszej okazji.
  Logika bananowej młodzieży z brakami intelektualnymi, ot i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: Mnie to zastanawia, że w dzisiejszej Polsce LGBT nie boi się wychodzić, a mamy podobno katotaliban, ale w PRL-u, gdzie dochodziło do rzeczywistych represji na poziomie państwowym na homoseksualistach, to wtedy już nie protestowano, może dlatego, że u władzy była przecież antyklerykalna, lewicowa władza, czyli w sumie marzenie wielu osób uczestniczących w PR.

   Tak samo próbuję czasami neuropków zapytać, czy zgadzają się z Adamem Michnikiem, który osobę odpowiedzialną za akcję Hiacynt, nazwał człowiekiem honoru, a niezależne polskie sądy uznały, że represjonowanie gejów mieści się w granicach prawa i nie wydały żadnego wyroku w tej sprawie na Kiszczaku, to wtedy zapada milczenie i przyznanie minusa.

   Z drugiej strony mam nadzieję, że skończy się ta szopka, jak różne osoby chcą uczestniczyć w Paradach Równości, to nikt nie może blokować ich marszów, jeżeli nie łamią prawa; mają prawo do czucia się bezpiecznym. Niektórzy duchowni powinni zajrzeć do Katechizmu KK i zobaczyć, jak zaleca się traktowanie osób homoseksualnych (bo to, co mówią, nie ma nic wspólnego z nauką Jezusa).

   Niech w końcu ktoś uchwali ustawę o związkach partnerskich, może wtedy politycy zajmą się ważniejszymi sprawami, jak gospodarka, służba zdrowia, bezpieczeństwo itp. W PRL-u mieliśmy władzę, która robiła wrogów z duchownych, gejów, uchwalała dehumanizacyjne prawo odnośnie prawa do życia. Mam wrażenie, że część osób, skrajności po obu stronach, wcale nie potępiałaby ten skrajny reżim za antyludzkie ustawy czy działania, a przywróciłaby je chętnie do obecnych czasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: To był tylko Tęczowy Music Box

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy Polskę mieli w swych łapach bandyci komunistyczni - nie wahali się mordować księży, kontentując się na codzień utrudnianiem życia katolikom; jak widać tęczoludki też lubią uprzykrzać się.

  •  

   pokaż komentarz

   nikt nie może blokować ich marszów

   @Roger_Casement: Jest jedno poważne zastrzeżenie. Prawo do zgromadzeń publicznych dotyczy wyrażania poglądów a nie siania zgorszenia czy prowokacji. Gdyby LGBT tylko pokojowo i kulturalnie demonstrowało swoje postulaty to by nie było inby.

   Więc wszelkie prowokacje religijne czy obsceniczne mają bardziej na celu toksyczne prowokowanie niż działanie skuteczne. Moim zdaniem LGBT są wykorzystywani instrumentalnie do siania zamętu i podziałów. I albo sami się nie jorgnęli za kogo i dla kogo robią albo im to pasuje, bo właśnie chcą brać odwet za swoje prawdziwe lub urojone krzywdy.

   Paradoksalnie PR i prowokacje LGBT są na rękę obu stronom polityki, bo polaryzują społeczeństwo. A to bywa korzystne i wykorzystywane w polityce.

 •  

  pokaż komentarz

  "24-letnia mężczyzna przyznał się, że miał ze sobą tęczową flagę i chciał ją zawiesić w kościele. Wyjaśniał, że wcześniej przez całą noc i nad ranem spożywał duże ilości alkoholu wspólnie z dwiema zatrzymanymi z nim kobietami: 41-letnią i 49-letnią. Kobiety częściowo się przyznają, choć zasłaniają się niepamięcią z powodu upojenia alkoholem"

  Smutni ludzie, pozbawieni celów, sensu, radości życia.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz czas na podobna akcje w Meczecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler nie ma chetnych?

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @skeeball: nie lcizac stanowisk managerskich czy pewnych zawodow to bez roznicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: ale wiesz że nie można już prosić o zaświadczenia o niekaralności bo pracodawca ma taki kaprys? :D Jedynie na stanowiska związane z pracą z dziećmi/młodzieżą i służbach pracodawca może o takie zaświadczenie wystąpić.

