•  

  pokaż komentarz

  No tak, siedemnastego września polskie wojska były już prawie w Berlinie według oficjalnych informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slucham_psa_jak_gra_: W sumie zamiast "wbił nóż w plecy" raczej powinno być "z trupa ściągnął buty i zegar"

  •  

   pokaż komentarz

   raczej powinno być "z trupa ściągnął buty i zegar"

   @Nicolas_Bourbaki: I to jest bardzo dobre określenie. Typowo po bolszewicku okradli leżącego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slucham_psa_jak_gra_: Polska była przegrana. Rosjanie po prostu weszli do upadłego państwa. Oczywiście była to zbrodnia i wielkie nieszczęście, ale takie jest życie. Jesteś słaby, więc giniesz. Polacy sami są sobie winni. Tak jak i teraz, wybrali sobie do władzy nieodpowiedzialnych operetkowych kogucików.

  •  

   pokaż komentarz

   @xp17: najgirsze ze albo nie ma alternatywy albo nie wiadomo komu zaufac

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś słaby, więc giniesz. Polacy sami są sobie winni.

   @xp17: No nie powiedział bym, że to wina Polaków. Przed rozbiorami Polska nie była słaba. Była jednym z potężniejszych państw w Europie i z Polską się trzeba było liczyć. Dopiero skoordynowane rozbiory 3 wielkich mocarstw doprowadziły kraj do upadku. Kiedy po 123 latach takiej niewoli tworzysz legiony we Włoszech i w wielu innych stronach i nap%%!#%#asz się na wszystkich frontach świata, bo jakiś Bośniak zastrzelił Austriaka, i ledwo co odzyskujesz swoje Państwo, któremu i tak daleko do dawnej chwały, to ledwo mija rok i naciera na Ciebie czerwona zaraza, która tnie wszystko po drodze. Po olbrzymim poświęceniu i stratach ratujesz swój ledwo co odrodzony kraj po inwazji bolszewików a przy okazji cały Zachód, który i tak Cię miał w dupie. Wydaje się, że wszystko jest już na dobrej drodze, ale nie mija 20 lat - komuchy są do tego silniejsi niż kiedykolwiek, a hitlerniemcy na oczach całego świata wycierają sobie dupsko wersalem, i znowu dostajesz najazd od 2 super mocarstw z 4 stron świata. Twoi sojusznicy z Zachodu nadal mają Cię w dupie. Blitzkrieg miał trwać parę dni - trwał prawie miesiąc. Ledwo co zaczęła się wolność, a twój kraj znowu znika z map. Twoje kobiety gwałcą niemcy i ruscy, a twoich naukowców, artystów, oficerów i wszystkich innych ludzi światłych zabijają. Dobra z twojego kraju rabują co do grosza. Nie masz już nic do stracenia, więc idziesz znowu nap%%!#%#ać się z niemcami na wszystkich krańcach świata. Zdobywasz Monte Cassino, ratujesz Anglię od niemieckich nalotów, prowadzisz konspirację na wszystkich frontach i masz najlepiej rozbudowaną siatkę wywiadowczą - jak na państwo, którego nie ma. Pomagasz k%!?a wszystkim, którzy mieli Cię w dupie i dalej mają - i na koniec, sprzedają Cię tym j!$@nym komuchom, którzy zdążyli Cię najechać 2 razy w ciągu ostatnich 30 lat aż w końcu zajmują twoje terytorium na dobre następnych 45 lat. Ponieważ nie chcesz, by postawili na swoim, to dalej prowadzisz walkę z podziemia z sowieckim katem, jednak i tym razem ubecja wygrywa, więc jesteś przegrywem w chuj. Więc dalej prowadzisz konspiracyjną walkę, aktywnie protestujesz przeciwko komuchom - nie obyło się bez krwawych ofiar. W końcu upragniony powiew wolności. Gospodarka centralnie sterowana zabija ZSRR, który nie może sobie pozwolić na interwencje we wsparciu swoich przydupasów w Polsce. Komuchy wiedzą, że jak nic nie zrobią, to zostaną straceni za zbrodnie swojego reżimu, więc sprzedają kraj Zachodowi, kupując sobie w ten sposób amnestię i bezkarność, przy czym zawiązują układy, aby dalej trzymać się blisko władzy. Jesteś jednym z najbardziej walecznych narodów, który nigdy wcześniej nie poddał się bez walki. Zawsze nak%!?iałeś się z całych sił ze wszystkimi, którzy podnosili na Ciebie rękę, nawet jak byłeś w dupie i przeciwnik miał 3434223x większą przewagę i nie dałeś się ruchać bez mydła za darmo. Mimo to wszyscy w Europie dookoła zrobili wszystko, by doj!$@ć Cię maksymalnie i byś się nie podniósł. Smutnażaba.exe
   Po tym wszystkim - dziwicie się, że Polska nie ma na nic sił, jest w tyle w stosunku do państw ościennych i że Polacy wolą sytuację "c!!?!wo ale stabilnie?" czy "może nie jest dobrze, ale jako-tako"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pomijam fakt, że po czystkach wśród inteligencji z czasów wojennych Polska została praktycznie krajem pozbawionym inteligencji, więc nie możemy się dziwić, że obecnie sytuacja polityczna wygląda jak wygląda. Ktoś pewnie powie, że to wojna to dawno była, że to PRL był dawno, tylko te wydarzenia ciągle się odbijają echem na Polsce i będą jeszcze przez długi czas.