   "Zaświadczenia z KRK można żądać wyłącznie od kandydata do pracy, a nie zatrudnionego już pracownika i tylko wtedy, gdy ustawa stawia wymóg niekaralności na stanowisku pracy, o które ubiega się kandydat"

  •  

   pokaż komentarz

   @dominik-zablocki: o wiele innych rzeczy tez nie, a jak ktos ich nie dostarczy czy spolka inaczej ich nie zweryfikuje to nie bedzie zadnej rozmowy o powaznych stanowiskach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: nie wiem, mnie w życiu nikt nie prosił o żadne zaśswiadczenia o niekaralności, kiedyś to był standard w połowie ogłoszeń o pracę, prawo się zmieniło i przy takiej prośbie idziesz do sądu i cyk, laga w odbycie proszącego o takie zaświadczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @dominik-zablocki: w necie na pewno ;) w realu nie slyszalem by ktos z czyms takim startowal do sadu. Kazdy manager czy ekseprt, ktory ma pracowac na wrazliwych danych, wie ze po czyms takim bylby spalony.
   A ludzi na pewne stanowiska sprawdza sie duzo dokladniej, niz tylko kwestie karalnosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @dominik-zablocki: ale możesz żądać oświadczenia o niekaralności i potem jak ktoś Ci złoży takie oświadczenie, możesz przesłać je do urzędu z prośbą o sprawdzenie. Na koniec masz człowieka, który poświadczył nieprawdę, co jest kolejnym wykroczeniem, a w części przypadków przestępstwem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @skeeball:
   I cyk zarzuty to nie wyrok i nie wiadomo czy coś z tego będzie.
   I cyk 2: za to jest max 2 lata, co zaciera się po 5 latach i to pod warunkiem, że nie dostaną zawiasów, bo jeśli tak, to max pół roku po zakończeniu zawieszenia wyroku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: No po prostu tyle wygrać żeby za darmo wieszać w kościele szmatę i symbol czyjejś ideologii, a później marnować czas w sądach i narażać się na zawiasy albo odsiadkę. Moim zdaniem Polacy to debile właśnie dlatego. Do uczciwej pracy się nie wezmą tylko kwiczą że niesprawiedliwość i "wyzysk" a później za darmo marnują sobie życie i odp#%@#?$ają takie cyrki. No i oczywiście na końcu jest "panie sendzio ratunku, zły prywaciorz dyskryminujo bo nie chco przyjonć do roboty debila" :D

   No bo hurr durr, przecież to tylko 2 lata. Zmień z kolegą nicka, polecam "dzban_roku", bo jak ktoś jest skończonym kretynem i patusem to chociaż ma wyrok za kradzież jakiejś wódki albo starego radia. Czyli mózg i myślenie przyczynowo skutkowe działa chociaż w minimalnym stopniu :D

  •  

   pokaż komentarz

   @eloar: nie nie, to tak nie działa. Poświadczenie nieprawdy może być popełnione wyłącznie przez funkcjonariusza/ urzędnika, i dotyczy sytuacji gdy z mocą urzędową (np. Na oficjalnym druku, z pieczęcią)... poświadcza nieprawdę, czyli po prostu fałszuje ten dokument, używając oryginalnych materiałów i mocy swojego stanowiska.

   Zwykły Kowalski idący do Januszexu może kłamać w takim oświadczeniu ile wlezie i nie jest to karalne; w najgorszym razie może to być podstawa do dyscyplinarki lub próby unieważnienia stosunku pracy. W pewnych bardzo szczególnych przypadkach może tu wchodzić w grę też składanie fałszywych zeznań, ale znowu - raczej nie w Januszexie.

   Inna kwestia to jak ten pracodawca się tego dowie - bo nie, wcale nie może wystąpić do urzędu o weryfikację oświadczenia pracownika ot tak sobie, i 95% pracodawców tego zrobić nie może (tzn. może, ale urząd go oleje).

  •  

   pokaż komentarz

   @LordEldingar:Cóż jak ktoś jest niedoruchany to ja bym jednak polecał słuchać starych a nie bawić się w prawnika. Bo jednak udało im się spłodzić debila a możliwe że nawet nie siedzą w pierdlu i się nie zaćpali, więc jest jako-taki wzór postępowania, który ma jakiekolwiek pozytywne rokowania na przyszłość.

   To później jak pracodawca zobaczy te "wojujące o sprawiedliwość" facjaty od których yntelekt pewnie aż bije i zapyta o niekaralności to nie trzeba będzie bredzić, że to nielegalne pytanie i się czerwienić... i może nawet ktoś będzie miał gorszy dzień i się uda załapać na ten okres próbny przy miotle na magazynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   No po prostu tyle wygrać żeby za darmo wieszać w kościele szmatę i symbol czyjejś ideologii, a później marnować czas w sądach i narażać się na zawiasy albo odsiadkę.

   @wykop-yolo: Ojej, bo ludzie w taki czy inny sposób wyrażają swoje stanowisko w jakiejś sprawie. Siedzieć z dupami w domach i dziękować boge, że na etacie mogą zasuwać, a nie jakiegoś świeckiego państwa im się zachciewa.

   I najlepiej, gdy tłuszcza żre, pracuje i śpi
   I jeszcze się rozmnoży czasem. Wtedy żadnej myśli
   Nie ma czasu pomyśleć, tylko słucha i patrzy
   Co mu przygotują mendy w swoim teatrze


   No bo hurr durr, przecież to tylko 2 lata. Zmień z kolegą nicka, polecam "dzban_roku", bo jak ktoś jest skończonym kretynem i patusem to chociaż ma wyrok za kradzież jakiejś wódki albo starego radia. Czyli mózg i myślenie przyczynowo skutkowe działa chociaż w minimalnym stopniu :D
   Weź leki i idź spać, bo zaczynasz bredzić.
   Odniosłem się do tego twojego "cyk i nasrane" a ty jakieś wycieczki osobiste robisz. Matka wie, że północ a ty jeszcze przed kompem siedzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @LordEldingar: nope, poświadczenie nieprawdy jak najbardziej działa poza światem urzędniczym. Np jeśli poświadczasz tożsamość osoby i poda ona fałszywe dane, a Ty je potwierdzisz, to możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności z tego tytułu. A co do oświadczenia o niekaralności i do czego może być podstawą, to unieważnienie stosunku pracy może być podstawą do uznania rzekomego pracownika za oszusta, a to już jest przestępstwo z KK. W końcu złożył fałszywe oświadczenie w celu odniesienia korzyści majątkowej.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   "Zaświadczenia z KRK można żądać wyłącznie od kandydata do pracy,

   @dominik-zablocki: Czytasz czasem to co piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @dominik-zablocki: sa jeszcze inne stanowiska i zawody, gdie trzeba byc niekaranym za umyślne przestępstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo:

   a chcesz zmieniać cały świat i tak ci tęskno do świeckiego państwa że aż musisz łazić po kościołach
   Nie nie muszę i nie łażę.

   Trochę ubolewam, że jesteś idiotą
   Gruby argument, chyba się nie pozbieram.

   Bo dla ciebie jak widać ta "świeckość" ma polegać na tym, że każdy wierzy w to co ty
   Nie, każdy wierzy, w co chce, ale swoją religię trzyma dla siebie. Zrozumiałbyś to, ale

   jesteś idiotą
   to możesz nie dać rady.

   Co ty w życiu osiągnąłeś?
   Wystarczająco dużo, żeby nie być internetowym pieniaczem. Ale jak już ustaliliśmy

   jesteś idiotą
   więc nie będę tego więcej tłumaczyć

   Ten etat który jak sam piszesz jest gówniany więc nawet to, jedyny przejaw pożytecznej i konstruktywnej działalności - udało ci się spierxolic.
   "Ten etat", to znaczy jaki? Czy to, że

   że jesteś idiotą
   nie ograniczy cię za mocno i będziesz w stanie to wyjaśnić?

   Wiesz, ja żyję w świeckim państwie
   Czej, gdzieś tu było ile kasy z tego świeckiego państwa dostał tad rydzyk. A, jest 214 milionów. Bardzo świeckie państwo. Mnóstwo dużo świeckie. Oooo takie świeckie, tak stąd dotąd gdzie nawet te zgniłe "lewackie" partie jak PO dają miliony na inwestycje KrK (świątynia opatrzności w Warszawie). Dodaj do tego utrzymanie z pieniędzy MON trzech episkopatów, z szamanami w stopniach oficerskich, komisję majątkową i będziesz miał "świeckość" XDDD Ach, zapomniałem o pedofilii wśród murarzy, którzy przyłapani są karnie przenoszeni na inną budowę, nie to, co kler, gdzie każdy bez wyjątku idzie do paki i nie chowa się za biskupami.

   bo zamiast szczuć katolików jak psychopata
   To szczujesz na innych.

   i roić sobie że moje zj?$%ne życie to wina jakiejś emerytki która zamiast oglądać netflixa woli chodzić na gorzkie żale - po prostu od 10 lat nie byłem w kościele
   Aha, czyli masz zj?$%ne życie, bo 10 lat nie byłeś w kościele. Wszystko jasne, nie musisz dziękować. Może idź lepiej, to ci się poprawi?

   Prezentując przy tym ideologię która jest na marginesie i może istnieć tylko dlatego, że większość jest tolerancyjna i na to przyzwala
   Właśnie widzę. Aż ci dupą i oczami wychodzi ta "tolerancja".

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe jakie to było wyjaśnienie, że potrzebują biegłego z psychiatrii?