 •  

  pokaż komentarz

  Warto w tym miejscu wkleić artykuł Rafała Zasunia z Wyborczej z 70 rocznicy najazdu bolssewików na PL. Artykuł praktycznie wybielający pakt Ribbentrop - Mołotow za który Zasuń powinien dostać dožywotni zakaz korzystania z chodnika w miastach. Link

  •  

   pokaż komentarz

   @Czopelka: Ten artykuł doskonale opisuje ówczesną rzeczywistość. Niczego nie wybiela, po prostu wyjmij głowę z dupy i popatrz obiektywnie na sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @xp17: wez idz spakuj tornister na jutro

  •  

   pokaż komentarz

   @Czopelka I zostałeś zaorany, tobie też zakaz chodzenia po polskich chodnikach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czopelka: Nie wybielający, tylko stawiający go w sposób realistyczny. Przed zawarciem paktu z Niemcami, ZSRR chciał zawrzeć taki ale z UK, Francją i Polską, tylko że oni się na to nie zgodzili. Pewnie nie miał czystej intencji, ale i tak w tej sytuacji Stalin musiałby być niezłym kretynem, żeby nie zawrzeć układu z Rzeszą i nie wziąć sobie tych terenów z paktu praktycznie za darmo. Nie tracił nic, a zyskiwał bardzo wiele. I tak zaatakował późno, gdy Warszawa była już okrążona. Gdyby Francja zdecydowałaby się pomóc Polsce, a nasze wojsko nie byłoby tak idiotycznie dowodzone, to pewnie nawet ZSRR nie zrealizowałby tego paktu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kupuje_bulki_w_almie: zaorany? No poszło mi w pięty strasznie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Czopelka a powinno, bo zostałeś upokorzony przez następnego komentujacego

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby Francja zdecydowałaby się pomóc Polsce, a nasze wojsko nie byłoby tak idiotycznie dowodzone, to pewnie nawet ZSRR nie zrealizowałby tego paktu.

   @Gother: A co dla ZSRR zmieniłby atak Francji na Niemcy? Dla nich to by była najwspanialsza wiadomość, mogliby tak jak w rzeczywistości zająć resztę Polski (dyplomacja Francji i Wielkiej Brytanii dawała im już w tym momencie przyzwolenie na to, gdyby alianci na poważnie planowali przystąpić do wojny, to i tak to pozwolenie by utrzymywali, bo ich celem było skłonienie ZSRR do sojuszu), a następnie mogliby czekać na granicy z Niemcami na rozwój wojny na zachodzie, atakując Niemców w dogodnym dla siebie momencie. I to wszystko za pomocą jednej mobilizacji.
   A nasze dowodzenie nic by tutaj nie zmieniło, nawet fantastycznie dowodzone polskie wojsko zostałoby zmiecione samą przewagą liczebną i uzbrojeniem. I to przez każdego z agresorów z osobna.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: No dla ZSRR im później wejść do wojny, tym lepiej więc raczej by czekali aż Niemcy z Francją się wytłuką. Los Polski po zajęciu Czechosłowacji był już i tak beznadziejny, ale przy lepszym dowodzeniu w 1939 być może dałoby się przetrzymać Niemców do zimy, a potem by Francuzi (może) pomogli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gother:
   1) Tylko, że delegacja sprzymierzeńców w Moskwie nie zawierała polskiego wysłannika.
   2) Jeśli Stalin nie chciałby wojny to mógł spróbować zrobić jedną rzecz. Zagwarantować neutralność Polski tak jak zrobiła to Wielka Brytania.
   3) Wojska sowieckie zaczęły się mobilizować 14 września.

  •  

   pokaż komentarz

   @Okcydent:
   1) O ile dobrze kojarzę, to negocjacje utknęły bo Polacy się nie zgodzili na stacjonowanie wojsk radzieckich.
   2) USA też mogły zagwarantować. A Francuzi i Anglicy początkowo bardziej się obawiali Stalina niż Hitlera, więc jakby dał gwarancje Polsce, to mógłby równie dobrze zostać wykiwany i walczyłby sam razem z Polską przeciwko Niemcom chwilę po czystkach. A pełne gwarancje przeciwko Niemcom Brytyjczycy dali Polsce dopiero 25 sierpnia, czyli już po podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow.
   3) Wtedy już było wiadomo, że Francuzi nie zaatakują.

   Ale mi generalnie nie chodziło o to, że ZSRR był niewinny czy coś, tylko że nasz los jest konsekwencją głupiej polityki prowadzonej przez UK, Francję i Polskę. Przy Czechosłowacji już był ostatni dzwonek, potem już nie było dobrych rozwiązań, praktycznie wszystko, co jestem sobie w stanie wyobrazić kończy się tragedią Polski. A ten pakt był tylko konsekwencją tej durnej polityki, ZSRR musiał brać wtedy tyle ziemi ile się dało, aby nie obudzić się z ręką w nocniku otoczonym ze wszystkich stron.

  •  

   pokaż komentarz

   Można sobie wyobrazić scenariusz, gdzie ZSRR nie reaguje, Niemcy zajmują Kresy, robią z Państw Bałtyckich swoje marionetki i nakłaniają Finlandię do sojuszu. Jeszcze do tego przyłącza się Japonia i Hiszpania, a UK po pokonaniu
   Francji zawiera pokój z Niemcami. No i Stalin ma kłopot.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie tracił nic

   @Gother: Czego nie tracił to mu niemiaszki pokazali w 1941

  •  

   pokaż komentarz

   @Czopelka: niech go tylko nie zapomni.... Zasuńąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   No dla ZSRR im później wejść do wojny, tym lepiej więc raczej by czekali aż Niemcy z Francją się wytłuką.

   @Gother: Agresja na Polskę była wejściem w wojnę tylko z Polską. Alianci gwarantowali wypowiedzenie wojny tylko w przypadku agresji Niemiec, nasze starcie z ZSRR ich nie obchodziło. Wręcz przeciwnie, od początku liczyli się z tym, że Polska nie ma szans i trzeba będzie szukać sojuszu z Sowietami. Także ZSRR wjechałoby w nas tak czy inaczej.

 •  

  pokaż komentarz

  "Z Sowietami nie walczyć" – to był największy błąd ówczesnej władzy.
  Na taki rozkaz wpływ mieli ambasadorowie Francji i Wielkiej Brytanii, którzy nie chcieli jeszcze konfrontacji z sowietami.
  Do tego agenci sowieccy tacy jak Tadeusz Kobylański wplywali na polską politykę zagraniczną przekonując, że sowieci nie zaatakują polski.
  Jednocześnie Kobylański donosił o wszystkich ruchach Moskwie.
  Stalin miał tak samo agentów we Francji i Wielkiej Brytanii.
  Wszystko było zaplanowane przez Stalina. To on rozgrywał wszystkie karty.
  Nasza sytuacja była beznadziejna, patowa.
  Oby takie czasy nie wróciły...

 •  

  pokaż komentarz

  Co najwyżej podjęta była próba jakiejś walki, skutecznie podkopywana przez nieudolność i tchórzostwo dowódców (nie wszystkich). Gdy Rosja weszła do Polski, Niemcy już byli pod Lwowem. Gdyby wojna była grą, to Niemcy robiliby speedrun.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawdą jest,że od zawsze,ruskie i niemcy-byli wrogami Polski.Tak jest i dziś.Niemcy cały czas(obecnie gospodarczo) chcą uzależnić od siebie Polskę.

Dodany przez:

avatar agio2010 dołączył
595 wykopali 8 zakopali 3.6 tys. wyświetleń